2:2

finał (1:1)

28.07.2015, 18:15 • Arena Chimki, Moskwa • 3 runda kwalifikacyjna • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, piłkarskie relacje z lajfy.com! (20:09:18)
Dobrze oglądało się kibicom pojedynek w Moskwie z 13 celnymi strzałami, 7 kartkami, walką i zaangażowaniem z obu stron. Sparta Praga postawiła się bramkowym remisem w dobrej sytuacji przed rewanżem na swoim stadionie. Niecodziennie drużyny zdobywały gole – CSKA Moskwa dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, by po kilku chwilach tracić je przez brak koncentracji. Dość niespodziewanie piłeczka w dwumeczu o awans do Ligi Mistrzów przechodzi na stronę Czechów!

90+3

90+2

Słowo ciałem się stało i w doliczonym czasie Brabec zmienił Dockala.

90+1

Zakotłowało się w polu karnym Bicika, ale nie było strzału w jego kierunku. Tymczasem Czesi szykują ostatnią, taktyczną zmianę.

90

Javier Estrada postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu meczu.

89

Strandberg zdenerwował się serią podań gości i ostro zaatakował Frydka. Kartka!

88

Zmiany, kartki, a tempo siadło. Na dodatek, co ciekawe, Sparta Praga wymienia spokojnie podania na połowie przeciwnika.

86

Wernbloom to drugi zawodnik CSKA Moskwa, który musi grać z kartką na koncie.

86

Jest również ostatnia zmiana w CSKA Moskwa. Strandberg zastąpił autora jednej z bramek – Tosicia.

84

Zobaczymy w akcji przez kilka minut Marco Paixao. Zmienił Krejciego. Portugalczyk trafił do Pragi ze Śląska Wrocław.

83

Eremenko miał dużo miejsca przed polem karnym Czechów i chyba zbyt pochodnie zdecydował się na uderzenie z dystansu. W efekcie pudło i niezadowolone spojrzenia partnerów z zespołu.

81

Dockal wpadł w pole karne, pociągnął do linii końcowej i dośrodkował agresywnie. W ostatnim momencie na linii lotu piłki pojawił się Ignashevich. Tylko korner dla wicemistrza Czech.

79

Natcho zirytował się rywalem, który długo ogrywał piłkarzy CSKA Moskwa balansami ciała. W końcu postanowił przerwać to faulem.

78

Sparta Praga remisuje w Moskwie, a Victoria Pilzno prowadzi w Izrealu. Mają na razie Czesi powody do zadowolenia w III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

76

Przerwa w grze po faulu Ignashvicha to dobra chwila, by spojrzeć na statystyki. W strzałach celnych jest – uwaga – aż 6:6. W kilku innych meczach łącznie liczonych trudno jest uzbierać 12 celnych.

74

Piękną piłkę dostał na lewej stronie boiska Schennikov. Zepsuł ją zanim do niej dobiegł. Dał się bowiem złapać na spalonego obrońcom.

72

Dzagoev zgasł w ostatnich minutach, co zauważył trener Slutski. Za niego na nieco ponad kwadrans meczu Milanov.

71

Bezpańskie wstrzelenie Eremanki nie doczekało się dobrego strzału, bo i doczekać nie mogło. CSKA Moskwa ma niekorzystny wynik. Jeżeli nie wyjdzie dziś ponownie na prowadzenie, to będzie zmuszone szukać gola w rewanżu.

69

Niezłe widowisko na przedmieściach Moskwy. Nieco przypomina pamiętny mecz Legii Warszawa ze Spartakiem w innym miejscu miasta kilka lat temu. Sparta Praga radzi sobie równie dzielnie.

68

Matejovsky wiedział, że nie nadąży za Musą, więc intuicyjnie pociągnął czarnoskórego napastnika za koszulkę. To musiała być kartka.

66

Drużyny jak bracia bliźniacy. Jak strzelają, to strzelają, jak pudłują, to pudłują wspólnie. Dzagoev nie miał przy sobie defensora, musiał tylko soczyście huknąć do bramki, ale "kopnął powietrze". Odetchnęli z ulgą Czesi!

64

64. Holek (SPA)

64

Druga groźna akcja Sparty Praga w kilka minut! Holek zakończył ją nieprawdopodobnym pudłem. Stał razem z Nhamoinesu tuż przed bramką CSKA Moskwa i nie potrafił umieścić piłki między słupkami po płaskim dośrodkowaniu Dockala.

63

Typowy "szczur" posłany sprzed pola karnego przez Dockala. Akinfeev musiał wyciągnąć się jak struna, by sparować uderzenie na korner.

61

Była jeszcze seria rzutów rożnych w wykonaniu CSKA Moskwa. Wbiegli w szesnastkę gości rośli stoperzy, ale nie doczekali się dobrego dośrodkowania.

60

Musa znów musi atakować. Oderwał się od opiekującego się nim przeciwnika i strzelił bez chwili zawahania obok krótkiego słupka. To wyglądało groźnie.

57

57. Ladislav KREJCI - 2:2

57

Gol dla Sparty!
Strzelcem bramki LADISLAV KREJCI. Ależ się to układa niecodziennie. Ponownie Sparta Praga odrobiła stratę gola po ledwie kilku chwilach. Krejci bezkarnie przeskoczył defensora i główkował mocno, w samo okienko po dośrodkowaniu Vachy z lewego skrzydła!

56

To była ostatnia szansa Fataia w tym spotkaniu. W jego miejsce wbiegł Konate.

55

Fatai próbował tak samo jak w pierwszej połowie błyskawicznie odpowiedzieć na gola CSKA Moskwa. Tym razem dał się złapać na spalonym i Rosjanie mogą uporządkować sytuację.

53

53. Zoran TOŚIĆ - 2:1

53

Gol dla CSKA Moskwa!
Ponownie gospodarze na prowadzeniu! Strzelcem bramki ZORAN TOŚIĆ i była to bramka bardzo wymęczona. Najpierw Musa za bardzo wygonił się do boku w sytuacji sam na sam z Bicikiem, następnie jeszcze dwóch zawodników próbowało dobić jego uderzenie. Udało się dopiero Tosiciowi z półdydystansu.

52

Faul za faulem i stracił cierpliwość pan Estrada – zółta kartka dla nie przebierającego w środkach Tosicia.

51

Dzagoev ma ochotę do gry. Najpierw strzelił niecelnie, a następnie dał się sfaulować w środku pola. Na marginesie warto dodać, że dużo pracy ma sędzia z Hiszpanii – Javier Estrada.

49

Dla odmiany faul przed polem karnym Sparty Praga. Dośrodkowanie Natcho nie znalazło innego adresata niż Bicik. Golkiper popisał się mało pewnym, ale ostatecznie skutecznym chwytem.

48

Krejci główkował po dośrodkowaniu sprzed pola karnego niecelnie, a na dodatek sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Nie zmienia to faktu, że bramkarz CSKA Moskwa musi pobudzić swoich obrońców po powrocie z szatni.

47

Błyskawiczne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu gości po faulu Tosicia. Za linię obrońców wybiegł wysoki Krejci, po czym z ostrego kąta huknął w boczną siatkę. Zrobiło się gorąco dla Akinfeeva.

46

W przerwie doszło do pierwszej roszady personalnej u gospodarzy. Schennikov zameldował się na boisku zamiast Nababkina.

46

Dużo działo się w pierwszej połowie pojedynku o awans do Ligi Mistrzów na Arenie Chimki. Sparta Praga wysoko zawiesiła poprzeczkę wicemistrzowi Rosji i choć straciła gola, to zdołała błyskawicznie odrobić stratę. W utrzymaniu bramkowego remisu do przerwy pomógł również Bicik, który obronił uderzenie z rzutu karnego Natcho. Po przerwie można spodziewać się ataku CSKA Moskwa, dla którego to zespołu aktualny wynik nie jest korzystny.

45

45

45. Żółta kartka

45

Trzecia żółta kartka dla zawodnika Sparty Praga. Fatai składał się niebezpiecznie do strzału nożycami po dośrodkowaniu z kornera. Za takie zagranie należał się kartonik.

44

Krejci zagrał za ostro w środku pola i z kieszonki arbitra została wyciągnięta żółta kartka dla zawodnika z Pragi.

43

Dobre podanie z głębi pola w kierunku Musy, ale napastnik CSKA Moskwa został zatrzymany w połowie drogi do futbolówki przez sędziego asystenta. Była sygnalizacja spalonego.

40

Natcho zgarnął piłkę przed polem karnym i spróbował płaskiego strzału. Źle trafiona piłka przeleciała bez kontaktu z żadnym zawodnikiem obok słupka bramki Sparty Praga.

38

Złe rozegranie Sparty Praga i Akinfeev wznowił grę dalekim wykopem spod własnej bramki. Jego partnerzy z CSKA Moskwa zgarnęli piłkę i próbują ją rozegrać na połowie rywala.

34

Dużo dzieje się w Moskwie. Wyrównane starcie, w którym obie drużyny mają swoje szanse. Przed momentem Frydek w ostatnim momencie przeciął podanie sunące w kierunku Musy.

31

W odpowiedzi dobra interwencja Akinfeeva. Płaskie, mocno bite uderzenie mogło sprawić kłopot bramkarzowi reprezentacji Rosji.

29

29. Rzut karny

29

Nie ma gola! Natcho strzelił z rzutu karnego źle, w zasięgu ramion bramkarza, bez odpowiedniej rotacji i nadział się na interwencję Bicika. Bramkarz uratował Spartę Praga swoją interwencją.

28

28. Żółta kartka

28

Holek sfaulował Eremenkę w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr!

26

Matejovsky z Krejcim budowali kombinacyjną akcję w polu karnym CSKA Moskwa. W ostatnim momencie wmieszali się we wszystko stoperzy rywala, ale warto odnotować, że nie boją się goście mało standardowych rozwiązań.

24

Po dwóch szybkich ciosach, które drużyny zadały sobie na zakończenie pierwszego kwadransa są ostrożniejsze. Kibice prowadzą dość głośny doping z trybun Areny Chimki.

21

Dłuższe rozegranie Sparty Praga na obrzeżach pola karnego CSKA Moskwa. Krejci znalazł piłkę po podaniu Nhamoinesu w polu karnym, sprytnie się z nią obrócił, ale swoim płaskim uderzeniem nadział się na blok defensora.

18

Przewaga psychologiczna po stronie zawodników Sparty Praga. Już wydawało się gospodarzom, że przejmą kontrolę nad wydarzeniami, a znów muszą mozolnie zbierać się do ataku.

15

15. Kehinde FATAI - 1:1

15

Strzelcem bramki KEHINDE FATAI. Błyskawiczne wyrównanie drużyny ze stolicy Czech, a bramka padła po zagraniu klepki Fataia z Nhamoinesu! Ten pierwszy zakończył akcję płaskim strzałem w narożnik bramki z linii pola karnego.

14

14. Alan DZAGOEV - 1:0

14

Strzelcem bramki ALAN DZAGOEV. Nie minął kwadrans, a wicemistrz Rosji wyszedł na prowadzenie. Płaskie uderzenie reprezentanta Rosji z kilkunastu metrów znalazło drogę do bramki Bicika. Było w tym trochę szczęścia, trochę umiejętności, ale co najważniejsze dla CSKA – przyniosło gola.

12

Tośić za długo przygotowywał sobie piłkę do strzału na linii pola karnego, przekładał, kombinował, aż pozwolił na powrót defensorom Sparty Praga.

10

Znany z występów w Zagłębiu Lubin Costa Nhamoinesu miał jako pierwszy szanse na oddanie groźnego strzału w kierunku Akinfeeva, ale nie wykorzystał jej i nadal kibice czekają na soczyste uderzenie.

7

Walka o środek pola. Jeżeli tylko Czesi tracą kontrolę nad wydarzeniami i przewagę w którymś z sektorów boiska uciekają się do faulu i w zarodku kasują akcję CSKA Moskwa.

5

Dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze. Na razie Sparta Praga spokojnie próbuje przesuwać się formacjami i nie pozwolić faworytowi na rozwinięcie skrzydeł.

3

Pierwszą groźną akcję starali się skonstruować piłkarze z Moskwy. Bicik musiał wybiec odważnie na przedpole, by sprzątnąć futbolówkę sprzed nosa nacierającego napastnika – Musy.

1

Aktorzy widowiska zameldowali się na murawie Arena Chimki. CSKA Moskwa zagra na czerwono-niebiesko, natomiast przyjezdni na w żółtych koszulkach.
Arena Chimki to oddany do użytku w 2008 roku stadion na przedmieściach Moskwy, z którego korzystają dwa miejscowe kluby CSKA oraz Dynamo. Pojemność obiektu to 18 tysięcy.

CSKA Moskwa: Akinfeev – Mario Fernandes, A. Berezutski, Ignashevich, Nababkin – Wernbloom, Natcho – Tośić, Eremenko, Dzagoev – Musa.

Rezerwowi: Chepchugov – V. Berezutski, Schennikov, Cauna, Milanov, Golovin, Strandberg.

AC Sparta Praha: Bicik – Marecek, Holek, Hybś – Frydek, Vacha, Matejovsky, Nhamoinesu – Dockal – Fatai, Krejci.

Rezerwowi: Stech – Brabec, Steinhofer, Breznanik, Konate, Husbauer, Paixao.

Sędzia: Javier Estrada (Hiszpania).
Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego pojedynku kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Pierwszy gwizdek w meczu wicemistrzów Rosji oraz Czech zaplanowano na godzinę 18:15.
Bramy Ligi Mistrzów są blisko, ale poziom trudności w grupie niemistrzowskiej kwalifikacji jest wysoki. CSKA Moskwa i Sparta Praga rozpoczną we wtorek walkę o awans do elitarnych rozgrywek. Wicemistrz Rosji był rozstawiony w losowaniu, natomiast Czesi nie. Zgodnie z tym CSKA wydaje się być faworytem do awansu.
Drużyna z Moskwy przegrała walkę o mistrzostwo z naszpikowanym gwiazdami Zenitem Sankt Petersburg. Uzbierała 60 punktów za 19 zwycięstw i trzy remisy. CSKA rozegrało już dwa mecze nowych rozgrywek i ma na koncie komplet wygranych bez straconego gola. Były klub Dawida Janczyka gra o powrót do Ligi Mistrzów, w której jego największym osiągnięciem był dwukrotnie ćwierćfinał.
Sparta Praga jest w podobnym momencie sezonu. Zainaugurowała ligę w weekend remisem z Vysociną Jihlava. W poprzednich rozgrywkach została zdetronizowana przez Victorię Pilzno. Przegrała tytuł różnicą pięciu punktów, mając na koncie o jeden remis i porażkę za dużo. Wicemistrz ma w składzie niedawną gwiazdę Ekstraklasy Marco Paixao, którego w spekulacjach łączono również z Lechem Poznań.
Sparta Praga grała w Lidze Mistrzów 10-krotnie, czyli zdecydowanie więcej niż jakikolwiek klub z Polski. Z CSKA Moskwa rywalizowała w Lidze Europy w 2010 roku i nie wspomina tego dwumeczu zbyt dobrze. Na swoim terenie zdołała zremisować 1:1, ale u rywala przegrała wysoko 0:3.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.