Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów

2:1

finał (2:1)

24.09.2016, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • 10. kolejka • Mateusz

Dzisiejsze spotkanie w Gdańsku zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem miejscowej Lechii. Druga połowa nie dostarczyła nam goli, choć emocji trochę mieliśmy. Na koniec przypomnijmy, że trafienia zdobywali Sławomir Peszko i Flavio Paixao, a także Rafał Grodzicki (rzut karny). (19:51:53)

90+3

90+1

Dobrze zapowiadająca się akcja gości z Chorzowa została przerwana, bowiem jeden z piłkarzy Ruchu znalazł się na pozycji spalonej. "Niebiescy" jeszcze próbują coś zdziałać, ale niewiele wynika z ich starań.

90

Sędzia Tomasz Musiał postanowił przedłużyć ten pojedynek o trzy minuty.

88

Tempo rywalizacji diametralnie zwolniło. Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Piotra Nowaka. Gospodarze nie spieszą się z kreowaniem kolejnych ataków.

87

Niezgoda upadł w polu karnym rywala, ale sędzia nie wskazał na wapno. Maloca bardzo zacięcie walczył z przeciwnikiem. Trudno ocenić tę sytuację, wydaje się, że arbiter Musiał ocenił ją właściwie.

85

Dzisiejsze spotkanie ogląda 15 433 widzów.

84

Bardzo trudna piłka do Wojtkowiaka. Zawodnik gdańskiej Lechii nie zdołał oddać celnego uderzenia. Inicjatywa powróciła w posiadanie graczy chorzowskiego Ruchu. Przyjezdni próbują trochę uspokoić swe poczynania.

83

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Gdańszczanie mają ochotę na zdobycie trzeciej bramki, lecz póki co ich starania nie przynoszą pożądanego rezultatu. Goście z Chorzowa "murują" własną bramkę.

82

Strzały ogółem: 11-14
Strzały celne: 4-4

81

81. Żółta kartka dla Grodzickiego.

81

Rafał Grodzicki po raz kolejny faulował przeciwnika. Tym razem sędzia Tomasz Musiał postanowił sięgnąć po żółtą kartkę. Słuszna decyzja sędziego głównego. Nie mógł zachować się inaczej.

80

Za około dziesięć minut już wszystko będzie jasne. Gospodarze są na dobrej drodze, by wygrać ten pojedynek. "Niebiescy" od kilkunastu chwil nie wyprowadzili składnego ataku, powoli opadają z sił.

79

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Maciej Urbańczyk, na boisku pojawia się Przemysław Bargiel.

78

Trzeba przyznać, że Sławomir Peszko rozegrał dziś dobry mecz. Szczególnie wyróżniał się podczas pierwszej połowy. Później również nie grał źle, ale widoczne było już małe zmęczenie.

77

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Sławomir Peszko, na boisku pojawia się Lukas Haraslin.

76

Lechia Gdańsk znów wrzuciła wyższy bieg i zamyka rywali na ich połowie. Przed momentem nieźle uderzał Marco Paixao, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki. Minimalne chybienie Portugalczyka!

75

Spotkanie wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Gdańsku pozostał już tylko kwadrans. Niebawem już wszystko będzie jasne. Czy "Lechiści" utrzymają prowadzenie do końca?

74

74. Świetny doping fanów Lechii!

73

Za nami kolejna zmiana po stronie gospodarzy. Trenerzy obu ekip dokonali już po dwie modyfikacje. Kolejne ataki gospodarzy są dość nieudolne. Chorzowianie dobrze spisują się w defensywie.

72

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Rafal Wolski, na boisku pojawia się Michał Chrapek.

71

Posiadanie piłki: 58-42%.

70

Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Gdańsku pozostało już tylko około dwadzieścia minut. Wynik na razie się nie zmienia. Gdańszczanie mają spory kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku.

69

Chorzowianie mają pomysł na tę drugą połowę. Przed momentem nieźle dośrodkowywał w pole karne Kamil Mazek, jednak żaden z jego zespołowych partnerów nie zdołał zamknąć tego dogrania.

68

Widzimy, że gospodarze są pod sporą presją. Chorzowianie naciskają raz lewą, raz prawą flanką. Zdarza się też, że próbują zaatakować środkiem boiska. Każdy scenariusz jest tutaj możliwy.

66

Utrzymuje się prowadzenie gdańszczan, choć "Niebiescy" coraz lepiej atakują. Po niemrawym początku goście pokazują, że stać ich na osiągnięcie dobrego rezultatu.

65

Patryk Lipski zagrał dziś całkiem dobry mecz. Był silnym ogniwem swojego zespołu. Zapamiętamy go szczególnie z tego soczystego uderzenia z rzutu wolnego. Przypomnijmy, że wówczas trafił w słupek.

64

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Patryk Lipski, na boisku pojawia się Bartosz Nowak.

63

Złapali się za głowy fani gdańskiej Lechii. Nic w tym jednak dziwnego. Chyba nikt się nie spodziewał, że Wolski zaprzepaści tak dogodną sytuację. Tymczasem otrzymujemy informację, że za moment dojdzie do kolejnej zmiany w Ruchu.

62

62. Katastrofalne chybienie Wolskiego.

62

Wolski miał kapitalną szansę na odnotowanie trafienia, jednak kompletnie to zaprzepaścił. Fatalne zachowanie tego zawodnika. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Lecha.

61

Strzały ogółem: 6-12
Strzały celne: 3-4

60

Obecnie gdańszczanie mają mały kłopot z oddaniem celnego strzału. Coraz lepiej sprawuje się defensywa chorzowskiego Ruchu. Goście szybko oddalają potencjalne niebezpieczeństwa.

59

Prawie kwadrans rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie gdańszczan, choć trzeba przyznać, że "Niebiescy" prezentują się naprawdę dobrze.

56

Tymczasem Urbańczyk zdecydował się na oddanie uderzenia zza pola karnego. Milinković-Savić nie miał najmniejszego kłopotu z odnotowaniem skutecznej interwencji. Pewna robinsonada tegoż golkipera.

55

55. Powtórki wykazały, że piłka najpierw trafiła w brzuch Grodzickiego, a później otarła o jego łokieć.

55

Teraz to gospodarze nieźle zaatakowali. Wydawało się, że Flavio Paixao trafił Grodzickiego w rękę, ale sędzia Tomasz Musiał pozostał niewzruszony. Gdańszczanie momentalnie zaczęli protestować.

54

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jakub Wawrzyniak, na boisku pojawia się Rafał Janicki.

53

53. Świetny strzał Lipskiego!

53

Patryk Lipski zdecydował się na oddanie bezpośredniego strzału z rzutu wolnego. Ależ pech tego zawodnika! Piłka trafiła jedynie w słupek. Gdyby przybrała lepszą rotację, to z pewnością padłby gol.

52

52. Żółta kartka dla Nunesa.

52

Jarosław Niezgoda upadł na skraju pola karnego. Wyznaczone przepisy przekroczył Nunes, za co otrzymał żółty kartonik. Chorzowianie domagali się "czerwa", ale sędzia pozostał nieugięty.

51

Obecnie gra toczy się głównie na wysokości linii środkowej. Chorzowianie starają się przyspieszyć, lecz niewiele z tego wynika. Przed momentem z dystansu huknął Urbańczyk, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką gospodarzy.

50

Pięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. Tempo gry znacznie siadło. Podczas pierwszych 45 minut działo się zdecydowanie więcej. Miejmy nadzieję, że to tylko taka przysłowiowa cisza przed burzą.

49

Lechia próbuje troszeczkę uspokoić swe poczynania. Aktualnie gospodarze wymieniają się podaniami na własnej połowie. Nie możemy mówić o najmniejszym pośpiechu. Chorzowianie nie grają zbyt wysokim pressingiem, więc rywale mają dużo wolnego miejsca.

48

Gdańszczanie znów próbowali zaatakować, lecz nic z tego nie wynikło. Początek drugiej połowy dość monotonny. Na murawie nie dzieje się nic ciekawego. Częściej przy piłce znajdują się podopieczni Nowaka.

47

W przerwę doszło do jednej zmiany po stronie gości z Chorzowa. Słabo dysponowanego w dniu dzisiejszym Visnakovsa zastąpił Niezgoda. Czy wniesie on coś dobrego w grę Ruchu? Czas pokaże.

46

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Eduards Višņakovs, na boisku pojawia się Jarosław Niezgoda.

46

Trwa przerwa. Niebawem początek drugiej połowy.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego pojedynku w Gdańsku już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Trzeba przyznać, że podopieczni Nowaka wybornie weszli w ten mecz. Przypomnijmy, że już w trzynastej minucie mieli na swym koncie dwa gole. Chorzowianie zdołali podnieść się z kolan i w 34. minucie zdobyli gola z rzutu karnego. Później starali się wyrównać, ale bezowocnie. Miejmy nadzieję, że druga połowa również dostarczy nam sporych wrażeń.

45+1

45+1

Przed momentem na oddanie strzału zdecydował się Mazek, ale trafił prosto w jednego z defensorów gdańskiej Lechii. Kiepska próba, cóż tu więcej dodawać. Za moment arbiter zaprosi zawodników obu ekip na krótką przerwę.

45

Sędzia Tomasz Musiał postanowił przedłużyć to spotkanie o jedną minutę.

43

Trzeba jednak podkreślić, że podopieczni Nowaka nie wyrzekają się błędów w ofensywie. "Lechiści" coraz częściej łatwo tracą futbolówkę. Przed momentem na strzał z dystansu odważył się Peszko, jednak zdecydowanie chybił.

42

Chorzowianie dość często przechwytują futbolówkę, lecz nie potrafią przeprowadzić składnego ataku. Rywale w dalszym ciągu nie popełniają większych błędów w defensywie. Dobra postawa gdańszczan.

41

Ruch powoli się podnosi. Chorzowianie zdobyli gola kontaktowego, a teraz próbują wyrównać. Fatalny był ten początek w wykonaniu "Niebieskich". Z biegiem czasu jednak spisują się coraz lepiej.

39

Trener Nowak ustalił dobrą taktykę. Jego zespół szybko zaatakował, dzięki czemu w mgnieniu oka objął dwubramkowe prowadzenie. Goście pokazują jednak, że tanio skóry nie sprzedadzą, choć póki co ich ataki niewiele dają.

38

Chorzowianie nadal próbują atakować, ale wciąż bezskutecznie. Gdańska obrona jest doskonale skonsolidowana, dzięki czemu szybko oddala potencjalne niebezpieczeństwa.

37

Nieźle zapowiadająca się akcja gdańskiej Lechii została przerwana, bowiem na pozycji spalonej przyłapany został Marco Paixao. Właściwa sygnalizacja sędziego liniowego. To był ewidentny ofsajd.

Gol dla Ruchu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa RAFAŁ GRODZICKI. Pewnie wykonana jedenastka. Golkiper gdańskiej Lechii nie miał w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia.

34

Rzut karny dla Ruchu Chorzów! Jeden z gdańszczan przewinił we własnym polu karnym. Jedenastkę egzekwować będzie Grodzicki. Konkretniej rzecz ujmując, wyznaczone przepisy przekroczył Sławczew.

33

Sławomir Peszko był faulowany przez Rafała Grodzickiego. Sędzia Tomasz Musiał uznał, że zawodnik chorzowskiego Ruchu zagrał czysto i puścił grę. Powtórki wykazały jednak, że reprezentant Polski dość mocno ucierpiał.

32

Mocno zawodzą dziś "Niebiescy". Do tej pory nie stworzyli najmniejszego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez golkipera gdańskiej Lechii. Bezbarwna gra chorzowskiego Ruchu, trzeba to podkreślić.

31

Na trybunach panuje kapitalna atmosfera. Zgromadzeni kibice bardzo ochoczo dopingują swoich ulubieńców. Fani Lechii mają sporo powodów do zadowolenia. Chorzowianie już niekoniecznie.

30

Do zakończenia premierowej odsłony dzisiejszego starcia w Gdańsku pozostał już tylko kwadrans. Nadal mamy pewne prowadzenie miejscowego zespołu. Rywale nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

27

Fatalnie chybił teraz Flavio Paixao. Tym razem Portugalczyk zdecydował się na oddanie ekwilibrystycznego uderzenia przewrotką. To się nie udało, bowiem nie trafił czysto w futbolówkę. Jęk zawodu na trybunach.

26

Na razie "Niebiescy" są kompletnie bezbarwni. Inaczej tego ocenić nie można. Przyjezdni nie mają pomysłu, szwankuje u nich komunikacja. Lechia to bezlitośnie wykorzystuje.

25

Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Utrzymuje się dwubramkowe prowadzenie gdańskiej Lechii. Obecnie atak konstruują goście. Może w końcu zdołają zagrozić bramce gospodarzy.

24

Chorzowianie nie mają najmniejszych argumentów. Próbują szarpać do przodu, lecz nic z tego nie wynika. Gdańszczanie błyskawicznie neutralizują wszelakie zapędy ze strony przeciwników.

23

23. Niezła akcja Lechii.

23

Flavio Paixao doskonale dośrodkował do Sławomira Peszki, który lekko zgrał do Marco Paixao. Ten bez chwili zastanowienia oddał soczyste uderzenie, jednak tym razem Kamil Lech stanął na wysokości zadania!

22

Tymczasem faulowany był strzelec drugiego gola – Flavio Paixao. Zaostrzyła nam się gra w wykonaniu obydwu zespołów. Lechia przeważa, natomiast Ruch za wszelką cenę próbuje przerywać ataki rywali.

21

Posiadanie piłki: 61-39%.

20

Od pierwszego gwizdka sędziego Musiała minęło już dwadzieścia minut. Przed momentem Mazek centrował w pole karne Lechii, jednak nic z tego nie wynikło. Piłka zmierzyła prosto w objęcia golkipera.

19

Póki co trener Nowak może być zadowolony ze swoich podopiecznych. Deklasują chorzowski Ruch. Inaczej tego nazwać nie można. Lechia od początku narzuciła swój styl gry i teraz to kontynuuje.

18

Gdańszczanie przejęli inicjatywę i teraz to właśnie oni wymieniają podania na wysokości linii środkowej. Chorzowianie nie grają zbyt wysokim pressingiem, dzięki czemu Lechia ma sporo wolnego miejsca.

16

Chwilowo tempo rywalizacji nieco siadło. Aktualnie gra toczy się na wysokości linii środkowej. Chorzowianie próbują nieco uspokoić swe poczynania. Wydaje się, że są trochę wstrząśnięci szybką utratą dwóch goli.

15

Kwadrans gry już za nami. Na razie goście nie mają absolutnie nic do powiedzenia. Zdecydowanie lepiej spisują się podopieczni Nowaka. "Niebiescy" raz po raz próbują przyspieszyć, lecz nic z tego nie wynika.

12

12. Flávio PAIXÃO - 2:0

12

Gol dla Lechii!
Strzelcem bramki FLÁVIO PAIXÃO. Znakomite uderzenie główką zaprezentował teraz Portugalczyk! Piłka poszybowała ponad Lechem, a następnie wpadła do bramki. Nic dodać, nic ująć!

11

Eduards Višņakovs nie zachował teraz zimnej krwi. Golkiper Lechii wyszedł do piłki, jednak przeciwnik nie zdołał tego wykorzystać. Utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie podopiecznych Nowaka.

10

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed momentem za nieprzepisowe wejście w nogi Peszki ukarany został Martin Konczkowski. Słuszna decyzja sędziego Tomasza Musiała, nie ma o czym dyskutować.

9

Żywy początek rywalizacji. Nie mamy na co narzekać. Gospodarze świetnie przyspieszają – raz na lewej, raz na prawej flance. Póki co przyjezdni muszą być skupieni na dobrej grze w defensywie.

8

Krasić postanowił dośrodkować w pole karne z prawej flanki. Niezły pomysł! Co prawda centra była za głęboka, jednak niewiele brakowało, by piłka wpadła "za kołnierz" Lechowi! Tylko poprzeczka.

7

Chorzowianie nie spodziewali się chyba, że tak szybko stracą gola. Póki co gdańszczanie prezentują się naprawdę nieźle. Na trybunach panuje wyborna atmosfera, zgromadzeni kibice mają powody do zadowolenia!

5

5. Sławomir PESZKO - 1:0

5

Strzelcem bramki SŁAWOMIR PESZKO, który kapitalnie wymanewrował defensorów chorzowskiego Ruchu, a następnie precyzyjnym uderzeniem pokonał Kamila Lecha. Gospodarze na prowadzeniu! Tym razem obrona "Niebieskich" kompletnie zaspała.

5

Pięć minut gry już za nami. Póki co nie jesteśmy świadkami zbyt wielkich emocji. Gdańszczanie próbują przyspieszyć, jednakże niewiele z tego wynika. Goście z Chorzowa doskonale organizują się we własnym polu karnym.

4

Przyzwoity atak "Niebieskich". Nie udało się oddać zbyt niebezpiecznego uderzenia, lecz sam pomysł przeprowadzenia takiej akcji trzeba zaliczyć in plus. Futbolówka w posiadaniu miejscowych.

3

Marco Paixao otrzymał niezłe podanie, nie był na pozycji spalonej, ale mimo tego nie zdołał zagrozić bramce strzeżonej przez Lecha. Inicjatywa powróciła w posiadanie piłkarzy chorzowskiego Ruchu.

2

Póki co zdecydowanie aktywniejsi są gospodarze. Gdańszczanie śmielej przedostają się na połowę przeciwnika, ale chorzowianie dobrze sprawują się na wysokości własnego pola karnego.

1

Spotkanie rozpoczęli piłkarze gdańskiej Lechii, którzy zagrają dziś w zielono-białych strojach. Goście z Chorzowa natomiast prezentować się będą w niebieskich kompletach. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

1

Znamy już składy obu ekip:

Lechia Gdańsk: Milinković-Savić – Wojtkowiak, Maloča, Nunes, Wawrzyniak – F. Paixão, Sławczew, Krasić (C), Wolski, Peszko – M. Paixão.

Rezerwowi: Podleśny – Janicki, Vitória, Mila, Kuświk, Haraslin, Chrapek.

Ruch Chorzów: Lech – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Oleksy – Mazek, Urbańczyk, Surma, Lipski, Ćwielong – E. Višņakovs.

Rezerwowi: Skaba – Hanzel, Bargiel, Nowak, Moneta, Niezgoda, Arak.

Sędziowie: Tomasz Musiał – Radosław Siejka, Krzysztof Wójcik – Łukasz Bednarek.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!
Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 7 maja bieżącego roku w Gdańsku. Wówczas zwyciężyła miejscowa Lechia. Mecz zakończył się rezultatem 2:1. Gole na koncie triumfatorów zapisywali Grzegorz Kuświk i Flavio Paixao, natomiast po przeciwnej stronie barykady honorowe trafienie wywalczył Tomasz Podgórski.

Obsada sędziowska:
Sędzia główny: Tomasz Musiał
Sędzia liniowy #1: Radosław Siejka
Sędzia liniowy #2: Krzysztof Wójcik
Sędzia techniczny: Łukasz Bednarek
Natomiast Ruch Chorzów nie błyszczy, ale też jakoś mocno nie zawodzi. "Niebiescy" zajmują dziewiąte miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Do tej pory wywalczyli jedenaście "oczek", notując trzy triumfy, dwa remisy oraz cztery porażki. Podczas zeszłej kolejki chorzowianie zmierzyli się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Wtenczas przegrali 0:1. Znacznie większe lanie zgarnęli w środę, kiedy to rywalizowali w Pucharze Polski z poznańskim Lechem. Wówczas zostali pokonani 0:3. Czy dziś Ruch przełamie nie najlepszą passę? Zobaczymy!
Lechia Gdańsk bardzo dobrze sprawuje się w tegorocznych rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Po dziewięciu kolejkach zespół znad morza ma na swym koncie dziewiętnaście punktów. Dotychczas gdańszczanie zainkasowali sześć zwycięstw, jeden remis oraz dwie porażki. Obecnie plasują się na trzeciej lokacie w ligowym zestawieniu. W swym ostatnim meczu Lechia zmierzyła się na domowym obiekcie z Lechem Poznań. Wówczas gdańszczanie zwyciężyli 2:1. Gole na koncie triumfatorów zapisywali Marco Paixao oraz Maciej Wilusz (trafienie samobójcze).
Piątkowe mecze dziesiątej kolejki LOTTO Ekstraklasy nie dostarczyły nam zbyt wielu wrażeń. W spotkaniach tych nie padła ani jedna bramka. Miejmy nadzieję, że dziś będzie inaczej. Podczas tej relacji przeniesiemy się do Gdańska, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z chorzowskim Ruchem. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.