3:0

finał (1:0)

24.08.2014, 21:00 • Camp Nou, Barcelona

Za uwagę dziękuje Adam Winiarczyk. (22:51:32)
I koniec! Po dość dziwnym spotkaniu, które Barca kończyła w dziesiątkę, Duma Katalonii ogrywa Elche 3:0. Bez szans przy golach Przemysław Tytoń, który nie miał – poza bramkami – zbyt wielu sytuacji, w których mógłby się wykazać.

90+3

90+3

Messi do Pedro, ten próbowal ograć Tytonia delikatną podcinką, dobra interwencja Przemka.

90+2

Messi traci piłkę. Alba ładnie powstrzymuje próbę dogrania Suareza w stronę pędzącego skrzydłowego gości.

90+1

Barcelona rozgrywa piłkę na własnej połowie. Mathieu, Bartra, Rakitić, Busquets... i tak bez końca

90+1

Messi próbuje ładnej, miękkiej piłki za obrońców do Pedro Rodrigueza, ale świetnie radzi sobie Pelegrin.

90+1

Trzy minuty dłużej potrwa ten mecz.

90

Jonathas utyka i pewnie nie zamelduje się już na boisku.

90

Czwarty dopiero korner w tym meczu. Baaaaaaaaaaaaaaardzo słabe dośrodkowanie i od bramki Claudio Bravo.

90

Rodriguez nabija Mathieu na róg.

89

Messi niecelnie podaje do Alby, sędzia wraca do faulu na Messim, który miał miejsce dosłownie sekundę wcześniej. Od wolnego FCB.

88

Opatrywany z boku Jonathas, a Barca rozgrywa na własnej połowie. Ciekawa czy sędzia Teixeira cokolwiek doliczy?

87

Leży kontuzjowany Jonathas, czyżbyśmy kończyli dziesięciu na dziesięciu? W sumie, całkiem możliwe.

85

Nie zmienia się obraz gry, Barca podaje, podaje, podaje, podaje, podaje...

83

Piłka w polu karnym Elche, skąd ekspediuje ją Damian Suarez.

82

Oj, czekamy już na koniec meczu, Barca grająca w dziesiątkę, gra nieco spokojniej i mniej odważnie.

3:0

finał (1:0)

Gole: 42. Messi, 46. Munir, 63. Messi

Kartki:   55. Pasalić (ELC)   43. Mascherano (FCB)

FC Barcelona: Bravo – Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta (78. Sergi Roberto) – Rafinha (46. Bartra), Messi, Munir (67. Pedro).
Zmiany: Masip, Montoya, Xavi, Sandro.

Elche CF: Tytoń – Damián Suárez, Lombán, Pelegrín, Albacar – Mosquera, Jose Angel (53. Alvaro) Pasalic – Rodrigues, Coro (65. Fajr), Jonathas.
Zmiany: Herrera, Cisma, Niguez, Adrian, Samuel.

Sędziowie: Fernando Teixeira Vitienes oraz Victoriano Díaz Casado i Manuel Ángel Torre Cimiano (wszyscy Kantabria)

Widownia: 68105