PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin

1:2

finał (0:0)

28.11.2020, 20:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • 11. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:56:36)
Posiadanie piłki: 53% : 47%.
Strzały na bramkę: 2:5.
Strzały niecelne: 3:8.
Rzuty rożne: 2:4.
Spalone: 2:0.
Faule: 17:13.
Koniec konfrontacji w Krakowie. Miedziowi wywalczyli komplet punktów na terenie przeciwnika. Co prawda pierwszego gola strzelili gospodarze, ale później rywalizacja przebiegała ze wskazaniem na przyjezdnych. Odpowiedzią na trafienie Felicio Browna Forbesa były uderzenia na 2:1 Lorenco Simicia oraz Kacpra Chodyny. Druga połowa zdecydowanie lepsza niż pierwsza – w niej było na co popatrzeć.

90+4

90+3

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Łukasz Poręba, na boisku pojawia się Dominik Jończy.

90+2

Biała Gwiazda nie ma już czasu na stosowanie skomplikowanych rozwiązań. Przyjezdni są skoncentrowani i nie pozwalają podopiecznym Artura Skowronka na zagrożenie Dominikowi Hładunowi.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie Sebastian Jarzębak stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

87

KGHM Zagłębie Lubin blisko odniesienia zwycięstwa na terenie przeciwnika, choć jako pierwsze straciło gola. Druga połowa wynagradza kibicom męczarnie sprzed przerwy.

86

86. Kacper CHODYNA - 1:2

86

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki KACPER CHODYNA.

Miedziowi na prowadzeniu w Krakowie. Przeprowadzona w wyśmienitym tempie akcja, która rozpoczęła się kilkadziesiąt metrów od bramki Mateusza Lisa. Kacper Chodyna został uruchomiony podaniem prostopadłym przez Sasę Ziveca i pokonał w sytuacji sam na sam golkipera.

84

Akcja indywidualna Sasy Ziveca na lewej stronie boiska. Słoweniec przedarł się swoim rajdem w pobliże bramki Mateusza Lisa i nie zobaczył możliwości wykonania podania. Było natomiast uderzenie w boczną siatkę.

82

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Yaw Yeboah, na boisku pojawia się Aleksander Buksa.

81

Patryk Szysz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80

Konfrontacja na skrzydle i długo nie było wiadomo, który zawodników okaże się lepszy w pojedynku biegowym. Defensor nie dał się zaskoczyć zbyt naiwnym zwodem zaproponowanym przez przeciwnika.

78

Jakub Żubrowski napomniany żółtą kartką za przerwanie niebezpiecznym atakiem akcji Wiślaków.

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Felicio Brown Forbes, na boisku pojawia się Fatos Bećiraj.

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Gieorgij Żukow, na boisku pojawia się Chuca.

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Carlos Silva, na boisku pojawia się Stefan Savić.

1:2

finał (0:0)

Gole: 55. Brown Forbes – 68. Šimić, 86. Chodyna

Kartki:   48. Burliga (WIS) – 39. Baszkirow (ZAG), 55. Šimić (ZAG), 78. Żubrowski (ZAG), 81. Szysz (ZAG)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 3:8. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 2:0. Foule: 17:13.

Wisła Kraków: Lis – Szot, Frydrych, Mehremič, Burliga (C) – Plewka, Kuveljić, Żukow (77. Chuca) – Yeboah (82. Buksa), Brown Forbes (77. Bećiraj), Silva (77. Savić).
Zmiany: Buchalik – Basha, Boguski, Bećiraj, Hoyo-Kowalski, Chuca, D. Abramowicz, Buksa, Savić.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Guldan (C), Balić – Żubrowski, Baszkirow (66. Żivec) – Dražić, Szysz, Poręba (90+3. Jończy) – Sirk (66. Mráz).
Zmiany: Forenc – Reese, Żivec, Mráz, Bednarczyk, Wójcicki, Jończy, Bartolewski.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)