4:3

finał (1:2)

05.08.2015, 16:00 • Astana Arena • 3 runda kwalifikacyjna • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com! (18:01:53)
FK Astana w decydującej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Piękne widowisko. Finowie prowadzili już 2:0, ale tragicznie dysponowany Orlund pozwolił gospodarzom wrócić do meczu. Druga połowa to wymiana ciosów, obie drużyny walczyły z wielkim zaangażowaniem, a awans przechodził trzykrotnie z rąk do rąk. Ostatecznie trafienie Postnikova w doliczonym czasie zdecydowało o sukcesie ciekawego projektu piłkarskiego w stolicy Kazachstanu. Smucą się piłkarze HJK. Wydawało się w kilku momentach, że nie mogą przegrać, a jednak – stało się w 93. minucie. Piękne widowiska gwarantuje nam III runda eliminacji Ligi Mistrzów. We wtorek Molde oraz Amsterdam, dziś Astana, a większość meczów dopiero przed nami.

90+5

90+4

Thriller, dreszczowiec, piłkarski rollercoaster...

90+3

90+3. Jevgenij POSTNIKOV - 4:3

90+3

Gol dla FK Astana!
To jest futbol! FK Astana zdobywa w doliczonym czasie arcyważnego gola! EVGENI POSTNIKOV wbił do bramki Orlunda przedłużone dośrodkowanie z rzutu rożnego. Szał radości, rezerwowi na boisku!

90+1

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu cztery minuty. Piłka w polu karnym Ericia.

90

HJK wykorzystuje zmiany: Heikkila za Atoma Tanakę, który zanotował dziś asystę.

88

Kethevoama za Zhukova – to ostatnia zmiana w FK Astana. Trener Lehkusou ma w zanadrzu dwie.

87

FK Astana pod ścianą. Łapali się za głowy gospodarze po decyzji sędziego, ponieważ wiedzieli, że trudno będzie rzucić się do ataku w dziesięciu.

86

86. Erfan ZENELI - 3:3

86

Gol dla HJK!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa ERFAN ZENELI, który uderzył w sam narożnik bramki. Erić wyczuł intencję, ale nie sparował piłki i zrobiło się 3:3 w Astanie!

85

To może być ten moment! Rzut karny dla HJK! Anicić ściągał rywala za koszulkę w walce o górną piłkę.

83

Szybki wypad Kazachów! Dzolchiyev nie oddał piłki mimo towarzystwa dwóch rywali, a przymierzył w kierunku bramki Orlunda. Minimalne pudło, poważne ostrzeżenie dla Finów!

82

Ręka Kabanangi nie uszła uwadze sędziów. Piłka dla HJK, które ma coraz mniej czasu na zdobycie gola.

80

Rwane tempo pomaga FK Astana. Gospodarze prowadzą od 56. minuty i choć oddali inicjatywę, to trudno powiedzieć, że Erić jest zapracowany między słupkami.

78

Mendy za Jallowa, który na samym początku spotkania otworzył wynik.

78

Zeneli dorzucił futbolówkę w sam środek pola karnego. Nie było strzału na bramkę Ericia, ponieważ Alon Yefet odgwizdał faul na golkiperze.

77

Blokują gospodarze dwa uderzenia z dystansu HJK. Będzie korner i tradycyjnie w narożnik boiska udał się Zeneli.

4:3

finał (1:2)

Gole: 44. Twumasi, 47. Canas, 56. Shomko, 90+3. Postnikov – 5. Jallow, 42. Baah, 86. Zeneli (kar.)

Kartki:   45+1. Ilić (ATN) – 75. Moren (HSK)   70. Twumasi (ATN)

FK Astana: Erić – Ilić (46' Kabananga), Anicić, Postnikov, Shomko – Dzolchiyev, Canas, Maksimović, Twumasi – Nuserbayev (60' Beysebekov), Zhukov (88' Kethevoama).

Zmiany: Loginovski – Akhmetov, Beysebekov, Kethevoama, Muzhikov, Dedechko, Kabananga.

HJK Helsinki: Orlund – Sorsa, Moren, Heikkinen, Baah – Moussi, Schuller – Jallow (78' Mendy), Atom Tanaka (90' Heikkila), Zeneli – Havenaar.

Zmiany: Sahlgren – Heikkila, Peiponen, Kolehmainen, Malolo, Klinga, Mendy.

Sędziowie: Alon Yefet (Izrael)

1. mecz: HJK - FK Astana 0:0