1:1

finał (1:1)

23.01.2017, 15:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • Mecz towarzyski • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:16:43)
Zagłębie Lubin zremisowało pierwszy sparing w Turcji 1:1 z Terekiem Grozny. Gole zdobyli na samym początku spotkania Torje oraz Starzyński. Przez większą część grę prowadziła drużyna z ligi rosyjskiej, ale Miedziowi również mieli okresy przewagi. Kilka składnych akcji mogło podobać się Piotrowi Stokowcowi, ale ma również co analizować w następnych dniach zgrupowania.

90

89

Niebezpieczne dośrodkowanie z lewego skrzydła. Piłkarz Tereka złożył się do strzału głową na drugim słupku, ale spudłował. Polacek tylko odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

87

W rozegraniu drużyna z Groznego. W drugiej połowie można śmiało oszacować, że ma ponad 10 procent przewagi w posiadaniu piłki.

85

Pięć minut do końca sparingu i coraz bardziej prawdopodobne, że zakończy się kompromisowym wynikiem. Na pewno drużyny spróbują jeszcze przeprowadzić jakiś atak.

81

Znakomicie interweniował w polu karnym Siemaszko. Fakt, ryzykował, ale opłaciło się, ponieważ przeciął podanie do osamotnionego przeciwnika.

79

Chorągiewka sędziego w górze. Gdyby nie sygnalizacja spalonego, atakujący Tereka miałby wyśmienitą szansę, by wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie.

77

Po dobrze rozegranym ataku strzał na bramkę Tereka oddał Paweł Żyra. Piłka trafiła w jednego z obrońców i Zagłębie ma tylko albo aż korner.

75

Piątek przeciął prostopadłe podanie. Podoba się takie przewidywanie boiskowych wydarzeń trenerom Zagłębia.

73

Nerwowo Rakowski. Zamiast wyprowadzić piłkę, trafił nią w przeciwnika. Miał szczęście, że rywal nie spodziewał się prezentu i Polacek naprawił błąd.

70

20 minut do końca sparingu i Zagłębie ma wciąż stosunkowo korzystny wynik. Nie oznacza to, że nie powinno poszukać zwycięskiego gola.

68

Akcja oskrzydlająca piłkarzy w zielonych strojach. Dośrodkowanie nie poszybowało do atakującego, a padło łupem Polacka.

67

Podanie w kierunku Adama Buksy nieco niecelne i Terek kontrolował jak piłka sunęła w kierunku bramkarza. Szuka sobie miejsca ponownie napastnik Zagłębia.

65

Po dokonaniu zmian Zagłębie nie chce wyłącznie obserwować akcji Tereka Grozny. Zamierza ponownie konstruować ataki. Zobaczymy, czy się uda.

64

Obecna "11" Zagłębia:

Polacek – Siemaszko, Oko, Jończy, Tosik – Piątek, Rakowski – Janus, Żyra, Vlasko – Buksa.

62

W Zagłębiu Lubin nastąpiło 10 zmian. Jedynym zawodnikiem, który pozostał na boisku jest Polacek.

61

Dobra interwencja Polacka na przedpolu. Wysoki bramkarz Zagłębia wznowił grę krótkim podaniem.

59

Wysoko wyszedł za przeciwnikiem obrońca Zagłębia. Nie czuł się pewnie blisko koła środkowego, więc zdecydował się na faul.

57

Nowe siły Tereka na boisku, natomiast Zagłębie jeszcze nie zmieniło personaliów. Widać przewagę w dynamice rywali.

55

W polu karnym Zagłębia był Grozaw. Napastnik Tereka Grozny ułożył sobie piłkę na lewej stopie, ale nie uderzył czysto, więc Polacek miał trochę szczęścia.

Stały fragment Tereka!

52

Cotra próbował obić piłkę o nogi przeciwnika, a tymczasem sam wpadł w pułapkę. Od autu drużyna z Groznego.

50

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zgranie do środka i zabrakło ułamka sekund, by ubiec przeciwnika i oddać strzał na bramkę Tereka. Dobra koncepcja Miedziowych!

48

Zaszło słońce w Turcji, więc druga połowa przy sztucznym oświetleniu. W takich warunkach Terek miał pierwszy korner, po którym strzał głową poszybował nad poprzeczką.

47

Madera przerwał pierwszą akcję Tereka Grozny w drugiej połowie. Dobrze zachował się stoper Zagłębia.

46

Początek oraz końcówka pierwszej połowy ze wskazaniem na Tereka Grozny. W środkowej fazie do głosu doszło mocniej Zagłębie. Efektem sinusoidalnej gry remis 1:1. Gole zdobyli Torje oraz Starzyński. Po przerwie można spodziewać się licznych zmian.

45

43

Intensywna rozgrzewka zawodników Tereka Grozny za bramką Polacka. W drugiej połowie zagra już wyraźnie inna jedenastka.

41

Była trzecia żółta kartka za bezpardonowe przewinienie na Janoszce na połowie Zagłębia.

38

Mniej w ostatnim czasie składnych akcji Zagłębia, dlatego warto odnotować szarżę Nespora, którą przerwał dopiero ostatni obrońca w zielonym stroju.

36

Piłkarz Zagłębia upadł na murawę, ale to zdaniem sędziego nie on był faulowany, a on faulował.

34

Piłka powędrowała jak po sznurku między zawodnikami Tereka Grozny. Po podaniu w tempo Torje miał przed oczami jedynie Polacka. Nie ma gola, ponieważ nie trafił w bramkę!

33

Rajd Kena Pedro na lewej stronie boiska. Nie pierwszy dziś raz lubinianie przerwali niebezpieczną akcję przewinieniem.

31

Kwadrans do końca pierwszej połowy sparingu. Terek ma ochotę wyjść ponownie na prowadzenie. Polacek musi być skoncentrowany w bramce.

29

Gorsze uderzenie Tereka Grozny i tym razem Polacek nie musiał się mocno nagimnastykować.

28

Piękne uderzenie z dystansu i jeszcze bardziej efektowna interwencja Polacka. Bramkarz Zagłębia wyszedł w powietrze i odbił szybującą w okienko piłkę!

26

Ablaye krzyknął głośno, chcąc wymusić gwizdek sędziego. Rozjemca orzekł jednak, że napastnik Tereka był faulowany.

23

Płaskie uderzenie w zamieszaniu pod bramką Zagłębia. Polacek wyglądał na zrelaksowanego, choć piłka wcale nie ominęła wyraźnie jego bramki.

22

Nie ma już mowy o przewadze Tereka z samego początku spotkania. Mecz wyrównał się, a fragmentami Zagłębie gra rozsądniej i ciekawiej.

20

Po chwili również żółta kartka dla zawodnika Tereka oznaczonego numerem "20" za faul na Nesporze.

19

Kontratak Tereka został przerwany faulem taktycznym przez Todorowskiego. Żółta kartka dla defensora.

17

Dośrodkowanie z narożnika boiska prosto w rękawice dobrze ustawionego Godziura. Zagłębie nie spożytkowało stałego fragmentu.

16

Akcję Zagłębia na lewym skraju pola karnego zamknął Cotra. Boczny obrońca strzelił z powietrza, a po rykoszecie, był korner.

14

Miedziowi grają wysokim pressingiem. Na razie nie przynosi to dużego efektu, ale widać zaangażowanie w sparing.

13

Chorągiewka sędziego asystenta w górze. Napastnik Tereka był na spalonym i nie stoczył pojedynku sam na sam z Polackiem.

11

Dobre zachowanie Jacha we własnym polu karnym. Obrońca Zagłębia Lubin odprowadził piłkę poza boisko, więc grę wznowił Polacek.

9

Kubicki pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. Sędzia nie był drobiazgowy i puścił grę mimo protestów rywali.

7

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki FILIP STARZYŃSKI.

Akcja na lewym skrzydle Zagłębia. Cotra podał w tempo do rozpędzonego Janoszki, który płasko dośrodkował do Starzyńskiego. Były piłkarz Ruchu Chorzów ładnie przyjął piłkę, obrócił się z nią i pokonał Godziura. Błyskawiczne wyrównanie!

5

Lubinianie w pomarańczowo-czarnych strojach, natomiast Terek w zielonych. Lepsi na początku są piłkarze z Rosji.

3

Gol dla Tereka!
Bramka z rzutu karnego GABRIELA TORJE.

Terek na prowadzeniu po dobrze wykonanym rzucie karnym. Martin Polacek nie zdołał skutecznie interweniować.

2

Błyskawicznie Terek Grozny ma rzut karny. Sędzia pokazał na 11. metr bez dłuższego zawahania. Piłkarz Tereka był podcinany w momencie strzału.

1

Piotr Stokowiec zaczyna mocną jedenastką. Kibiców cieszy obecność w składzie Filipa Starzyńskiego, który długo walczył z kontuzją w rundzie jesiennej.

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorowski, Madera, Jach, Cotra – Kubicki, Jagiełło – Woźniak, Starzyński, Janoszka – Nespor.

Terek Grozny: Godziur – Szaktiew, Musłujew, Rukas, Bryzgałow, Ken Pedro, Lebiedienko, Mirzow, Magomadow, Torie, Ablaye.
Będziemy informować o zmianach w pierwszym sparingu Zagłębia Lubin podczas zgrupowania w Belek. Przeciwnikiem Miedziowych będzie Terek Grozny. Początek meczu o godzinie 15.30.
Drużyna Piotra Stokowca przygotowuje się do piłkarskiej wiosny w Lotto Ekstraklasie. Przed wylotem do Turcji lubinianie wygrali 4:0 z Chrobrym Głogów. W kraju nad Bosforem rozegrają cztery mecze kontrolne.
Terek Grozny gra na najwyższym szczeblu w Rosji. Była drużyna Macieja Rybusa plasuje się na 4. lokacie premiowanej grą w europejskich pucharach. Strata do najlepszych jest spora, a przewaga nad goniącymi niewielka. Terek musi mieć się na baczności.
W Lidze Europy grali w obecnym sezonie Miedziowi. Może i wiosną wywalczą sobie przepustki do pucharów. Na razie drużyna Piotra Stokowca jest na 6. miejscu w Lotto Ekstraklasie. Do lidera Jagiellonii Białystok traci osiem punktów.
Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:30 i będziemy informować o zmianach stanu..