2. Liga

Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik

3:2

finał (2:1)

24.09.2016, 16:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 10. kolejka • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe, do zobaczenia! (18:00:03)
Istny dreszczowiec w ostatnich minutach spotkania w Elblągu. Rybniczanie nawiązali kontakt z rywalem po rewelacyjnym trafieniu z rzutu wolnego Mariusza Muszalika. Olimpia do ostatniego gwizdka wiedziała jak skutecznie bronić dostępu do własnej bramki. Co więcej, miejscowi nie tylko bronili wyniku, ale i starali się go podwyższyć. Świetne widowisko – pięć bramek, mnóstwo ciekawych akcji i zwrotów sytuacji.

90+5

90+5

Ostatnie sekundy. Olimpia pod jedenastką "Gladiators". Tu już nic nie ma prawa się wydarzyć!

90+4

Gracz zielono-czarnych przekracza uprawnienia na połowie rywala. Wznowi Tułowiecki, cofają się goście.

90+3

Walczą przyjezdni. Rybniczanie przenieśli się pod bramkę Tułowieckiego i robią co mogą, aby zbliżyć się do siatki rywala.

90+2

Kajzer! Bramkarz ROW-u broni mocny strzał napastnika Olimpii i przedłuża szansę swojego zespołu na jakiekolwiek punkty. Czas zmierza ku końcowi, przy piłce gospodarze.

90+1

Łukasz Pietroń kończy udział w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce Michał Bartkowski.

90

Arbiter dolicza do końcowego czasu gry 5 minut. Przed nami kolejna zmiana w szeregach gospodarzy.

89

Można rzecz o wilku mowa! Mariusz Muszalik upada na linii pola karnego Olimpii. Zawodnik ROW-u stara się wywalczyć rzut karny, lecz zamiast tego wywalczył dla siebie żółtą kartkę.

88

Przyjezdni po golu Mariusza Muszalika włączyli piąty bieg. Gospodarz nie są już tak pewni trzech punktów, jak jeszcze kilka minut temu. Naciskają goście, którzy szukają szansy na wywiezienie jednego "oczka" z Elbląga.

86

Kartki sypią się jak z rękawa! Krzysztof Iwanowski brualnie potraktował Dawida Gojnego. Taki atak można zakwalifikować nawet na czerwoną kartkę. Nerwy dają o sobie znać, szczególnie w końcówce spotkania.

85

Rybniczanie planowali szybką kontrę, lecz plany pokrzyżował Radosław Stępień. Błyskawicznie reaguje sędzia, który pokazuje zawodnikowi Olimpii żółty kartonik.

85

Im bliżej końca, tym więcej się dzieje w Elblągu! Piłka odbija się od poprzeczki rybniczan i... czy przekroczyła linię? Zdania są podzielone, a o mogło być decydujące trafienie!

84

Bojas bez pośpiechu opuszcza boisko. W jego miejsce ujrzymy Szuprytowskiego.

83

Zielono-czarni decydują się na jeszcze jedną zmianę. W miejsce Jana Janika pojawi się Krzysztof Koch.

82

Gol dla drużyny KS ROW 1964 Rybnik!
Stały fragment gry dla przyjezdnych sprawił, że "Gladiators" nawiązują kontakt z Olimpią. MARIUSZ MUSZALIK rewelacyjnie przymierzył i posłał piłkę w kierunku prawego spojenia. Ręce same składają się do oklasków, brawo!

81

Kontratak gości. Kamil Spratek daje sygnał do ataku i szuka kolegów w polu karnym rywala. Bezbłędne zachowanie miejscowych, którzy nadążyli za planami rybniczan.

79

Elblążanie przed szansą z rzutu rożnego. Zbyt krótkie rozegranie stałego fragmentu gry, bez większego problemu bronią się zielono-czarni.

77

Zmiana w zespole Olimpii. Z placu gry schodzi Ressel, którego zastąpi Burkhardt.

76

Naciska Olimpia, broni się ROW. Rybniczanie walczą o jak najmniejszy wymiar kary. Za moment czekają nas kolejne zmiany.

74

Ostatnie kilkanaście minut upłynęło pod znakiem zmian i przerw, a nie sportowej rywalizacji. Do końca drugiej połowy pozostał około kwadrans.

73

Arbiter będzie zmuszony doliczyć kilka minut do podstawowego czasu gry. Kolejna przerwa, tym razem na... uporządkowanie serpentyn, które poleciały z sektora kibiców Olimpii Elbląg.

72

Miejscowi wykorzystują przerwę na dokonanie zmiany. W asyście wielkich braw Paweł Piceluk opuszcza murawę. Jego miejsce zajmie Anton Kolosov.

71

Piekielnie gorąco w jedenastce elblążan. Upada Maciążek, który bezpardonowo został potraktowany przez jednego z gości. Będziemy mieli kolejną przerwę w grze.

69

"Gladiators" wrócili z dalekiej podróży. Polak sam na trzech obrońców. Wycofanie do Dzierbickiego, który próbował posłać futbolówkę w pole karne Olimpii. Gospodarze stają okoniem i będziemy mieli rzut rożny dla ROW-u.

67

Atak pozycyjny rybniczan. Świetne wejście zaliczył Paweł Polak, który kilka sekund po zameldowaniu się na murawie oddaje obiecujący strzał.

65

Trzecia roszada w zespole przyjezdnych. Polak zastąpi na murawie Siwka.

64

Mecz zdecydowanie stracił na płynności. Kolejny faul, tym razem blisko pola karnego Olimpii. Skończyło się na słownym upomnieniu. Do piłki podchodzi Dzierbicki i czekamy na rozwój wydarzeń.

63

Drobne zderzenie w okolicach linii środkowej. Po chwili piłkarze wstają i możemy kontynuować spotkanie.

62

Po ponad godzinie gry arbiter pierwszy raz decyduje się ukarać zawodnika. Kamil Wenger za ostre wejście w rywala na własnej połowie zostaje ukarany żółtą kartką.

61

Kajzer niczym Neuer wychodzi do piłki i zażegnuje niebezpieczną sytuację. Ryzykownie, lecz opłacalnie.

60

Drobna przerwa w grze. Urazu nabawił się jeden z gospodarzy. Gojny wybija piłkę na aut, a elblążanie oddają ją rybniczanom. Takie zachowania zdecydowanie pochwalamy!

58

Goście starają się nadrobić dwubramkową stratę. Rzut rożny, oddalenie gry od pola karnego Olimpii i mamy powrót. Dawid Gojny źle przymierzył i plany dośrodkowania spełzły na niczym.

56

Wysoki pressing Olimpii. Pięciu graczy osaczyło rybnicką obronę i czekało na najdrobniejszy błąd podopiecznych trenera Brehmera.

54

Elblążanie nie zwalniają i po kilkudziesięciu sekundach ponownie meldują się w polu karnym gości. Miejscowi domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednego z defensorów ROW-u. Sędzia nakazuje grać dalej.

53

Gol dla Olimpii!
Czy to był gwóźdź do trumny rybniczan? PAWEŁ PICELUK postawił na indywidualną akcję. Sprint, delikatne zejście do środka i pewny strzał. To już drugie trafienie Piceluka w tym spotkaniu.

52

Drobne urozmaicenie. Zupełnie niepilnowany Dawid Gojny otrzymuje podanie na lewej flance i rusza w stronę bramki. Zdecydowanie za mocno. Tułowiecki nie był w żaden sposób zmuszony do wysiłku.

50

Pierwsza groźna akcja w drugiej części spotkania. Niezwykle silne uderzenie ląduje w rękach Kajzera. Olimpia utrzymuje wysoką dyspozycję z ostatnich minut pierwszej połowy.

49

Przewinienie i stały fragment gry dla Olimpii Elbląg. Do bramki Kajzera około 30 metrów. Będziemy świadkami dalekiego dośrodkowania.

47

Bardzo spokojny początek drugiej połowy. Najwyraźniej obie ekipy czekają na błąd rywala. W zespole Olimpii nie doszło do żadnych zmian po przerwie.

46

Rybniczanie nie zostawiają spraw samym sobie i dokonują dwóch roszad. Za Drozdowskiego ujrzymy Dzierbickiego, z kolei Bobera zastąpi Jaroszewski.

46

Po przerwie powrócimy do meczu w Elblągu. Dalszy ciąg emocji już niebawem!
Za nami 46 minut intensywnej gry. Jeżeli gospodarze utrzymają formę i sprawność z jaką wbiegają w pole karne zielono-czarnych, to w drugiej połowie możemy spodziewać się niejednej bramki. Trener Dietmar Brehmer w przerwie musi przeprowadzić ze swoimi podopiecznymi męską rozmowę, gdyż dyspozycja jego zespołu pozostawia wiele do życzenia.

45+1

45+1

Wznowi Kajzer, ale nic więcej w pierwszej połowie się już nie wydarzy. Sędzia sięga po gwizdek.

45

Olimpia robi co może i po raz kolejny była bliska podwyższenia. Fatalne uderzenie z okolic 14. metra przelatuje kilka metrów nad poprzeczką. Jęk zawodu w pełni uzasadniony, takich okazji nie powinno się marnować.

44

Arbiter zdecydował się przedłużyć pierwszą połowę o co najmniej 60 sekund. Miejscowi są na najlepszej drodze, aby zejść do szatni z przewagą dwóch goli.

43

Co też teraz wydarzyło się na połowie rybniczan! Łukasz Pietroń genialnie przymierzył i posłał piłkę w prawy róg siatki ROW-u. Wydawało się, że piłka jest już w bramce, lecz ta odbiła się od wewnętrznej części słupka i powędrowała w zupełnie inną stronę.

41

Zapachniało golem. Rzut rożny dla Olimpii. Dużo graczy, dużo zamieszania i dwie niecelne próby. Momentalnie ożywiła się publiczność na stadionie w Elblągu.

38

Fauluje zawodnik zielono-czarnych. Sędzia jest dzisiaj pobłażliwy i nie sięga do kieszonki. Elblążanie znów są blisko pola karnego pilnowanego przez Kajzera.

36

Gra przenosi się w okolice linii środkowej. Gospodarze szanują piłkę, rybniczanie coraz śmielej atakują miejscowych ocierając się tym samym o kartki.

33

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Początkowo to rybniczanie sygnalizowali, że mają w zamiarach powalczyć o kolejne bramki. Jak to w sporcie bywa, sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Olimpia jest w wyraźnym gazie.

31

Fenomenalne trafienie. Piłka trafia w okolice 5. metra. Nie zdążył z interwencją Kajzer, wysoko unosi nogę JAKUB BOJAS i pakuje piłkę do siatki. Gospodarze wysuwają się na prowadzenie.

30

Prawdziwa petarda z prawej flanki przemknęła obok dłuższego słupka bramki Kajzera. Coraz groźniejsi są w swoich poczynaniach gospodarze.

29

Nieporozumienie w szeregach ROW-u. Kończy się to rzutem rożnym dla piłkarzy w żółto-białych strojach.

26

Za nami połowa czasu gry pierwszej części spotkania. Obie ekipy zdążyły zaprezentować drzemiący w nich potencjał. Częściej przy futbolówce meldują się gospodarze i to oni prowadzą grę.

24

Tempo gry osłabło. Goście po stracie bramki zdecydowanie mniej ochoczo atakują miejscowych. Olimpia nabrała wiatru w żagle i rozpoczyna ostrzeliwanie bramki Kajzera.

22

Drozdowski ochoczo rusza prawym skrzydłem. W porę interweniuje obrońca z Elbląga, co spotyka się z dużym aplauzem kibiców.

20

Mamy wyrównanie! Piękne uderzenie z dystansu PAWŁA PICELUKA. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada za linię bramkową. Dwadzieścia minut gry i dwie bramki, zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko!

19

Olimpia przy piłce. Gospodarze rewanżują się rybniczanom i szukają okazji do wyrównania. Goście zmuszeni do powrotu do obrony.

17

Przyjezdni powoli zdobywają przewagę. Drozdowski obraca się w polu karnym i oddaje strzał. Zabrakło siły i precyzji. Olimpia powoli zaczyna gubić się we własnym ustawieniu.

15

Spratek! Kapitalne uderzenie na krótszy słupek. Junior zielono-czarnych sygnalizuje naprawdę wysoką formę.

14

Nastąpiło lekkie uspokojenie gry. Miejscowi przerzucają ciężar gry na drugą flankę. Nie zdołał przejąć futbolówki Maciążyk. Zdecydowanie za mocne podanie.

12

Ależ okazję zmarnowała teraz Olimpia! Napastnik gospodarzy zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Wycofanie na 10. metr i mamy uderzenie. Broni Kajzer.

10

Do ofensywy przeszli miejscowi. Rzut wolny, lekkie zamieszanie i przejmują goście. ROW szybko przenosi się na połowę rywala i decyduje się na wrzutkę w pole karne. Dobra interwencja goalkeepera z Elbląga.

8

Fatalne zderzenie Bukackiego i Spratka. Cierpi zawodnik Olimpii. Sędzia szybko wzywa sztab medyczny. Będzie potrzebna pomoc, bowiem nie wyglądało to najlepiej.

7

Wydawało się, że to Olimpia wypracuje sobie przewagę, a tymczasem to goście wysforowali się na prowadzenie. Na uwagę zasługuje fakt, że pierwsze celne uderzenie rybniczan od razu zamieniło się w bramkę.

6

Świetne otwarcie rybniczan! Znakomite zagranie Mariusza Muszalika w pole karne. Zawodnik "Gladiators" znalazł lukę w defensywie gospodarzy i podał prosto do KAMILA SPRATKA, który płaskim uderzeniem pokonuje Tułowieckiego.

4

Cztery minuty gry za nami i było naprawdę groźnie! Piceluk wpadł niczym torpeda w pole karne Kajzera. Błyskawiczny strzał i broni się ekipa ze Śląska. Rzut rożny dla gospodarzy.

3

Zielono-czarni blisko pola karnego zespołu z Elbląga. Przymierzył Spratek. Prosto w nogi rywala.

1

Wydawało się, że miejscowi wyjdą z niezwykle obiecującą akcją. Kibice już podrywali się z krzesełek, lecz gwizdek sędziego zabrzmiał w najmniej odpowiednim dla Olimpii momencie. Pozycja spalona.

1

Rozpoczynają elblążanie. Gospodarze po krótkiej chwili wycofują do Tułowieckiego. Lekko naciska rybnicki ROW.

1

Rozpoczyna się prezentacja obu ekip. Za kilka chwil zabrzmi pierwszy gwizdek.

Miejscowi piłkarze rozgrzewają się już na boisku. Za około 20 minut początek spotkania w Elblągu.
Pora zapoznać się z wyjściowymi jedenastkami!

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Bukacki, Iwanowski, Kubowicz, Maciążek, Wenger, Pietroń, Ressel, Stępień, Bojas, Piceluk.
Rezerwowi: Daniel – Burkhardt, Bartkowski, Danowski, Kolosov, Lisiecki, Szuprytowski

ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Janik, Cichy, Bober, Balul, Gojny – Muszalik, Jary, Siwek – Drozdowski, Spratek.
Rezerwowi: Makuchowski – Groborz, Koch, Dzierbicki, Polak, Gładkowski, Jaroszewski

Sędzia główny: Marcin Liana (Żnin)
Asystenci: Drozd, Podlewski
Sędzia techniczny: Bzowski.
Gorąco zapraszamy na pojedynek w Elblągu, bowiem jest to idealna okazja, aby nieco się rozgrzać w chimerycznym wrześniu. Do zobaczenia o 16!
Olimpia Elbląg

Gospodarze mają na swoim koncie tyle samo punktów co rybniczanie, jednak zupełnie inaczej wyglądała droga, która doprowadziła ich do dziesięciopunktowej zdobyczy. Aż siedem remisów i tylko jedna wygrana oraz jedna porażka. Tak wygląda bilans zespołu z Elblągu. Ilość nierozstrzygniętych pojedynków Olimpii sprawia, że są prawdziwymi "mistrzami" remisów w tym sezonie. Rozum podpowiada, że powinien to być kolejny remis, ale czy aby na pewno?
KS ROW 1964 Rybnik

Rybniczanie w ostatniej rundzie przełamali impas i zwyciężyli na trudnym terenie w Warszawie. Gola na miarę tryumfu zdobył Jan Janik, który z miejsca stał się bohaterem zielono-czarnych. Goście zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli II ligi i wciąż muszą uciekać przed strefą spadkową od której dzieli ich zaledwie jedno "oczko". Rybniczanie trzykrotnie wyjeżdżali z tarczą i trzykrotnie na niej wracali. Posiłkując się statystykami nie trudno stwierdzić, że "Gladiators" zdecydowanie lepiej radzą sobie poza własnym obiektem. Mecz w Elblągu może potwierdzić tą teorię, ale tego dowiemy się dopiero po 90 minutach gry.
Jesienna aura powoli zagląda nam w oczy, lecz nie jest ona straszna drugoligowym piłkarzom, którzy w sobotnie popołudnie powalczą o punkty w ramach 10. kolejki rozgrywek ligowych. Zaglądamy do Elbląga, gdzie miejscowa Olimpia podejmie rybnicki ROW.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.