Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna)

Partizan Belgrad – FC Steaua Bukareszt

4:2

finał (1:2)

05.08.2015, 20:30 • Stadion FK Partizan, Belgrad • 3 runda kwalifikacyjna • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:52:57)
Jeszcze jeden, pasjonujący pojedynek w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Partizan Belgrad, choć postawił się pod ścianą, to fenomenalnym pościgiem w drugiej połowie, zapewnił sobie awans. Steaua nie grała źle, do przerwy była bliziutko sukcesu, jednak czerwona kartka zaraz po powrocie z szatni zmieniła obraz meczu. Przy żywiołowej publiczności w Belgradzie drużyny stworzyły smakowite widowisko, a kibice, którzy nawet na moment nie zwątpili w Partizana, mogą triumfować.

90+5

90+3

Święto na trybunach. Trwa trzecia z pięciu doliczonych minut, ale wiadomo już, że Partizan Belgrad gra dalej o Ligę Mistrzów.

90+2

Trujić przesadził z celebrowaniem radości po golu. Żółta kartka.

90

90. Nikola TRUJIĆ - 4:2

90

Gol dla Partizana!
NIKOLA TRUJIĆ przesądza sprawę awansu swoim strzałem po dośrodkowaniu Zivkovicia. Wejście smoka zmiennika!

90

Zostawił sobie zmiany na końcówkę sztab Partizana Belgrad – Trujić zamiast Babovicia.

89

Gorąco w loży VIP, gorąco na trybunach i boisku. Ostatnie minuty, w których Steaua Bukareszt może zdobyć tego jedynego gola, który da jej awans.

87

Popa zaprezentował swoją firmową akcję ze zbiegnięciem z lewego skrzydła do środka pola. Chciał uderzyć, ale nadział się na wyciągniętą nogę defensora Partizana Belgrad.

86

Ilić złapany na spalonym. Nie rozpacza z tego powodu, a trener bije brawo z ławki, że utrzymał piłkę daleko od własnego pola karnego.

83

Kibice ani przez moment nie zwątpili, że ich pupile odrobią stratę. Teraz triumfują, ponieważ Partizan Belgrad przeprowadził po przerwie prawdopodobnie skuteczną pogoń.

81

Podobnie zachował się Popa, któremu zabrakło odwagi w momencie oddawania strzału. Partizan podwoił krycie i skończyło się stratą.

79

Kombinacje, kombinacje, a przyjezdnym radość. Za długo podawali sobie piłkę zawodnicy z Belgradu na obrzeżach pola karnego, a mieli przynajmniej dwie szanse na soczyste uderzenie.

77

Chwila przerwy w grze. Tudorie zderzył się z przeciwnikiem i obaj potrzebują wsparcia fizjoterapeutów. To musiało boleć.

75

Tade przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, po czym zabrakło mu wsparcia partnerów. Siła złego na jednego i strata napastnika Steauy Bukareszt.

74

Zadaniem gospodarzy jest utrzymywanie piłki jak najdalej od własnego pola karnego. Radzą sobie z tym zadaniem poprawnie. Steaua jeszcze nie zagroziła im po zmianie wyniku.

72

Natychmiast trzecia i ostatnia zmiana: Tudorie za Breevelda.

70

Iancu za autora jednego z goli dla Steauy Bukareszt – Hamrouna.

69

69. Andrija. ZIVKOVIĆ - 3:2

69

ANDRIJA ZIVKOVIĆ doprowadził publiczność do szału radości! Otrzymał podanie wewnątrz pola karnego od Oumarou, umiejętnie zabrał się z piłką i sprytnym strzałem ulokował ją po długim rogu bramki! Na nieco ponad 20 minut przed końcem Partizan ma awans w rękach!

68

Była piłka w bramce Partizana Belgrad, ale ponownie ten sam asystent musiał wylać piłkarzom zimny prysznic na głowę, pokazując spalonego.

66

Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że III runda kwalifikacji Ligi Mistrzów dostarcza wielkie emocje. Wysokie wyniki, zmarnowane jedenastki, pokazane czerwone kartki. Co przyniesie końcówka meczu w Belgradzie?

64

Bardzo podobna sytuacja. Zdziesiątkowana Steaua Bukareszt nie rezygnuje z ataku i jest w tak mało komfortowym położeniu na własne życzenie.

63

Silny jak tur Tade zdemolował dwóch rywali i wypracował sobie czystą pozycję strzelecką. Puścił tak zwanego szczura mniej niż pół metra obok bramki Zivkovicia. Było groźnie!

61

Ilić za Bozhinova – tak wygląda pierwsza zmiana u gospodarzy. Nie wyszedł ten mecz napastnikowi Partizana Belgrad.

61

Breeveld to już czwarty zawodnik z Bukaresztu z kartką na koncie.

60

Godzina meczu w Belgradzie za kibicami. Wciąż awans ma w swoich rękach Steaua Bukareszt, ale teraz Partizan Belgrad ma przewagę psychologiczną i liczebną. Pół godziny zostało Serbom, by udokumentować to decydującym golem.

59

59. Marko JEVTOVIĆ - 2:2

59

Strzelcem bramki MARKO JEVTOVIĆ, któremu wydatnie pomógł Papp. Pierwszy uderzył chytrze z dystansu, a drugi zmienił tor lotu piłki i totalnie zmylił Cojocaru!

58

Serbowie mieli jeszcze rzut wolny. Do stojącej na 23. metrze piłki podbiegł oczywiście Babović i poczęstował Cojocaru płaskim i mocnym uderzeniem! Bramkarz spisał się bez zarzutu.

57

I do kompletu Guilherme upomniany za nieprzepisowe zatrzymanie Zivkovicia.

56

Zaczynają się sypać kartki. Hamroun upomniany za przewinienie na Vuliceviciu.

55

Tym razem Alcenat pozytywnym bohaterem, ponieważ zatrzymał akcję Partizana Belgrad na skrzydle. Serbowie mieli jeszcze korner, po którym dośrodkowanie wybił Papp.

54

Odłożona w czasie, ale ostatecznie wymierzona kartka dla Alcenata.

52

Lekko podłamani piłkarze Partizana Belgrad przyjmują przyjezdnych na własnej połowie. Fabricio w ostatnim momencie wybił na korner głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła.

51

Guilherme za Chipciu – taka zmiana jest konsekwencją czerwonej kartki. Trener gości uzupełnia dziurę w obronie.

49

Bozhinov przymierzył z rzutu karnego w kierunku narożnika bramki, ale fenomenalnie spisał się Cojocaru i sparował futbolówkę na słupek. Nie ma gola.

47

Trzęsienie ziemi na początek drugiej części widowiska. Varela podciął wychodzącego na czystą pozycję Petrovicia. Jedenastka i czerwona kartka dla defensora!

46

Steaua Bukareszt jest po nieco ponad 45 minutach bliziutko awansu. Wypracowała sobie solidną zaliczkę, a Partizan Belgrad musi w tej sytuacji strzelić minimum dwa gole. Jaki oglądamy pojedynek? Żywy, wyrównany, z szansami dla obu drużyn. W strzałach celnych 3:2 dla Partizana, w niecelnych 3:2 dla Rumunów. Dużo walki, zaangażowania, a do tego ogłuszający doping. Ponad 30 tysięcy kibiców powinno ponieść gospodarzy do ataku i można być pewnym, że pokornie nie pogodzą się z porażką w dwumeczu!

45+1

45

Jeszcze minuta. Tak zdecydował Węgier z gwizdkiem. W natarciu, dość chaotycznym, gospodarze.

43

Czujnie na przedpolu Cojocaru sprzątnął piłkę sprzed nosa Oumarou. Niebawem sędziowie ogłoszą, czy przedłużą pierwszą połowę widowiska.

42

Zepsuł teraz atak Tade. Rumuni podekscytowali się tym, że napastnik uniknął spalonego, ale po chwili popełnił błąd techniczny przy przyjęciu.

40

Chcą gospodarze choć doprowadzić do remisu przed przerwą. Udało się już umieścić piłkę w siatce, ale trzeba jeszcze zrobić to zgodnie z wszystkimi przepisami.

39

Piłka w bramce Steauy Bukareszt, ale sędziowie nie uznają gola. Słusznie, ponieważ Bozhinov dał się złapać w pułapkę offsidową w momencie dośrodkowania Babovicia z rzutu wolnego.

37

Strata Popy bez konsekwencji dla gości. Na skrzydle Oumarou nie mógł się rozpędzić i jedyne, co wywalczył, to wrzut z autu na wysokości pola karnego.

35

Matematyka jest bezlitosna dla Partizana Belgrad. Musi zbierać się do ataku i zdobyć dwa gole, jeśli chce awansować. Świetnie rozpoczął mecz, ale następnie pozwolił Rumunom na zbyt wiele.

33

33. Jogurth HAMROUN - 1:2

33

Gol dla Steauy!
JUGURTHA HAMROUN zrobił gigantyczny krok w kierunku awansu Steauy Bukareszt! Pięknie dostawił stopę do podania Chipciu z prawego skrzydła i ulokował futbolówkę w samym narożniku bramki. Nie był to łatwe zadanie – uderzył bez przyjęcia z kilkunastu metrów!

31

Ostatnie ostrzeżenie słowne od sędziego dla Pappa, który bezpardonowo potraktował w środku pola Oumarou. Partizan Belgrad miał stały fragment, z którego nie było korzyści.

29

Bardzo dobrą robotę robi w ostatnich kilkunastu minutach Tade. Znów wywalczył stały fragment. Nieco więcej precyzji i miałby na koncie jeszcze gola.

27

Poprzeczka uratowała gospodarzy przed znalezieniem się w krytycznym położeniu! Popa uruchomił kapitalnym podaniem Tade. Napastnik oderwał się od przeciwnika i w sytuacji sam na sam huknął po dłoniach Zivkovicia w obramowanie bramki!

26

Do stojącej na 23. metrze piłki podbiegł Chipciu i już ułożenie ciała nie wróżyło nic dobrego. Skończyło się spektakularnym pudłem.

25

Jakby na przekór dłuższa wymiana podań w wykonaniu zespołu z Rumunii. Tade dał się sfaulować kilka metrów przed polem karnym i może być niebezpiecznie dla Partizana Belgrad po rzucie wolnym.

23

Bezpańskie podanie z głębi pola nie mogło mieć innego adresata niż Zivković. Bramkarz Partizana Belgrad spokojnie opanował piłkę i wznowił atak. To Serbowie mają przewagę w posiadaniu.

20

Ładnie złożył się do strzału nożycami Babović! Mógł trafić po raz drugi do siatki Cojocaru, ale minimalnie chybił. Czekał też na dośrodkowanie Oumarou i być może lepiej było zostawić mu piłkę. Tego się już nie dowiedzą kibice Partizana.

19

Dobra interwencja Vareli, który zbiegł ze środka boiska, by podwoić krycie na lewej stronie. Atakować tam mają Vulicević oraz Oumarou.

17

Fajna wymiana piłek w wykonaniu Serbów w środku pola. Oumaraou przełożył ją sobie z lewej na prawą nogę i dośrodkował. Poradzili sobie tym razem goście.

15

Partizan w ataku pozycyjnym, ale futbolówka ledwo przekroczyła linię środkową i wróciła pod nogi Zivkovicia. Trzeba budować od nowa.

13

Po niespełna kwadransie powtórka wyniku z Bukaresztu i praktycznie wszystko w dwumeczu zaczyna się od początku. Lekki przestój w grze i uspokojenie sytuacji z obu stron.

11

11. Sulley MUNIRU - 1:1

11

MUNIRU SULLEY doprowadził do wyrównania! Błyskawiczna odpowiedź Steauy Bukareszt, a gol Rumunów był bardzo podobny do tego sprzed trzech minut. Obrońcy nie wybili skutecznie dośrodkowania, do piłki doskoczył Muniru i huknął z półwoleja wprost do siatki! Zivković nawet nie pozorował interwencji.

10

Początek meczu naprawdę dynamiczny i pachniało takim szybkim golem. Co lepsze, pachnie następnymi...

8

8. Stefan BABOVIĆ - 1:0

8

Szał radości w Belgradzie! STEFAN BABOVIĆ wyprowadził gospodarzy na prowadzenie przy biernej postawie obrońców! Cojocaru nie porozumiał się ze swoim defensorem po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i praktycznie wystawili piłkę do pustaka Baboviciowi. Pomocnik Partizana Belgrad skorzystał z prezentu!

7

Można odnieść wrażenie, że obie drużyny wyszły na boisko z podobnym planem – narzucenia rywalom swojego stylu. Obie chcą atakować, a gra toczy się z pominięciem środka pola.

5

Żywe otwarcie meczu! Bobović został odszukany podaniem przez partnera i na dwa kontakty – przyjął piłkę i kopnął ją w kierunku bramki. W ostatnim momencie nadział się na blok i tylko korner dla Partizana Belgrad.

3

Premierowe uderzenie i od razu zapachniało prowadzeniem gości. Najpierw Zivković odbił sprytne uderzenie, a następnie zakotłowało się tuż przed linią bramkową Partizana.

1

Coraz bliżej startu spotkania!

Partizan Belgrad: Z. Zivković – Vulicević, Balazić, Fabricio, Petrović – Brasanac, Jevtović – Oumarou, Babović, A. Zivković – Bozhinov.

Rezerwowi: Kljajić – Ninković, Ilić, Cirković, Bogosavac, Saponjić, Trujić.

FC Steaua Bukareszt: Cojocaru – Alcenat, Varela, Papp, Tosca – Muniru, Breeveld – Popa, Hamroun, Chipciu – Tade.

Rezerwowi: Nita – Rapa, Guilherme, Filip, Tahar, Tudorie, Iancu.

Sędziowie: I. Vad (sędzia główny)
L. Viszokai, P. Berettyan (asystenci).
Za chwilę poznamy składy obu drużyn!
Do startu spotkania zaledwie trzydzieści minut!
Witam Państwa!
Na korzyść gospodarzy działa również fakt, że ci przed własną publicznością przegrali po raz ostatni... 23 października 2014 roku! Jak będzie tym razem? Początek meczu Partizan Belgrad – FC Steaua Bukareszt o 20:30. Serdecznie zapraszamy na naszą relację!
Wątpliwe jednak, by gracze Partizana grali na remis. Tutaj nie można kalkulować, dlatego wydaje się, że będziemy świadkami zaciętego i wyrównanego spotkania.
Partizan dość niespodziewanie zremisował bowiem w Rumunii 1:1. Co więcej – to Serbowie prowadzili do 82' spotkania. W rewanżu wystarczy im więc zremisować 0:0.
Faworytem tego spotkania wydają się być goście. Wynik z pierwszego pojedynku w uprzywilejowanej roli stawia jednak Serbów.
Eliminacje do Ligi Mistrzów! W środowy wieczór dojdzie do niezwykle interesującego pojedynku. Partizan – przed własną publicznością – podejmie Steauę Bukareszt.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

4:2

finał (1:2)

Gole: 8. Babović, 59. Jevtović, 69. A. Zivković, 90. Trujić – 11. Muniru, 33. Hamroun

Kartki:   90+2. Trujić (PAB) – 54. Alcenat (STB), 56. Hamroun (STB), 57. Guilherme (STB), 61. Breeveld (STB)   47. Varela (STB)

Spudłowany karny!: 49. Bozhinov (PAB), bramkarz Cojocaru obronił

Partizan Belgrad: Z. Zivković – Vulicević, Balazić, Fabricio, Petrović – Brasanac, Jevtović – Oumarou, Babović (90' Trujić), A. Zivković – Bozhinov (61' Ilić).

Zmiany: Kljajić – Ninković, Ilić, Cirković, Bogosavac, Saponjić, Trujić.

FC Steaua Bukareszt: Cojocaru – Alcenat, Varela, Papp, Tosca – Muniru, Breeveld (72' Tudorie) – Popa, Hamroun (70' Iancu), Chipciu (51' Guilherme) – Tade.

Zmiany: Nita – Rapa, Guilherme, Filip, Tahar, Tudorie, Iancu.