2:1

finał (1:0)

23.10.2016, 15:00 • Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo • Runda 9 • Adam Ka

89

Za niesportowe zachowanie jakim było ściągnięcie koszulki strzelec bramki na 2:1 – Mauricio Pinilla ukarany zostaje żółtą kartką.

88

88. Mauricio Pinilla (ABC) - 2:1

88

Gol dla Atalanty!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa MAURICIO PINILLA.

Pewnie wykonany ten rzut karny. MAURICIO PINILLA uderza w lewy róg bramki. Wyczuł intencję strzelającego Samir Handanovič, ale piłka po rękawicy golkipera Interu wpadła do bramki. Może mieć teraz Handanovič spore wyrzuty sumienia, że nie postarał się jeszcze bardziej i nie udało mu się wybronić tej "11"!

87

87. Davide Santon (INM)

87

Rzut karny dla Atalanty Bergamo! Faulowany bez dwóch zdań Franck Kessié przez Davide Santona w polu karnym Interu!

85

Z lewego skrzydła futbolówkę na 16. metr zagrywa Ivan Perišić, a uderza z pierwszej piłki Joao Mário. Wybronił jednak to znów Etrit Berisha, który ratuje w ostatnich minutach gospodarzy przed utratą gola!

81

Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Alejandro Gómez, na boisku pojawia się Roberto Gagliardini.

78

Atakuje teraz Inter, ale świetnie uderzenie z około 11. metrów wybronił Etrit Berisha! Znakomity refleks bramkarza drużyny gospodarzy.

76

Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Éder, na boisku pojawia się Antonio Candreva.

65

Centra z lewej strony Pinilla i w polu karnym najwyżej wyskoczył do piłki Gómez, ale uderzenie głową prosto w Handanoviča!

63

Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Andrea Petagna, na boisku pojawia się Mauricio Pinilla.

62

Podwójna zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Yūto Nagatomo i Marcelo Brozović, a na boisku pojawiają się w ich miejsce Cristian Ansaldi oraz Geoffrey Kondogbia.

61

Strzelec wyrównującego gola Éder za faul taktyczny w środku pola ukarany żółtą kartką.

59

Groźna akcja po tym stałym fragmencie gry i musiał z problemami interweniować Samir Handanovič!

50

50. Éder (INM) - 1:1

50

Gol dla Interu!
Strzelcem bramki ÉDER.

Ależ trafienie! Stadiony świata! Piłkę lekko wysunął Brozović, a ÉDER decyduje się na bezpośrednią próbę strzału z rzutu wolnego i to była dobra decyzja, bo piłka szybuje w okienko bramki Berishy i bez szans na interwencję jest golkiper Atalanty! Mamy remis 1:1!

49

Abdoulay Konko przerywa szybką akcję Interu i fauluje na 40. metrze. Wprowadzony na boisko w końcówce pierwszej połowy zawodnik drużyny gospodarzy za to przewinienie ogląda żółtą kartkę.

45+2

Zmiana w drużynie Atalanta BC: z boiska schodzi Rafael Tolói, na boisku pojawia się Abdoulay Konko.

35

35. Rafael Tolói mógł zaskoczyć tym uderzeniem bramkarza Interu!

35

Zdecydował się na uderzenie z około 20. metrów – Rafael Tolói, a jego groźna próba wybita przez Handanoviča na rzut rożny!

31

Świetnie drybluje teraz Éder, który ominął dwóch graczy Atalanty i został faulowany przez rywala na pograniczu pola karnego, ale zdaniem arbitra nie było tam przewinienia. Po chwili gra przerwana. Piłkarz Interu nie podnosi się z boiska.

12

Świetna okazja dla Atalanty na podwyższenie prowadzenia. Centra z lewej strony w pole karne do Andrea Conti, który wyskoczył i głową uderzył w światło bramki, ale dobrą interwencją popisał się Samir Handanovič!

10

10. Andrea Masiello (ABC) - 1:0

10

Strzelcem bramki ANDREA MASIELLO.

Świetnie rozegrany rzut rożny przez Atalantę. Piłka na krótki słupek, gdzie znalazł się Jasmin Kurtić i przedłużył piłkę głową na dalszy słupek, a tam zupełnie niepilnowany znalazł się ANDREA MASIELLO, który pewnie głową wpakował piłkę do bramki i po 10. minutach mamy 1:0 dla gospodarzy!

2:1

finał (1:0)

Gole: 10. A. Masiello, 88. Pinilla (kar.) – 50. Éder

Kartki:   49. Konko (ABC), 89. Pinilla (ABC) – 61. Éder (INM)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
Strzały celne: 11:7. Strzały niecelne: 2:3. Rzuty rożne: 4:0. Spalone: 2:0. Foule: 17:11.

Atalanta BC: Berisha – Tolói (45+2. Konko), Caldara, A. Masiello – Conti, Freuler, Kessié, Dramé – Kurtić, A. Gómez (C) (81. Gagliardini) – Petagna (63. Pinilla).
Zmiany: Sportiello – E. Zukanović, Gagliardini, Migliaccio, D'Alessandro, Konko, Spinazzola, Paloschi, Cabezas, Pinilla, Grassi, Raimondi.

Inter Mediolan: Handanovič – Nagatomo (62. Ansaldi), Miranda, Murillo, Santon – Mário, Medel, Brozović (62. Kondogbia) – Éder (76. Candreva), Icardi (C), Perišić.
Zmiany: Carrizo – Palacio, Jovetić, Kondogbia, Banega, Ansaldi, Ranocchia, D'Ambrosio, Gnoukouri, Gabriel, Candreva, Eloge Koffi.

Sędziowie: Daniele Doveri