Liga Europy UEFA

GD Estoril Praia – Dynamo Moskva

1:2

finał (0:0)

23.10.2014, 21:05 • Estádio António Coimbra da Mota, Estoril • Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz)

Dziękuje za wspólnie spędzony czas, żegnam się z państwem do usłyszenia. (23:06:04)

W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy gości zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, niż miało to miejsce w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu, jednak po początkowych pięciu minutach wszyscy zgromadzeni kibice Estoril mogli pomału doliczać jeden punkt do swojego konta.

W 53 minucie spotkania niespodziewanie na strzał z daleka zdecydował się Kokorin, który zupełnie zaskoczył broniącego Vagnera. Goście atakowali, jednak ich ataki wyglądały na nieprzygotowane i chaotyczne, jednak w 72 minucie spotkani przyszedł z pomocą gracz gości, który zagrał piłke ręką we własnym polu karnym. Do piłki podszedł Kleber, który strzelił w środek bramki, a rzucający się w prawy bok Gabulov obronił końcami stóp.

Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego zawodnicy z Moskwy podwyższają prowadzenie, a bramke po dośrodkowaniu głową zdobył Zhirkov. W samej końcówce gościom udało się zdobyć kontaktowego gola i gracze Dynama wyjadą szczęśliwi z Estori.

90+5

TAVARES - 1:2

90+4

Gol dla Estoril!
Bramkę zdobył YOHAN TAVARES po uderzeniu z pierwszej piłki pokonał bezradnego w tej sytuacji Gabulova i ty samym sprawia, że jego ekipa przegrywa ten mecz jedną bramką.

90+3

Noboa zostaje ukarany żółtą kartka na sam koniec spotkania.

90+2

Zmiana w drużynie Dinamo Moskwa: z boiska schodzi Valbuena, na boisku pojawia się Rotenberg.

90+1

Podanie na lewą strone do wybiegającego Büttnera, który ostatecznie jest na pozycji spalonej.

90

Druga część spotkania potrwa dodatkowe 4 minuty.

89

Bernhardt uderza zza pola karnego i mało brakło, a zdobyłby kontraktowego gola dającego nadzieje miejscowym kibicom!

88

Dynamo w ataku pozycyjnym wpierw atakują środkiem boiska i przenoszą gre przed pole karne, gdzie tracą piłke i akcja kończy się rzutem wolnym dla gospodarzy.

87

Yefet fauluje niedawno temu wprowadzonego Kuranyi i sędzia odgwizduje rzut wolny dla ekipy przyjezdnej.

86

Zawodnicy w białych trykotach atakują lewym skrzydłem i sa blisko pola karnego po czym tracą piłke i z kontratakiem ruszają zawodnicy Estorilu, jednak brak ostatniego podania i Gabulov wznowi od bramki.

85

Zmiana w drużynie GD Estoril Praia: z boiska schodzi Seba, na boisku pojawia się Vaz.

84

Wygląda na to, że goście nie są minimalistami i będą chcieli zdobyć kolejne bramki w tym meczu.

83

Anderson posyła krosowe podanie w kierunku swojego kolegi ustawionego po drugiej stronie boiska, ale piłka trafia łupem zawodnika gości, który rozpoczyna atak pozycyjny swojego zespołu.

82

Od środka wznowili gracze gospodarzy, którzy nie mają w tym momencie już nic do stracenia.

ZHIRKOV - 0:2

81

Zmiana w drużynie GD Estoril Praia: z boiska schodzi Kleber, na boisku pojawia się Cabrera.

81

Gol dla Dinamo!
Dośrodkowanie z prawej strony boiska na piąty metr pola karnego Estrorilu, a tam nie pilnowany przez nikogo YURI ZHIRKOV umieszcza piłke głową w bramce i mamy chyba już zwycięzce dzisiejszego meczu.

80

Chwilowa przerwa w grze spowodowana nie podnoszącym się z boiska Klebera, który nadal ma na pewno w pamięci źle uderzony rzut karny.

79

Zmiana w drużynie GD Estoril Praia: z boiska schodzi Toze, na boisku pojawia się Bernhardt.

78

Kleber fauluje swojego rywala za co nie ogląda żółtego kartonika.

77

W pole karne dośrodkowuje Valbuena prosto na głowe wbiegającego Noboa, który przestrzela główką z bliskiej odległości!

76

Seba zostaje słusznie ukarany żółtą kartką przez arbitra głównego.

75

Zmiana w drużynie Dinamo Moskwa: z boiska schodzi Kokorin, na boisku pojawia się Kuranyi.

Kleber / Gabulov

73

Strzał w środek bramki Klebera broni nogami Gabulov....ajajaj zmarnowana okazja na doprowadzenie do remisu w spotkaniu!

Rzut karny!

72

Rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką defensora gości we własnym polu karnym!

71

Zaostrzyła nam się gra w ostatnich minutach spotkania i tym razem Samba jest faulowany przez swojego rywala.

70

Miguel ogląda za swój faul żółtą kartkę.

70

Rzut wolny dla gości z około 25 metrów.

69

Długa piłka do wbiegającego z prawej strony Klebera, który zdecydował się na bezpośredni strzał z ostrego kąta i Gabulov wybija na róg!

68

Na strzał z dalszej odległości zdecydował się gracz gospodarzy, który spostrzegł wysuniętego Gabulova i próbuje go lobować, ale robi to nieskutecznie.

67

Szarża gospodarzy z lewej strony boiska i ostatecznie Estroil wznowi od rzutu rożnego

66

Lewym skrzydłem starają się atakować gospodarze co nie wychodzi im na dobre, ponieważ tracą ponownie piłke i cenne sekundy.

65

Faul w środkowej strefie boiska przez Andersona i od rzutu wolnego wznowili zawodnicy przyjezdni.

64

Z szybkim kontratakiem starali się wyjść gospodarze, ale wymiana podań z pierwszej piłki nie wyszła im na dobre, gdyż we wszystko wmieszał się gracz gości.

63

W odpowiedzi goście, a konkretnie Noboa, fauluje swojego rywala za co nie ogląda żadnej kartki.

62

Kleber ukarany żółtą kartką za faul w nogi rywala i ma coś jeszcze do powiedzenia oby nie powiedział za dużo, bo żółć zamieni się na czerwień.

61

Ostro zagrał teraz zawodnik gospodarzy i sędzia odgwizduje rzut wolny dla gości na ich połowie boiska.

60

Ostatnie minuty spotkania, to dążenie przyjezdnych do zdobycia drugiej bramki, która dałaby im ogromny komfort gry.

58

Miranda schodzi z piłką w pole karne i decyduje się w końcu na strzał, który trafił by w światło bramki, gdyby nie stojący na drodze lotu futbolówki zawodnik gości, ostatecznie rzut rożny dla Estorilu.

57

Zmiana w drużynie Dinamo Moskwa: z boiska schodzi Ionov, na boisku pojawia się Zhirkov.

56

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony boiska i po centrze zagubieni zawodnicy gości próbują wybić piłke z własnego pola karnego, ale robią to tak niefortunnie, że piłka trafia pod nogi jednego z graczy gospodarzy, który uderza obok bramki.

55

Valbuena otrzymuje podanie na lewą stroną i wbiega z piłką w pole karne gospodarzy próbując zakręcił "rogala", jednak wysoko ponad bramką Vagnera.

54

Gospodarze wznowili od środka boiska i będą teraz zmuszeni przycisnąć zawodników w białych trykotach.

KOKORIN - 0:1

53

ALEXANDR KOKORIN zdecydował się na strzał z daleka w prawy róg bramki, a zaskoczony Vagner rzucił się z opóźnieniem, futbolówka odbiła się od jednego i drugiego słupka i ostatecznie wylądowała w bramce gospodarzy.

52

Ataki jednych jak i drugich nie przekraczają dwudziestego metra.

51

Zablokowana centra z prawej strony boiska i goście kontynuują atak pozycyjny po czym tracą piłke na rzecz rywali.

50

Prostopadłe podanie w kierunku Ionova, ale ten nie przypilnował linii obrony rywali i znalazł się na pozycji spalonej.

49

Uderzenie zza pola karnego Andersona, który miał sporo czasu i miejsca by przygotować strzał, jednak uderza w środek bramki.

48

Gospodarze tracą piłke na rzecz gości, którzy ruszają z kontratakiem, ale ten został powstrzymany tuż po przekroczeniu połowy boiska.

47

Podanie na lewą strone do Mirandy, który próbuje dryblować i cofa piłke do swojego kolegi, a ten wrzuca w pole karne wprost w dłonie golkipera drużyny przyjezdnej.

46

Obie drużyny rozpoczęły drugą część spotkania bez zmian.

Żółte kartki: 0-1

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych, a świadczy o tym wynik, który prezentuje się dwoma zerami. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji na strzelenie bramki, a więc miejmy nadzieje, że zawodnicy przypomną sobie, że grają mecz o punkty, a nie spotkanie towarzyskie.

45+1

45+1

W ostatnim ataku w pierwszej części gospodarze, którzy tracą piłke na rzecz rywali, a Ci wychodzą z kontratakiem i sędzia kończy pierwszą połowe.

45

Pierwsza połowa potrwa dodatkową minute.

44

Uderzenie zza pola karnego i we własnym polu karnym futbolówke ręką zagrywa Samba, a stojacy nieopodal sędzia nie zamierza dyktować rzutu karnego, czy słusznie?

43

Vainqueur otrzymuje żółty kartonik i jest to druga kara indywidualna dla zawodnika Dynama.

42

Walce o piłke faulowany zawodnik gospodarzy, który upada na plecy, a sędzia odgwizduje rzut wolny w środkowej strefie boiska.

40

Wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego graczy ze stolicy Rosji i ostatecznie akcja zostaje przerwana przez sędziego, gdyż sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika gospodarzy.

39

Prostopadłe podanie do zawodnika gospodarzy i w ostatniej chwili wkracza defensor gości, który wybija na futbolówke na aut.

38

Nieporozumienie w zespole Estoril i bezpańską piłke łapie Gabulov, który szybko oddaje ją do swojego kolegi z formacji obronnej.

37

Do strzału z rzutu wolnego zdecydował się Toze, który zrobił kilka kroków do tyłu i uderzył zewnętrzną częścią stopy, jednak wysoko ponad zamierzony cel!

36

Rzut wolny dla gospodarzy około 25 metrów od bramki gości, a golkiper Dynama ustawia czteroosobowy mur.

35

Szybko wznowiony wrzut z autu i piłka trafia do Sebi, który dośrodkowuje w pole karne, a tam mało brakło, a defensor przyjezdnych zaliczył by trafienia samobójczego!

34

Seba szarżuje prawą flanką boiska i wywalcza wrzut piłki z autu na wysokości pola karnego gości.

33

Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia jednego z graczy gospodarzy, ale sędzia uważa inaczej i od bramki gre wznowi Vagner.

32

Anderson fauluje blisko własnego pola karnego i do piłki podchodzi Valbuena.

31

Zawodnicy w białych trykotach rozgrywają piłke na połowie rywali wymieniając podania wzdłuż boiska, jednak ostatecznie piłka trafia w nogi gracza w żółto-niebieskim stroju i koniec akcji.

30

Wrzut piłki z autu dla gospodarzy na wysokości pola karnego rywali i piłka trafia pod nogi Toze, który stara się uderzyć, ale kiksuje i ze złapaniem piłki nie ma problemu golkiper Dynama.

29

Krotko rozegrany rzut wolny przez gospodarzy, którzy po wymienieniu kilkunastu podań cofają się z piłką na własną połowe.

28

Denisov zostaje fauluje i nie ogląda żółtej kartki? Dziwna decyzja sędziego, ponieważ gospodarze ruszali z groźnym kontratakiem.

27

Długa piłka w kierunku Kozlova, który zbyt wcześnie ruszył do piłki i znalazł się na pozycji spalonej.

26

Przyjezdni rozgrywają piłke na własnej połowie chcąc wciągnąć na nią rywali, lecz Ci nawet nie starają się zastosować pressingu.

25

Jeden z nielicznych ataków gospodarzy i Kleber uderza zza pola karnego wprost stojącego na środku bramki Gabulova, który nie ma problemu ze złapaniem piłki, lecz było to ostrzeżenie ze strony gospodarzy.

23

Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska z około 25 metrów od bramki gospodarzy i zawodnicy w żółtych trykotach ustawiają trzy osobowy mur, lecz był nie potrzebny gdyż piłka spada na piąty metr prosto w ręce bramkarza.

22

W ataku pozycyjnym goście, którzy mają wyraźną przewagę w tym meczu, ale jak na razie nie potrafią udowodnić tego zdobyciem bramki.

21

Wrzutka z prawej strony w pole karne Estoril, lecz stojący tam Vagner pewnie chwyta w rękawice futbolówke.

20

Anderson fauluje w środkowej strefie boiska i blisko stojący sędzia przyznaje rzut wolny dla Dynama Moskwa.

19

W pole karne centruj Büttner, jednak bez problemu z bramki wychodzi Gabulov i chwyta tą górną piłke.

18

Od bramki rozpoczął Vagner, który dalekim wykopem piłki wznowił gre, futbolówka następnie trafia pod nogi zawodnika gospodarzy, który próbuje prostopadłego podania, lecz jego próba kończy się w rękach bramkarza gości.

17

Z lewej strony szarżuje Valbuena, który traci piłke na rzecz zawodnika gospodarzy.

16

Długa piłka mijająca dwójke obrońców gości, ale z bramki dobrze wychodzi golkiper przyjezdnych i pewnie chwyta piłke.

15

Mimo drobnych problemów technicznych wracamy do meczu.

5

Pierwszy strzał w tym meczu! Próbował Kuca, ale nie trafił w światło bramki.

1

Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco! Na relację zapraszamy przed godziną 21 na lajfy.com!
Ostatni mecz Dinama z Amkarem Perm został przełożony na późniejszy termin co oznacza, że goście ostatni mecz o punkty rozegrali 2 października. Tutaj swoją szansę mogą upatrywać gospodarze, gdyż piłkarze ze stolicy Rosji mogą być wybici z rytmu meczowego.
Sytuacja w tabeli obu drużyn jest zgoła odmienna. Estoril po 7 kolejkach zajmuje 15 miejsce w lidze, a Dinamo po 9 seriach spotkań jest na trzecim miejscu mając jeden zaległy meczem.
Jeszcze większą niespodzianką jest Dinamo Moskwa, które wygrało zarówno z faworyzowanym PSV jak i z Panathinaikosem. Rosjanie zajmują pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 6 punktów.
Z pewnością przed startem rozgrywek nikt nie nie spodziewał, że na zakończenie pierwszej rundy spotkań to właśnie te dwie drużyny będą na czele Grupy E. Co prawda Estoril ma tylko 3 punkty po dwóch kolejkach, czyli tyle samo co PSV, ale nie zmienia to faktu, że Portugalczycy wciąż liczą się w grze.
O godzinie 21:05 rozpocznie się spotkanie trzeciej kolejki Ligi Europy pomiędzy Estoril Praia, a Dinamo Moskwa!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.