2:0

finał (1:0)

23.10.2014, 21:05 • Olimpico di Torino, Turyn • Kamil Marut (@K_Marut)

To wszystko z Stadio Olimpico w Turynie. Dziękuje za uwagę. (22:59:27)
Po niezłym spotkaniu Torino pokonuje HJK Helsinki 2:0. W pełni zasłużona wygrana gospodarzy od pierwszego gwizdka byli zespołem lepszym i potwierdzili to dwukrotnie trafiając do siatki. Tak więc Torino zdobywa cenne trzy punkty, dzięki którym z 7 zostaje liderem tabeli, wobec remisu w drugim spotkaniu Club Brugge z Kopenhagą 1:1. HJK natomiast ponosi trzecią porażkę i traci szansę na awans do dalszej fazy.

90+2

90+2

Po centrze z niego w szesnastce górą jednak defensorzy HJK.

90+2

Jeszcze w ostatnich sekundach ruszyli gospodarze! Po centrze niezmordowanego na prawej stronie Darmiana w polu karnym nożycami uderzać próbował Quagliarella, nie zdołał trafił jednak w futbolówkę. Tą wybili przez pole karne gości, tu zebrał ją Vives i mocno uderzył piłka jednak po rykoszecie poleciał obok bramki. Jeszcze korner dla Torino.

90+1

Jeszcze jedna próba gości. Na 20 metrze piłka trafiła do Savage, ten oddał mocne uderzenie, jednak ponad bramką.

90

Arbiter doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90

Z niego centrował Alho w polu karnym górą byli jednak defensorzy gospodarzy.

Defensor Torino wybija piłkę spod nóg Sorso

89

I teraz było groźnie pod bramką Padelliego. Po centrze z lewego skrzydła wydawało się, że na 5 metrze do piłki dopadnie Sorsa, w ostatniej chwili uprzedził go jednak jeden z defensorów Torino i wybił futbolówkę na korner.

88

Spokojna końcówka spotkania. Gościom nie można odmówić determinacja, robią co mogą by zdobyć kontaktowego gola, gospodarze bronią się jednak znakomicie.

85

Goście chcieli wyjść z kolejnym atakiem. Prawą stroną ruszył Kandji, został jednak powstrzymany przez Molinaro. Gracz gości mocno się zdenerwował i próbował szybko odebrać piłkę, zrobił to jednak zbyt agresywnie, dodatkowo trafił w nogi Włocha i arbiter słusznie kara go żółtą kartką.

83

Savage dodatkowo uważał, że był faulowany podczas tego uderzenie przez jednego z graczy Torino i dał temu wyraz w ostrych protestach. Arbiter nie pozwala na takie praktyki i kara go żółtym kartonikiem.

83

I ponownie gościom udaje się przedrzeć pod pole karne gospodarzy. Po niezłej wymianie na 25 metrze piłka trafiła do Savage, ten oddał mocne uderzenie jednak ponad bramką.

80

Jednak HJK wychodzi z niezłym atakiem. Na 20 metrze piłka trafiła do Loda, który oddał mocne uderzenie, jednak ponad bramką.

79

Na boisku nic się nie zmienia. Torino w pełni kontroluje sytuacje. Od czasu od czasu próbuje wyjść z atakiem, niezbyt jednak ryzykuje, pilnuje tyłów, których zaatakować nie potrafią goście.

76

Ostatnie zmiany w obu zespołach. W HJK w miejsce Tainio pojawia się Väyrynen. W Torino Barreto zmienia Martineza. Tak więc nie zobaczymy dziś na murawie Kamila Glika. Polak odpocznie sobie przed ważnym spotkaniem weekendowym w Serie A.

74

Torino spokojnie rozgrywało atak pozycyjny. W końcu przyspieszenie. Przed polem karnym piłka trafiła do El Kaddouriego, ten oddał uderzenie, został jednak zablokowany. Po odbiciu się od jednego z defensorów HJK piłka trafiła jeszcze do Nocerino, który mocno kropnął jednak ponad bramką.

71

Kolejna roszada w zespole gospodarzy. W miejsce Benassiego na boisku pojawia się Nocerino.

70

Torino w pełni kontroluje sytuacje na boisku. Spokojnie wymienia podania w środku pola.

68

Quagliarella szybko po pojawieniu się na murawie zaznacza swoją obecność, lecz z mocno negatywnej strony. Brzydko fauluje w środku pola Annana i ledwie po minucie od wejścia zostaje ukarany żółtą kartką.

67

Roszady w obu zespołach. W zespole gości w miejsce Zeneliego pojawia się Alho. W Torino wśród burzy braw fanów schodzi strzelec drugiego gola Amauri, a w jego miejsce wchodzi Quagliarella.

66

I ponownie groźnie pod bramką gości! Na prawej stronie znalazł się Maksimovic, ładnie zagrał w szesnastkę gdzie do piłki dopadł Amauri i uderzył głową, jednak minimalnie obok bramki!

65

Gospodarze długo celebrowali wykonanie wolnego. W końcu Darmian zdecydował się odgrywać krótko do Vivesa, a ten natychmiast posłał centrę w szesnastkę tu jednak nikt nie sięgnął piłki i wyleciała ona z drugiej strony pola karnego.

63

Kolejny atak Torino i wywalczają na prawym skrzydle rzut wolny. Tainio faulował Darmiana.

61

Vives ładnym górnym zagraniem próbował dostarczyć futbolówkę do wbiegającego w pole karne Molinaro, temu jednak zabrakło paru centymetrów by sięgnąć futbolówki i ostatecznie wyłapuje ją Eriksson.

60

Torino chce iść za ciosem, szykuje kolejny atak.

AMAURI - 2:0

58

Gol dla Torino!
Bramkę zdobył AMAURI.

Ponownie jednak zaatakowali gospodarze i podwyższają swoje prowadzenie! Być może był to chytr plan Torino, wciągnięcia gości na swoją połowę dzięki czemu zrobiło się miejsce na ich połowie! Tutaj przed polem karnym piłka trafiła do Amauriego, ten zwiódł ładnie jeden z defensorów HJK i mając sporo miejsca oddał potężne uderzenie, które wylądowało w lewym rogu bramki HJK!

57

Dobry fragment gości. Chyba najlepszy w tym spotkaniu, to teraz oni w ataku pozycyjnym.

54

Z niego zacentrował Zeneli w polu karnym górą byli jednak defensorzy Torino.

Ładne uderzenie z wolnego Loda

53

I było groźnie! Z wolnego ładnym uderzeniem popisał sie Lod, piłka zmierzała przy prawym słupku, dobrą interwencją popisał się jednak Padelli, który odbił futbolówkę na korner!

52

Z pierwszym atakiem po przerwie wychodzą goście i wywalczają na prawej stronie rzut wolny. El Kaddouri faulował Savage.

Niecelne uderzenie Molinaro

50

Pierwsze uderzenie w drugiej połowie, rzecz jasna Torino. Po długim zagraniu w szesnastce futbolówka trafiła pod nogi El Kaddouriego, ten odegrał ją do wbiegającego Molinaro, który natychmiast oddał strzał, jednak bardzo niecelny i piłka poleciała obok bramki.

48

Spokojny początek drugiej połowy. Torino wymienia podania w środku pola.

46

W przerwie jedna zmiana w zespole gości. Roszada golkiperów. Wygląda na to, że Doblas doznał jakiegoś urazu i dlatego nie może kontynuować gry, gdyż przed przerwą nie popełnił żadnego błędu. W jego miejsce na placu gry pojawia się Eriksson.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po niezłej pierwszej połowie Torino prowadzi z HJK Helsinki 1:0. W pełni zasłużone prowadzenie gospodarzy od pierwszego gwizdka dominują na murawie i co rusz nękają defensywę gości i po jednym z ataków wyszli na prowadzenie. HJK jeśli chce zachować jakiekolwiek szanse na awans musi po przerwie zaprezentować się o niebo lepiej. Zapraszamy za kwadrans.

45+2

45+2

Gospodarze szukają jeszcze jednej okazji przed przerwą. Jak przez większą cześć pierwszej połowy wymieniają podania na połowie gości.

45

Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

43

Torino szykowało kolejne natarcie. Przerwał je brzydkim faulem Annan i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę.

41

Benassi ładnym prostopadłym zagraniem próbował dostarczyć piłkę do wbiegającego z prawego skrzydła w szesnastkę Darmiana. Podał jednak nieco zbyt mocno i ten nie zdołał opanować futbolówki. Nawet jednak gdyby to zrobił nic by z tego nie było, gdyż arbiter dopatrzył się spalonego.

39

Torino jednak nie zamierza zadowolić się jednobramkowym prowadzeniem. Ponownie spycha gości w ich pole karne i rozgrywa atak pozycyjny.

37

Goście próbowali szybko odpowiedzieć wykorzystując rozluźnienie gospodarzy po golu. Na prawej stronie futbolówka trafiła do Sorsy ten posłał centrę w pole karne gdzie dopadł do niej Savage, który uderzył jednak głową obok bramki.

Cristian MOLINARO - 1:0

35

Bramkę zdobył CRISTIAN MOLINARO.

Co się jednak odwlecze to nie uciecze! Torino w końcu dopina swego i obejmuje prowadzenie! Ponownie na prawej stronie znalazł sie Darmian, wpadł w pole karne i zagrał na długi słupek tutaj do futbolówki dopadł CRISTIAN MOLINARO I tym razem nie próbował już odegrania tylko mocnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki!

34

I piłka w końcu ląduje w siatce gości! Bramka nie zostanie jednak uznana. Darmian ostro zagrał z prawego skrzydła w szesnastkę, tutaj na długim słupku futbolówkę zgrał Molinaro, dopadł do niej na 5 metrze Amauri i bez problemu skierował do siatki! Arbiter dopatrzył się jednak spalonego i od wolnego zacznie HJK.

33

Z Lordem wszystko już w porządku wraca na murawę. Torino tymczasem naciska.

31

W walce o górną piłkę w środku pola zderzyli się Jansson i Lord. Arbiter odgwizdał faul gracza gospodarzy, piłkarz HJK zaś ucierpiał w tym starciu i opuszcza je w asyście fizjoterapeutów.

30

Ponownie w natarciu Torino. Z prawego skrzydła centrował Maksimovic, w polu karnym do futbolówki dopadł Martinez, naciskany jednak przez jednego z defensorów HJK uderzył głową daleko od bramki.

28

Niezła centra z niego Zeneliego, w polu karny do futbolówki skakał Savage nie zdołał jednak jej sięgnąć i od bramki zacznie Padelli.

27

Chwila wytchnienia dla defensywy HJK. Goście wyszli z atakiem lewą stroną i tutaj Kandji wywalczył rzut wolny. Faulował go Maksimovic.

26

Na boisku nic się nie zmienia. Torino zdecydowanie dominuje, w tej chwili gospodarze nie są jednak w stanie znaleść sposobu na defensywę HJK.

23

Gospodarze go krótko rozegrali, po chwili szybka centra w pole karne gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Amauri i uderzył głową, dobrze ustawiony był jednak Doblas, który pewnie chwycił futbolówkę.

22

Szybkie przeniesienie akcji na drugą stronę. Tutaj znalazł się Molinaro, zacentrował ostro w pole karne, ponownie górą defensorzy HJK, którzy jednak tym razem wybili futbolówkę na korner.

21

Aktywyny Darmian ponownie pokazał się na prawym skrzydle. Wymienił podania z Vivesem, a następnie posłał centrę w pole karne, tu jednak ponownie w powietrzu górą defensorzy Hjk.

19

Gospodarze nie zwalaniają tempa ani na moment. Kolejny atak pozycyjny, na lewej stronie piłka trafiła do Molinaro, ten posłał ostrą centrę w szesnastkę tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy HJK, którzy wybili futbolówkę.

Poprzeczka ratuje gości po strzale Vivasa

17

Szybka kolejna akcja Torino i tym razem centymetry dzielą ich od prowadzenia! Na 20 metrze piłka trafia do Vivesa, ten popisał się cudownym uderzeniem po którym poprzeczka ratuje gości przed utratą gola!

Okazja Molinaro

16

Druga dobra szansa Torino w tym spotkaniu! Na prawej stronie ponownie znalazł sie Darmian posłał centrę na długi słupek tutaj do futbolówki dopadł drugi z skrzydłowych wbiegający Molinaro, uderzył jednak z woleja ponad bramką!

14

Na boisku nadal dominuje Torino. Goście zepchnięci we własne pole karne.

12

Darmian po chwili posłał kolejną górną piłkę w szenastkę, żaden z jego partnerów nie dopadł jednak do piłki i ta wyleciała poza boisko. Od bramki zacznie Doblas.

10

Torino mocno naciska. Na prawej stronie znalazł się Darmian posłał centrę w szesnastkę, tu jednak jeden z jego partnerów ponownie faulował w walce w powietrzu i od wolnego zacznie Hjk.

8

Kolejna próba Torino. Przeprowadzili on długi atak pozycyjny, w końcu przed polem karnym gości podania wymienili Amauri i El Kaddouri. Ten drugi chciał znaleźć miejsce do uderzenia, po starciu z jednym z graczy gości padł jednak na murawę. Arbiter nie zdecydował sie jednak odgwizdać faulu.

6

Ponownie w ataku Torino. Na lewej stronie futbolówka trafiła do Molinaro, ten posłał ostrą centrę na 5 metr, gdzie skakali i Martinez i Amauri, ten drugi wpadł jednak w Doblasa i arbiter uznał, że go faulował. Od wolnego zacznie HJK.

5

HJK spróbowało prawym skrzydłem. Tu powstrzymany został jednak Kandji.

4

Goście próbują odpowiedzieć. Wymieniają podana na połowie Torino.

2

Z kornera centrował El Kaddouri, nie wynikło jednak z niego nic ciekawego.

Idealna szansa Martineza już na początku spotkania

2

Szybki pierwszy atak Torino i byli oni o krok od objęcia prowadzenia! Po kapitanym długim zagraniu w polu karnym piłka trafiła do niepilnowanego Martrineza, ten natychmiast oddał uderzenie, kapitalną interwencją popisał się jednak Doblas który przerzucił futbolówkę nad poprzeczka!

1

Zacznie Torino.
Jeszcze pamiątkowe zdjęcie przy banerze akcji "No to Racism" i możemy zaczynać.
Hymn Ligi Europy za nami. Gospodarze jak widać na niżej założonym obrazu zagrają na bordowo, goście natomiast w biało-niebieskich pasiakach.
Arbitrzy wyprowadzają obie ekipy na murawe. Za moment hymn Ligi Europy i powitanie graczy.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Kamil Glik jednak zacznie z ławki rezerwowych. Szkoleniowiec gospodarzy najwidoczniej postanowił dał odpocząć w tym spotkaniu swojemu kapitanowi! Początek spotkania za około godzinę. Bądźcie z nami!

Torino FC: Padelli- Maksimovic, Jansson, Silva- Darmian, Benassi, Vives, El Kaddouri, Molinaro- Martinez, Amauri

Rezerwowi: Gillet- Bovo, Glik, Nocerino, Sanchez Mino, Barreto, Quagliarella

HJK Helsinki: Doblas- Sorsa, Heikkinen, Baah, Lampi- Tainio, Annan- Savage, Lod, Zeneli- Kandji

Rezerwowi: Eriksson- Heikkilä, Moren, Väyrynen, Alho, Perovuo, Bance

Sędziowie: S. Klossner- R. Zgraggen, V. Jobin.
Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Bez wątpienia faworytem jest Torino. Kurs na nich ledwie wynosi 1.45, podczas gdy na gości aż 5.7. Czy zespól Kamila Glika będzie potrafił to udowodnić na boisku? Przekonamy się już w czwartkowy wieczór. Początek spotkania o godzinie 21:05. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego widowiska na lajfy.com!
Hjk ma za sobą dwa słabe mecze w których nie zdobyli nawet gola. Najpierw ulegli Kopenhadze na wyjeździe 0:2, a następnie u siebie Club Brugge aż 0:3. W lidze wiedzie im się świetnie. Jako, że w Finalndii sezon rozgrywany jest systemem wiosna-jesień właśnie kończy się u nich sezon i zapewnili sobie tytuł Mistrzowski. Mają na swoim koncie aż 69 punktów i wyprzedzają drugi zespół o 13 oczek. W miniony weekend zremisowali na wyjeździe z VPS 1:1.
Torino na początek zremisowało z Club Brugge na wyjeździe 0:0. W ostatnie serii spotkań pokonało zaś Kopenhagę 1:0. W lidze Włoskiej wiedzie im się przeciętnie. Z 8 punktami zajmują dopiero 12 lokatę w tabeli. W miniony weekend odnieśli jednak wygraną pokonując Udinese u siebie 1:0.
Sytuacja po dwóch seriach spotkań w grupie wygląda następiująco:

Jak więc widać starcie to szczególnie ważne jest dla gości. Jeśli poniosą oni trzecią porażkę z rzędu, mogą zapomnieć o awansie do dalszej fazy. Torino jednak również nie może sobie pozwolić na wpadkę tym bardziej przed własną publicznością.
Przed nami spotkanie 3 kolejki grupy B Ligi Europy w którym Torino FC podejmować będzie HJK Helsinki.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.