Dundalk F.C. – Hajduk Split

0:2

finał (0:1)

17.07.2014, 20:45 • Oriel Park, Dundalk • Wiktor Bukowski

Hajduk Split pewnie wygrywa pierwsze spotkanie w II rundzie eliminacji do Ligi Europy 2:0 z irlandzkim Dundalk. Taki wynik bardzo przybliża Chorwatów do awansu do kolejnej rundy.
Życzę Państwu miłej nocy! (22:39:02)

90+2

Wybiegają jeszcze z kontrą gospodarze, ale piłka zostaje wybita poza linię końcową przez obrońcę! Meenan dośrodkowuje prosto do Gartlanda, ale ten się myli w ostatniej akcji meczu!

90+1

Maloku podkłada się pod Boyle'a, który go fauluje. Chorwaci "kradną" cenne sekundy.

90

Chyba już nic więcej nie wydarzy się w dzisiejszym meczu. Mija regulaminowy czas gry!

88

Gotal dośrodkowywał, ale Vršajević niestety w walce o piłkę fauluje McMillana.

87

Strzał Caktaš odbija się od nóg obrońcy goście jeszcze wznowią grę od rzutu rożnego.

84

Massey fauluje Vlašicia i Caktaš przymierza się do rozegrania stałego fragmentu gry. Ostatnie minuty na stadionie w Dundalk.

82

Wszystkie zmiany wykorzystane, więc nie będzie już żadnych roszad w końcówce! Zostało około 10 minut gry!

81

Zmiana w drużynie Dundalk F.C.: z boiska schodzi Horgan, na boisku pojawia się McMillan.

80

Zmiana w drużynie HNK Hajduk Split: z boiska schodzi Bradarić, na boisku pojawia się Maloku.

78

Hoban jeszcze stara się indywidualnie coś wskórać, ale niestety mu się to nie udaje. To była naprawdę dobra okazja gospodarzy!

77

Zmiana w drużynie HNK Hajduk Split: z boiska schodzi Kouassi, na boisku pojawia się Bašić.

75

Bardzo dobra gra Hajduka przyczyniła się do zdobycia kolejnej bramki! Dundalk jest dzisiaj zdecydowanie słabszą ekipą, ale tego można był się spodziewać.

73

Gol dla Hajduka!

NIKOLA VLAŠIĆ podwyższa prowadzenie po kontrataku! Świetną asystą popisał się Kouassi i Hajduk praktycznie zapewnia sobie zwycięstwo w pierwszym meczu II rundy!

73

Miejscowa ekipa wywalczyła rzut rożny. Meenan będzie dośrodkowywał z narożnika boiska.

71

Zmiana w drużynie Dundalk F.C.: z boiska schodzi Shields, na boisku pojawia się Higgins.

70

Zostaje 20 minut do końca dzisiejszego spotkania. Czy wynik nie zmieni się już dzisiaj na tablicy w Dundalk? Hajduk z pewnością byłby zadowolony z wyjazdowej zaliczki.

69

Milić wykonywał rzut wolny, ale przerodziło się to w szybką kontrę gospodarzy. Niestety Hoban "spalił" akcję!

68

Gotal faulowany przez Gartlanda! To może być dobra okazja dla Hajduka z rzutu wolnego!

67

Towell w końcu odpala strzał, ale znów uderzenie nie leci nawet w światło bramki. 7-4 w niecelnych strzałach!

65

Stipica jest dzisiaj praktycznie bezrobotny, ponieważ gracze Dundalk rzadko atakują. W ogóle w ostatnich minutach nie za wiele się dzieje.

64

Niewiele dzieje się na boisku, więc Kouassi postanowił przewrócić rywala – "żółtko".

60

Boyle minimalnie za szybko chciał wybiec do futbolówki zagranej z głębi pola – chorągiewka w górze, czyli spalony! Mija godzina gry, a na tablicy wyników wciąż 0:1!

59

McDermott dopiero pojawił się na boisku, a już jest faulowany przez Andjelkovicia, który również jest świeży.

57

Zmiana w drużynie HNK Hajduk Split: z boiska schodzi Maglica, na boisku pojawia się Andjelković.

56

Zmiana w drużynie Dundalk F.C.: z boiska schodzi Mountney, na boisku pojawia się McDermott.

55

Vlašić także obserwuje kartonik w ręce sędziego. Niepotrzebne zagranie piłkarza z Chorwacji.

54

Hoban nie zdążył wrócić za linię obronców i w wyniku tego chorągiewka asystenta sędziego powędrowała w powietrze – spalony!

52

Massey jest drugim, który wpisuje się do notesu sędziego. Te ciągłe przewinienia musiały się w końcu zamienić na kartkę.

50

Sporo dzisiaj akcji zakończonych niestety strzałami nie w światło bramki. Tym razem Vršajević nie trafił do celu.

48

Szybki początek w wykonaniu obu ekip! Tym razem to Horgan chciał zaskoczyć rywali – tylko obok bramki!

47

Kouassi w kontrataku świetnie rozpoczyna akcję ofensywną, ale ostatecznie skutecznie broni Cherrie!

47

Już od początku piłkarze Dundalk zaczynają grę od faulu. Gotal uderza z rzutu wolnego, ale niecelnie!

46

Po przyzwoitej pierwszej połowie prowadzą gracze Hajduka Split 1:0. Czy Dundalk będzie w stanie odpowiedzieć w drugich 45 minutach? Zostańcie z nami!

45+2

45+1

Gannon niepotrzebnie fauluje Maglicę. Chyba już nic nie wydarzy się w pierwszej części gry.

45

Nacierają w ostatnich sekundach pierwszej odsłony gospodarze, którzy wywalczyli jeszcze wznowienie gry z narożnika boiska!

44

Towell jest teraz głównym aktorem na boisku, ponieważ stworzył on kolejną – niestety nieudaną – akcję ofensywną.

43

Kolejna szansa Towella, który dobrze przyjął piłkę! Strzał jednak pozostawia trochę do życzenia, rozpocznie Stipica.

40

Meenan dobrze dośrodkowuje i Towell znalazł się w pozycji strzeleckiej – niestety pudło!

39

Atakują gospodarze, co przynosi im jeszcze rzut rożny w końcowych minutach pierwszej połowy!

38

Trochę wieje nudą na stadionie w Dundalk. Tempo gry wyraźnie spadło.

36

Gotal zbyt szybko starał się urwać obrońcom, którzy złapali go jednak w pułapkę ofsajdową. Rozpocznie grę Cherrie dalekim wykopem.

35

Shields otrzymuje pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu po faulu na Maglicy.

32

Bradarić dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry prosto do Vršajevicia, ale ten przestrzela z pola karnego! Wciąż w natarciu Hajduk!

31

Bardzo dużo przewinień po obu stronach. Tym razem poniosło Gartlanda, który zaatakował Gotala.

30

Hoban faulował Kouassi'ego i sędzia po raz kolejny przerywa grę.

28

Maglica pokazał się w kolejnej akcji ofensywnej swojego zespołu, ale po raz kolejny ostatnią zaporą nie do przejścia okazuje się Cherrie! Hajduk atakuje, ale Dundalk również ma swoje okazje!

25

Hoban znalazł sobie trochę miejsca i przymierzył, jednak jego próba okazała się nieskuteczna! Bardzo dobra akcja i tylko korner dla ekipy gospodarzy!

22

Vršajević po raz kolejny upominany przez sędziego po faulu na Shieldsie. Chyba niedługo arbiter będzie wyciągał kartoniki z kieszeni.

20

Towell został przewrócony przez rywala. Chwila przerwy w meczu.

19

Vršajević także spróbował swoich sił, ale został przyblokowany! W głębokiej defensywie przebywają teraz piłkarze z Irlandii.

18

Gotal spróbował uderzyć z dystansu, ale jego próba mija się z bramką Cherri'ego! Coraz lepsze tempo obserwujemy w Dundalk!

17

Coraz więcej przewinień po obu stronach. Tym razem faulował Vlašić, ale obyło się jeszcze bez kartki.

15

Hoban ciągnie na bramkę Hajduka, ale Stipica popisuje się świetną interwencją! Wciąż 0:1 na tablicy wyników!

13

Vlašić niepotrzebnie zatrzymuje w sposób nieprzepisowy Mountneya – rzut wolny dla gospodarzy.

12

Meenan dośrodkowuje z rzutu wolnego prosto do Hobana, który był w polu karnym, ale ten nie trafia w światło bramki!

10

Świetny początek meczu w wykonaniu Chorwatów, którzy szybko objęli prowadzenie! Milić tym razem nieczysto wchodzi w Mountneya!

9

Świetne podanie Vršajevicia i młody MIJO CAKTAŠ otwiera wynik dzisiejszego spotkania!

7

Bradarić dośrodkowywał z narożnika boiska, ale także z tego stałego fragmentu gry niewiele wyniknęło. Od bramki rozpoczyna Cherrie.

6

Zaczynają naciskać gracze z Chorwacji! Caktaš dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale obrońcy wybijają piłkę poza linię końcową – korner!

5

Maglica popełnia wykroczenie i fauluje Masseya. Niewiele dzieje się w pierwszych minutach.

2

Spokojny początek spotkania, piłka grana jest głównie w środku pola i piłkarze jakby badali się nawzajem.

1

Piłkarze wychodzą już na murawę! Za kilka chwil rozpocznie się pierwsze spotkanie między Dundalk, a Hajdukiem Split!

Dundalk F.C.: Cherrie – Massey, Boyle, Gartland, Gannon – Shields – Horgan, Towell, Meenan – Mountney, Hoban

HNK Hajduk Split: Stipica – Milić, Milović, Maloča, Vršajević – Vlašić, Caktaš, Bradarić – Maglica, Gotal, Kouassi

Sędziowie: Markus Hameter – Maximilian Kolbitsch, Roland Riedel – Gerhard Grobelnik (wszyscy Austria).
Najwyżej wycenianym piłkarzem Hajduka jest Mario Maloca.
W przypadku ekipy miejscowej – nieobecny O'Donnell.
Gospodarze osłabieni brakiem O'Donnell'a i Warda.
Ekipa znad Morza Adriatyckiego z kolei bez Bencuna.
Liga irlandzka, grająca w systemie wiosna-jesień dostarczyła kibicom emocji w aż 19-stu kolejkach. Liderami są właśnie zawodnicy Dundalk F.C.
W 1. rundzie kwalifikacji Irlandczycy okazali się lepsi od luksemburskiego Jeunesse Esch (5:1 w dwumeczu).
Liga chorwacja jeszcze nie ruszyła. To dobra okazja, by grać mecze kontrolne. Goście w najpoważniejszym sprawdzianie zremisowali z Rubinem Kazań (1:1).
Zapraszamy na Oriel Park, gdzie w drugiej rundzie el. LE zagrają: miejscowy Dundalk F.C. oraz splicki Hajduk.
Bukmacherzy w roli faworytów upatrują przyjezdnych.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.