05.08.2015, 16:00 • Astana Arena • 3 runda kwalifikacyjna • Sebastian

90+3

90+3. Jevgenij POSTNIKOV - 4:3

90+3

Gol dla FK Astana!
To jest futbol! FK Astana zdobywa w doliczonym czasie arcyważnego gola! EVGENI POSTNIKOV wbił do bramki Orlunda przedłużone dośrodkowanie z rzutu rożnego. Szał radości, rezerwowi na boisku!

86

86. Erfan ZENELI - 3:3

86

Gol dla HJK!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa ERFAN ZENELI, który uderzył w sam narożnik bramki. Erić wyczuł intencję, ale nie sparował piłki i zrobiło się 3:3 w Astanie!

56

56. Dmitrij ŠOMKO- 3:2

56

Nie ma gola dla HJK, więc gospodarze wyszli na prowadzenie! Naprawdę żenująco broni Orlund, którego DMITRI SHOMKO zaskoczył centrostrzałem za kołnierz a la Tomasz Brzyski w zeszłorocznym meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań!

47

47. Roger CAÑAS - 2:2

47

Strzelcem bramki ROGER CANAS, który zmylił bramkarza i mocnym strzałem z rzutu karnego doprowadził do remisu! Kazachowie potrzebują już tylko jednego gola.

44

44. Patrick TWUMASI - 1:2

44

PATRICK TWUMASI odpowiedział jeszcze przed przerwą i przywraca nadzieję gospodarzom! Zdecydował się na strzał zza pola karnego, który leciał wprost w Orlunda. Bramkarz HJK wrzucił sobie jednak futbolówkę do bramki. Dwa potworne błędy golkiperów po przeciwnych stronach boiska w trzy minuty!

42

42. Gideon BAAH - 0:2

42

Niesamowity obrót wydarzeń – GIDEON BAAH podwoił przewagę HJK! Zeneli dorzucił głębokie podanie z rzutu wolnego, które tuż sprzed linii końcowej Jallow zgrał głową w pole bramkowe. Erić zamiast bronić zawiadował spalonego, z czego skorzystał Baah i głową wbił piłkę z bliska do siatki.

5

5. Ousman JALLOW - 0:1

5

OUSMAN JALLOW wyprowadził HJK na prowadzenie i robi się szalenie interesująco w Astanie. Atom Tanaka wypatrzył go świetnym, miękkim podaniem, a ten w sytuacji sam na sam ominął Ericia płaskim uderzeniem!

4:3

finał (1:2)

Gole: 44. Twumasi, 47. Canas, 56. Shomko, 90+3. Postnikov – 5. Jallow, 42. Baah, 86. Zeneli (kar.)

Kartki:   45+1. Ilić (ATN) – 75. Moren (HSK)   70. Twumasi (ATN)

FK Astana: Erić – Ilić (46' Kabananga), Anicić, Postnikov, Shomko – Dzolchiyev, Canas, Maksimović, Twumasi – Nuserbayev (60' Beysebekov), Zhukov (88' Kethevoama).

Zmiany: Loginovski – Akhmetov, Beysebekov, Kethevoama, Muzhikov, Dedechko, Kabananga.

HJK Helsinki: Orlund – Sorsa, Moren, Heikkinen, Baah – Moussi, Schuller – Jallow (78' Mendy), Atom Tanaka (90' Heikkila), Zeneli – Havenaar.

Zmiany: Sahlgren – Heikkila, Peiponen, Kolehmainen, Malolo, Klinga, Mendy.

Sędziowie: Alon Yefet (Izrael)

1. mecz: HJK - FK Astana 0:0