Puchar Azji

Korea Południowa – Australia

1:2

koniec po dogrywce (0:1)

31.01.2015, 10:00 • Sydney Stadium (oryg. Allianz Stadium), Sydney • Adam Kotleszka (@@Adam_Kotleszka)

AUSTRALIA MISTRZEM AZJI!! Pierwszy raz w historii, za trzecim podejściem do tego turnieju Socceroos stają się najlepszym zespołem największego kontynentu świata! 9 lat należą do AFC i dziś notują największy sukces w historii! Piłka nożna w Australii w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie, czego pięknym dowodem jest dzisiejszy sukces! (12:31:02)

120+1

120+1

Jedna minuta doliczona!

120

Son na spalonym! Gwiżdżą australijscy kibice, żeby arbiter już kończył to spotkanie!

119

Niepotrzebny faul Jedinaka w środkowej strefie boiska, rzut wolny dla Koreańczyków.

117

Już nie patyczkują się Koreańczycy, Hyeon wybija daleko piłkę na połowę Socceroos!

116

Cha Du-Ri szarżuje prawym skrzydłem, to są ostatnie minuty w karierze reprezentacyjnej tej legendy koreańskiej piłki!

115

Od rzutu z autu na wysokości pola karnego rywala wznowią Koreańczycy.

114

Juric zbyt indywidualnie, spróbował wygrać pojedynek szybkościowy z rywalem, ale demonem prędkości, to on nie jest.

113

Koreańczycy znów przycisnęli, Socceroos muszą odepchnąć rywala sprzed własnego pola karnego, bo powtórzy się sytuacja z doliczonego czasu gry drugiej połowy...

112

Uderzenie głową Sona przelatuje dwa metry obok lewego słupka bramki Ryana.

110

Juric zbyt długo przekładał sobie piłkę w polu karnym i łatwo ją stracił, gdyby szybciej zdecydował się na strzał, byłby w świetnej sytuacji!

109

Troisi zagrywa w pole karne do Jurica, ale nieco zbyt mocno i przejmują Koreańczycy.

108

Ki chciał zaskoczyć Ryana, który wyszedł daleko przed własną bramkę. Sprytnie, ale bardzo niecelnie.