24.02.2024, 11:00 • Elbląg • 21. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 3:4.
Rzuty rożne: 12:3.
Spalone: 4:2.
Faule: 12:15.
Olimpia Elbląg z pierwszym zwycięstwem w rundzie wiosennej. Po przerwie zapewniła sobie komplet punktów uderzeniem Ołeksandra Jacenki na zakończenie szybkiego ataku.

90+5

90+3

Filip Nawrocki napomniany żółtą kartką.

90+2

Jakub Sangowski napomniany żółtą kartką.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
z boiska schodzi Mas, na boisku pojawia się Bartosiak.

87

Mariusz Gabrych napomniany żółtą kartką.

87

Olivier Wypart napomniany żółtą kartką.

85

z boiska schodzi Sajdak, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

85

z boiska schodzi Kubik, na boisku pojawia się Maćkowiak.

85

To już zaledwie pięć minut pozostało do zakończenia podstawowego czasu.

84

Każda minuta przybliża podopiecznych Przemysława Gomułki do odniesienia zwycięstwa w roli gospodarza.

83

Duże zamieszanie po dograniu z rzutu wolnego, jednak Maciej Mas nie przedarł się przez gąszcz przeciwników ze swoim uderzeniem.

81

Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
z boiska schodzi Żak, na boisku pojawia się Gabrych.

81

z boiska schodzi Jacenko, na boisku pojawia się Stefaniak.

78

Olimpia Elbląg nie chce przyspieszać grania w ostatnich kilkunastu minutach podstawowego czasu.

2:1

finał (1:1)

Gole: 15. Famulak, 75. Jacenko – 29. Mas

Kartki:   28. Danilczyk (OLE), 38. Bartoś (OLE), 87. Gabrych (OLE), 90+2. Sangowski (OLE) – 14. Sajdak (SKC), 87. Wypart (SKC), 90+3. Nawrocki (SKC)

Spudłowany karny!: 29. Mas (SKC), bramkarz Witan obronił

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 12:3. Spalone: 4:2. Foule: 12:15.

Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski, Szczudliński, Bartoś (72. Sangowski), Famulak, Kuczałek, Danilczyk (60. Spychała), Żak (81. Gabrych), Filipczyk, Mruk, Jacenko (81. Stefaniak).

Zmiany: Łęgowski – Jóźwicki, Gabrych, Sienkiewicz, Czapliński, Spychała, Stefaniak, Piróg, Sangowski.

Trener: Przemysław Gomułka

Skra Częstochowa: Rajczykowski – Kucharczyk, Łabojko, Ciućka (46. Kołodziejczyk), Mas (89. Bartosiak), Winciersz, Niedbała (71. Kaczmarek), Wypart, Sajdak (85. Dzięgielewski), Kubik (85. Maćkowiak), Nawrocki.

Zmiany: Hajda – Gzieło, Bartosiak, Maćkowiak, O. Kucharczyk, Kaczmarek, Dzięgielewski, Kołodziejczyk.

Trener: Konrad Gerega

Sędziowie: Aleksander Borowiak (Poznań)