Fortuna 1 Liga

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Puławy

0:0

finał (0:0)

24.09.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • 10. kolejka • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (19:53:04)
To już koniec emocji na bielskim stadionie. Ostatecznie nie doczekaliśmy się bramek, choć z pewnością na brak emocji nie możemy narzekać. Oba teamy stworzyły niezłe widowisko i miały swoje szanse na zdobycie gola. Raz piłka dzisiaj zatrzepotała w siatce, ale w tamtej sytuacji na spalonym był Robert Demjan. Bohaterem spotkania są obaj bramkarze, którzy grali dzisiaj na wysokim poziomie i kończą mecz z czystymi kontami.

90+4

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Budzyński (Wisła Puławy).

90+2

Wracający Marek Sokołowski fauluje szarżującego Patore. Później zawodnik Wisły Puławy uderzał głową po dośrodkowaniu Tetycha, ale świetnie interweniuje Leszczyński!

90+1

Wracający Tetych zdołał zablokować Sokołowskiego. Doświadczony obrońca wywalczył tym samym aut.

90

Jak się dowiedzieliśmy arbiter faktycznie zdecydował się doliczyć do spotkania trzy minuty.

89

Dobre wejście na boisko zanotował Smektała. Tym razem wystawił on futbolówkę Maksymiukowi, a ten uderzył wprost w Leszczyńskiego.

88

Sędzia z pewnością doliczy kilka minut do tej rywalizacji. Mieliśmy pięć zmian w drugiej połowie, więc zapewne Mariusz Złotek doda trzy minuty.

87

Były zawodnik bydgoskiej Zawiszy świetnie minął rywala łatwym zwodem, a później huknął z ostrego kąta, ale piłka przeleciała nad bramką!

87

Dwa z rzędu rzuty rożne dla miejscowej drużyny. Z drugiego narożnika centrować będzie Feruga, jednak Witan piąstkuje za pole karne.

86

Znowu Demjan pokazał się z dobrej strony i dograł piłkę do wbiegającego Lewickiego! Uderzenie napastnika zostało jednak zablokowane.

85

Sokołowski dograł dobrze na prawe skrzydło do Ferugi. Ten z kolei popisał się fatalnym dośrodkowanie i piłka opuściła boisko.

84

Coraz większe nerwy widać w drużynie Wisły Puławy! Andrzej Witan znowu musiał ratować skórę swojej ekipie i kapitalną robinsonadą interweniuje po strzale głową Chmiela!

83

Tetych dobrze obsłużył na dwudziestym metrze Jakuba Smektałe. Ten po chwili uderzył, ale pomylił się dość znacznie.

82

Dobre podanie na dwudziestym metrze otrzymał Patora i bez zastanowienia uderzył, jednak pomylił się o dobry metr.

81

Przebudzili się gracze Podbeskidzia i w ostatnich minutach walczą z całych sił o zdobycie zwycięskiej bramki.

80

Piłka wpadła do bramki gości, ale sędzia liniowy wskazał na spalonego! Jak się okazało Lewicki po samotnej szarży dograł do Demjana, a ten był na niewielkim ofsajdzie!

79

Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Szczotka, na boisku pojawia się Patora.

78

Wkraczamy w decydującą fazę rywalizacji. Za moment Patora wejdzie na boisko w miejsce zmęczonego Szczotki.

77

Darmochwał spróbował swoich sił strzałem z dystansu. Jego odważna próba nie miała jednak żadnych szans powodzenia.

76

Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Darmochwał.

74

Bielszczanie mocno wrzucali futbolówkę w pole karne, ale znowu dobrze radzi sobie defensywa Wisły Puławy i wybija futbolówkę na korner.

73

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Tarnowski, na boisku pojawia się Magiera.

73

Lytvynyuk był bliski wpisania się na listę strzelców! Uderzył on technicznie zza pola karnego, ale futbolówka mija o centymetry bramkę Leszczyńskiego!

72

Nieudanie podawał w tej sytuacji Tarnowski do Sierpiny. W efekcie od autu za moment wznowią grę zawodnicy z Puław.

71

Przyjezdny zespół pokazał teraz jedną z ładniejszych akcji tego meczu. Ostatecznie Nowak niecelnie przymierzył zza pola karnego.

70

Sierpina najpierw wyprowadził kapitalny rajd na skrzydle, ale zbyt długo zwlekał z podaniem na idealną pozycję do Marka Sokołowskiego.

69

Górale nie potrafią skonstruować dobrej i składnej akcji w ofensywie. Starają się z tego skorzystać goście, ale póki co bez efektów.

68

Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Pożak, na boisku pojawia się Smektała.

67

Fatalny błąd popełnił w tej sytuacji Budzyński, ale ostatecznie ratuje go jeden z kolegów! Szarżował w tej sytuacji Lewicki.

66

Andrzej Witan uratował swój zespół przed utratą bramki! Marek Sokołowski ze spokojem minął rywala i mocno uderzył z jedenastego metra! Bramkarz zdołał jednak sparować futbolówkę do boku!

65

Podbeskidzie uspokoiło nieco swoją grę w środkowej strefie boiska. Pożak dał się minął Tarnowskiemu, jednak później dośrodkowanie zostało wybite.

64

Warto zaznaczyć, że szkoleniowiec Robert Złotnik nie przeprowadził w tym meczu ani jednej korekty w składzie.

63

Sierpina zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale bez większego trudu wybija defensywa Wisły Puławy.

62

Bardzo dobrze wyćwiczone mają rzuty rożne zawodnicy przyjezdnego zespołu. Ostatecznie Piacek uprzedził w ostatniej chwili Pielacha.

61

Za moment kolejne dośrodkowanie w szesnastkę rywali poślą puławianie. Ostatecznie strzał Maksymiuka przeleciał po rykoszecie nad bramką.

60

Tym razem dość ciekawie rzut rożny rozegrali gospodarze, jednak Demjan nie miał możliwości uderzenia z piętnastego metra.

59

Do zdecydowanych ataków rusza Podbeskidzie Bielsko-Biała. Za moment ten zespół wykonywać będzie rzut rożny.

58

Goście ruszają z kolejnym kontratakiem. Nie udało się jednak Pożakowi minąć rywala na prawej stronie boiska.

57

To mogła być pierwsza bramka w tym meczu! Głaz idealnie rozegrał rzut rożny i wystawił futbolówkę na dziesiąty metr do wbiegającego Nowaka! Ten huknął bez zastanowienia tuż nad bramką!

56

Pierwszy kontakt z piłką doświadczonego napastnika bielskiego zespołu nie był zbyt udany, ale już Podbeskidzie odzyskało futbolówkę.

55

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Janota, na boisku pojawia się Demjan.

55

Głaz dość ryzykownie wycofuje piłkę do Witana. Ten zmuszony był wybijać z pierwszej trudne dogranie i ekspediował futbolówkę na aut.

54

Robert Demjan za moment może pojawić się na boisku. Podchodzi on już pod linię boczną boiska. Dariusz Dźwigała najprawdopodobniej zdejmie z murawy Janota.

53

Damian Chmiel miał ciekawy pomysł na rozegranie ofensywnej akcji, ale na raty udanie interweniowali defensorzy Wisły.

52

Bardzo dużo miejsca za szesnastką miał Pożak i zdecydował się momentalnie na strzał. Wyraźnie jednak pomylił się skrzydłowy z Puław.

51

Świetnie na skrzydle zachował się Sierpina, który starał się obsłużyć partnera w szesnastce dokładnym dośrodkowaniem. Później jednak wybija idealnie piłkę Pielach.

50

Bardzo spokojnie zachował się w tej sytuacji Pożak, który odpowiednio zatrzymał szarżującego na skrzydle Tarnowskiego.

49

Goście z Puław zastosowali wyższe podejście pressingiem i wywalczyli od razu aut na połowie Podbeskidzia Bielsko-Biała.

48

Wśród rozgrzewających się zawodników miejscowej drużyny jest Robert Demjan. Z pewnością w późniejszych minutach pojawi się on na murawie.

47

Nic nie wskazuje na to, żebyśmy mieli zmiany w przerwie. Tylko w pierwszej połowie mieliśmy wymuszoną korektę w składzie gospodarzy.

46

Za nami pierwsza odsłona tej rywalizacji. Nie możemy narzekać na poziom widowiska i mieliśmy kilka świetnych okazji po obu stronach. Początek należał zdecydowanie do Podbeskidzia, ale z biegiem czasu coraz lepiej prezentowali się gracze Wisły Puławy. Ostatecznie wszystko kończy się bezbramkowym remisem i liczymy na jeszcze większe emocje po krótkiej przerwie!

45+1

45+1

Sierpina popisał się kapitalną indywidualną akcją na skrzydle! Nawinął on jednego przeciwnika i huknął tuż obok bramki!

45

Kombinacyjna akcja gospodarzy na lewej stronie boiska. Finalnie świetnie interweniuje w defensywie Pielach.

45

Kolejny raz świetnie na wolnym polu pokazał się Nowak i minął zwodem Mikołajewskiego. Później jednak kapitan gości uderzył obok bramki.

44

Ofensywne wejście na prawej stronie boiska Hiszpańskiego, ale po jego wrzutce dobrze ostatecznie interweniuje Deja.

43

Janota spróbował tym razem zamienić się w rolę rozgrywającego, jednak nie udało mu się podaniem wypuścić na wolne pole Lewickiego.

42

Mateusz Pielach podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny. Ostatecznie zdecydował się on na wyraźnie niecelne uderzenie.

41

Piękną akcję wyprowadził bielski zespół! Finalnie wystawioną futbolówkę na dwudziestym metrze otrzymał Chmiel, ale uderzył obok bramki!

40

Żółtą kartkę otrzymuje Maksymiuk (Wisła Puławy).

40

Deja niezbyt dobrze spisuje się dzisiaj na środku defensywy. Widać wyraźnie, że gracz ten lepiej spisuje się w środku pomocy.

39

Janota nie gra dzisiaj najlepszego spotkania. Jest bardzo aktywny, ale tym razem stracił futbolówkę, a później faulował przeciwnika.

38

Kolejna świetna interwencja Witana. Tym razem poradził on sobie z mocnym uderzeniem gracza bielskiego zespołu z trzydziestego metra.

37

Tym razem jesteśmy pod bramką Witana! Golkiper musiał się skupić i wybronić mocne uderzenie Janoty zza pola karnego.

36

Coraz lepiej wygląda gra Wisły Puławy! Tetych otrzymał futbolówkę na linii pola karnego i mocno przymierzył, jednak udanie broni Leszczyński!

35

Marek Sokołowski dobrze centrował ze swojego skrzydła, a ostatecznie spadła na głowę Lewickiego. Uderzenie napastnika było jednak zbyt słabe.

34

Pożak kapitalnie dryblował przed polem karnym i huknął z szesnastego metra! Futbolówka przeleciała ostatecznie tuż obok słupka!

33

Świetnie na własną połowę wrócił Głaz i zdołał on odebrać piłkę przeciwnikowi, a później wyprowadził kontrę swojej drużyny.

32

Nowak walczy o piłkę na połowie rywali niezwykle ambitnie i ostatecznie zdołał on ugrać wrzut z autu dla swojego teamu.

31

Pierwsze gwizdy odezwały się z trybun bielskiego stadionu. Gracze Podbeskidzia nie potrafią od dłuższego czasu wyprowadzić dobrego ataku.

30

Pół godziny rywalizacji za nami. Jesteśmy świadkami niezłego widowiska, ale nadal oczekujemy na pierwsze trafienie.

29

Wszystko wskazuje na to, że Baran opuścił boisko z powodu kontuzji. Nie wiemy jeszcze jak długo pauzował będzie ten zawodnik.

28

Budzyński dwa razy popisał się dobrymi interwencjami na własnej połowie boiska. Wybija on ostatecznie piłkę daleko za własne pole karne.

27

Zbyt długo zwlekał w tym momencie Nowak z oddaniem uderzenia. Finalnie wyjechał on z futbolówką za linię końcową boiska.

26

Marek Sokołowski przełożył sobie piłkę na lewą nogę i huknął zza pola karnego! Ostatecznie piłka w dość sporej odległości minęła bramkę.

25

Goście nie zdecydowali się na podejście pressingiem, ale mylą się rywale w rozegraniu. Nie wykorzystali przyjezdni okazji na kontrę.

24

Szczotka spokojnie wyprowadza piłkę z własnej połowy boiska. Później zbyt mocno na skrzydło dogrywał Głaz.

23

Wisła Puławy zastosowała wyższe podejście pressingiem i odzyskała piłkę. Później Głaz nie zdołał odpowiednio centrować spod linii końcowej.

22

Żółtą kartkę otrzymuje Chmiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

22

Fatalna strata gości na własnej połowie boiska. W efekcie Janota i Feruga wyprowadzili szybki atak, a ten drugi wywalczył korner.

21

Trochę więcej chaosu zapanowało na boisku. Starają się zapanować nad sytuacją gospodarze i wyprowadzają swój atak.

19

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała: z boiska schodzi Baran, na boisku pojawia się Piacek.

19

Rafał Leszczyński wykazał się teraz świetnym refleksem! Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Nowak, a golkiper sparował piłkę na korner!

18

Jeden z graczy Podbeskidzia otrzymuje pomoc medyczną za boiskiem. Od rzutu wolnego z kolei wznowią goście.

16

Żółtą kartkę otrzymuje Deja (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

15

Pierwszy kwadrans rywalizacji już za nami. Gra nieco się wyrównała i Wisła Puławy stara się wyprowadzić atak pozycyjny.

14

Michał Janota zawsze decyduje się na niekonwencjonalne zagrania. Ostatecznie po jednym z nich udało mu się wywalczyć aut.

13

Maksymiuk miał trochę czasu na trzydziestym metrze i zdecydował się na uderzenie, a piłkę po rykoszecie wyłapał Leszczyński.

12

Wisła Puławy wychodzi z szybkim atakiem. Hiszpański ostatecznie połapał się pierwszy w sporym chaosie i mamy przewinienie Janoty.

11

Chmiel powalczył o górną piłkę z przeciwnikiem i był faulowany. Sam za moment wznowił grę od rzutu wolnego.

10

Młody Leszczyński poradził sobie z dośrodkowaniem w pole karne. Później krótkim podaniem wznowił grę swojego teamu.

9

Pożak nieźle dryblował na prawej stronie boiska i ostatecznie fauluje go jeden z wracających obrońców.

8

Mocne dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale dobrze ustawiony Witan bez większego problemu wyłapał futbolówkę.

7

Początek spotkania wskazuje wyraźnie na gospodarzy. To oni konstruują szybsze akcje, szczególnie na prawym skrzydle.

6

Żółtą kartkę otrzymuje Baran (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

5

Gospodarze kolejny już raz stworzyli zagrożenie pod bramką gości. Sierpina odegrał piłkę do wbiegającego Ferugi, a ten ostatecznie finalizuje wszystko niecelnym podaniem.

3

Lewicki miał świetną okazję na zdobycie pierwszej bramki w tym meczu, jednak wcześniej pomagał sobie ręką przy mijaniu przeciwnika.

2

Dość nerwowo grają oba zespoły w środkowej strefie boiska, ale finalnie faulowany był rozgrywający gości Lytvynyuk.

1

Sędzia Mariusz Złotek rozpoczyna to spotkanie. Podbeskidzie Bielsko-Biała wyprowadza swój pierwszy atak z własnej połowy.

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Sokołowski, Baran (19. Piacek), Deja, Tarnowski (73. Magiera) – Mikołajewski, Chmiel, Janota (55. Demjan), Feruga – Sierpina, Lewicki.
Rezerwowi: Lis, Piacek, Magiera, Kołodziej, Szymański, Demjan, Podgórski.

Wisła Puławy: Witan – Hiszpański, Budzyński, Pielach, Lytvynyuk – Tetych, Głaz, Maksymiuk, Szczotka (79. Patora), Pożak (68. Smektała) – Nowak (76. Darmochwał).
Rezerwowi: Penkovec, Brzeski, Darmochwał, Patora, Sedlewski, Słotwiński, Smektała.

Sędziowie: Mariusz Złotek.
Na ten pojedynek zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 do naszej relacji!
Wisła Puławy:

Ekipa ta nie ma zbyt wysokich aspiracji w obecnym sezonie i z pewnością zadowoli się miejscem w środkowej strefie tabeli. Obecnie zajmuje jednak dopiero czternastą pozycję i nad strefą spadkową ma zaledwie jeden punkt przewagi. Do tego należy dodać również ujemny bilans bramkowy puławian (14-16). W ostatnim ligowym spotkaniu Wisła uległa na własnym obiekcie 1:2 Zniczowi Pruszków. Jedyne trafienie dla teamu zdobył strzałem z rzutu karnego Sylwester Patejuk.
Podbeskidzie Bielsko-Biała:

Nie trzeba nikomu przypominać, że ten team poważnie myśli o powrocie do polskiej elity. Póki co jednak nie wszystko idzie po myśli bielszczan i plasują się oni na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Na koncie Podbeskidzie ma trzynaście punktów i do drugiej ekipy traci cztery oczka. Bilans bramkowy gracze ze Śląska mają dodatni (12-10). W ostatnim swoim meczu Podbeskidzie zafundowało swoim fanom niesamowite emocje, ale ostatecznie poległo z Zagłębiem Sosnowiec 4:5. Gole dla Górali zdobywali Paweł Tarnowski, Daniel Feruga, Łukasz Sierpina oraz Robert Demjan.
Już w najbliższą sobotę dojdzie do niezwykle interesującego pojedynku w ramach dziesiątej kolejki polskiej pierwszej ligi. Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na własnym obiekcie z Wisłą Puławy. Oba zespoły plasują się w różnych rejonach ligowej tabeli. Gospodarze tego meczu poważnie myślą o powrocie do Ekstraklasy i na chwilę obecną mają na koncie trzynaście punktów. Ich rywale z kolei mieszczą się w dolnych rejonach tabeli i na koncie mają zaledwie dziewięć zdobytych oczek. Dla obu drużyn wygrana będzie niezbędna i możemy spodziewać się ekscytującego piłkarskiego spektaklu!