3:0

finał (2:0)

31.07.2014, 18:00 • GSM Stadium, Nikozja • Dawid Czempisz

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i życzymy dalszych sportowych emocji z lajfy.com! (19:56:58)
Mecz kończy się bardzo pewnym zwycięstwem Omonii Nikozja 3:0 nad Metalurgiem Skopje. Bramki w tym pojedynku zdobywali Poté oraz dwie Cristovão. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ponieważ Cypryjczycy w tym spotkaniu razili wręcz nieskutecznością. Ale trzeba przyznać, że awans mają już praktycznie w kieszeni.

90+4

90+3

Kończy się właśnie ostatnia z doliczonych przez arbitra minut do tego meczu.

90+2

Rodri huknął z dwudziestu pięciu metrów i trafił w poprzeczkę bramki Efremova!

90+1

Prosta strata w ataku Grigalashviliego. Sędzia o trzy minuty przedłuża drugą połowę tego pojedynku.

90

Za moment dowiemy się o ile arbiter tego meczu przedłuży regulaminowy czas gry tego spotkania.

89

Trener gości patrzy ze smutkiem na poczynania swoich podopiecznych. Nie ma się co dziwić – zapewne spodziewa się, że to powoli koniec marzeń jego zespołu o awansie do Ligi Europy.

88

Po dobrym dośrodkowaniu Poté w pole bramkowe rywali, wywalczyli gracze Omonii rzut rożny.

87

Po błędzie Fylaktou, zawodnik ten ratował się bardzo ostrym wejściem w nogi rywala i został za to nieprzepisowe zagranie upomniany żółtą kartką.

86

Fantastycznie wykonali ten rzut wolny gracze Omonii Nikozja, ale po dośrodkowaniu Grigalashviliego nie było nikogo na czwartym metrze przed bramką przeciwnika, kto wbił by futbolówkę do siatki!

85

Grigalashvili faulowany na czterdziestym metrze od bramki rywala i będzie dobra okazja na centre w pole karne Metalurga.

84

Roberto otrzymał znakomite podanie na szósty metr przed bramką Efremova i w tylko sobie znany sposób przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki rywala!

82

Za bardzo ostre wejście wślizgiem w nogi swojego przeciwnika słusznie żółtą kartką ukarany Naumoski.

81

Im bliżej końca meczu, tym śmielej próbują atakować goście. Raczej szans na strzelenie dwóch bramek bądź więcej już nie mają, ale nawet jedna da im nadzieję w rewanżu.

80

Po odzyskaniu futbolówki gracze Omonii Nikozja bez pośpiechu rozgrywają piłkę między swoimi defensorami a pomocnikami.

78

Krstev uderzał z rzutu wolnego na bramkę Moreiry, ale piłka poszybowała na wysokości piątego piętra nad bramką golkipera miejscowego zespołu.

77

Cristovão bardzo dobrze dośrodkował do Alexa Rubio, ale ten niedokładnie zgrywał piłkę głową w pole bramkowe rywali i tam pewnie interweniował golkiper gości.

76

Od bramki po kolejnej nieudanej akcji przyjezdnych grę wznowi golkiper miejscowego zespołu. Posiadanie piłki na tą chwilę jest w dominującym stopniu na korzyść gospodarzy (61%-39%).

75

Mamy pierwsze uderzenie w tym spotkaniu na bramkę Moreiry. Próbował z linii pola karnego strzału Simonovski, ale jego uderzenie minęło bramkę o dobre kilka metrów.

74

Kolejna akcja gospodarzy nie przynosi efektów, gdyż bardzo dobrym piąstkowaniem popisuje się bramkarz Metalurga.

72

Za wyraźnie zmęczonego Serginho na murawę wchodzi Fylaktou.

71

Co się teraz stało ze skuteczności gospodarzy!!! Poté huknął jak z armaty z dziesiątego metra, ale jego strzał wybronił Efremov! Przy dobitce Alexa Rubio nie miałby nic do powiedzenia, ale ten fatalnie spudłował z sześciu metrów do pustej bramki!!!

70

Na wysokości pola karnego Omonii Nikozja wrzut z autu wykonują przyjezdni.

69

Przez dłuższy czas przy futbolówce utrzymywali się goście ze Skopje. Jednak po stracie na wysokości środka boiska z kontrą ruszył Cristovão, ale jego dośrodkowania nie zamknął żaden z jego partnerów.

68

Od wrzutu z autu na połowie rywala grę wznawiają przyjezdni. W dalszym ciągu czekamy na ich pierwszy strzał w tym meczu.

67

Zaledwie dwa podania na połowie rywala wymienili goście. Po czym Grigalashvili przechwycił piłkę, pognał z nią lewym skrzydłem i uderzył perfekcyjnie w dalszy róg bramki gości! Jednak fantastyczną robinsonadą popisał się Efremov!

65

Ostatnia korekta w składzie dokonana przez szkoleniowca zespołu gości. Tym razem w miejsce Mitreva na boisku pojawia się Tanturovski.

64

W miejsce bardzo aktywnego dzisiaj Fofane pojawia się na murawie Alex Rubio.

63

Gospodarze w dalszym ciągu próbują atakować rywali, dając tym samym wiele powodów do radości swoim licznie przybyłym na ten mecz fanom.

61

Przed kolejną znakomitą okazją w tym meczu stanął Poté, ale i tym razem nie był w stanie w znakomitej sytuacji skierować piłki do bramki!

59

Szkoleniowiec Omonii również robi korektę w składzie. Za Nuno Assisa wchodzi Grigalashvili.

58

Na drugą zmianę w tym meczu decyduje się trener gości. W miejsce Ristovskiego wprowadza Naumoskiego.

57

Gol dla Omonii!
Bramkę na 3:0 w tej rywalizacji strzela CRISTOVAO i wydaje się, że już jest przesądzona sprawa awansu do kolejnej rundy!!!

53

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową próbował umieścić piłkę w bramce Roberto, jednak nie trafił on nawet w jej światło i przestrzelił.

53

Od rzutu rożnego grę będą wznawiać gracze miejscowego zespołu.

52

Mamy dziesięć strzałów na bramkę zespołu gości (cztery celne), natomiast ani jednego w wykonaniu przyjezdnego zespołu.

51

Cristovão teraz przecenił swoje możliwości szybkościowe i od własnej bramki rozpoczną grę goście.

50

Kolejny raz niedokładność w poczynaniach ofensywnych Metalurga i przed szansą na stworzenie swojej akcji gospodarze.

50

Przyjezdni wznowią grę od wrzutu piłki z autu na wysokości linii środkowej boiska.

49

Wspaniale Rodri oskrzydlił akcję swojego zespołu, natomiast dośrodkowanie Assisa prawie dotarło do Roberto, ale ten został uprzedzony przez Efremova!

48

Fofana kolejny raz popisał się wspaniałą szybkością i dryblingiem, jednak nie był w stanie celnie dośrodkować w pole karne rywala.

47

Efremov wznowi grę od bramki, po tym jak niecelnie dośrodkował jeden z jego rywali w pole karne.

46

Drugą połowę od środka boiska rozpoczęli goście. Po chwili ten zespół wywalczył wrzut z autu na połowie rywala.

46

Sędzia kończy pierwszą połowę, a po niej na tablicy wyników widnieje rezultat 2:0 dla gospodarzy po bramkach Cristovão oraz Poté. Omonia wygrywa w pełni zasłużenie i goście mogą się cieszyć, że prowadzenie ich rywali nie jest wyższe. Może w drugiej odsłonie będą oni w stanie przeciwstawić się wyżej notowanemu przeciwnikowi!

45+3

45+2

Piłkę odzyskują goście i może jeszcze w końcówce tej połowy będą potrafili stworzyć choć jedną okazję pod bramką rywali.

45+1

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowych czterdziestu pięciu pierwszej połowy tego meczu.

45

Po wspaniałej indywidualnej akcji Ramosa piłka po jego strzale z dwudziestu metrów minimalnie mija okienko bramki rywali!

45

Nieudany drybling Nuno Assisa przy linii końcowej boiska i ostatecznie grę od własnej bramki wznowi golkiper przyjezdnych.

44

Spokojnie futbolówka krąży na własnej połowie boiska pomiędzy kolejnymi graczami Omonii Nikazja.

43

W kole środkowym boiska faulowany zostaje kapitan zespołu gości – Krstev.

42

Wyraźnie widać, że oba zespoły wyczekują już powoli gwizdka kończącego pierwszą połowę tego spotkania.

41

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu, a ukarany nią zostaje Krstev.

41

Teraz była wspaniała szansa przed Poté, żeby podwyższyć wynik meczu, ale kapitalnie jego strzał obronił Efremov!

40

Nie potrafią skonstruować żadnej ciekawej akcji w pierwszej połowie zawodnicy gości. Przy takiej grze ciężko sobie wyobrażać, aby byli oni w stanie awansować do kolejnej rundy.

39

Kolejna popisowa akcja miejscowego zespołu z widowiskowym zagraniem piętką Nuno Assisa na czele, ale nie zakończyła się nawet strzałem. Teraz przy piłce goście.

38

Piłka wybita z pola karnego Metalurga spadła pod nogi Rodriego, który bez zastanowienia uderzył z pierwszej, ale wyraźnie spudłował.

37

Będziemy mieli wrzut z autu dla zespołu Omonia Nikozja na wysokości pola karnego ich dzisiejszych rywali.

36

Po fantastycznej akcji Fofany, bardzo wyraźnie spudłował strzałem z dwudziestu metrów Roberto.

35

Serginho wspaniale przerzucił piłkę z prawej strony boiska na luźniejszą lewą, ale centrę Cristovão wyłapuje pewnie golkiper rywali.

34

Kolejny raz odważniej w ofensywie poczynali sobie goście, ale nie potrafili znaleźć sobie miejsca przed polem karnym rywala, aby oddać strzał, Jeden z zawodników próbował wymusić rzut wolny, ale arbiter słusznie nie przerwał gry.

33

Mogła to być fatalna w skutkach strata jednego z graczy gospodarzy tuż przed własnym polem karnym, ale nie potrafili wykorzystać tego prezentu zawodnicy przyjezdnych.

31

Fofana znalazł sobie trochę miejsca i oddał mocny strzał na bramkę rywala, ale tam skutecznie wyłapuje futbolówkę Efremov.

31

Posiadanie futbolówki zdecydowanie po stronie graczy miejscowego zespołu, co ma duży wpływ na wiele sytuacji bramkowych dla Omonii (63%-37%).

29

Bardzo szybko mamy zmianę w zespole gości. Miejsce Angelova na boisku zajmuje Dodevski.

28

Tym razem gospodarze domagają się odgwizdania karnego za rzekome zagranie ręką obrońcy rywali. Jak pokazały jednak powtórki kontakt piłki z ręką był, ale nie było to celowe zagranie defensora gości.

27

W ofensywnej akcji Ristovski faulował swojego rywala i od rzutu wolnego we własnej strefie obronnej wznowi Omonia.

26

Niezbyt długo z przywileju posiadania futbolówki cieszyli się przyjezdni. Bardzo szybko stracili oni piłkę na rzecz rywala.

25

Nieudane rozegranie w ofensywie Fofany i od wrzutu z autu grę rozpocznie defensor gości.

24

Na murawie leży Rodri, który lekko dostał z łokcia od swojego rywala. Mamy chwilową przerwę w grze na udzielenie temu zawodnikowi pomocy medycznej.

22

Chyba pierwsza tak prosta strata Cypryjczyków, ale nie udało się gościom skorzystać z nadarzającej się okazji i nie oddali nawet strzału na bramkę rywali.

21

Piłka w posiadaniu graczy gości, którzy jednak kolejny raz w bardzo prosty sposób oddają ją swoim rywalom. Tym razem piłka ląduje w rękach Moreiry.

20

Ostre wejście Fofany w nogi swojego rywala, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie w tej sytuacji żółtej kartki.

19

Kolejne długie podania w kierunku napastników Metalurga są spokojnie przechwytywane przez defensorów miejscowego zespołu.

18

Mamy rzut rożny dla zespołu gości. Pierwszy ich korner w tym spotkaniu.

17

Efremov bardzo pewnie broni mocny strzał po ziemi Fofany.

16

Wspaniały początek tego spotkania w wykonaniu zespołu gospodarzy. Najważniejsze jest to, że nadal atakują i szukają kolejnych bramek!

14

MICKAEL POTE świetnie przyjął piłkę na ósmym metrze od bramki rywala po podaniu Cristovão i ze spokojem pokonał bramkarza rywali!!!

13

Acquistapace otrzymał przypadkowo piłkę przed polem karnym rywali i zdecydował się na mocny strzał, ale znacznie chybił celu.

13

Będziemy mieli kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

12

Roberto bardzo dobrze, będąc tyłem od bramki, zastawiał się przed swoim rywalem i wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

11

W dalszym ciągu nie ustają ataki zespołu miejscowego. Nie potrafią wyjść z piłką z własnej połowy gracze przyjezdni.

10

Wspaniałą asystą w tamtej sytuacji popisał się Fofana. Teraz mocne dośrodkowanie zmierzało w kierunku bramki Moreiry, ale ten skutecznie na raty wyłapał piłkę.

9

Fantastyczna akcja gospodarzy i ostatecznie to CRISTOVAO pakuje potężnym uderzeniem piłkę do bramki rywali strzałem z dziesiątego metra prosto w okienko!!!

8

Chwilę oddechu ma teraz blok defensywny Metalurga Skopje. Ale tylko momentu, gdyż bardzo szybko w ofensywie tracą piłkę.

7

Miejscowi zawodnicy domagają się rzutu karnego dla swojego zespołu, ale wydaje się, że sędzia słusznie nie podyktował w tej sytuacji jedenastki.

6

Jak to możliwe, że Poté nie wpakował piłki do bramki??!! Świetne dośrodkowanie w pole karne gości i zawodnik ten strzelił tuż obok bramki z dziesiątego metra!

4

Bardzo dobra akcja zespołu z Nikozji, ale w ostatniej chwili piłkę z głowy napastnika gospodarzy zdjął defensor Metalurga!

3

Serginho przegrał walkę bark w bark ze swoim rywalem i w efekcie od wrzutu z autu grę rozpoczną przyjezdni.

3

Cristovão będzie wykonywał pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla Omonii.

2

Fofana próbuje ofensywnej akcji po prawej stronie boiska, ale został zmuszony do wycofania piłki do swoich defensorów.

1

Gospodarze rozpoczęli grę od środka boiska. Dzisiaj występują oni w swoich tradycyjnych zielonych strojach. Ich rywale są natomiast ubrani w białe trykoty.

1

Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższy czwartek o godzinie 18:00!
W drugim zespole kapitanem jest Mile Krstev, który jest już bardzo doświadczonym zawodnikiem. Ma już trzydzieści pięć lat, a w swoim klubie rozegrał 128 spotkań od 2009 roku (39 bramek).
Kapitanem zespołu gospodarzy jest zaledwie dwudziestocztero letni obrońca Charalambos Kyriakou, który jest wychowankiem tego klubu. Łącznie rozegrał od 2008 roku czterdzieści siedem meczów dla swojego zespołu. W dorobku ma również trzy mecze w kadrze Cypru.
Szkoleniowcem FK Metalurg Skopje jest natomiast Srgjan Zaharievski, który w przeszłości był pomocnikiem w wielu zespołach klubowych, oraz w kadrze Macedonii. Dla reprezentacji swojego kraju rozegrał dwadzieścia dwa spotkania (trzy bramki). Drużyna, której jest obecnie szkoleniowcem, jest jego pierwszą w trenerskiej karierze. Coachem jest tam od 2012 roku.
Trenerem miejscowej drużyny jest Macedończyk – Toni Sawewski. Ten były znakomity pomocnik w przeszłości był wieloletnim zawodnikiem AEK Ateny. Szkoleniowcem cypryjskiej ekipy jest od 2012 roku.
Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie na Cyprze w Nikozji. Stadion Omonii nosi nazwę GSM Stadium i może pomieścić 22 859 widzów. Z pewnością na tym meczu można spodziewać się kompletu publiczności!
Gospodarze pierwszego meczu tej rywalizacji w poprzedniej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy ograli Buducnost 2:0 w dwumeczu. Ich rywale uporali się z wielkimi trudnościami z Zeljeznicar, których ograli dzięki większej ilości bramek strzelonych w wyjazdowym pojedynku (0:0 u siebie, 2:2 na wyjeździe).