Francuska Ligue 1 Uber Eats

Toulouse FC – FC Lorient

2:3

finał (1:0)

29.11.2014, 20:00 • Stadium Municipal, Tuluza • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

Po fantastycznym spotkaniu Toulouse przegrywa na Stadium Municipal z Lorient 2:3, mimo że po pierwszych 45 minutach to gospodarze wygrywali 1:0. Nie wiadomo jak w szatni do walki swoich piłkarzy zmotywował Sylvain Ripoli, ale nikt nie wiedział że po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Rzadko drużyna przegrywająca 0:1 w ciągu zaledwie pięciu minut wychodzą na dwubramkowe prowadzenie! Kontaktowy gol Pesicia przyniósł nadzieję na wywalczenie chociaż jednego punktu. Dobrze grająca defensywa gości zachowała zimną krew i to goście zgarniają całą pulę i oddalają się od grupy spadkowej. To tyle na dziś z Tuluzy, za uwagę dziękuję Radosław Łączkowski. (21:59:46)

90+3

90+1

Wrzut z autu dla Toulouse na wysokości pola karnego Lecomte, który pewnie łapie piłkę do nieudanej akcji gospodarzy

90

Sędzia Castro oznajmia, że piłkarze będą grać dłużej o trzy minuty

89

Rzut wolny dla Lorient, którzy jedynie utrzymują się przy piłce, każda strata kilku sekund przybliża ich do wyjazdowego zwycięstwa

87

Gospodarze nie schodzą z połowy Lorient, ich każda próba zagrożenia bramce Lecomte jest jednak skutecznie niwelowana przez obrońców gości

84

Gassama wycofuję piłkę z prawej strony boiska do Mostefy, ten podaję do Ayew, napastnik reprezentacji Ghany nie zdążył się wrócić i został na spalonym

82

Przed szansą Toulouse. Dośrodkowanie Tisseranda w okolice 12. metra oddalają defensorzy Lorient

80

Gra toczy się głównie na połowie boiska

79

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Jeannot, na boisku pojawia się Diallo.

78

Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Veskovac, na boisku pojawia się Ninkov.

76

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Barthelme, na boisku pojawia się Robert.

74

Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Akpa Akpro, na boisku pojawia się Braithwaite.

73

Kolejna wrzutka Tisseranda, tym razem nie skuteczna

Aleksandar PEŠIĆ - 2:3

70

Gol dla Toulouse!
Toulouse łapie kontakt z rywalami. Tisserand centruję w pole karne, głową strzela Ben Yedder, ale trafia w słupek. Lecomte zostaje w miejscu i właśnie po wykorzystuję ALEKSANDAR PESIĆ, który zdobywa gola na 2:3

67

Rzut wolny na lewej stronie boiska dla Toulouse, piłka wycofana poza pole karne, nikt nie dochodzi do strzału

65

Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Regattin, na boisku pojawia się Didot.

2:3

finał (1:0)

Gole: 23. Doumbia, 70. Pesić – 55. Guerreiro, 56. Jeannot, 60. Ayew (kar.)

Kartki:   45. Pesić (TOU)

Toulouse FC: Ahamada – Veskovac (78' Ninkov), Grigore, Moubandje – Tisserand, Didot (65' Regattin), Aguilar, Akpa Akpro (74' Braithwaite), Doumbia – Ben Yedder, Pesić

Zmiany: Boucher – Ninkov, Spajić, Sylla, Regattin, Sirieix, Braithwaite

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Guerreiro, Kone, Lautoa – Le Goff, Barthelme (76' Robert), Mesloub, Mostefa – Ayew, Jeannot (79' Diallo)

Zmiany: Chaigneau – Bellugou, Wachter, Diallo, Lavenant, Pele, Robert

Sędziowie: Alexandre Castro – Mickael Annonier, Johann Perruaux – Jerome Miguelgorry