25.03.2017, 20:45 • Stade Josy Barthel - Luksemburg • Grupa A • Wiktor Bukowski

Strzały niecelne: 0:7.
Rzuty rożne: 4:8.
Spalone: 2:2.
Faule: 18:8. (22:58:45)
Chyba niewielu spodziewało się, że Luksemburg postawi tak ciężkie warunki wicemistrzom Europy! Francja wbiła gospodarzom 3 gole, ale wcale nie przyszły one z łatwością. W dodatku gdyby Luksemburczycy popisali się większą skutecznością, to także mieliby szansę na kolejne trafienia!
Ostatecznie jednak nie dochodzi do niespodzianki i Francja umacnia się na pierwszym miejscu w Grupie A!

90+4

90+4

Luksemburczycy zyskują jeszcze jeden rzut rożny i zdaje się, że to ostatnia okazja w tym spotkaniu! Arbiter w końcu łapie za gwizdek i kończy te zawody!

90+3

Całe szczęście, że w drugiej połowie nie widzieliśmy już ani jednej żółtej kartki. Piłkarze uspokoili się po przerwie i widzimy płynną grę z obu stron.

90+2

Serię rzutów rożnych mają teraz wicemistrzowie Europy. Dośrodkowanie Griezmanna na głowę Giroud, ale uderzenie ląduje bardzo daleko od bramki Schona. Prawdopodobnie nie będzie hat-tricka!

90+1

Ładna akcja na lewym skrzydle w wykonaniu Mbappé, który próbował zagrywać do Giroud! Brakło dokładności i snajper z Francji nie sięgnął tej futbolówki!

90

4 minuty dłużej potrwa to spotkanie!

89

Jeszcze próbował coś zdziałać Jallet, ale jego prostopadłe podanie w ogóle nie miało adresata. Piłka w rękach Schona!

88

W zasadzie nieustannie gościmy na połowie Luksemburga, który w głównej mierze okupuje własne pole karne. Brakuje jednak kolejnych sytuacji Francuzów, które potwierdziłyby tę przewagę.

87

Zdaje się, że mecz jest już rozstrzygnięty i obie ekipy nie forsują specjalnego tempa gry. Luksemburg może chciałby coś strzelić, ale gospodarzom brakuje umiejętności na sforsowanie takiej defensywy.

85

Ładna akcja Rabiota na lewej stronie pola karnego przeciwników. Próbował on dogrywać w okolice pola bramkowego, ale czujny pozostał tam Schon, który wypiąstkował zagranie Francuza!

84

Wszystkie zmiany już wykorzystane, a więc obecni piłkarze zakończą te zawody! Czy Luksemburg jeszcze postara się o nutkę emocji w końcówce tego meczu?

83

Zmiana w ekipie Francji: z boiska schodzi Blaise Matuidi, na boisku pojawia się Adrien Rabiot.

82

Trzecia bramka dla Francji chyba rozwiała wszelkie wątpliwości odnośnie tego spotkania. Trójkolorowi utrzymają swoją pierwszą pozycję w Grupie A! W dodatku olbrzymie problemy ma Holandia, która przegrywa z Bułgarią!

1:3

finał (1:2)

Gole: 34. Joachim (kar.) – 28. Giroud, 37. Griezmann (kar.), 77. Giroud

Kartki:   36. da Mota (LUX), 43. Joachim (LUX), 45. Philipps (LUX) – 32. Matuidi (FRA)

Strzały celne: 2:11. Strzały niecelne: 0:7. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 2:2. Foule: 18:8.

Luksemburg: Moris (21. Schon) – Jans, Ch. Martins, Chanot, Malget – Philipps – Bensi, Gerson, Mutsch (C) (63. Bohnert), da Mota (81. Rodrigues) – Joachim.
Zmiany: Czekanowicz, Schon – Bohnert, Carlson, Deville, Rodrigues, Hall, Mahmutović, Marques, S. Thill, Turpel, Veiga.

Francja: Lloris (C) – Sidibé (62. Jallet), Koscielny, Umtiti, Mendy – Kanté, Matuidi (83. Rabiot) – Dembèlé, Griezmann, Payet (78. Mbappé) – Giroud.
Zmiany: Aréola, Costil – Bakayoko, Gameiro, Jallet, Kurzawa, Lemar, Mbappé, Rabiot, Thauvin, Rami, Tolisso.

Sędziowie: Andris Treimanis (Łotwa)