0:3

finał (0:1)

17.07.2014, 17:00 • Laçi Stadium, Laç • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy.com! (18:48:17)

Sędzia nie przedłużał zbytnio meczu, bo i tak niewiele się już działo. Szybko zdobyta po przerwie bramka zdobyta przez Zorię ustawiła cały mecz, a późniejsze trafienie Boliego całą rywalizację między tymi ekipami

90+2

Koniec meczu

90+1

Udało się wywalczyć gospodarzom jeszcze róg, ale Veliaj nic nie zdziałał z tego stałego fragmentu gry

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta tego spotkania, trzeba przyznać niezbyt emocjonującego

88

Żółtą kartkę otrzymuje Borodai

86

Gospodarze niby próbują jeszcze coś zdziałać w ofensywie, lecz ich poczynaniom brakuje już wiary

84

Bardzo spokojnie zrobiło się na murawie w Laçi, jedni i drudzy wiedzą, że kwestia awansu jest rostrzygnięta

82

Będzie okazja z rzutu wolnego dla gości, centruje w szesnastkę Kamenjuka, dopada do piłki Lipartia, jednak nie trafia w światło bramki

81

Tym razem Chomczenowskij próbował uderzenia, efekt jednak ten sam co po kornerze

79

Akcja po drugiej stronie kończy się wywalczeniem przez gości rzutu rożnego. Chomczenowskij tym rozagraniem nie stworzył okazji dla swojego zespołu

77

Atak gospodarzy kończy się strzałem rozpaczy kapitana tej drużyny, sporo brakło do bramki

76

Gol dla Zorii Ługańsk!

W końcu YANNICK BOLI uderzył celnie i od razu przy tym pokonał golkipera! Ta bramka da już raczej awans ukraińskiej drużynie!

75

Ostatnia dziś zmiana, w drużynie Zorii Ługańsk schodzi Grytsaj, a pojawia się na murawie Borodai

74

Tym razem szczęście próbował Czajkowskij, ale on również nie zagroził swym strzałem Vujadinoviciowi

72

Tempo meczu nieco nam siadło, gospodarze chyba godzą się z losem, choć czasu jeszcze trochę jest

70

Akcja ukraińskiego zespołu, do piłki dopada raz jeszcze Boli i... znów nie trafia w światło bramki

69

A teraz schodzi z boiska autor pierwszego gola :) W jego miejsce na murawie pojawia się Veliaj

67

Przyjezdni uspokajają sytuację na boisku, czas leci zdecydowanie na ich korzyść, nie śpieszy im się z rozegraniem ofensywnych akcji

65

Wyraźnie nad nastawieniem swojego celownika musi popracować Boli, raz jeszcze pudłuje

64

Nic z tego, niedokładnie rozegrany ten stały fragment gry i piłka przejęta przez zespół z Ukrainy

63

Szybka akcja albańskiej ekipy kończy się kolejnym kornerem, raz jeszcze centrować będzie Sefa

62

Miał okazję świetnie zameldować swoją obecność na boisku Lipartia gdyby lepiej przycelował

60

Lipartia zmienia strzelca drugiej bramki

59

Ponownie do futbolówki podszedł Sefa, tym razem zagrał zdecydowanie lepiej, piłka doleciała do Jarmasza, ten jednak nie trafił w światło bramki

58

W końcu ożywili się Albańczycy, dobre podanie otrzymuje Adeniyi, strzela niedokładnie, ale będziemy mieli jeszcze kolejny korner dla gospodarzy

56

Miejscowi wywalczyli rzut rożny, dośrodkowanie Sefy nie przyniosło zagrożenia pod ukraińską bramiką

54

Świetną okazję marnuje Vucaj, kapitalnie broni w tej sytuacji Szewczenko! To mógł być gol kontaktowy, który z pewnością ożywiłby grę!

52

Jak tak dalej pójdzie posypią się kartki, mało czystej gry z obu stron, gospodarze muszą wziąć się w garść jeśli chcą mieć jeszcze jakieś szanse przed rewanżem

50

Nieco nerwowo teraz zrobiło się na boisku, mnożą się faule w ostatnim czasie

48

Wyraźnie rozczarowani takim początkiem drugiem połowy są miejscowi, Adeniyi nie był zbyt cierpliwy i spalił akcję, trudna sytuacja albańskiej drużyny

47

Zdobył ją ŻELJKO LJUBENOVIĆ, który tym razem zamiast szukać asysty postanowił sam uderzyć w stronę bramki i to z jakim skutkiem!

46

Zmiana w drużynie Zoria Ługańsk: za Ignjatijevicia na boisku pojawia się Jarmasz

46

Druga połowa rozpoczęta

Miejscowi osiągnęli cel w jednej kwestii: strzelili gola. Inna sprawa, że do własnej bramki i to powoduje, że ich sytuacja póki co nie jest zbyt dobra. Zapraszam po przerwie, oby było w niej więcej emocji

45+3

Pierwsza połowa skończona

45+2

Wrzutka Ljubenovicia trafia co prawda do Boliego, lecz ten był daleko od trafienia do bramki

45+1

Kontratak przyjezdnych, strzał Boliego zablokowany przez obrońcę, jeszcze mamy korner

45

Adeniyi złapany na spalonym, chyba jednak nie będzie już więcej bramek przed przerwą

43

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy, ale żaden z nich nie przynosi oczekiwanego rezultatu Albańczykom, którzy chcą wyrównać jeszcze przed końcem połowy

41

Vucaj dośrodkowuje z rzutu wolnego w szesnastkę gości, tam jeden z defensorów wybija ją na róg, będzie jeszcze jedna szansa na wrzutkę

40

Mamy już drugą zmianę w zespole gospodarzy przed przerwą. Za Morinę na plac gry wbiega Sefa

39

Żółtą kartkę otrzymuje Vernidub

37

Z kontrą wyszli przyjezdni, futbolówka zagrana w stronę wychodzącego Boliego, ten decyduje się oddać strzał, ale czyni to niezbyt precyzyjnie

35

Chomczenowskij fauluje Shetę przy próbie odebrania piłki na połowie przeciwnika

33

Okres zdecydowanej przewagi gospodarzy, miał swoją okazję Nimani, ale on również jeszcze nie uregulował celownika, Zoria w tej chwili robi co może by oddalić grę od swojego pola karnego

31

Mogła być z tego dobra akcja dla albańskiego zespołu, lecz Morina nie przypilnował linii spalonego

29

Gospodarze ruszają do ofensywy, wiedzą, że taki wynik nie jest dla nich zbyt korzystny

28

Kapitan przyjezdnych znalazł pozycję do uderzenia, ale nie przymierzył zbyt dokładnie

27

Ofensywna zmiana w zespole KF. Sefgjini schodzi z placu gry, a w jego miejsce melduje się Buljan

25

Blisko było kolejnego trafienia dla gości, ale świetną okazję marnuje Ljubenović, którego w ładnym stylu zatrzymał golkiper gospodarzy!

23

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, piłka po zagraniu ARJANA SHETY wpada do bramki! Zoria prowadzeni po golu samobójczym!

22

Morina był blisko oddania dobrego uderzenia, ale piłka trafiła w obrońcę i wyszła poza linię końcową. Okazja dla KF. W narożniku boiska ustawia futbolówkę Vucaj, ale jego wrzutka nie była najlepsza

20

Gra przeniosła się teraz do środkowej strefy boiska, gdzie mamy sporo niedokładności z obu stron

18

Jedna z nielicznych akcji w ostatnim czasie miejscowej ekipy kończy się odgwizdaniem spalonego

16

Dobra centra w wykonaniu Ljubenovicia, piłka trafia do Boliego, ten jednak źle przymierzył

15

Korner dla przyjezdnych, ponownie do piłki podchodzi Ljubenović, dośrodkowanie wybite przez obrońców, ta przejęta przez Karawajewa, który momentalnie został sfaulowany, okazja z rzutu wolnego dla gości

14

Boli dał się złapać w pułapkę ofsjadową

13

Ofoyen ma spory problem z czystym odebraniem piłki rywalowi na swojej stronie, ratuje się faulami, kartka dla tego zawodnika wisi w powietrzu

12

Chwila spokojniejszej gry, futbolówka pod kontrolą Zorii, która szuka dobrego podania pod bramkę KF

10

Ljubenović myli się pod bramką rywali, coraz mocniej zaczynają nacierać przyjezdni

8

Nieznaczna przewagę optyczną w ostatnich chwilach ma Zoria, która jest uznawana za faworyta meczu

7

Mamy pierwszy strzał w dzisiejszym meczu, Ofoyen jednak nie trafił w światło bramki

5

Rzut rożny dla przyjezdnych, centra Ljubenovicia nie przyniosła zagrożenia pod bramką KF

4

Kontra ukraińskiej ekipy, nie przedarł się Karawajew, ale wcześniej był faulowany

2

Ostra walka od początku spotkania, nieprzepisowo zatrzymani w ofensywie Nimani oraz Sheta, przy piłce utrzymują się gopspodarze

1

Mecz się właśnie rozpoczął

KF Laçi: Vujadinović – Sefgjini, Çela, Sheta, Ofoyen – Zefi, Teqja, Vucaj(C) – Nimani, Adeniyi, Morina

Rezerwowi: Lamellari – Sefa, Owoeye, Ndreca, Veliaj, Danaj, Buljan

Zoria Ługańsk: Szewczenko – Kamenjuka (C), Vernidub, Biliy, Ignjatijević – Czajkowskij, Grytsaj, Ljubenović – Chomczenowskij, Boli, Karawajew

Rezerwowi: Santini, Jarmasz, Chudzik, Petriak, Borodai, Lipartia, Budkiwskij
Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 17:00 na portal lajfy.com!
Zoria Ługańsk dopiero rozpoczyna swoje zmagania w ramach Ligi Europy. W poprzednim sezonie zajęła dopiero siódme miejsce w rozgrywkach ukraińskiej Premier-lihy, a mimo to ma szansę pokazania się na arenie międzynarodowej. Jest jedynym zespołem z Ukrainy, który musi grać już na tym etapie
W spotkaniu rewanżowym emocji było znacznie więcej. Po 90 minutach po raz drugi było 1:1, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Warto odnotować, że ponownie bramka wyrównująca padła w jednej z ostatnich akcji regulaminowego czasu gry, tym razem po strzale zawodnika Rudaru. Wcześniej dla zespołu z Laçi trafił Adeniyi. Dogrywka nie przyniosła goli i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które KF wygrało 3:2
Gospodarze dzisiejszego spotkania w pierwszej rundzie po zaciętym boju uporali się ze słoweńskim NK Rudar Velenje. W pierwszym meczu padł remis 1:1, a bramkę wyrównującą dla albańskiego zespołu zdobył w samej końcówce starcia Segun Adeniyi
Serdecznie zapraszam na relację ze spotkania II rundy kwalifikacji do Ligi Europy. KF Laçi vs Zoria Ługańsk
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.