24.02.2024, 12:40 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • 21. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 10:1.
Rzuty rożne: 5:1.
Spalone: 1:0.
Faule: 18:10.
Odra Opole z pierwszym zwycięstwem w rundzie wiosennej. Poradziła sobie z zawodnikami Podbeskidzia Bielsko-Biała pomimo straty zawodnika już w pierwszej połowie. Górale co prawda doprowadzili po przerwie do remisu 1:1, ale po zaledwie dwóch minutach stracili decydującą bramkę na 1:2 wskutek strzału Adriana Purzyckiego.

90+10

90+7

Kiedy zakończenie spotkania?

90+6

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakub Kisiel nie pokonał Artura Halucha swoim zbyt banalnym uderzeniem.

90+4

Jakub Kisiel miał szansę na kolejnego gola po wstrzeleniu Piotra Tomasika, jednak jego strąceniu zabrakło odrobiny dokładności!

90+4

Chaotyczne próby poprawienia wyniku w wykonaniu podopiecznych coraz mocniej zrezygnowanego Dariusza Marca.

90+2

Zmiana w drużynie Odra Opole:
z boiska schodzi Antczak, na boisku pojawia się Surzyn.

90

Doliczone osiem minut. Ponad 105 minut grania – to zaczyna być pierwszoligowy neverending story.

89

Samuel Nnoshiri napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89

Ile doliczy sędzia?

88

Nie gaśnie wiara pod Klimczokiem, ale ewentualna porażka z dziesięcioma przeciwnika może być bardzo bolesna.

86

z boiska schodzi Purzycki, na boisku pojawia się Sula.

85

To już zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

83

Z kolei Adam Nocoń ma możliwość przeprowadzenia jeszcze czterech roszad personalnych w końcówce spotkania i czas pokaże, czy z niej skorzysta.

82

Komplet zmian po stronie Górali.

81

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
z boiska schodzi Martinaga, na boisku pojawia się Nnoshiri.

79

Bartoszowi Bidzie nie udało się oddać dokładnego uderzenia po dośrodkowaniu w wykonaniu Piotra Tomasika.

78

Marco Siverio Toro napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

77

Groźnie wyglądające zderzenie, ale obaj piłkarze dają do zrozumienia sędziemu, że za moment pozbierają się z boiska i będą przygotowani do kontynuowania rywalizacji.

75

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu, a Podbeskidzie Bielsko-Biała ponownie musi gonić przeciwnika.

73

Bielszczanie mieli możliwość zaskoczenia Artura Halucha rozegraniem rzutu rożnego.

71

Gol dla Odry!
Strzelcem bramki ADRIAN PURZYCKI.

Dziesięciu opolan wykorzystało rozprężenie Podbeskidzia, a Patryka Procka pokonał Adrian Purzycki. Przymierzył płaskim strzałem z okolicy linii pola karnego. Odra Opole raz jeszcze na prowadzeniu – 2:1!

70

Zespół gospodarzy spokojnie wymienił podania na własnej połowie boiska. Nie spieszył się tym razem ze swoim rozegraniem, dlatego rywale mieli czas na rozstawienie się w defensywie.

69

Gol dla Podbeskidzia!
Strzelcem bramki JAKUB KISIEL.

Wyczekiwana bramka na 1:1 dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Sposób na pokonanie swoim uderzeniem Artura Halucha znalazł Jakub Kisiel.

69

Pojawiają się oznaki zdenerwowania na trybunach Stadionu Miejskiego.

68

Mobilizują się podopieczni Adama Noconia.

67

Problem z przedostaniem się przez zorganizowanych w obronie podopiecznych Adama Noconia.

66

Artur Haluch nie miał problemu z powstrzymaniem strzału prosto w niego po dośrodkowaniu.

65

z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Antczak.

65

z boiska schodzi Sarmiento, na boisku pojawia się W. Kamiński.

65

z boiska schodzi Hebel, na boisku pojawia się Mikinic.

63

Cios za cios. W krótkim okresie oba zespoły próbowały przedostać się w pobliże bramki przeciwnika. Nie znalazły jednak dostatecznie dobrego sposobu na umieszczenie futbolówki w siatce.

62

Z kolei szkoleniowiec zespołu z Opola nie zdecydował się jak dotąd na wprowadzenie żadnego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko.

61

Już cztery zmiany personalne przeprowadzone przez prowadzącego bielszczan szkoleniowca Dariusza Marca.

60

z boiska schodzi Abate, na boisku pojawia się Tomasik.

60

z boiska schodzi Willmann, na boisku pojawia się Stryjewski.

59

Zanosi się na zmianę z konieczności z powodu urazu zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała.

57

Dosłownie w ostatnim momencie wybronili się piłkarze Odry Opole i nie pozwolili oni Danielowi Mikołajewskiemu na oddanie uderzenia.

56

Szkoleniowcy spoglądają coraz częściej w kierunku rezerwowych.

55

Szarpane tempo na pewno nie pomaga zawodnikom Podbeskidzia Bielsko-Biała.

53

Borja Galan pomógł swoim kompanom w obronie, jednak to wszystko zakończyło się przewinieniem na Maksymilianie Sitku.

52

Przerwa w grze była spowodowana niebezpiecznym przewinieniem.

51

Daniel Mikołajewski oddał niecelne uderzenie. Brakuje dokładności gospodarzom.

49

Czas będzie pracować na korzyść opolan, którzy muszą mierzyć się z osłabieniem personalnym.

48

Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z niedawno wprowadzonych z ławki rezerwowych na boisko zawodników.

46

z boiska schodzi Lusiusz, na boisku pojawia się Kisiel.

46

z boiska schodzi Banaszewski, na boisku pojawia się Siverio Toro.

46

Niebawem wznowienie meczu po powrocie zawodników z szatni na boisko.
Pierwsza połowa meczu zakończona wynikiem 1:0 dla Odry Opole. Podbeskidzie Bielsko-Biała nie potwierdziło jak dotąd przewagi liczebnej po czerwonej kartce dla Artura Pikka.

45+5

45+2

Gra wznowiona i Podbeskidzie Bielsko-Biała wywalczyło dla siebie korner.

45+2

Pierwsza połowa może potrwać jeszcze dłużej, ponieważ jest przerwa po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu w powietrzu.

45

Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

44

43

Maksymilian Banaszewski miał szansę na strzelenie gola po dośrodkowaniu. Zabrakło mu odrobiny dokładności, ale Górale są coraz groźniejsi!

41

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

40

Przerwa w grze była spowodowana urazem Daniela Mikołajewskiego.

38

Zablokowane uderzenie Maksymiliana Banaszewskiego i Podbeskidzie Bielsko-Biała musiało zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

37

Bielszczanie nie chcą opuszczać połowy przeciwnika. Przypomnijmy, że gospodarze grają w jedenastu przeciwko dziesięciu zawodnikom Odry Opole.

36

Maksymilian Sitek miał ochotę na strzelenie gola zawodnikom z Opola. Piłka, kopnięta przez dynamicznego piłkarza, przeleciała nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką!

35

Na pewno publiczność jest spragniona większej liczby sytuacji podbramkowych zamiast przewinień.

34

Kolejne przewinienie, tym razem przesadził z agresją w swoim graniu Maksymilian Hebel.

32

Tymczasem pierwszoligowcy weszli już w ostatni kwadrans podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

31

Gra została przerwana z powodu przewinienia w centrum boiska na Rafale Niziołku. Piłka została przyznana opolanom.

30

Dwa kwadranse spotkania za drużynami.

29

Po przewinienie na Bartoszu Bidzie będzie szansa na zaskoczenie rozegraniem rzutu wolnego zawodników Odry Opole.

27

Rusza Podbeskidzie Bielsko-Biała do zdecydowanego atakowania.

25

Zdecydowanie odżyła wiara w możliwość zapunktowania pod Klimczokiem.

24

Będzie gościom zdecydowanie trudniej z utrzymaniem prowadzenia bez jednego zawodnika w jedenastce.

23

Artur Pikk ukarany czerwoną kartką za ostre przewinienie na Maksymilianie Sitku. Odra Opole przez większą część meczu w osłabieniu.

22

Odra Opole rozsądnie po wywalczeniu prowadzenia, a pierwsza połowa spotkania jest prawie na półmetku.

21

Podopieczni Dariusza Marca z problemami po stracie gola.

20

Przewinienie blisko pola karnego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Gospodarze mają możliwość spokojnego wznowienia grania od rzutu wolnego.

18

Sylwester Lusiusz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

16

Niebezpieczne uderzenie po dośrodkowaniu Maksymiliana Hebla, jednak poradził sobie z jego obronieniem Patryk Procek. Od początku mocno zapracowany bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała!

15

Kwadrans meczu za drużynami.

14

Uderzenie Daniela Mikołajewskiego okazało się niecelne. Piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez doświadczonego Artura Halucha.

11

Próbuje odpowiedzieć czymkolwiek interesującym Podbeskidzie Bielsko-Biała.

10

Bramkę z rzutu karnego zdobywa RAFAŁ NIZIOŁEK.

Odra postanowiła zrehabilitować się za porażkę, poniesioną w poprzednim meczu w Tychach. W 10. minucie spotkania w Bielsku-Białej zdobyła pierwszego gola w rundzie wiosennej strzałem Rafała Niziołka z rzutu karnego. Naciskany od początku pojedynku Patryk Procek nie zdołał powstrzymać nieprzyjemnego uderzenia.

9

Będzie natomiast rzut karny dla Odry Opole. Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia!

8

Bezskutecznie domagali się przyznania im rzutu karnego gospodarze.

7

Ponownie akcja Odry Opole z wykorzystaniem Jeana Franco Sarmiento. Jeszcze jedno uderzenie celne południowca, jednak raz jeszcze interweniował z powodzeniem Patryk Procek.

6

Poważne ostrzeżenie dla Górali.

5

Patryk Procek ustawił się w odpowiednim miejscu między słupkami i nie dał się zaskoczyć uderzeniem Jeana Franco Sarmiento.

4

Podbeskidzie Bielsko-Biała nie wykorzystało sposobności do zaskoczenia przeciwnika rozegraniem rzutu wolnego.

3

Przewinienie starającego się nabrać rozpędu Bartosza Bidy.

2

Przed nami pierwsze ofensywne przyspieszenia w meczu pod Klimczokiem.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania pod Klimczokiem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Lusiusz, Senić, Bida, Abate, Banaszewski, Małachowski, Sitek, Martinaga, Willmann, Mikołajewski.
Rezerwowi: Krzepisz – Jodłowiec, Hlavica, Stryjewski, Siverio Toro, Misztal, Nnoshiri, Kisiel, Tomasik.
Trener: Dariusz Marzec

Odra Opole: Haluch – Piroch, Niziołek, Sarmiento, Hebel, Purzycki, Spychała, M. Kamiński, Pikk, Wróbel, Galan.

Rezerwowi: Burta – Kędziora, W. Kamiński, Mikinic, Sluga, Antczak, Surzyn, Nowak, Sula.
Trener: Adam Nocoń

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Bielsku-Białej. Podbeskidzie zmierzy się w nim z Odrą Opole. Początek konfrontacji w sobotę o godzinie 12:40.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:40.

1:2

finał (0:1)

Gole: 69. Kisiel – 10. Niziołek (kar.), 71. Purzycki

Kartki:   18. Lusiusz (POD), 78. Siverio Toro (POD), 89. Nnoshiri (POD)   23. Pikk (ODO)

Posiadanie piłki: 70 % : 30 %.
Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 10:1. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 1:0. Foule: 18:10.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Lusiusz (46. Kisiel), Senić, Bida, Abate (60. Tomasik), Banaszewski (46. Siverio Toro), Małachowski, Sitek, Martinaga (81. Nnoshiri), Willmann (60. Stryjewski), Mikołajewski.

Zmiany: Krzepisz – Jodłowiec, Hlavica, Stryjewski, Siverio Toro, Misztal, Nnoshiri, Kisiel, Tomasik.

Odra Opole: Haluch – Piroch, Niziołek, Sarmiento (65. W. Kamiński), Hebel (65. Mikinic), Purzycki (86. Sula), Spychała, M. Kamiński, Pikk, Wróbel (65. Antczak, 90. Surzyn), Galan.

Zmiany: Burta – Kędziora, W. Kamiński, Mikinic, Sluga, Antczak, Surzyn, Nowak, Sula.

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)