Niemiecka Bundesliga

VfB Stuttgart – Eintracht Frankfurt

1:4

finał (1:2)

29.08.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Runda 3 • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

Eintracht inkasuje pierwszy komplet punktów wygrywając na wyjeździe z VfB Stuttgart 4:1. Gospodarze tak samo jak przed rokiem zaczynają okupować strefę spadkową. W dodatku martwi postawa Przemysława Tytonia, kolejna porażka jego zespołu, sprokurowany rzut karny i czerwona kartka. Pierwsze 45 minut przebiegło pod dominacją gospodarzy, po przerwie to goście przejęli inicjatywę. Mimo wielu okazji zawodnicy Alexandra Zornigera razili nieskutecznością, a piłkarze z Frankfurtu mieli okazji dużo mniej, ale częściej znajdowali drogę do bramki. Dziękujemy za poświęcony czas, zapraszamy na kolejne relacje i życzymy spokojnego weekendu. (17:46:32)

90+2

90+2

Dwójka obrońców Eintrachtu: Abraham i Oczipka spokojnie wymienia podania przy własnej bramce. Wyraźnie czekają na koniec meczu.

90

Mecz potrwa dłużej o 2 minuty.

Luc CASTAIGNOS - 1:4

89

Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Ginczek (VfB Stuttgart).

87

Gol dla Eintrachtu!
Pogrom na Mercedes-Benz Arena. Kolejny raz świetne podanie na wolne pole dostaje LUC CASTAIGNOS. Holender bardzo dobrze zbiegł do środka i strzałem w kierunku bliższego słupka zdobywa swoje drugie trafienie, a czwarte dla gości z Frankfurtu!

85

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Serey Die, na boisku pojawia się Lukas Rupp.

83

Goście stopniowo przesuwają się pod pole karne VfB. Seferović nie opanował piłki po zagraniu Hasebe.

81

Krzyżowe zagranie Schwaaba do Ginczka. Niemiecki napastnik główkuję w kierunku bramki, ale znów chorągiewka sędziego liniowego wędruję w górę.

79

Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Marc Stendera, na boisku pojawia się Luca Waldschmidt.

77

Gospodarze nie mają nic do stracenia i rzucają się do ofensywy. Jednak nadal nie mogą przedrzeć się przez szczelnie kryjącą defensywę zawodników Armina Veha.

75

Za głęboka centra Seferovicia z prawego skrzydła. Piłkę wychwytuję Vlachodimos.

73

Atakujący piłkarze Eintrachtu uniemożliwiają rywalom wyjście z własnej połowy. Goście mądrze bronią wyniku.

71

Ginczek nieprzepisowo zatrzymuje Castaignosa. Holender uskarża się na uraz. Po chwili przerwy gra zostaje wznowiona. Wrzutka w pole karne. Seferović wybiega i trafia do bramki, ale ze spalonego.

69

69. Haris SEFEROVIC - 1:3

69

HARIS SEFEROVIĆ zmylił Vlachodimosa i strzałem w prawy róg podwyższa przewagę Eintrachtu!

1:4

finał (1:2)

Gole: 29. Didavi – 11. Hloušek (sam.), 41. Castaignos, 69. Seferovic (kar.), 87. Castaignos

Kartki:   47. Didavi (STU), 89. Ginczek (STU) – 21. Chandler (FRN), 26. Stendera (FRN), 49. Abraham (FRN)   66. Tytoń (STU)

VfB Stuttgart: Tytoń – Schwaab, Baumgartl, Hloušek, Insua – Didavi (67. Vlachodimos), Gentner (C), Die (85. Rupp), Kostić – Harnik (46. Werner), Ginczek.
Zmiany: Vlachodimos – Niedermeier, Heise, Rupp, Maxim, Werner, Ferati.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler (46. Ignjovski), Russ (C) (46. Abraham), Zambrano, Oczipka – Aigner, Hasebe, Reinartz, Stendera (79. Waldschmidt) – Seferovic, Castaignos.
Zmiany: Lindner – Djakpa, Abraham, Flum, Ignjovski, V. Kadlec, Waldschmidt.

Sędziowie: Bastian Dankert – Harm Osmers, Rene Rohde – Robert Kempter

Widownia: 49327