12.11.2023, 12:30 • Stadion MOSiR, Mielec • 15 • 15. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:14.
Rzuty rożne: 3:9.
Spalone: 1:1.
Faule: 6:18.
Stal Mielec z kompletem punktów za zwycięstwo 2:1 z Górnikiem Zabrze. Drużyna z Podkarpacia odniosła wygraną, choć jako pierwsza straciła gola i musiała bronić się przez ponad pół godziny w osłabieniu.

90+7

90+6

Ciekawa próba pokonania uderzeniem Mateusza Kochalskiego. Ponownie Paweł Olkowski, jednak zabrakło mu dokładności.

90+4

Gospodarze bronią ofiarnie i z poświęceniem.

90+2

Stal Mielec stara się rozsądnie utrzymywać piłkę w bezpiecznej odległości od bramki Mateusza Kochalskiego. Były dwa uderzenia, ale również Pawłowi Olkowskiemu nie udało się doprowadzić do remisu.

90

Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

88

Z powodzeniem na przedpolu interweniował Mateusz Kochalski.

87

Akcja na boku boiska pozwoliła zawodnikom Górnika Zabrze wywalczyć wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

85

Pozostało obu zespołom na strzelenie gola zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

83

Nie zabraknie niestety wielu doliczonych minut, ponieważ anulowanie rzutu karnego trwało zdecydowanie za długo.

82

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
z boiska schodzi Norbert Barczak, na boisku pojawia się Boris Sekulić.

82

z boiska schodzi Michal Siplak, na boisku pojawia się Erik Janża.

81

81. Anulowany rzut karny!

81

Przyznanie rzutu karnego zostało anulowane. Sędzia popatrzył na monitorze na powtórki i odwołał przewinienie Kryspina Szcześniaka na Ilji Szkurinie.

2:1

finał (1:1)

Gole: 15. Matras, 51. Szkurin – 9. Czyż

Kartki:   55. Esselink (SMI)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
Strzały celne: 6:8. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 1:1. Foule: 6:18.

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Messias dos Santos – Gerstenstein, Trąbka, Guillaumier, Getinger (C) – Domański, Wołkowicz (58. Jaunzems) – Szkurin.
Zmiany: Jałocha – Ehmann, Hinokio, Maj, Ferreira Santos, Wolsztyński, M. Stępień, Meriluoto.

Trener: Kamil Kiereś

Górnik Zabrze: Bielica – Barczak (82. Sekulić), Szcześniak, Janicki (C), Siplak (82. Janża) – Pacheco (67. Olkowski), Rasak – Yokota, Czyż (67. Nascimento), Kapralik – Musiolik (46. Krawczyk).
Zmiany: Szromnik – Kostas, Lukoszek, Dadok.

Trener: Jan Urban

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)