Liga Europy UEFA

Villarreal CF – FC Zurich

4:1

finał (1:1)

23.10.2014, 21:05 • El Madrigal, Villarreal • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu LAJFYCOM! (22:58:52)

W drugiej połowie drużyna z Hiszpanii pokazała, że po prostu jest lepsza. Sporo ciekawych akcji i trzy bramki gospodarzy, w tym przepiękna z rzutu wolnego Soriano a z drugiej strony praktycznie bezrobotny był Carlos. Zasłużone trzy punkty dla Villareal

90+2

Koniec meczu

90+1

Na moje oko to już tu się kompletnie nic nie wydarzy, piłkarze obu ekip czekają już na końcowy gwzdek

90

Dwie minuty doliczone przez sędziego

89

Trwa spokojne podawanie sobie piłki przez graczy Villareal na własnej połowie

87

Tempo spotkania nieco już siadło, goście zdają się już być pogodzeni z losem, zresztą nie ma co się im dziwić, miejscowi utrzymują się przy piłce

85

Przyjezdni mają rzut wolny na połowie rywala, ale nawet nie próbują zagrywać długiej piłki w pole karne, postawili na krótkie rozegranie i wycofanie do obrony

84

Zmiana w drużynie FC Zürich: z boiska schodzi Djimsiti, na boisku pojawia się Elvedi.

82

Z kontratakiem wyszli przyjezdni, akcja lewą flanką, zgranie piłki do wychodzącego napastnika za mocne i piłka w rękach golkipera gospodarzy

81

Miejscowi wciąż w natarciu, najwyraźniej maja ochotę na kolejne trafienia

80

Korner dla gospodarzy, nie najlepiej wybija piłkę jeden z defensorów, dopada do niej Jonathan Dos Santos, od razu uderza, ale nad poprzeczką

G. Dos Santos - 4:1

78

Gol dla Villarrealu!

To się po prostu musiało tak skończyć! Tym razem GIOVANNI DOS SANTOS mając przed sobą tylko bramkarza umieszcza piłkę między nim a bliższym słupkiem i ta wpada do siatki!

77

Etoundi szybo zaznaczył swoją obecność na murawie

76

Kolejna sytuacja sam na sam! Tym razem znalazł się w niej Giovanni Dos Santos wbiegając z prawej strony pola karnego uderzał na dalszy słupek, piłka przelatuje obok niego, ale nie z tej strony, z której by chciał piłkarz Villareal!

75

Zmiana w drużynie FC Zürich: z boiska schodzi Chermiti, na boisku pojawia się Etoundi.

74

Zmiana w drużynie FC Zürich: z boiska schodzi Buff, na boisku pojawia się Rodriguez.

73

Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Cani, na boisku pojawia się Czeryszew.

72

Sporo podań wymienili na połowie rywala miejscowi, w końcu na strzał z dystansu po ziemi zdecydował się Cani, piłka trafia do rąk Da Costy

71

Rzut wolny dla gospodarzy, faulowany na lewym skrzydle Marin, nie ma dośrodkowania w szesnastkę gości a wycofanie piłki do linii defensywnej

70

Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Soriano, na boisku pojawia się Pina.

69

Kolejna szansa dla Villareal! Piłkę w polu karnym dostał Moreno, był sam przed bramkarzem, decydował się na mocne uderzenie z pierwszej piłki, ta trafia w wychodzącego Da Costę!

68

Chermiti zamiast próbować dopaść do piłki, z którą mógł wyjść na wolne pole, odepchnął Ruiza, a to nie umknęło sędziemu głównemu

66

Krótko rozegrany korner a po nim strata piłki i faul na zawodniku gości

66

Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Vietto, na boisku pojawia się G. Dos Santos.

65

Gospodarze ruszają z kolejną kontrą, Moreno dostaje piłkę na prawym skrzydle, próbuje minąć defensora gości, piłka odbija się od obrońcy i wychodzi poza linię końcową, będzie zatem rzut rożny

63

A teraz niepotrzebnie w środku pola fauluje ostro rywala Soriano, zasłużenie ogląda żółta kartkę

62

Kontra miejscowych, piłka na lewą flankę do Vietto, ten próbuje dryblować w szesnastce Zurychu, górą w tej sytuacji defensywa gości

SORIANO - 3:1

60

Ależ to zrobił BRUNO SORIANO! Kapitalne uderzenie lewą nogą bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka wpada w prawe okienko bramki gości, bez szans w tej sytuacji Da Costa!

59

Rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego rywali, świetna okazja do uderzenia

VIETTO - 2:1

57

Prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego do Espinosy, ten wycofuje na jedenasty metr do LUCIANO VIETTO, a Argentyńczyk z zimną krwią uderza po ziemi i piłka wpada do bramki tuz przy lewym słupku!

56

Akcja prawą flankę gospodarzy, długa piłka do Marina, ten jednak uprzedzony w ostatniej chwili przez jednego z obrońców, po chwili w walce o piłkę fauluje rywala piłkarz gospodarzy

55

Centra Gaspara na prawej flance zablokowana, nie ma jednak rzutu rożnego, bowiem piłka zanim wyszła za linię końcową trafiła jeszcze gracza Villareal

53

Kontra Villareal, piłka na lewym skrzydle, Cani centruje w pole karne, pewna interwencja defensora Zurychu, piłka oddalona z szesnastki gości

52

Akcja gospodarzy prawym skrzydłem, podanie jednak za mocne, akcja kończy się faulem na Schonbachlerze, spokojnie wznawiają grę goście

51

Żółtą kartkę otrzymuje Kukeli (FC Zürich).

50

Rzut wolny na połowie gospodarzy mieli teraz gracze ze Szwajcarii, ale zdecydowali się go krótko rozegrać, piłka wycofana do linii defensywnej

49

Villareal cały czas utrzymuje się przy piłce na połowie rywala, Soriano podawał w pole karne do Prieto, a ten przewraca się po muśnięciu go przez obrońce gości, nie dał się na to nabrać arbiter

47

Świetną okazję stworzyli sobie gospodarze! Kapitalne podanie na wolne pole do Espinozy, ten w sytuacji sam na sam uderza w boczną siatkę! To mogło być zabójcze otwarcie!

46

Druga połowa rozpoczęta

Gospodarze na własne życzenie nie prowadzą do przerwy. Większość czasu byli stroną przeważającą, ale w końcówce pierwszej połowy zostawili rywalom zdecydowanie za dużo swobody i Ci skrzętnie z tego skorzystali. Szykuje się ciekawe drugie 45 minut!

45+2

Pierwsza połowa skończona

45+2

Świetna centra, piłka spada na głowę zostawionego bez krycia Vietto, ten mocno uderza, instynktownie broni to Da Costa!

45+1

Rzut wolny dla gospodarzy, blisko pola karnego Zurychu, uderzenie trafia w mur, jest jeszcze dogranie na lewe skrzydło, tam centra zablokowana i będzie róg

45

Minuta doliczona przez sędziego

SCHONBACHLER - 1:1

43

Gol dla FC Zürich!

Z rzutu wolnego poszła długa piłka w pole karne, tam świetnie ją sobie przyjął Chikhaou i mimo asysty trójki obrońców zdołał zagrać na dalszy słupek, a tam MARCO SCHONBACHLER z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki!

42

Od dłuższego czasu przy piłce znajdują się przyjezdni, teraz faulowany na połowie gospodarzy Yapi

41

Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy spokojnie przechwycone przez Carlosa

40

Kontratak Villareal, indywidualnie postanowił to zakończyć Cani, ale próba przedarcia się między dwójką obrońców się nie powiodła

38

Rzut rożny dla gości, piłka trafia na głowę zupełnie niepilnowanego Nefa i gdyby ten nie uderzał tam gdzie stał bramkarz z pewnością byłby teraz remis!

36

Goście utrzymują się przy piłce na własnej połowie, długa piłka na prawe skrzydło kończy się jej wyjściem poza linię boczną, od autu wznawiają miejscowi

35

Słabo rozegrany ten stały fragment gry, piłka niska i pewnie wybita z szesnastki, po chwili długa piłka na prawe skrzydło a tam na spalonym Buff

34

Dośrodkowanie pewnie wybita przez jednego z defensorów, po chwili idzie jeszcze jedno, tym razem z prawej strony, piłka wybita na korner

33

Kontra gości bardzo szybko zażegnana, szukają jeszcze miejsca na lewym skrzydle przyjezdni i udało im się wywalczyć rzut wolny

32

Kolejny rzut rożny dla Villareal, tym razem krótko rozegrany, nie ma dośrokowania, ostatecznie od nowa budują atak pozycyjny miejscowi, piłka w środku pola

31

W końcu zameldowali się na połowie rywala przyjezdni, ale wszystko kończy się złym dośrodkowaniem z lewej strony, piłka w rękach Carlosa

29

Róg dla gospodarzy, centra w pole karne, piłka wybita przez jednego z obrońców, dopada do niej jeszcze na skraju szesnastki Cani, ale uderza bardzo niecelnie

28

Prieto źle sobie piłkę w polu karnym gości, mogła być kolejna okazja dla miejscowych, a tak od nowa Villareal buduje atak pozycyjny

27

Gracz Zurychu szybko się podniósł, a gospodarze dalej przy futbolówce

26

W tej chwili to wygląda jakby miejscowi założyli zamek hokejowy swoi rywalom, spora ilość podań na połowie gości, wszystko przerywa chwilowa niedyspozycja Yapiego, piłka wybita na aut

24

Mamy pierwsze celne uderzenie na bramkę gospodarzy, z dalszej odległości po ziemi strzelał Buff, na raty złapał piłkę golkiper Villareal

23

Od dłuższego czasu przy piłce znajdują się gospodarze, ekipa z Zurychu wyraźnie nastawia się na kontry

21

Uderzenie z dystansu Gaspara mija lewy słupek bramki gości. wznawia grę Da Costa

20

Ostra centra z głębi pola w szesnastkę przyjezdnych trafia do rąk Da Costy, żaden z graczy gospodarzy nie miał szans dotrzeć do piłki

19

Z kontrą wychodzili gospodarze, zabrakło jednak dobrego dogrania piłki do Prieto, przeciął te zagranie jeden z obrońców gości, Villareal w ataku pozycyjnym

17

Espinoza wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny, centra trafia na głowę Soriano, ten z obrońcą na plecach nie potrafił skutecznie uderzyć

16

Przy piłce utrzymują się miejscowi i szukają miejsca czy to na prawym czy to na lewym skrzydle

15

Za mocne podanie Jonathana Dos Santosa na prawe skrzydło, w efekcie tylko aut dla gości zamiast ciekawie rozegranej akcji hiszpańskiej drużyny

14

Prieto sztuczką techniczną chciał wypracować sobie pozycję w szesnastce gości, za mocno wypuszczona piłka pewnie pada łupem golkipera Zurychu

13

Próbował uderzenia z dystansu Chiumiento, zabrakło mu nieco celności, od bramki wznawia Carlos

12

Niezła akcja gości lewą flanką, jeden z ich gracze przedarł się w pole karne, szukał dośrodkowanie, ale piłka ostatecznie mija szesnastkę Villareal

11

Nie ma łatwego życia szwajcarska linia obronna, wysoki pressing gospodarzy

10

Villareal szybko uspokaja sytuację i rusza do ataku, piłka na prawym skrzydle, przy niej Espinoza, nie ma jednak centry, próba przedarcia sie w pole karne krótkimi podaniami nie przyniosła efektu

8

Goście utrzymują się przy piłce, próba akcji prawą flanką nieudana, wycofanie piłki do linii defensywnej

CANI - 1:0

6

Rozklepana defensywa przyjezdnych, świetnie rozegrana akcja i mamy pierwszego gola! Moreno dostaje świetną piłkę na wolne pole, mija bramkarza gości, ale nie zachowuje się w tym momencie egoistycznie, podaje na pustą bramkę do RUBENA CANIEGO, a ten już tylko dopełnia formalności!

4

Pierwsza akcja lewym skrzydłem gospodarzy, centra w pole karne pada łupem golkipera z Zurychu

3

Mieli przez chwilę futbolówkę zawodnicy z Zurychu, wysoki pressing miejscowych zmusił ich do wybicia jej na oślep, szybko odzyskuje ją Villareal

2

Gospodarze już przechodzą do ataku pozycyjnego, rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika

1

Pierwsza akcja zespołu ze Szwajcarii kończy się odgwizdaniem spalonego a a nim Chermiti

1

Mecz się właśnie rozpoczął

Villarreal CF: Carlos – Marin, Ruiz, Paulista, Gaspar – Espinoza, Soriano, J. Dos Santos, Cani – Vietto, Moreno

Rezerwowi: Asenjo, Costa, Pina, Trigueros, Czeryszew, Gomez, G. Dos Santos

FC Zürich: Da Costa – Djimsiti, Nef, Koch – Schonbachler, Yapi, Kukeli, Buff – Chiumiento – Chermiti, Chikhaoui

Rezerwowi: Favre, C. Brunner, Elvedi, Kajević, M. Brunner, Rodriguez, Etoundi.
Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 21:05 na portal LAJFY.COM!
Krajowe podwórko

Gospodarze dzisiejszego spotkania \nieźle rozpoczęli zmagania w tym sezonie Primera Division. Obecnie plasują się szóstej pozycji w tabeli zdobywając w ośmiu spotkaniach czternaście punktów za cztery zwycięstwa i dwa remisy

Zurych radzi sobie w swojej lidze póki co wyśmienicie. Jest liderem tabeli po dwunastu kolejkach, w których zainkasował 26 oczek. Na taki dorobek składa się osiem zwycięstw i dwa remisy, a dodatkowo bilans bramkowy jest także imponujący – 24-12
Poprzednie mecze

Villareal CF w drugiej kolejce odniósł przekonujące zwycięstwo grając właśnie na El Madrigal. Za rywala mieli cypryjski Apollon Limassol i rozprawili się z nim aż 4:0. Po dwie bramki w tym pojedynku zdobyli Gerard Moreno i Javier Espinosa

Szwajcarzy z kolei w swoim ostatnim starciu stoczyli zaciekły bój z niemiecką Borussią Monchengladbach. Ostatecznie wywalczyli w tym spotkaniu swój pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach remisując 1:1. Gola dla ekipy z Zurychu zdobył Franck Etoundi
Sytuacja w grupie

Hiszpańska drużyna po dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie cztery punkty i zajmują w grupie A pierwszą lokatę z niezłym bilansem bramkowym wynoszącym 5-1.

Z kolei drużyna ze Szwajcarii znajduje się na drugim biegunie. Jak dotąd ugrali tylko jedno oczka i są na ostatniej pozycji w tabeli z bilansem bramkowym 3-4
Zapraszam na relację z trzeciej kolejki Ligi Europy. Villarreal CF zmierzy się z FC Zürich
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.