1:4

finał (0:3)

21.01.2017, 17:00 • Hala Sportowa, Chorzów • Runda 14 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (18:39:43)
To były niezwykle emocjonujące derby Górnego Śląska. Clearex Chorzów przegrywa ostatecznie aż 1:4 z AZS UŚ Katowice. Goście już w pierwszych minutach spotkania wypracowali sobie sporą przewagę i później wystarczyło już tylko bronić korzystnego rezultatu. Bramki dla podopiecznych Pawła Machury zdobywali dzisiaj Michał Cygnarowski, Jacek Hewlik, Jakub Haase oraz Damian Wojtas. Honorowe trafienie dla chorzowian było autorstwa Mateusza Bednarczyka (gol samobójczy).

39:37

To już końcowe sekundy rywalizacji w chorzowskiej hali sportowej. Piękną paradą broni strzał z dystansu Ivanova golkiper Akademików!

39:02

Katowiczanie znowu mogli podwyższyć prowadzenie strzałem z własnej połowy boiska. Po dobrej interwencji Bednarczyka chybił jednak jeden z gości!

38:44

Już bez większej wiary rozgrywają swoje akcje w ofensywie miejscowi piłkarze. Strzał Ivanova został skutecznie zablokowany.

38:00

Gospodarze starają się jeszcze wrócić do gry, jednak będzie to niezwykle trudne. Akademicy wywalczyli rzut rożny.

37:36

Gol dla AZS-u UŚ!
Strzelcem bramki DAMIAN WOJTAS.

To już jest raczej gwóźdź do trumny miejscowego zespołu! Goście przejęli piłkę na własnej połowie i Damian Wojtas ze spokojem skierował futbolówkę do siatki strzałem jeszcze z własnej połowy boiska!

36:40

Gospodarze wycofują swojego bramkarza. Teraz jest to już gra o wszystko ze strony chorzowian.

36:37

Timeout dla gości.

36:00

To już decydujące fragmenty tej rywalizacji. Cały czas gracze z Katowic nie mogą być pewni wywiezienia dzisiaj z trudnego terenu trzech punktów.

35:35

Żółtą kartkę otrzymuje Łuszczek (Clearex Chorzów).

35:28

Cały czas trener gospodarzy nie decyduje się na wycofanie bramkarza. Znowu zagrozili oni bramce Bednarczyka i w tej sytuacji ucierpiał golkiper Akademików.

35:00

Już tylko pięć minut pozostaje do zakończenia tego meczu. W drugiej połowie przewagę mają gospodarze, ale zdobyli póki co tylko jedną bramkę.

34:13

Uderzenie Tomasza Luteckiego z rzutu wolnego przelatuje dość znacznie obok bramki przyjezdnego teamu.

34:00

Piąty faul zawodników AZS UŚ Katowice. Teraz muszą oni uważać, gdyż każdym starciem ryzykują przedłużony rzut karny.

33:48

Czwarte przewinienie ze strony drużyny gości. Jeszcze tylko ich dwa faule i Clearex będzie wykonywać przedłużony rzut karny.

33:22

Wyraźnie pomylił się w tej sytuacji Tomasz Lutecki. Najlepszy strzelec gospodarzy niecelnie podawał do partnera w bezpiecznej sytuacji.