PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin

1:2

finał (0:0)

28.11.2020, 20:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • 11. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:56:36)
Posiadanie piłki: 53% : 47%.
Strzały na bramkę: 2:5.
Strzały niecelne: 3:8.
Rzuty rożne: 2:4.
Spalone: 2:0.
Faule: 17:13.
Koniec konfrontacji w Krakowie. Miedziowi wywalczyli komplet punktów na terenie przeciwnika. Co prawda pierwszego gola strzelili gospodarze, ale później rywalizacja przebiegała ze wskazaniem na przyjezdnych. Odpowiedzią na trafienie Felicio Browna Forbesa były uderzenia na 2:1 Lorenco Simicia oraz Kacpra Chodyny. Druga połowa zdecydowanie lepsza niż pierwsza – w niej było na co popatrzeć.

90+4

90+3

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Poręba, na boisku pojawia się Dominik Jończy.

90+2

Biała Gwiazda nie ma już czasu na stosowanie skomplikowanych rozwiązań. Przyjezdni są skoncentrowani i nie pozwalają podopiecznym Artura Skowronka na zagrożenie Dominikowi Hładunowi.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie Sebastian Jarzębak stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

87

KGHM Zagłębie Lubin blisko odniesienia zwycięstwa na terenie przeciwnika, choć jako pierwsze straciło gola. Druga połowa wynagradza kibicom męczarnie sprzed przerwy.

86

86. Kacper CHODYNA - 1:2

86

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki KACPER CHODYNA.

Miedziowi na prowadzeniu w Krakowie. Przeprowadzona w wyśmienitym tempie akcja, która rozpoczęła się kilkadziesiąt metrów od bramki Mateusza Lisa. Kacper Chodyna został uruchomiony podaniem prostopadłym przez Sasę Ziveca i pokonał w sytuacji sam na sam golkipera.

84

Akcja indywidualna Sasy Ziveca na lewej stronie boiska. Słoweniec przedarł się swoim rajdem w pobliże bramki Mateusza Lisa i nie zobaczył możliwości wykonania podania. Było natomiast uderzenie w boczną siatkę.

82

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Yaw Yeboah, na boisku pojawia się Aleksander Buksa.

81

Patryk Szysz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80

Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

78

Jakub Żubrowski napomniany żółtą kartką za przerwanie niebezpiecznym atakiem akcji Wiślaków.

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Felicio Brown Forbes, na boisku pojawia się Fatos Bećiraj.

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Gieorgij Żukow, na boisku pojawia się Chuca.

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Stefan Savić.

75

Za moment potrójna zmiana zaproponowana przez trenera Artura Skowronka.

73

Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

71

Miejscowa drużyna stara się odpowiadać atakami, a nie statystować wobec kolejnych szarż przeciwników. Zakończenie któregoś z nich strzałem jest jednak skomplikowane.

69

Uskrzydlony strzeleniem gola Lorenzo Simić interweniował w powietrzu we własnym polu karnym.

68

68. Lorenco ŠIMIĆ - 1:1

68

Strzelcem bramki LORENCO ŠIMIĆ.

Nie po raz pierwszy w sezonie na ratunek Miedziowym przyszedł rzut rożny. W momencie dośrodkowania Jakuba Żubrowskiego ze stałego fragmentu gry Lorenzo Simić uciekł Michalowi Frydrychowi i oddał perfekcyjne uderzenie blisko okienka w bramce Mateusza Lisa.

66

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Rok Sirk, na boisku pojawia się Samuel Mráz.

66

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jewgienij Baszkirow, na boisku pojawia się Sasa Żivec.

65

Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę piłkarze z Krakowa. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie, ale mają problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku.

64

Na razie szybują coraz to nowe dośrodkowania w pole karne Miedziowych. Muszą się z nim mierzyć Lorenco Simić oraz Lubomir Guldan.

61

Godzina rywalizacji za zawodnikami, a Biała Gwiazda bliżej odniesienia zwycięstwa niż przeciwnik. KGHM Zagłębie Lubin próbuje zorganizować się do ataku i odpowiedzieć na trafienie Felicio Browna Forbesa.

59

Kolejna szansa na trafienie. Druga połowa już jest ciekawsza niż pierwsza. Danielowi Szotowi nie udało się pokonać Dominika Hładuna, który utrzymuje przyjezdnych na powierzchni w Krakowie.

57

Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

55

Lorenco Simić napomniany żółtą kartką za poprzedzające gola przewinienie na Jeanie Carlosie.

55

55. Felicio Brown Forbes - 1:0

55

Gol dla Wisły!
Strzelcem bramki FELICIO BROWN FORBES.

Biała Gwiazda na prowadzeniu. Połacie wolnej przestrzeni na połowie KGHM Zagłębia Lubin, które wykorzystał Felicio Brown Forbes. Już w polu karnym Wiślaków przełożył sobie nieostrożnego Łukasza Porębę i strzałem z czystej pozycji pokonał Dominika Hładuna.

53

Rok Sirk jest gotowy do kontynuowania rywalizacji z obrońcami z Krakowa. Gra została wznowiona przez sędziego Sebastiana Jarzębaka i piłka już ponownie sunie po boisku.

51

Gra przerwana, ponieważ Rok Sirk ucierpiał po kolizji z rozpędzonym Adim Mehremiciem.

50

Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

48

Łukasz Burliga napomniany żółtą kartką za wcześniejsze przewinienie.

47

47. Rok Sirk przegrał pojedynek sam na sam!

47

Rewelacyjna szansa na strzelenie gola! Dejan Drazić zdołał uruchomić podaniem Roka Sirka, a ten wybiegł sam na sam z Mateuszem Lisem. Napastnikowi KGHM Zagłębia Lubin nie udało się pokonać swoim uderzeniem Mateusza Lisa!

47

Przypomnijmy, że Wisła Kraków rywalizuje w tym meczu w klasycznych czerwono-białych strojach, natomiast KGHM Zagłębie Lubin na czarno z pomarańczowymi elementami.

46

Sędzia Sebastian Jarzębak nie zdecydował się na przedłużenie pierwszej minuty nawet o minutę. Pierwsza połowa bez celnego strzału, więc nawet nie ma czego pokazywać w skrócie. Pozostało oczekiwać przez kwadrans, że w drugiej połowie będzie ciekawiej na murawie. Na razie mdło.

45

43

Błyskawiczna odpowiedź krakowian na szarżę Kacpra Chodyny. Łupem Felicio Browna Forbesa był korner i musiał się nim zadowolić.

42

Sprawia dużo problemu gospodarzom często rozpędzający się na skrzydłach Kacper Chodyna. Na razie jest najgroźniejszym z podopiecznych Martina Seveli.

41

Dośrodkowanie Georgija Żukowa z rzutu rożnego nie sprawiło problemu odpowiednio rozstawionym zawodnikom z województwa dolnośląskiego.

40

Wybronili się lubinianie po wrzutce z rzutu wolnego. Wisła Kraków ma jeszcze możliwość zdobycia prowadzenia z rzutu rożnego.

39

Jewgienij Baszkirow napomniany żółtą kartką za złośliwe przewinienie po stracie futbolówki.

38

Rok Sirk pomógł przyjezdnym w odparciu ataku przeciwnika i sprowokował do przewinienia Wiślaka na własnej połowie.

37

Kolejna okazja do przeprowadzenia ataku szybkiego otworzyła się przed gospodarzami po nieodpowiedzialnym zagraniu Jewgienija Baszkirowa. Zbyt wolno zbierał się do tego wszystkiego Dejan Kuveljić.

36

Żwawo ruszyli środkiem pola gospodarze. Zabrakło ostatniego podania. Za długo czekał pomocnik, choć miał szansę uruchomienia lepiej ustawionych partnerów na desancie.

34

Felicio Brown Forbes ułożył sobie futbolówkę na lewej stopie przed polem karnym przeciwnika. Jego uderzenie okazało się niedokładne. Dominik Hładun nie musiał robić nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

33

Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania.

31

Rozpoczął się kwadrans rywalizacji poprzedzający przerwę i można odnieść wrażenie, że uczestnicy widowiska skrzyknęli się do bardziej zdecydowanych prób ofensywnych.

29

29. Dejan Dražić nie przebił się ze swoim strzałem.

29

Szansa dla Miedziowych! Niebezpieczne płaskie dośrodkowanie przecięło pola karne Wisły Kraków. Skierował je Kacper Chodyna. Akcja podsumowana strzałem Dejana Drazicia, które zostało zablokowane. Goście domagali się podyktowania rzutu karnego, ale nie było zagrania ręką.

28

Patryk Szysz zachował się odważnie na połowie przeciwnika, a jego uderzenie zza pola karnego przeleciało wyraźnie obok bramki zespołu z Krakowa. Brawurowo, ale nieskutecznie.

27

Adi Mehremić poradził sobie z nie pierwszym tego wieczoru dośrodkowaniem Sasy Balicia z lewej strony boiska. Rok Sirk nie dochodzi do piłek między skoncentrowanymi Wiślakami.

26

Zaczyna doskwierać w tym meczu brak klarownych sytuacji podbramkowych.

25

Nieudane rozegranie Dejana Drazicia oraz Jegienija Baszkirowa. KGHM Zagłębie Lubin zostało wypchnięte z okolic pola karnego podopiecznych Artura Skowronka.

23

Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na murawie kompanów.

22

Daniel Szot wykonał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Zostało ono wybite przez twardo stojącego na nogach Lubomira Guldana.

20

Piłka skierowana przez coraz aktywniejszych zawodników KGHM Zagłębia Lubin na lewe skrzydło, skąd dośrodkowanie Sasy Balicia zostało poskromione przez ustawionego w polu karnym gospodarzy Michala Frydrycha.

18

Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

17

Tym razem skuteczna interwencja w wykonaniu Lorenco Simicia, który zachował się przytomnie w małym zamieszaniu w pobliżu bramki strzeżonej przez Mateusza Lisa.

15

Akcja zbudowana przez zawodników z Krakowa na lewej stronie boiska. Wymiana podań przyblokowana przez Miedziowych, którzy nie pozwolili na wykonanie dobrego dośrodkowania.

13

Niezmiennie przewaga pod względem posiadania piłki po stronie Wiślaków. Pytanie, czy przyjezdni dojdą do głosu w nadchodzącym fragmencie rywalizacji. Na razie ich priorytetem jest zachowanie czystego konta.

12

Dośrodkowanie Łukasza Burligi z prawego skrzydła w kierunku ustawionego między defensorami Jeana Carlosa Silvy. Nie udało się tam oddać uderzenia w kierunku bramki Dominika Hładuna.

9

Lorenco Simić poradził sobie w powietrznej rywalizacji z Felicio Brownem Forbesem.

8

Piłka znajduje się częściej na obrzeżach pola karnego przyjezdnych. Trener Artur Skowronek daje do zrozumienia okrzykami, że podoba mu się aktywna postawa jego podopiecznych.

6

Interweniowali podopieczni Martina Seveli po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Na dodatek sędzia asystent sygnalizował spalonego, więc nawet w razie celnego strzału prawdopodobnie nie byłoby gola.

4

Zespół z Krakowa w akcji i próba uruchomienia ustawionego na desancie napastnika. Inna sprawa, że środkowi obrońcy byli przygotowani, a jeden z nich zagrał na wyprzedzenie.

2

Wisła Kraków w czerwonych koszulkach, a także w białych spodenkach oraz getrach. KGHM Zagłębie Lubin przystąpiło do rywalizacji na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w czarnych strojach z pomarańczowymi akcentami.

1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Krakowie. Wisła zmierzy się w nim z KGHM Zagłębiem Lubin. Sebastian Jarzębak da zawodnikom sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w sobotę o godzinie 20.
Wisła nie prezentuje w tym sezonie ustabilizowanej formy. Drużyna z Krakowa znajduje się z 10 punktami wywalczonymi w 10 meczach w dolnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. Dotychczas odniosła dwa zwycięstwa, cztery razy zremisowała oraz poniosła cztery porażki. Ma dodatni bilans bramek, których zdobyła 15, a straciła 14.
Biała Gwiazda przegrała poprzednie spotkanie 1:2 z wyraźnie osłabioną Wartą Poznań. Adi Mehremić dał prowadzenie Wiślakom, ale nie potrafili go utrzymać. Po przerwie beniaminek odwrócił wynik dzięki uderzeniom Jana Grzesika oraz Mateusza Kuzimskiego.
Również KGHM Zagłębie Lubin poniosło w poprzednim meczu porażkę z beniaminkiem. Podopieczni Martina Seveli przegrali 1:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na trafienie Mateusza Marca jeszcze przyjezdni odpowiedzieli skutecznym strzałem Roka Sirka, jednak uderzenie do ich bramki Desleya Ubbinka okazało się decydujące.
Miedziowi są z 15 punktami w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. Pasmo czterech meczów bez zwycięstwa utrudnia jednak pozostawanie w kontakcie z najlepszymi klubami w rozgrywkach i powoduje zagrożenie spadkiem w stawce. Dlatego lubinianie potrzebują w sobotę pozytywnego wyniku.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

1:2

finał (0:0)

Gole: 55. Brown Forbes – 68. Šimić, 86. Chodyna

Kartki:   48. Burliga (WIS) – 39. Baszkirow (ZAG), 55. Šimić (ZAG), 78. Żubrowski (ZAG), 81. Szysz (ZAG)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 3:8. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:0. Foule: 17:13.

Wisła Kraków: Lis – Szot, Frydrych, Mehremič, Burliga (C) – Plewka, Kuveljić, Żukow (77. Chuca) – Yeboah (82. Buksa), Brown Forbes (77. Bećiraj), Silva (77. Savić).
Zmiany: Buchalik – Basha, Boguski, Bećiraj, Hoyo-Kowalski, Chuca, D. Abramowicz, Buksa, Savić.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Żubrowski, Baszkirow (66. Żivec) – Dražić, Szysz, Poręba (90+3. Jończy) – Sirk (66. Mráz).
Zmiany: Forenc – Reese, Żivec, Mráz, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)