2:2

finał (1:0)

29.08.2015, 16:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Runda 6 • Kamil Marut (@K_Marut)

To wszystko z tego starcia. Dziękuje za uwagę. (17:57:26)
Po bardzo dobrym spotkaniu Resovia remisuje z Sokołem Sieniawa 2:2. Kto by się spodziewał takich emocji po przeciętnych pierwszych 45 minutach? W drugiej połowie gracze Sokoła wyszli odmienieni. Od początku prezentowali się dobrze i już po kwadransie wyszli na prowadzenie. Resoviacy się jednak nie załamali i zdołali w 82 minucie. Końcówka jednak ponownie należała do Sokoła, który w doliczonym czasie gry był dwa razy o krok od zwycięstwa zabrakło jednak szczęścia. Ostatecznie więc mamy remis z którego chyba nikt nie jest zadowolony. Resovia bo straciła cenne 2 punkty u siebie, Sokół natomiast bo pomimo, że wywozi cenny punkt będzie mieć w pamięci zmarnowane okazje pod koniec spotkania.

90+3

90+3

Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Sokoła.

90+2

Jeszcze odpowiadają Resoviacy i wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

90+1

A po chwili Sokół był o centymetry od wygranej! Niesamowite! Na 25 metrze piłka trafiła do Hassa ten miał sporo miejsca oddał mocne uderzenie po którym piłka trafiła w lewy słupek przetoczyła się po linii i wyszła w boisko!

90

Po centrze z niego górą jednak defensorzy Sokoła. I goście wychodzą z kontrą po której marnują wyborną okazje na zwycięstwo w tym spotkaniu! Koło 20 metra piłka trafiła do Trawki ten doskonale ruszył minął defensorów Resovi i wpadł niepilnowany w pole karne oddał mocne uderzenie jednak wprost w Kuszaja, który odbija doskonale futbolówkę!

90

Kolejny atak Resovii i wywalczają na prawej stronie rzut wolny.

89

Po centrze z niego w polu karnym górą Resoviacy. Natychmiast wyszli z kontrą, zostali jednak powstrzymani przez defensorów Sokoła.

88

I gracze Sokoła wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

86

Po wyrównującym trafieniu przez Resoviaków o dziwo to goście teraz w ataku. Rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy i szukają zwycięskiego gola.

82

Gol dla Resovii!
Strzelcem bramki SEBASTIAN FEDAN.

Ładna akcja Resoviaków i doprowadzają do wyrównania! Wejście smoka zalicza SEBASTIAN FEDAN! Po centrze z prawego skrzydła znalazł się na długim słupku i uderzeniem głową skierował piłkę do bramki!

81

Zmiana również w zespole gości. W miejsce Padiaska na boisku pojawia się Trawka.

80

Podwójna roszada w Resovii. Boisko opuścili Adamski i Ciećko, a pojawili się na nim Słoma i Fedan. Dla Kamila Słomy jest to debiut w pierwszej drużynie Resovii.

78

Brzydki teraz faul Raka w środku pola i mamy kolejną w tym spotkaniu żółtą kartkę.

74

Resoviacy w inicjatywie. Szukają wyrównującego trafienia, a w myślach z pewnością wierzą jeszcze w zwycięstwo w tym spotkaniu.

71

70

Kolejna próba gospodarzy i wywalczają w prawym narożniku rzut wolny.

68

I cóż teraz za niesamowita sytuacja! Z wolnego świetnym uderzeniem obok muru popisuje się Rusiecki po czym futbolówka trafiła w prawy słupek i po odbiciu od niego wydawało się, że wpadnie do siatki tańczy jednak na liniii i ostatecznie wychodzi w pole!

67

Resovia w natarciu. Po niezłym ataku pozycyjnym na 20 metrze piłka trafiła do Domonia ten próbował uderzenia, blokuje go jednak na 20 metrze Bańka. Arbiter uznał, że zrobił to ręką i kara go żółtym kartonikiem. Wolny dla Resovii z dobrej pozycji.

65

Roszady w obu zespołach. W Resovii boisko opuszcza zaliczający dziś słaby występ Szkolnik a w jego miejsce pojawia się bohater starcia z JKS Jurczak. W Sokole natomiast Wilusza zmienia Hass.

62

Po drugim trafieniu spokojnie na murawie. Gra toczona w środku pola. Resoviacy próbują wyjść z jakimś natarciem.

58

Gol dla Sokoła!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa TOMASZ WALAT.

I niebywała sytuacja! Sokół obejmuje prowadzenie w tym spotkaniu! Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł TOMASZ WALAT i precyzyjnym uderzeniem pokonał po raz drugi w tym spotkaniu Kuszaja!

57

Niezły atak teraz gości i wywalczają RZUT KARNY!

W polu karnym piłka trafia do Wilusza, kolejny faul popełnia tutaj Szkolnik i arbiter bez cienia wątpliwości wskazał na wapno! Fatalna minuta dla kapitana Resovii!

57

Brzydki teraz faul Szkolnika i mamy kolejną zółtą kartkę w tym spotkaniu.

56

Szybko odpowiedzieć próbował Resovia. Pyrdek zszedł z lewego skrzydła na środek i próbował uderzenia został jednak zablokowany. Po odbiciu piłka trafiła do Domonia który natychmiast również oddał strzał pewnie broni jednak Kuszaj.

54

Strzelcem bramki TOMASZ WALAT.

Goście ruszają z kolejnym atakiem i niespodziewanie doprowadzają do wyrównania! Po centrze z prawego skrzydła w polu karnym futbolówka trafiła do TOMASZA WALATA, ten próbował ją przyjąć w ostatniej chwili wybił mu ją defensor Sovii piłka poleciała jednak w kierunku bramki Kuszaj ją z trudem odbił w bok dopadł jednak do niej gracz Sokoła i bez problemu skierował do bramki!

51

Pierwszy atak po przerwie Sokoła. Goście ruszyli prawą stroną i tutaj ich akcje brzydkim faulem powstrzymał Żmuda za co arbiter kara go żółtym kartonikiem.

49

48

Pierwsi po przerwie do ataku ruszają gospodarze. Przed polem karnym piłka trafiła do Pyrdka ten natychmiast oddał uderzenie, blokują go jednak defensorzy Sokoła i piłka wylatuje na róg.

46

Szkoleniowiec gości reaguje na wydarzenia na boisku i dokonuje w przerwie podwójnej roszady. Boisko opuścili Pigan i Jędyras, a w jego miejsce na murawie pojawiają się Flis i Rak.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
Po przeciętnej pierwszej połowie Resovia prowadzi 1:0 z Sokołem Sieniawa. Zasłużone prowadzenie gospodarzy. Przeważali i udokumentowali to trafieniem. Goście jak na razie bezradni. Jeśli chcą odwrócić losy tego widowiska po przerwie muszą zaprezentować się o wiele lepiej. Zapraszamy za kwadrans!

45+1

45

Ze Szkolnikiem wszystko już w porządku wrócił na murawę. Ataku pod koniec pierwszej połowy próbowali tymczasem goście. Pigan ruszył środkiem pola w okolicach 30 metra padł jednak na murawę po starciu z graczami gospodarzy. Arbiter uznał jednak, że nic nie było i kara gracza Sokoła żółtą kartką za próbę wymuszenia faulu.

43

Zbyt długa centra z niego Rusieckiego i futbolówkę spokojnie chwyta Lipiec.

43

Szkolnik na moment opuszcza murawę. Mecz wznowiony.

42

Brzydki teraz faul Sergii Syvyiego w środku pola na Szkolniku i mamy pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartką. Gracz Resovii ucierpiał w tym starciu i opatrują go na murawie fizjoterapeuci. Chwila przerwy w grze.

41

Po trafieniu spokojnie na boisku. Resoviacy z wolna wymieniają podania w środku pola.

37

Strzelcem bramki samobójczej jest DAMIAN SKAŁA

Przewaga Resovii w końcu przynosi efekt! Mamy pierwsze trafienie! Rzeszowianie wywalczyli na lewej stronie wrzut z autu, po nim piłka w polu karnym trafia do PRZEMYSŁAWA PYRDKA, który ładnie uwolnił się spod opieki defensora oddał uderzenie i futbolówka odbija się rykoszetem od próbującego blokować strzał DAMIANA SKAŁY, czym kompletnie myli bramkarza Lipca i ląduje w jego bramce!

34

Po kolejnym dośrodkowaniu defensorzy Sokoła już spokojnie wybijają futbolówkę.

33

Po centrze z niego groźnie! Do piłki na 11 metrze dopadł Ciećko oddał mocne uderzenie, blokują go jednak w ostatniej chwili defensorzy Sokoła i piłka wylatuje na kolejny korner.

33

Po chwili próba lewą stroną i Pyrdek wywalcza tu korner.

32

Ładnie teraz prawą stroną ruszył Adamski dobiegł do linii końcowej i zacentrował na 5 metr tu było paru jego partnerów ładnie zachowuje się jednak Lipiec, który wychodzi i piąstkuje futbolówkę.

31

Z niego pomimo sporej odległości na uderzenie zdecydował się Skała piłka leci jednak ponad bramką.

30

Odpowiada Sokół i wywalcza na 30 metrze rzut wolny.

28

Po słabym fragmencie rusza Resovia i było blisko pierwszego gola! Po wymianie piłka trafiła na lewej stronie do Szkolnika ten nieco niedokładnie zacentrował piłka na jego szczęście jednak ładnie wkręcała się do bramki i ostatecznie odbija się od poprzeczki i ląduje ponad nią!

26

Po centrze z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Resovii.

25

Niezły atak pozycyjny Sokoła i wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

22

21

Ponownie próbują gospodarze. Pyrdek przeniósł się na prawą stroną tutaj ładnie zagrał do wybiegającego Pałysa-Rydzika, tego jednak przez polem karnym uprzedzają defensorzy Sokoła i wybijają piłkę na korner.

18

Z niezłym atakiem wyszli teraz goście. Po wymianie przed polem karnym gospodarzy piłka trafiła na lewej stronie do Padiaska, ten jednak mocno skiksował podczas próby centry i piłka wylatuje za murawę. Od piątki zacznie Kuszaj.

17

Gracz Resovii szybko jednak podnosi się z murawy i kontynuuje grę. Mecz wznowiony.

16

W jednym ze starć ucierpiał teraz Domoń. Chwila przerwy w grze.

14

Po pierwszej świetnej akcji Resoviaków spokojnie na murawie. Podopieczni Huzarskiego przeważają nie są jednak jak na razie w stanie stworzyć kolejnej okazji do gola.

10

Odpowiada szybko Resovia i pierwsza wyborna okazja w tym spotkaniu! Na prawej stronie piłka trafiła do Adamskiego, ten posłał doskonałą centrę na długi słupek gdzie do piłki dopadł Ciećko i uderzył głową wydawało się, że wpakuje ją do bramki fani na stadionie wydali okrzyk radości ostatecznie futbolówka leci minimalnie obok słupka!

9

Ataku pozycyjnego spróbowali teraz goście. Długa wymiana w końcu na 35 metrze piłka trafiła do Syvyiego, który zniecierpliwiony postanowił oddać uderzenie z dystansu, piłka leci jednak daleko obok bramki.

6

Po centrze z niego zamieszanie na 5 metrze ostatecznie jednak defensorzy Sokoła wybijają piłkę.

5

Z pierwszym atakiem wyszła Resovia. Niezłe uderzenie sprzed pola karnego i golkiper gości odbija futbolówkę na korner.

3

Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Zaczną goście.
Obie ekipy już na murawie. Resovia zagra w biało-czerwonych pasiakach, Sokół natomiast na niebiesko.
Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. W Resovii w porównaniu do poprzednich starć ważna zmiana w bramce. Uraz w ostatnim momencie spowodował, że wystąpić nie może Pietryka i w jego miejsce na boisku zobaczymy Mateusza Kuszaja. Początek spotkania za około kwadrans. Bądźcie z nami!

Resovia: Kuszaj- Pałys-Rydzik, Baran, Żmuda, Szkolnik- Adamski, Kaliniec, Domoń, Rusiecki, Pyrdek- Ciećko

Rezerwowi: Świst, Jurczak, M. Kmiotek, K. Kmiotek Fedan, Kowalski

Sokół Sieniawa: Lipiec- Skała, Syvi, Sowiński, Walat, Padiasek, Szewc, Pigan, Wilusz, Bańka, Jędryas

Rezerwowi: Ziółkowski- Flis, Hass, Trawka, Tetlak, Rak, Halejcio

Sędziowie: Marek Pając- Jakub Redwan, Kamil Pająk (Mielec).
Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Czy Resovia odniesie kolejną wygraną w tym sezonie i wywrze presje na liderujących w lidze Motor i rywala zza miedzy Stal? Czy też Sokół zdoła przełamać fatalną passę na wyjazdach i zdobędzie w końcu punkty na obcym terenie? Na te pytania odpowiedź poznamy w sobotnie popołudnie. Początek spotkania o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego widowiska na lajfy.com!
Bukmacherzy nie mają jednak wątpliwości kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Zdecydowanym faworytem jest Resovia. Kurs na ich wygraną wynosi ledwie 1.30, podczas gdy na Sokół aż 6.48. Czy potwierdzi to się na boisku?
Sokół zaliczył niezły start ligi. W pięciu kolejkach ugrali 7 oczek i zajmują 10 lokatę w tabeli. Piłkarze z Sieniawy jednak jak na razie wszystkie punkty zdobyli u siebie. Ograli po 2:1 Orła Przeworsk i Orlęta Radzyń Podlaski i przed trzema dniami zremisowali z Lewartem Lubartów 2:2. Na wyjazdach wygląda to słabo. Podopieczni Daniela Kijaka ulegli po 0:2 Avii Świdnik i Polonii Przemyśl. Przy Wyspiańskiego w Rzeszowie zechcą przełamać tą złą passę.
Resoviacy w ostatnią środę gdy toczyła się piąta kolejka pauzowali. Miały się w niej odbyć derby Rzeszowa ze względy jednak na prośbę policji zostały one przełożone na Listopad. We wcześniejszych czterech kolejkach rzeszowianie prezentowali się bardzo dobrze. Zdobyli 10 oczek i zajmują 4 lokatę w tabeli. Podopieczni Huzarskiego na inauguracje sezonu ograli rywala do awansu i to na jego terenie Karpaty Krosno 1:0, następnie zremisowali 1:1 z dobrze spisującą się na początku sezonu Tomasovia 1:1, dwa kolejne spotkania to już wygrane po zaciętych pojedynkach najpierw w Boguchwale z Izolatorem 2:1 po bramce strzelonej w 87 minucie przez Kmiotka i przed tygodniem z JKS Jarosław. Tutaj zwycięskiego jedynego gola Resoviacy a konkretnie Jurczak zdobył dopiero w 89 minucie.
Przed nami spotkanie 6 kolejki III ligi grupy podkarpacko-lubelskiej w którym Resovia Rzeszów podejmować będzie Sokoła Sieniawę.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.