2:0

finał (2:0)

29.11.2014, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • Adam Delimat (@a_delimat)

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (19:52:27)

Po dobrej pierwszej połowie i przeciętnej drugiej Korona Kielce wygrywa z GKS-em Bełchatów w stosunku 2:0! Obie bramki padły przed zmianą stron, a na listę strzelców wpisali się Kamil Sylwestrzak i Przemysław Trytko. Po przerwie lepiej prezentowali się goście, jednak nie zdołali potwierdzić swojej przewagi zdobyciem choćby kontaktowego gola.

90+3

90+2

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ani Sylwestrzak, ani Chiżniczenko nie zdołali jednak wypracować sobie pozycji strzeleckiej.

90+1

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu, boisko opuszcza Kapo, a zastępuje go Sieriej Chiżniczenko.

88

Powalczył o piłkę Telichowski, obrońca gości zdołał wywalczyć rzut rożny.

87

Paweł Golański zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym! Sędzia Musiał nie podyktował jednak rzutu karnego!

87

Jeszcze jeden rzut rożny dla Bełchatowa, tym razem dośrodkowanie Maka nie dotarło w pole karne.

86

Kolejny rzut rożny dla Bełchatowa, dośrodkowywał Szymański, ale w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył Trytko.

84

Ależ to była okazja dla gości! Oko w oko z Cerniauskasem znalazł się Bartosz Ślusarski, ale trafił prosto w bramkarza Korony!

82

W porę piłkę poza boisko wybija Malarczyk, w opałach defensywa Korony.

80

Kolejna roszada w Koronie, Jacek Kiełb zmienia Aankoura.

79

Siergiej Pyłypczuk zastępuje Janotę.

78

Za chwilę pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy, na boisku pojawi się Siergiej Pyłypczuk.

77

Rzut rożny dla Bełchatowa, do dośrodkowania przygotowuje się Damian Szymański.

75

Trwa napór gości, dośrodkowanie z prawej strony blokuje Sylwestrzak.

73

Ładnym, technicznym uderzeniem indywidualną akcję kończył Michał Mak, niewiele brakowało, a piłka zmierzałaby w światło bramki.

73

Ostatnia zmiana w szeregach gości, Wacławczyka zastępuje Paweł Komołow.

72

Ładna akcja gości, dośrodkowanie Basty z prawego skrzydła, piłka spadła na głowę Maka, ale skutecznie interweniował w tej sytuacji bramkarz Korony!

71

Po chwili Szymański dośrodkowywał z rzutu rożnego, tym razem prosto w rękawice Cerniauskasa.

71

Rzut wolny dla Bełchatowa, dośrodkowywał Szymański, piłka spadła na głowę Telichowskiego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

69

Janota w kierunku Trytki, podanie przeciął jednak Sawala.

66

W polu karnym gości nie zdołał opanować piłki Kapo, piłka po kontakcie z nogą Sawali opuściła boisko.

65

Ślusarski urwał się obronie i zagrał w kierunku Maka, skrzydłowego gości uprzedził jednak bramkarz Korony.

64

Z lewego skrzydła dośrodkowywał Norambuena, futbolówka padła łupem Cerniauskasa.

63

Kapo pomagał sobie ręką przy przejęciu piłki, od rzutu wolnego bełchatowianie.

61

Obraz gry najlepiej przedstawia statystyka strzałów. Korona oddała już 12 uderzeń na bramkę gości, z czego osiem prób było celnych. Podopieczni Kamila Kieresia próbowali zaledwie raz, a piłka nie zmierzała w światło bramki.

59

Zupełnie nie wyszło dośrodkowanie Wacławczykowi, nieatakowany pomocnik GKS-u kieruje piłkę poza boisko.

58

Wspomniany Andreja Prokić zastępuje Mójtę.

57

Szykuje się druga zmiana w szeregach przyjezdnych, do wejścia na boisko przygotowuje się Andreja Prokić.

55

Lekki strzał Janoty sprzed pola karnego, Malarz nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

54

Niebezpieczne zagranie Petrowa, zbyt wysoko uniesiona noga pomocnika gospodarzy. Grę od rzutu wolnego rozpoczną bełchatowianie.

52

Wrzutka Golańskiego tym razem nie przyniosła zagrożenia pod bramką Bełchatowa.

52

Przewinienie Norambueny na Sobolewskim, za chwilę przed szansą na precyzyjne dośrodkowanie stanie Golański.

50

Prostopadłe podanie Barana do Maka, w porę świetną interwencją popisał się Sylwestrzak.

49

Trytko wykłada piłkę Petrowowi, po uderzeniu Ukraińca piłka wpada prosto w ręce Malarza.

48

Na lewym skrzydle powstrzymany Aankour, od autu Sylwestrzak.

46

Damian Szymański zastąpił na placu gry Rachwała.

46

W przerwie na zmianę zdecydował się trener Kiereś, na boisku pojawi się Damian Szymański.

Sędzia Musiał nie doliczył do pierwszej połowy ani sekundy. Po niezłym widowisku Korona Kielce w pełni zasłużenie prowadzi z GKS-em Bełchatów 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali w 32. minucie Kamil Sylwestrzak i w 42. minucie Przemysław Trytko.

45

45

Sawala skutecznie zatrzymuje Aankoura, wybijając piłkę za linię boczną.

43

Szybko zaatakowali bełchatowianie, błąd Malarczyka naprawił jednak Cerniauskas.

41

Gol dla Korony!
Kolejne dośrodkowanie i kolejna bramka! Tym razem po wrzutce Golańskiego piłka spadła na głowę Malarczyka, ale z jego strzałem poradził sobie Malarz! W roli dobijającego w tej sytuacji PRZEMYSŁAW TRYTKO, który zdobywa wreszcie bramkę w tym spotkaniu!

39

Uderzenie Malarczyka zablokowane, po chwili niecelnym podaniem zawodnicy z Bełchatowa zmarnowali szansę na kontratak.

38

Trytko nie zdołał przeciąć podania Golańskiego. Zmylił jednak na tyle Malarza, że ten skierował piłkę na rzut rożny.

37

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Basty, akcja Bełchatowa przerwana.

36

Strzał Kapo zablokowany przez Bastę, od wrzutu z autu Korona.

36

Golański z rzutu wolnego, żaden z zawodników Korony nie zdołał jednak przeciąć toru lotu piłki.

35

Mimo strzelonej bramki nie przestają atakować gospodarze, przed chwilą nieprzepisowo zatrzymany Golański.

32

Dośrodkowanie Golańskiego z rzutu rożnego prosto na głowę Trytki, który kieruje piłkę prosto w Malarza! Do piłki dopada jednak KAMIL SYLWESTRZAK i trafia do pustej bramki! Korona na prowadzeniu!

32

W ofensywie gospodarze, za chwilę Korona wykona rzut rożny.

29

Kapitalną szansę zmarnował Trytko! Z lewego skrzydła perfekcyjnie dośrodkował Sylwestrzak, futbolówka spadła pod nogi niekrytego Przemysława Trytki, który, mając przed sobą całą bramkę, uderzył prosto w Malarza!

28

Nie zdołał dopaść do piłki przed końcową linią Sobolewski, od bramki rozpocznie Malarz.

27

Skuteczny wślizg Barana, pomocnik Bełchatowa wybija piłkę spod nóg Aankoura.

25

Niedokładne podanie Basty, piłka ląduje w rękawicach Cerniauskasa.

23

Mocne dośrodkowanie Mójty z lewego skrzydła przerodziło się w uderzenie na bramkę Korony! Piłka zatrzymała się jednak tylko na bocznej siatce.

21

Prostopadłe podanie w kierunku Aankoura, w ostatniej chwili uprzedził go wychodzący z bramki Malarz!

20

Uderzenie Petrowa z problemami broni Malarz.

17

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, Michał Janota faulował Wacławczyka.

16

Trytko do Kapo, ten nie zdołał opanować piłki w polu karnym Bełchatowa. Po chwili Janota zbyt mocno zagrał piłkę w kierunku Sylwestrzaka.

14

Pada przed polem karnym Wacławczyk, sędzia Musiał nie zdecydował się jednak użyć w tej sytuacji gwizdka.

12

Faul w środku pola, ucierpiał Ślusarski.

10

Spokojnie ataki konstruują teraz obie strony, żadna z drużyn nie stara się szybko podejść pod pole karne rywala.

8

Kolejny rzut rożny dla Bełchatowa, tym razem bez zagrożenia.

7

Spore zamieszanie w polu karnym Korony po rzucie rożnym, po chwili uderzenie Maka zatrzymuje się na obronie gospodarzy.

6

Lewą stroną przedzierał się Mójta, jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane.

4

Groźnie pod bramką gości! Przedarł się z piłką w pole karne bełchatowian Nabil Aankour, zdołał oddać strzał, ale nie trafił w światło bramki!

3

Pierwszy faul w tym meczu, blisko linii bocznej przewinił Golański.

2

Drużyna GKS-u dziś na biało, gospodarze w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach.

1

Od środka goście!
Za nami losowanie stron, za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.
Zawodnicy obu drużyn pojawiają się na murawie.
Składy obu drużyn:

Korona Kielce: Černiauskas – Sylwestrzak, Malarczyk, Dejmek, Golański – Petrow, Janota, Aankour, Sobolewski, Kapo – Trytko.
Rezerwowi: Małecki – Ouattara, Leândro, Pyłypczuk, Cebula, Kiełb, Chiżniczenko.

PGE GKS Bełchatów: Malarz – Norambuena, Sawala, Telichowski, Basta – Baran, Rachwał, Mójta, Wacławczyk, Michał Mak – Ślusarski.
Rezerwowi: Zubas – Witasik, Szymański, Prokić, Komołow, Poźniak, Bartosiak..
Arbitrem głównym tego spotkania będzie pan Tomasz Musiał z Krakowa. Pierwszy gwizdek sędziego już o godzinie 18!
GKS Bełchatów nie wygrał żadnego z dwóch ostatnich spotkań. W 15. kolejce podopieczni Kamila Kieresia zremisowali 1:1 z Cracovią, zaś tydzień temu musieli uznać wyższość mistrza Polski, przegrywając z nim u siebie 0:3. Korona zdobyła w tym czasie cztery oczka, wygrywając w Gdańsku z miejscową Lechią, a także dzieląc się punktami z Zawiszą Bydgoszcz.
Oba zespoły spotkały się w tym sezonie w drugiej kolejce. Wówczas, w meczu rozegranym w piątek 25 lipca, górą byli Bełchatowianie. Wynik meczu bardzo szybko, bo już w szóstej minucie, otworzył z rzutu karnego Bartosz Ślusarski, a niespełna dziesięć minut później wynik meczu na 2:0 ustalił Mateusz Mak.
Faworytem dzisiejszego spotkania wydają się być goście, którzy z dorobkiem 26 punktów plasują się na szóstej pozycji. Gorzej wygląda sytuacja Korony, która zgromadziła jak dotąd o osiem punktów mniej i jest 14.
W piątek rozegrane zostały dwa spotkania ekstraklasy. Na inaugurację kolejki Górnik wygrał w Łęcznej z Ruchem Chorzów 3:0, zaś o 20:30 po emocjonującym spotkaniu Piast Gliwice bezbramkowo zremisował z Wisłą Kraków.
Zapraszamy do Kielc, gdzie w ramach 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy miejscowa Korona podejmie zespół GKS-u Bełchatów! Początek tego spotkania o godzinie 18!