28.11.2020, 12:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 15. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 7:5.
Rzuty rożne: 7:4.
Spalone: 1:2.
Faule: 16:17.
Olimpia Elbląg w tym meczu była odpowiednio usposobiona oraz skuteczna. Dlatego zwyciężyła 4:2 z Błękitnymi Stargard. Gospodarze prowadzili dzięki strzałowi Janusza Surdykowskiemu, który po przerwie skompletował dublet. Po jednym trafieniu na konto gospodarzy dołożyli Orest Tkaczuk oraz Marcin Bawolik. Przyjezdni tradycyjnie karygodnie bronili, dlatego bramki Mateusza Bochnaka oraz Michała Cywińskiego w ostatecznym rozrachunku nie pozwoliły zapunktować.

90+5

90+4

Sporo doliczonych minut, a to głównie konsekwencja przerw spowodowanych urazami Tomasza Sedlewskiego oraz Kamila Wengera.

90+2

Ostatnie próby przedostania się do bramki przeciwnika w wykonaniu stargardzian, a Szymon Lizak przymierza się do podsumowania konfrontacji gwizdkiem.

90

Doliczony czas.

89

Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Tkaczuk, na boisku pojawia się Sobiecki.

89

Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Poliński.

88

Długo krążyła piłka po obrzeżach pola karnego. Tak jakby zawodnikom brakowało zdecydowania. Wreszcie w pewnym momencie pojawiło się uderzenie, ale już z kompletnie nieprzygotowanej pozycji.

86

Wojciech Zyska kolejnym zawodnikiem, który zapracował na żółtą kartkę.

84

Kamil Wenger napomniany żółtą kartką po starciu z Przemysławem Brzeziańskim.

84

Przemysław Brzeziański napomniany żółtą kartką po starciu z Kamilem Wengerem.

84

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Kamila Wengera. Nie spieszy się nigdzie posiadającym przewagę gospodarzom.

82

Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futbolówka uciekła w niepożądanym kierunku.

80

Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Karmański.

80

Groźne uderzenie spoza linii pola karnego. Bartosz Rutkowski nie musiał interweniować, ale do końca kontrolował tor lotu piłki, która przeleciała nieznacznie obok słupka.

78

Sześć goli już zaproponowali piłkarze w pierwszym drugoligowym meczu dnia. Dużo wrażeń, a te pozytywne przede wszystkim dla kibiców Olimpii.

76

Gol dla Olimpii!
Strzelcem bramki JANUSZ SURDYKOWSKI.

Pierwsza akcja po wznowieniu i od razu Olimpia Elbląg odzyskała dwubramkowe prowadzenie. To już mała tradycja, że Błękitni po strzeleniu gola natychmiast tracą. Gospodarze potrafią wybrać odpowiedni moment do ataku, a Janusz Surdykowski wyrasta na najbardziej skutecznego piłkarza wczesnego popołudnia.

4:2

finał (3:1)

Gole: 7. Surdykowski, 32. Tkaczuk, 39. Bawolik, 76. Surdykowski – 29. Bochnak (kar.), 75. Cywiński

Kartki:   26. Krasa (OLE), 65. Surdykowski (OLE), 84. Wenger (OLE), 86. Zyska (OLE) – 24. Kaczmarek (BSS), 57. Krawczun (BSS), 84. Brzeziański (BSS)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 9:6. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 1:2. Foule: 16:17.

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Zyska, Krasa (59. Sarnowski), Kamiński (89. Poliński), Tkaczuk (89. Sobiecki), Bawolik (64. Jabłoński), Surdykowski.

Zmiany: Przybysz – Sarnowski, Jabłoński, Wierzba, Milanowski, Falon, Styś, Sobiecki, Poliński.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Theus (66. Niedojad), Ostrowski, Mosakowski, Sitkowski (66. Starzycki), Krawczun, Polkowski, Kaczmarek (59. Ryk), Cywiński, Bochnak (80. Karmański), Brzeziański.

Zmiany: Sasiak – Klimek, Niedojad, Ryk, Starzycki, Rajch, Karmański.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)