1:4

finał (0:3)

21.01.2017, 17:00 • Hala Sportowa, Chorzów • Runda 14 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (18:39:43)
To były niezwykle emocjonujące derby Górnego Śląska. Clearex Chorzów przegrywa ostatecznie aż 1:4 z AZS UŚ Katowice. Goście już w pierwszych minutach spotkania wypracowali sobie sporą przewagę i później wystarczyło już tylko bronić korzystnego rezultatu. Bramki dla podopiecznych Pawła Machury zdobywali dzisiaj Michał Cygnarowski, Jacek Hewlik, Jakub Haase oraz Damian Wojtas. Honorowe trafienie dla chorzowian było autorstwa Mateusza Bednarczyka (gol samobójczy).

39:37

To już końcowe sekundy rywalizacji w chorzowskiej hali sportowej. Piękną paradą broni strzał z dystansu Ivanova golkiper Akademików!

39:02

Katowiczanie znowu mogli podwyższyć prowadzenie strzałem z własnej połowy boiska. Po dobrej interwencji Bednarczyka chybił jednak jeden z gości!

38:44

Już bez większej wiary rozgrywają swoje akcje w ofensywie miejscowi piłkarze. Strzał Ivanova został skutecznie zablokowany.

38:00

Gospodarze starają się jeszcze wrócić do gry, jednak będzie to niezwykle trudne. Akademicy wywalczyli rzut rożny.

37:36

Gol dla AZS-u UŚ!
Strzelcem bramki DAMIAN WOJTAS.

To już jest raczej gwóźdź do trumny miejscowego zespołu! Goście przejęli piłkę na własnej połowie i Damian Wojtas ze spokojem skierował futbolówkę do siatki strzałem jeszcze z własnej połowy boiska!

36:40

Gospodarze wycofują swojego bramkarza. Teraz jest to już gra o wszystko ze strony chorzowian.

36:37

Timeout dla gości.

36:00

To już decydujące fragmenty tej rywalizacji. Cały czas gracze z Katowic nie mogą być pewni wywiezienia dzisiaj z trudnego terenu trzech punktów.

35:35

Żółtą kartkę otrzymuje Łuszczek (Clearex Chorzów).

35:28

Cały czas trener gospodarzy nie decyduje się na wycofanie bramkarza. Znowu zagrozili oni bramce Bednarczyka i w tej sytuacji ucierpiał golkiper Akademików.

35:00

Już tylko pięć minut pozostaje do zakończenia tego meczu. W drugiej połowie przewagę mają gospodarze, ale zdobyli póki co tylko jedną bramkę.

34:13

Uderzenie Tomasza Luteckiego z rzutu wolnego przelatuje dość znacznie obok bramki przyjezdnego teamu.

34:00

Piąty faul zawodników AZS UŚ Katowice. Teraz muszą oni uważać, gdyż każdym starciem ryzykują przedłużony rzut karny.

33:48

Czwarte przewinienie ze strony drużyny gości. Jeszcze tylko ich dwa faule i Clearex będzie wykonywać przedłużony rzut karny.

33:22

Wyraźnie pomylił się w tej sytuacji Tomasz Lutecki. Najlepszy strzelec gospodarzy niecelnie podawał do partnera w bezpiecznej sytuacji.

33:05

Katowiczanie w drugiej połowie szukają swoich szans w kontratakach, ale póki co nie potrafili po przerwie znaleźć sposobu na Purolczaka.

32:17

Timeout dla gospodarzy.

32:00

Żółtą kartkę otrzymuje Golly (Clearex Chorzów).

31:52

Ładnym przechwytem na własnej połowie wykazał się jeden z Akademików, ale później nie wykorzystał on sytuacji sam na sam z Purolczakiem!

31:17

Solidnie w defensywie grają teraz przyjezdni piłkarze. Zablokowali oni z rzędu trzy uderzenia miejscowych graczy.

30:30

Warto w tym momencie przypomnieć, że sytuacja w faulach akumulowanych wynosi aktualnie 1:3.

30:11

Nieźle wykombinowali sobie to goście z Katowic. Strzał zza pola karnego nie dotarł jednak do lepiej ustawionego na piątym metrze Musiała.

30:00

Kamil Musiał przegrał walkę w ofensywie z Tomaszem Luteckim, a później indywidualny rajd gracza gospodarzy kończy się niecelnym uderzeniem.

29:44

Bardzo często w tym meczu uderza Vadym Ivanov, ale tym razem nie miał on szans, aby zaskoczyć lekkim strzałem Bednarczyka.

29:03

Rehabilituje się nieco z każdą kolejną interwencją bramkarz Akademików. Tym razem poradził on sobie dobrze ze strzałem z lewego skrzydła.

28:45

Mamy teraz bardzo efektowną wymianę ciosów na boisku. Oba zespoły szukają swoich okazji do zdobycia bramki.

28:11

Zablokowane zostało dogranie zawodników miejscowego teamu i w efekcie Clearex wznowi grę od rzutu rożnego.

27:33

Clearex stara się teraz konstruować kolejne akcje w ataku pozycyjnym i wypracować sobie pozycję strzelecką.

27:00

Ależ sytuację marnują Akademicy z Katowic! Piłkę w polu karnym gospodarzy przyjmuje Kamil Musiał, ale zatrzymał jego uderzenie odważnym wyjściem Damian Purolczak!

26:28

Gol dla Clearexu!
Strzelcem bramki MATEUSZ BEDNARCZYK.

Kuriozalna bramka dla miejscowej drużyny! Piłkę z własnego pola karnego wybijał Damian Purolczak i piłka trafia w poprzeczkę bramki Akademików. Po odbiciu się od niej trafiła ona w plecy Mateusza Bednarczyka i wpadła do siatki!

26:20

Fatalna strata w środku pola graczy AZS UŚ Katowice, jednak gospodarze nie wykorzystują później akcji trzech na jednego!

26:00

Vadym Ivanov miał sporo miejsca na prawej stronie boiska i spróbował zaskoczyć Mateusza Bednarczyka, jednak golkiper Akademików interweniuje na raty!

25:45

Niezbyt udana kombinacja Kamila Kmiecika z partnerem na lewej stronie boiska i piłka wychodzi za linię boczną.

25:25

Mamy przewinienie ze strony zawodników AZS UŚ Katowice, jednak sędzia słusznie zastosował korzyść.

25:20

Niektórzy kibice widzieli już w tej sytuacji piłkę w siatce! Mikołaj Zastawnik uderzał po ziemi zza pola karnego, a piłka przeszła tuż obok słupka bramki Bednarczyka!

25:14

Matuesz Omylak starał się dryblować na prawym skrzydle, ale bez powodzenia. Później mieliśmy kontrę katowiczan i strzał z lewej strony boiska.

24:39

Jeśli taki wynik nadal będzie się utrzymywał, niebawem trener gospodarzy może zdecydować się na wycofanie swojego bramkarza.

24:08

Kamil Musiał starał się dość prostym zwodem minąć dwóch rywali, ale i tak udało mu się ugrać aut dla swojego teamu.

23:27

Lepiej wygląda po przerwie gra Clearexu Chorzów, ale nadal zawodzi z ich strony skuteczność.

23:10

Potężnie huknął z prawej strony boiska Tomasz Lutecki, ale paruje piłkę w boczny sektor Mateusz Bednarczyk.

22:33

Akademicy z Katowic przejmują piłkę na własnej połowie boiska i muszą sobie radzić z wysokim pressingiem rywali.

22:00

Sporo szczęścia miał w tej sytuacji Mateusz Bednarczyk. Piłka po jego interwencji odbiła się od rywala, ale później opuściła boisko.

21:36

Już drugą okazję strzelecką po przerwie miał Cygnarowski! Tym jednak razem odważnym wyjściem z bramki powstrzymał go Purolczak!

21:15

Kolejne dwie wyborne okazje dla miejscowych! Najpierw strzał z ostrego kąta wybronił Bednarczyk, a później z daleka próba powędrowała nad bramką!

21:02

Ależ bliscy pierwszego trafienia byli gospodarze! Sytuacyjnie w dalszy róg bramki uderzał Tomasz Golly, a piłka odbiła się tylko od słupka!

20:45

Tym razem strzelać zza pola karnego spróbował zawodnik gospodarzy, jednak Mateusz Bednarczyk broni na raty!

20:10

Drugą połowę od środka boiska rozpoczęli gospodarze, ale po kilku sekundach kapitalną okazję miał Cygnarowski! Pomylił się on jednak strzałem z prostego podbicia!

21

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. Miejscowy team dość niespodziewanie przegrywa aż 0:3 z AZS UŚ Katowice w derbach Górnego Śląska. Bramki dla przyjezdnego zespołu zdobywali póki co Michał Cygnarowski, Jacek Hewlik oraz Jakub Haase. Gospodarze również mieli swoje okazje, ale nieskuteczni byli zwłaszcza Mikołaj Zastawnik oraz Tomasz Lutecki. Liczymy na dalsze sportowe emocje w drugiej części meczu!

20

19:00

Rozpoczyna się ostatnia minuta tej części gry. Clearex Chorzów szukał swojej okazji w kombinacyjnym ataku, jednak Bednarczyk broni wspaniale strzał z bliska Tomasza Luteckiego!

18:52

Tomasz Lutecki uderzał z rzutu wolnego, a piłka po rykoszecie przelatuje ostatecznie obok słupka bramki Akademików.

18:50

Żółtą kartkę otrzymuje Haase (AZS UŚ Katowice).

18:44

Z kontrą trzech na dwóch wyszli gracze AZS UŚ Katowice, ale Musiał posłał słabej jakości ostatnie podanie!

18:20

Damian Purolczak krótkim podaniem wznawia akcję swojego zespołu. Ivanov spróbował uderzyć z lewego skrzydła, ale wyraźnie chybił.

17:38

Clearex spróbował podejść wysokim pressingiem. Udało się wyjść z ofensywną akcją Cygnarowskiemu, ale nie zdołał on jednak oddać strzału.

17:11

Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy spotkania w Chorzowie. Nadal utrzymuje się wysokie prowadzenie gości.

16:40

Uspokajają swoje poczynania na boisku goście z Katowic. Wycofuje piłkę na własną połowę Jacek Hewlik.

16:06

Bardzo ładna kombinacja Hewlika i Musiała, ale ze strzałem tego drugiego dobrze poradził sobie Damian Purolczak.

15:57

Bardzo dobry mecz rozgrywa dzisiaj Jakub Haase. Kolejne przewinienie chorzowian na tym młodym zawodniku.

15:08

Żółtą kartkę otrzymuje Ivanov (Clearex Chorzów).

15:00

To już ostatnie pięć minut tej części gry. Ambitnie o zmniejszenie strat walczą gracze chorzowskiego teamu.

14:04

Świetnie AZS UŚ wyszedł spod wysokiego pressingu miejscowego teamu. Później gracze Machury wywalczyli korner.

13:33

Niezbyt kleją się kolejne ataki gospodarzy. W tej sytuacji potknął się na prawej stronie jeden z graczy miejscowego teamu.

13:09

Indywidualną akcję na prawej stronie boiska przeprowadził Haase, ale tym razem uderzył po ziemi obok dalszego słupka.

12:45

Chorzowianie wymieniają kolejne podania na swojej połowie boiska, ale później w prosty sposób tracą piłkę.

12:05

Nieźle rzut rożny rozegrali miejscowi piłkarze, ale uderzenie z linii pola karnego Zastawnika minimalnie mija światło bramki Akademików!

12:00

Żółtą kartkę otrzymuje Kmiecik (AZS UŚ Katowice).

11:54

Bardzo ładnie do strzału z powietrza złożył się w tej sytuacji Kamil Kmiecik, ale dobrze w bramce broni Damian Purolczak! Przy okazji faulował go jeszcze Jędrzej Jasiński.

11:20

AZS UŚ Katowice faulują drugi raz w tym meczu. Jest to bardzo czysty pojedynek jak do tej pory.

10:14

Mikołaj Zastawnik wypracował sobie pozycję strzelecką, ale jego próba z dalszej odległości przelatuje wysoko nad poprzeczką.

10:00

Połowa tej części gry już za nami. Mamy dopiero drugi faul w tym meczu, a przepisy przekroczył Robert Gładczak.

9:55

Tomasz Lutecki był bliski podwyższenia swojego dobrego wyniku strzeleckiego w tym sezonie! Otrzymał on podanie na lewej stronie boiska, jednak jego techniczny strzał obronił Bednarczyk!

9:50

Faworytem tego meczu wydawali się być zawodnicy Clearexu Chorzów, ale póki co wszystko wskazuje na to, że trzy punkty pojadą do Katowic.

9:17

Starał się w tej sytuacji Tomasz Lutecki znaleźć podaniem swoich partnerów przed polem karnym, ale nikt nie zrozumiał jego zamiarów.

9:00

8:55

Strzelcem bramki JAKUB HAASE.

Niespodziewany przebieg ma mecz w chorzowskiej hali sportowej! Miejscowy zespół traci już trzecią bramkę, a na listę strzelców strzałem z ostrego kąta wpisuje się Jakub Haase!

8:45

Ależ sytuacje mieli gospodarze na swoje pierwsze trafienie w tym meczu! Najpierw dobrze na skrzydle dryblował Zastawnik, a później nad poprzeczką uderzał zza pola karnego jeden z jego partnerów!

8:30

Okres lepszej gry gospodarzy. Tym razem po mocnym i dobrym podaniu w pole karne niecelnie piętką uderzał jeden z graczy Clearexu.

8:10

Bardzo ładną interwencją popisał się w tej sytuacji Mateusz Bednarczyk! Odbił on do boku piłkę po strzale z prawego skrzydła.

7:36

Wysoko podeszli z pressingiem gospodarze z Chorzowa i nie pozwalają oni wyjść z własnej połowy gościom.

7:15

Nie przyłożył się odpowiednio do tego uderzenia Tomasz Lutecki. Najskuteczniejszy zawodnik Clearexu zdecydowanie chybił w tej sytuacji.

6:39

Clearex teraz szuka swoich okazji w grze z kontry, ale dobrze w defensywie ustawiają się podopieczni Pawła Machury.

6:03

Jakub Haase starał się dryblować na prawej stronie boiska, ale bez większych problemów zatrzymał go dobrze ustawiony Lutecki.

5:22

Chorzowianie wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Przez niedokładność i rozkojarzenie ucieka im jednak futbolówka na aut.

5:00

Pięć minut tej rywalizacji już za nami. W derbach Górnego Śląska póki co prowadzą goście 2:0 z Clearexem Chorzów.

4:52

Mylą się w rozegraniu swojej akcji gospodarze i szybko starali się to wykorzystać przyjezdni. Zablokowany został jednak strzał Jasińskiego.

4:15

Szkoleniowiec miejscowych cały czas stara się podpowiadać swoim podopiecznym. Clearex jednak jeszcze nie zdołał zagrozić bramce Bednarczyka.

3:41

Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Faul popełnili zawodnicy przyjezdnego AZS UŚ Katowice.

3:27

Strzelcem bramki JACEK HEWLIK.

Kolejna bramka dla Akademików z Katowic! Goście wyszli z szybką kontrą i futbolówkę otrzymał za polem karnym Jacek Hewlik! Były zawodnik Gwiazdy Ruda Śląska uderzył po ziemi i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku!

2:15

Próbowali odpowiedzieć miejscowi piłkarze, ale strzał Luteckiego zza pola karnego okazał się niecelny.

1:51

Strzelcem bramki MICHAŁ CYGNAROWSKI.

Ależ świetnie rozpoczął się ten mecz dla gości z Katowic! Piłkę na połowie rywali otrzymał Michał Cygnarowski i pięknym strzałem z dziesiątego metra pokonał on bezradnego Purolczaka!

1:41

Ależ piękne podanie powędrowało w pole karne gości. W ostatniej chwili uprzedzony został jednak Ivanov.

1:00

Zawodnik Clearexu zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale bez większego problemu został on zablokowany.

0:50

Dzisiaj w bramce przyjezdnego zespołu widzimy Mateusza Bednarczyka. Drugi trener Akademików z kolei zasiadł na ławce rezerwowych.

0:25

Spotkanie rozpoczynają przyjezdni piłkarze, ale ich pierwsza akcja kończy się na stracie futbolówki.

1

Składy obu ekip:

Clearex Chorzów: Purolczak (Krzywicki) – Gładczak, Golly, Lutecki, Zastawnik, Ivanov – Seget, Omylak, Łopuch, Wojtyna, Łuszczek (C), Świtoń, Ficek.

AZS UŚ Katowice: Bednarczyk (Krzyśka, Bogdziewicz) – Jasiński, Wojtas (C), Cygnarowski, Kmiecik – Salisz, Musiał, Haase, Pękala, Hewlik, Dudzik.

Główny: Marcin Muszyński (Pabianice)
Drugi:Robert Podlecki (Lublin)
Trzeci: Łukasz Szczołko (Lublin)
Czasowy: Grzegorz Wiercioch (Knurów).
Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na tą rywalizację już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 do naszej relacji!
AZS UŚ Katowice:

Ekipa z Katowic nieźle radzi sobie w obecnym sezonie ligowym. Po trzynastu rozegranych meczach Akademicy mają w dorobku siedemnaście oczek i plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli. W poprzedniej kolejce podopieczni Pawła Machury pokonali na własnej hali 5:3 Euromaster Chrobry Głogów. Najlepszym strzelcem tego teamu jest Tomasz Dura, który ma już osiem trafień na koncie.
Clearex Chorzów:

Zespół ten w tym sezonie zapowiadał walkę o najwyższe cele. Na półmetku okazało się jednak, że chorzowianie muszą skupić się na grze o górną połowę tabeli. Po trzynastu spotkaniach w dorobku tej drużyny jest 17. punktów i Clearex z takim dorobkiem plasuje się na ósmym miejscu. W poprzedniej kolejce zespół z Chorzowa pokonał 4:2 Czerwone Diabły z Chojnic. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Tomasz Lutecki, który zdobył już jedenaście bramek w obecnych rozgrywkach.
Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami niezwykle emocjonującego spotkania w chorzowskiej hali sportowej. Clearex Chorzów przed własną publicznością zmierzy się z AZS UŚ Katowice. Ciężko wskazać jednego faworyta tego meczu. Derby Górnego Śląska zawsze rządzą się odrębnymi prawami i z pewnością również tym razem będzie podobnie. Za gospodarzami przemawia atut własnego boiska, natomiast goście w dwóch spotkaniach rundy rewanżowej zgarnęli aż cztery oczka. Liczymy na ekscytujące widowisko piłkarskie!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.