Fortuna 1 Liga

Chojniczanka Chojnice – Stal Rzeszów

1:1

finał (1:1)

11.08.2022, 18:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 5. kolejka • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

STS: 2.75 3.45 2.4

Starcie beniaminków na remis. Chojniczanka Chojnice dzieli się punktami ze Stalą Rzeszów. O ile w pierwszej połowie goście znacząco przeważali, to po przerwie podopieczni Tomasza Kafarskiego wyprowadzili minimalnie więcej akcji ofensywnych i byli bliżej strzelenia bramki. Nawet ją zdobyli, ale po analizie systemu VAR – ze spalonego. To na tyle z Chojnic, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (19:59:46)

90+5

90+5

Ryczkowski na spalonym po podaniu van Huffela.

90+4

Uderzenie Kalinkowskiego z woleja prosto w Pęksę.

90+3

Wolski posłał piłkę wysoko nad bramką Neugebauera.

90+2

Rzut wolny dla Stali na około dwudziestym piątym metrze.

90

Cztery minuty doliczone przez sędziego.

90

Mazek z żółtą kartką za zagranie ręką.

89

Rzut wolny dla Chojniczanki na połowie boiska po faulu na Groliku.

88

Ryczkowski zagrywał w pole karne do Tuszyńskiego. Zdaniem arbitra to on dotknął jako ostatni dotknął piłkę, która opuściła boisko.

87

Mazek głową strącił dośrodkowanie Olejarki.

84

Odgwizdane za wysoko uniesioną nogę Kalinkowskiego, gdy ten zagrywał do Ryczkowskiego.

82

Tuszyński ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

79

Zablokowane uderzenie van Huffela, ale Chojniczanka zebrała piłkę i wyprowadziła kolejny atak! Miękkie dośrodkowanie w pole karne, gdzie Tuszyński zgrał głową do Grolika! Ten przyjął piłkę na klatkę i pokonał Pęksę! Jednak sędziowie po analizie VAR analizowali bramkę!

76

Za mocne podanie Tuszyńskiego do Mazka.

74

Olejarka otrzymał podanie i wyszedł sam na sam z Neugebauerem! Zawodnik Stali fatalnie przestrzelił.

73

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice:
z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Tuszyński.
z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Ryczkowski.

73

Wrona przeciął prostopadłe podanie Mikołajczaka.

72

Za mocne podanie Kalinkowskiego do Mazka.

70

Van Huffel nie opanował piłki na dwudziestym metrze.

68

Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Kłos.
z boiska schodzi Sadłocha, na boisku pojawia się Małecki.

67

Stal znów zamyka Chojniczankę na jej połowie.

66

Strzał Sadłochy wysoko nad poprzeczką.

65

Czajkowski wyraźnie spóźniony z żółtą kartką za faul na Poczobucie.

64

Poczobut faulowany przez Czajkowskiego na dwudziestym piątym metrze.

63

Bartosiak zagrał z głębi pola do Mazka, jednak skrzydłowy Chojniczanki był na spalonym.

62

Chojniczanka szuka miejsca do wrzutki na lewej flance.

60

z boiska schodzi Danielewicz, na boisku pojawia się Prokić.
z boiska schodzi Piątek, na boisku pojawia się Olejarka.

60

Wrona uderzył nad bramką po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

59

Sadłocha szukał miejsca do strzału z woleja. Uderzenie zostało zablokowane, rzut rożny dla Stali.

58

Zamieszanie pod bramką Neugebauera! Michalik wyprzedził Bartosiaka i zagrywał do środka. Strzału na bramkę próbowali Sadłocha i Danielewicz, ale obrońcy skutecznie blokowali ich próby!

56

Michalik przewrócił się w starciu z Bartosiakiem, goście domagają się rzutu karnego, ale sędzia nie użył gwizdka.

55

Szybka wymiana podań Mazka i Kalinkowskiego, van Huffel uderzył praktycznie wślizgiem. Pęksa spokojnie złapał piłkę.

53

Niecelne uderzenie Marczuka na dalszy słupek.

52

Van Huffel za mocno wypuścił sobie piłkę i Górą zdążył z interwencją.

50

Obrońca Chojniczanki dostał żółtą kartką za wejście wślizgiem.

49

Faul za faul w środkowej części boiska. Przed chwilą leżał Mikołajczak, a teraz Piątek.

48

Van Huffel spóźnił się ze wślizgiem w środku pola i został ukarany żółtą kartką.

47

Danielewicz złożył się do uderzenia z woleja, ale posłał piłkę obok słupka.

46

z boiska schodzi Drewniak, na boisku pojawia się Czajkowski.

46

Chojniczanka Chojnice do przerwy remisuje ze Stalą Rzeszów 1:1. Po dwóch szybko strzelonych bramkach dobrych okazji strzeleckich nie widzieliśmy. Choć trzeba przyznać, że to goście znacząco przeważają. Chojniczanka wrzuciła wyższy bieg pod koniec pierwszej połowy, prawdopodobnie po wejściu Sama van Huffela. Pytanie, jak będzie wyglądała druga połowa. Do Chojnic wrócimy za kilkanaście minut.

45+2

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej minuty.

44

Mikołajczak zgrał piłkę głową do Skrzypczaka. Uderzenie napastnika Chojniczanka na bliższy słupek trafiło w boczną siatkę.

42

Kalinkowski chciał wypuścić Mazka prawą flanką, ale ten był na spalonym.

41

z boiska schodzi Oleksy, na boisku pojawia się Wrona.

40

z boiska schodzi Karbowy, na boisku pojawia się van Huffel.

39

Pierwsza akcja Chojniczanki od dobrych kilku minut. Centra Mazka została zablokowana, piłkę próbował zebrać Kalinkowski, ale faulował rywala.

38

Dośrodkowanie Michalika niecelne, ale piłka dość szczęśliwie spadła pod nogi Danielewicza. Ten minął dwóch rywali, ale posłał futbolówkę tuż obok bramki Neugebauera!

36

Kolejna akcja gości prawą stroną. Niesygnalizowane uderzenie Michalika poleciało obok prawego słupka.

35

Stal zamknęła rywali na ich połowie, ale nie doszła do okazji strzeleckiej. Chwilę później Danielewicz ratował się faulem.

33

Sadłocha ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola.

33

Góra podłączył się pod akcję ofensywną Stali. Miękkie dośrodkowanie w pole karne wybił Kalinkowski.

31

Przerwa w grze na uzupełnienie płynów. Tuż przed nią Bartosiak wyprzedził Poczobuta w polu karnym Chojniczanki.

29

Niecelne podanie Karbowego do Mikołajczaka, od bramki Neugebauer.

28

Bartosiak wybił głową wrzutkę Głowackiego.

27

Za mocny przerzut gry Wolskiego w kierunku Piątka.

25

Chojniczanka wychodziła z kontrą dwóch na dwóch, ale Karbowy pod naciskiem rywala musiał zwolnić akcję. Mikołajczak nie dostrzegł lepiej ustawionego Skrzypczaka i zdecydował się na strzał z daleka. Piłka poleciała daleko od słupka.

24

Dośrodkowanie Wolskiego w pole karne wybił Grolik.

23

Centra na bliższy słupek wybita przez jednego z defensorów Chojniczanki, mimo to nadal Stal w natarciu.

22

Grolik nie zdołał wybić futbolówki na skrzydle. Rzut rożny dla Stali

20

Efektowna akcja Mikołajczaka zakończona uderzeniem Karbowego z ostrego kąta. Piłkę złapał Pęksa.

19

Karbowy próbował przedrzeć się środkiem pola, ale został zatrzymany przez Górę.

17

Kalinkowski zauważył niepilnowanego Mazka na dwudziestym metrze. Jednak skrzydłowy Chojniczanki najpierw nie najlepiej przyjął piłkę, a później oddał słaby strzał na bramkę.

16

Strzał Wolskiego zewnętrzną częścią stopy nad bramki Neugebauera.

16

Bardzo niecelna centra Grolika i Stal wychodzi z kontratakiem.

14

Poszukiwanie Danielewicza w polu karnym Chojniczanki, ale teraz pomocnik gości nie miał miejsca na oddanie groźnego strzału.

13

Po raz kolejny Głowacki szukał Michalika przy centrze na dalszy słupek. Zamieszanie wśród defensorów Chojniczanki i mogło skończyć się bramką Sadłochy! Piłka odbiła się od słupka i została złapana przez Neugebauera!

12

Spotkanie minimalnie zwolniło, piłkarze walczą o piłkę w środku pola.

10

Centra Głowackiego wybita przez Mikołajczyka. Rzut rożny dla Stali.

9

Mikołajczyk próbował wypuścić Skrzypczaka, ale zagranie było za mocne. Rywale odegrali piłkę głową do Pęksy.

8

Mikołajczak minimalnie przestrzelił głową po centrze Karbowego z rzutu rożnego.

7

Poczobut faulował Karbowego na skrzydle. Rzut wolny dla Chojniczanki na połowie boiska.

5

Gol dla Stali Rzeszów!
Błyskawiczna i bardzo udana odpowiedź przyjezdnych! KACPER SADŁOCHA zebrał piłkę w okolicach dwudziestego metra i zdecydował sią na płaski strzał w kierunku dalszego słupka! Neugebauer nie sięgnął futbolówki!

3

Gol dla Chojniczanki!
Z niemal bliźniaczą akcją wyszli gospodarze! Mazek mógł pokusić się o uderzenie, ale wrzucił piłkę na piąty metr, gdzie znalazł się TOMASZ MIKOŁAJCZAK! Strzał głową pomocnika Chojniczanka i Pęksa nie miał szans na skuteczną interwencję!

2

Gramy dalej, centra gości z rzutu rożnego. Uderzenie głową Oleksego nad poprzeczką.

2

Strzał głową Danielewicza po centrze Michalika. Goście domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednego z piłkarzy Chojniczanki.

1

Stal wyprowadza atak prawą flanką.

1

Sędziowie właśnie wyprowadzają zawodników na boisko.
Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach, gdzie za niewiele ponad 15 minut rozpocznie się spotkanie Chojniczanki Chojnice ze Stalą Rzeszów w ramach 5. kolejki Fortuna 1. Ligi. Piłkarze obu zespołów rozgrzewają się przed meczem, a nad Pomorzem panuje upalna pogoda. Kibice pomału pojawiają się na trybunach.

Chojniczanka Chojnice: Neugebauer – Bartosiak, Byrtek, Grolik – Mazek, Kalinkowski, Drewniak, Mikołajczyk – Mikołajczak, Karbowy – Skrzypczak.

Rezerwowi: Szabłowski – Golak, Ryczkowski, Tuszyński, van Huffel, Janicki, Stróżyński, Czajkowski, Kasperowicz
Trenér: Tomasz Kafarski

Stal Rzeszów: Pęksa – Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki – Poczobut, Danielewicz, Wolski – Michalik, Sadłocha, Piątek.

Rezerwowi: Kaczorowski – Kłos, Prokić, Małecki, Wrona, Polowiec, Olejarka, Ławrynowicz, Kotwica
Trenér: Daniel Myśliwiec

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz – Adam Kupsik, Marcin Sadowski – Konrad Aluszyk – Tomasz Marciniak, Marcin Boniek.
Z jednej strony bilans meczów bezpośrednich, ale z drugiej obecna dyspozycja i pozycja w tabeli. Mecze Chojniczanki Chojnice ze Stalą Rzeszów często były emocjonujące i mamy nadzieję, że nie inaczej będzie i tym razem. Zawodnicy wybiegną na boisko o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.
Oba zespoły w na przełomie kwietnia i maja zgodnie świętowały awans do Fortuna 1. Ligi. Na trzecim szczeblu rozgrywkowym Chojniczanka i Stal mierzyły się czterokrotnie. Ekipa z Pomorza wygrała dwa spotkania, raz padł remis i komplet oczek wywalczył klub z Podkarpacia. Bilans bramkowy również przemawia na korzyść Chojniczanki: 6-5.
Nieco lepsze nastroje panują w Rzeszowie. Stal po rozegraniu czterech meczów ma na koncie cztery punkty, co daje jej 12. miejsce w tabeli. Zawodnicy Daniela Myśliwca rozpoczęli sezon ligowy po remisu 3:3 z Chrobrym Głogów, następnie przegrali 1:2 z Puszczą Niepołomice. Kolejne dwa mecze to pokonanie Górnika Łęczna 1:0 i porażka z Ruchem Chorzów 2:3. Stal, która nie ma takiego doświadczenia jak Chojniczanka, jeśli chodzi o grę na zapleczu ekstraklasy, zanotowała wyraźnie lepszy start.
Gospodarze po wygranej Odry Opole z Sandecją Nowy Sącz spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Podopieczni Tomasza Kafarskiego dość udanie rozpoczęli sezon, remisując z GKS–em Tychy 2:2. Jednak później doznali trzech porażek z rzędu: ze Skrą Częstochowa 0:2, Chrobrym Głogów również 0:2 i w ostatniej kolejce z Puszczą Niepołomice 2:3. Chojniczanka miała walczyć o spokojne utrzymanie, a już po czterech kolejkach zaczyna robić się nerwowo.
W czwartek zakończymy czwartą kolejkę Fortuna 1. Ligi. Jedno z trzech starć odbędzie się w Chojnicach, gdzie Chojniczanka zagra ze Stalą Rzeszów.