FC Steaua Bukareszt – Rio Ave FC

2:1

finał (2:0)

23.10.2014, 19:00 • Arena Națională, Bukareszt • Jan Prociak (@lajfyinfo)

Po niezłym meczu Steaua pokonała Rio Ave. W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Po przerwie do głosu doszli goście i byli bliscy zwycięstwa. Niezłe zawody rozegrał Łukasz Szukała, który stanowił mocny punkt defensywy gospodarzy. W drugim spotkaniu grupy J Aalborg pokonał Dinamo Kijów 3:0 dzięki czemu Steaua awansowała na pozycję lidera. (20:57:25)

90+4

90+3

Szukała faulowany przez Hassana. Piłka dla rumuńskiej drużyny.

90+2

Niecelne uderzenie Boatenga z dystansu. Steaua coraz bliżej zwycięstwa.

90

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90

Renan Bressan stracił piłkę przed polem karnym rywali.

89

Trener miejscowych postanowił wzmocnić defensywę. Sânmărtean opuścił boisko. Na jego miejsce wszedł Filip.

88

Rio Ave atakuje niemal całą drużyną. Gospodarze ograniczają się do dalekich wybić.

87

Gospodarze skupiają się na obronie i często faulują. Goście rozpaczliwie dążą do wyrównania.

86

Szukała faulował Tarantiniego za co obejrzał żółtą kartkę.

85

Renan Bressan mógł zostać bohaterem drużyny gości, ale minimalnie spudłował z rzutu wolnego.

83

Prepeliţă faulował Wakaso za co obejrzał żółty kartonik.

Renan Bressan zdobył aż 12 goli w historii swoich występów w europejskich pucharach.