Zimbabwe – Tunezja

2:4

finał (1:4)

23.01.2017, 20:00 • Stade d'Angondjé, Libreville • Grupa B • Mariusz Nyka

To już wszystko ze Stade d'Angondjé. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje z Pucharu Narodów Afryki na lajfy.com! Dobranoc. (22:05:43)

Ostatni gwizdek w stolicy Gabonu. Za nami spotkanie, w którym to Zimbabwe pomimo walecznej gry przegrywa ze faworyzowaną Tunezją. Tym samym "Wojownicy" pakują się do domu, a ekipa prowadzona przez Henryka Kasperczaka może szykować się na starcie ćwierćfinałowe, gdzie ich rywalem będzie drużyna Burkina Faso. "Orły Kartaginy" swoją intensywnością oraz pomysłem na grę zasłużyły na komplet punktów. Zimbabwe oprócz dalekich centr w pole karne nie miało żadnych argumentów na sforsowanie defensywy rywala.

90+4

90+3

Ruszają z ostatnią akcją zawodnicy Zimbabwe. Rozpędzony na prawej flance Billiat mija Sassiego. Nie dał się już jednak oszukać Maaloul.

90+2

Jeszcze jedno brutalne wejście po stronie "Wojowników". Zvirekwi z wysoko uniesioną nogą wykonuje wślizg przy linii bocznej. Tuż również kończy się bez konsekwencji.

90+1

Znów nie przebierał w środkach Costa. Kolejne wejście od tyłu w rywala. Tym razem w ruch poszło kolano. Sędzia na siłę próbuje dokończyć mecz bez wykluczeń.

90

Trzy minuty dorzuca prowadzący te zawody.

89

Druga zmiana przeprowadzona przez trenera Zimbabwe. Musona powoli schodzi z boiska. Dosłownie parę minut dostanie Mahachi.

88

Przewinienie popełnia Sassi. Arbiter pokazuje mu, że to ostatni faul bez upomnienia. Przy następnej okazji sędzia sięgnie po kartonik.

87

Tunezja spokojnie wymienia piłkę na połowie rywala. Mądra gra w końcowych minutach tej rywalizacji. Futbolówka krąży z dala od bramki Jridiego.

86

Zagranie na lewą flankę do Musony. Ten jest już niemiłosiernie zmęczony i tylko oddaje futbolówkę Nakamabie, który szybko traci ją na rzecz rywala.

85

Przeciągał wznowienie gry z autu Nagguez. Nie był zbytnio cierpliwy arbiter, który natychmiast sięgnął po kartkę.

84

Zaczynają świętowanie zwycięstwa fani Tunezyjczyków. Oni już wiedzą, że to ich reprezentacja zamelduje się w ćwierćfinale Pucharu Narodów Afryki.

83

Jakby usłyszał nas trener ekipy w czerwonych strojach. Kończy swój występ w dzisiejszym pojedynku Sliti. Na murawie melduje się Azouni.

82

Uparcie wykorzystują lewą flankę chłopcy Kasperczaka. Po zejściu Khazriego cały ciężar wziął na siebie Sliti, który w ostatnich minutach jest niesamowicie eksploatowany.

81

Próbował swoich sił z dystansu Nakamba. Pomocnik "Wojowników" potężnie strzela z trzydziestego metra! Piłka ląduje w trybunach.

80

Chcą jeszcze powalczyć gracze z Zimbabwe. Daleka centra z prawego skrzydła. Futbolówka zatrzymuje się już na głowie pierwszego ustawionego obrońcy.

2:4

finał (1:4)

Gole: 42. Musona, 58. Ndoro – 11. Sliti, 21. Msakni, 36. Khenissi, 45. Khazri (kar.)

Kartki:   10. Phiri (ZIM), 44. Nhamoinesu (ZIM) – 31. Ben Amor (TUN), 85. Nagguez (TUN)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 3:9. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 3:5. Foule: 23:27.