Francuska Ligue 1 Uber Eats

Toulouse FC – FC Lorient

2:3

finał (1:0)

29.11.2014, 20:00 • Stadium Municipal, Tuluza • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

Po fantastycznym spotkaniu Toulouse przegrywa na Stadium Municipal z Lorient 2:3, mimo że po pierwszych 45 minutach to gospodarze wygrywali 1:0. Nie wiadomo jak w szatni do walki swoich piłkarzy zmotywował Sylvain Ripoli, ale nikt nie wiedział że po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Rzadko drużyna przegrywająca 0:1 w ciągu zaledwie pięciu minut wychodzą na dwubramkowe prowadzenie! Kontaktowy gol Pesicia przyniósł nadzieję na wywalczenie chociaż jednego punktu. Dobrze grająca defensywa gości zachowała zimną krew i to goście zgarniają całą pulę i oddalają się od grupy spadkowej. To tyle na dziś z Tuluzy, za uwagę dziękuję Radosław Łączkowski. (21:59:46)

90+3

90+1

Wrzut z autu dla Toulouse na wysokości pola karnego Lecomte, który pewnie łapie piłkę do nieudanej akcji gospodarzy

90

Sędzia Castro oznajmia, że piłkarze będą grać dłużej o trzy minuty

89

Rzut wolny dla Lorient, którzy jedynie utrzymują się przy piłce, każda strata kilku sekund przybliża ich do wyjazdowego zwycięstwa

87

Gospodarze nie schodzą z połowy Lorient, ich każda próba zagrożenia bramce Lecomte jest jednak skutecznie niwelowana przez obrońców gości

84

Gassama wycofuję piłkę z prawej strony boiska do Mostefy, ten podaję do Ayew, napastnik reprezentacji Ghany nie zdążył się wrócić i został na spalonym

82

Przed szansą Toulouse. Dośrodkowanie Tisseranda w okolice 12. metra oddalają defensorzy Lorient

80

Gra toczy się głównie na połowie boiska

79

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Jeannot, na boisku pojawia się Diallo.

78

Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Veskovac, na boisku pojawia się Ninkov.

76

Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Barthelme, na boisku pojawia się Robert.

74

Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Akpa Akpro, na boisku pojawia się Braithwaite.

73

Kolejna wrzutka Tisseranda, tym razem nie skuteczna

Aleksandar PEŠIĆ - 2:3

70

Gol dla Toulouse!
Toulouse łapie kontakt z rywalami. Tisserand centruję w pole karne, głową strzela Ben Yedder, ale trafia w słupek. Lecomte zostaje w miejscu i właśnie po wykorzystuję ALEKSANDAR PESIĆ, który zdobywa gola na 2:3

67

Rzut wolny na lewej stronie boiska dla Toulouse, piłka wycofana poza pole karne, nikt nie dochodzi do strzału

65

Zmiana w drużynie Toulouse FC: z boiska schodzi Regattin, na boisku pojawia się Didot.

62

Goście nieodpuszczającą. Ayew na prawej stronie wkręca obrońców i dośrodkowuję w pole karne, ale nikt nie przeczytał jego intencji

Jordan AYEW - 1:3

60

Gol dla Lorient!
Do piłki podchodzi JORDAN AYEW i zdobywa kolejnego gola dla Lorient! Niewiarygodne rzeczy dzieją się w Tuluzie. Goście w ciągu pięciu minut strzelają trzy bramki i wygrywają na Stadium Municipal 3:1!

58

Rzut karny. Ayew faulowany przez Moubandje!

Benjamin JEANNOT - 1:2

56

Co się dzieję na Stadium Municipal! Ayew popędził prawą stroną , zagrywa do niepilnowanego BENJAMINA JEANNOT, który wyprowadza Lorient na prowadzenie

Raphael GUERREIRO - 1:1

55

Wyrównujący gol na Lorient! Lautoa prostopadle zagrywa do Jeannot, ten odgrywa do Ayew. Strzał reprezentanta Ghany odbija się od słupka, ale przy dobitce RAPHAELA GUERREIRO bramkarz Toulouse był już bezradny

52

Ben Yedder w sytuacji sam na sam strzela tuż obok słupka bramki Lecomte

50

Przed doskonałą okazją stanęli goście! Guerreiro oddala piłkę na 9. metr, tam dopada do niej Ayew, który przymierzał się do strzału. W tym samym momencie uderzyć na bramkę chciał Jeannot, w efekcie od bramki grę wznawia Ahamada

48

Wrzutka z rzutu wolnego Meslouba spada wprost a głowę Lautoa, który posyła piłkę ponad bramką

47

Doumbia po ziemi zagrywa do Ben Yeddera, który piętką chciał zaskoczyć Lecomte, ale napastnik Toulouse znalazł się na spalonym

Faule: 8-3
Po pierwszych 45 minutach na Stadium Municipal Toulouse powadzi z Lorient 1:0 po golu Doumbii. Po tej bramce za odrabianie strat zabrali się goście, ale jak na razie nie znaleźli recepty na pokonanie Ahamady. Na drugą połowę zapraszamy za 15 minut.

45+2

45

Sędzia Castro dodaje 2 minuty

45

Żółtą kartkę otrzymuje Pesić (Toulouse FC).

44

Niesamowite rzeczy wyczynia w bramce Ahamada, gdy wyszedł z bramki na 16. metr uderzał na pustą bramkę Ayew, ale trafił w bramkarza gospodarzy, chwilę później po ponownej próbie Ayew z pierwszej piłki Ahamada wyciąga się jak struna i odbija ten strzał na rzut rożny

43

Akpa Akpro niebezpiecznie upadł na lewą rękę do walce o górną piłkę z Ayew, jednak wraca na boisko

40

Ayew cofnął się w okolice 40 metra, aby pomóc kolegom z pomocy w konstruowaniu dogodnej sytuacji, zagrywa na lewe skrzydło do Meslouba, ten odgrywa piłkę napastnikowi z Ghany, ale nie opanował futbolówki

38

Inicjatywę przejęli zawodnicy Lorient, którzy wyjątkowo często lewą stroną próbują strzelić wyrównującą bramkę

35

Z główki strzelał Ayew, jego uderzenie minimalnie mija słupek

35

Dośrodkowanie Gassamy zablokowane przez Grigore, pierwszy korner w tym meczu dla Lorient

33

Samuel faulowany przez Akpe Akpro, zagranie z rzutu wolnego Mostefy bardzo niecelne

30

Na lewej stronie dobrze pograli sobie Le Goff i Mesloub, zagranie tego pierwszego pada łupem Grigore

Strzela w słupek Ayewa

27

Fantastyczna akcja Lorient! Jeannot dryblingiem ogrywa trzech defensorów gospodarzy i podaję piłkę do Ayew, reprezentant Ghany technicznym uderzenie strzela w słupek

25

Tisserand urwał się obrońcom, jego centrę w pole karne łapie Ahamada

Tongo DOUMBIA - 1:0

23

Wrzut z autu dla Toulousy na połowie boiska przynosi bramkę. Akpa Akpro dobrze zastawił się i zagrał do Pesicia, ten wypuszcza Ben Yeddera, jego strzał broni wychodzący z bramki Lecomte, lecz piłka trafia pod nogi niepilnowanego TONGO HAMEDA DOUMBII, który strzela na pustą bramkę. Na Stadium Municipal 1:0 dla Toulouse

22

Tisserand minimalnie się myli i dośrodkowanie nie znajduję Pesicia

19

Bardzo dobrze na boisku partnerów odszukuję Aguillar, zagrał w pole karne do wychodzącego zza obrońców Ben Yeddera, którego dośrodkowanie wślizgiem blokuję Lautoa

17

Bardzo złe przyjęcie zagrania Le Goff w wykonaniu Mostefy, kolejną próbę zagrożenia bramce Lecomte rozpoczynają zawodnicy Toulouse

15

Piłka wędrowała po całej szerokości boiska od nogi do nogi, zagranie na wolne pole Jeannot do Ayew przechwytuję wychodzący z bramki Ahamada

13

Próby po jednej jak i po drugiej stronie, minimalnie brakuje celności i dlatego na Stadium Municipal nadal 0:0

11

Futbolówka po składnej akcji Lorient znajduję się w bramce Ahamady, sędzia Castro odgwizduję spalonego

9

Dobrze wypuszczony Pesić przez Tisseranda, strzał napastnika Toulouse ociera się o boczną siatkę

7

Nieczysto trafił Barthelme, od bramki Ahamada

5

Dobrze piłkę rozrzucił Mesloub, zagrał na wolne pole do Barthelme, akcja nie przynosi zmiany wyniku

3

Dogranie z rzut wolnego do Grigore, który ucierpiał w starciu z Jeannot i jest opatrywany przez lekarzy

1

Pierwsza szansa Toulouse. Ładną trójkową akcję wyprowadzili Doumbia, Pesić i Ben Yedder. Do prostopadłej piłki nie dochodzi Ben Yedder

1

Spotkanie rozpocznie Lorient
Piłkarze meldują się na murawie Stadium Municipal.

Toulouse FC: Ahamada – Veskovac, Grigore, Moubandje – Tisserand, Didot, Aguilar, Akpa Akpro, Doumbia – Ben Yedder, Pesic

Rezerwowi: Boucher – Ninkov, Spajic, Sylla, Regattin, Sirieix, Braithwaite

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Guerreiro, Kone, Lautoa – Le Goff, Barthelme, Mesloub, Mostefa – Ayew, Jeannot

Rezerwowi: Chaigneau – Bellugou, Wachter, Diallo, Lavenant, Pele, Robert

Sędziowie: Alexandre Castro – Mickael Annonier, Johann Perruaux – Jerome Miguelgorry.
Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy do lajfy.com. Zaczynamy o 20:00. Serdecznie zapraszamy.
Zawodnicy Lorient po aż czterech przegranych meczach z rzędu z: AS Saint Etienne, SM Caen, PSG i Rennes pokonali na własnym stadionie RC Lens 1:0.
Obecna forma sobotnich rywali jest prawie identyczna: Toulouse po trzech porażkach odpowiednio z Olympique Marseille, RC Lens i z Girondins Bordeaux ugrali trzy punkty w rywalizacji z FC Metz, jednak w niedziele ulegli na wyjeździe z Montpellier HSC 0:2.
Sobotni goście FC Lorient w sezonie 2014/2015 również znajdują się w dolnej połowie tabeli. Trzynaście punktów sprawia, że gracze Sylvaina Ripollego znajdują się tuż nad strefą spadkową, na 17. miejscu.
Piłkarze Alaina Casanovy w obecnym sezonie grają w kartkę. Po czternastu kolejkach Toulouse plasuję się na 13. pozycji i zdobyła 17 punktów. Na taką liczbę oczek złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i siedem porażek.
Po emocjach związanych z europejskimi pucharami wracamy do ligowych spotkań. W 15. kolejce Ligue 1 na Stadium Municipal Toulouse FC zmierzy się z FC Lorient.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.