12.11.2023, 12:30 • Stadion MOSiR, Mielec • 15 • 15. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:14.
Rzuty rożne: 3:9.
Spalone: 1:1.
Faule: 6:18.
Stal Mielec z kompletem punktów za zwycięstwo 2:1 z Górnikiem Zabrze. Drużyna z Podkarpacia odniosła wygraną, choć jako pierwsza straciła gola i musiała bronić się przez ponad pół godziny w osłabieniu.

90+7

90+6

Ciekawa próba pokonania uderzeniem Mateusza Kochalskiego. Ponownie Paweł Olkowski, jednak zabrakło mu dokładności.

90+4

Gospodarze bronią ofiarnie i z poświęceniem.

90+2

Stal Mielec stara się rozsądnie utrzymywać piłkę w bezpiecznej odległości od bramki Mateusza Kochalskiego. Były dwa uderzenia, ale również Pawłowi Olkowskiemu nie udało się doprowadzić do remisu.

90

Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

88

Z powodzeniem na przedpolu interweniował Mateusz Kochalski.

87

Akcja na boku boiska pozwoliła zawodnikom Górnika Zabrze wywalczyć wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

85

Pozostało obu zespołom na strzelenie gola zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

83

Nie zabraknie niestety wielu doliczonych minut, ponieważ anulowanie rzutu karnego trwało zdecydowanie za długo.

82

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
z boiska schodzi Norbert Barczak, na boisku pojawia się Boris Sekulić.

82

z boiska schodzi Michal Siplak, na boisku pojawia się Erik Janża.

81

81. Anulowany rzut karny!

81

Przyznanie rzutu karnego zostało anulowane. Sędzia popatrzył na monitorze na powtórki i odwołał przewinienie Kryspina Szcześniaka na Ilji Szkurinie.

80

Sędzia pobiegł do monitora.

78

Kryspin Szcześniak napomniany żółtą kartką za przewinienie na Ilji Szkurinie. Jednak sytuacja jest dość dyskusyjna.

77

Rzut karny dla Stali Mielec za przewinienie na Ilji Szkurinie!

75

5665 kibiców na trybunach stadionu w Mielcu.

72

Paweł Olkowski stara się ponownie pomóc kompanom z zespołu zdobyciem gola po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

69

Górnik Zabrze zapewne będzie konsekwentnie szukać sposobu na doprowadzenie do remisu.

68

Nieudana akcja indywidualna przez centrum boiska zawodnika Górnika Zabrze.

67

z boiska schodzi Daniel Pacheco, na boisku pojawia się Paweł Olkowski.

67

z boiska schodzi Szymon Czyż, na boisku pojawia się Filipe Nascimento.

66

Kompletnie nieudane uderzenie Michala Siplaka na zakończenie ciekawie zapowiadającego się ataku Górnika Zabrze.

64

Przebudziła się Stal Mielec i zaatakowała po raz pierwszy od momentu wykluczenia Berta Esselinka.

62

Bronią się w komplecie na własnej połowie boiska podopieczni Kamila Kieresia.

61

Nie spieszy się ze wznawianiem rywalizacji od bramki Mateusz Kochalski.

60

Techniczne uderzenie Damiana Rasaka zostało powstrzymane przez Mateusza Kochalskiego.

59

Czas pokaże, czy podopiecznym Jana Urbana uda się udokumentować przewagę liczebną minimum golem wyrównującym.

58

Zmiana w drużynie Stal Mielec:
z boiska schodzi Krzysztof Wołkowicz, na boisku pojawia się Alvis Jaunzems.

56

Jeszcze sytuacja jest analizowana na powtórkach.

55

55. Czerwona kartka

55

Czerwona kartka dla zespołu Stal Mielec (Bert Esselink).

Gospodarze będą bronić wyniku w dziesięciu z powodu przewinienia Berta Esselinka na wychodzącym na czystą pozycję Adrianie Kapraliku.

54

Tym razem Ilja Szkurin nie doszedł do futbolówki po dośrodkowaniu.

52

W ten sposób Stal Mielec po raz pierwszy w meczu jest na prowadzeniu.

51

51. Ilja SZKURIN - 2:1

51

Gol dla Stali Mielec!
Strzelcem bramki ILJA SZKURIN.

Żwawa akcja bramkowa przeprowadzona przez zawodników Stali Mielec. Piłka powędrowała na lewą stronę boiska do rozpędzonego Krystiana Getingera. Jego dośrodkowanie zostało wykorzystane do pokonania Daniela Bielicy strzałem z powietrza Ilji Szukurina.

50

Długo trwa wymiana podań proponowana przez podopiecznych Jana Urbana.

49

Wymiana podań z udziałem Daisuke Yokoty, ale akcja została przerwana przez sędziego z powodu faulu Norberta Barczaka.

48

Uderzenie z dogodnej pozycji z rzutu wolnego. Futbolówka zatrzymała się na murze rozstawionym przez Mateusza Kochalskiego.

47

Trener Jan Urban zdecydował się na wprowadzenie nowego napastnika z ławki rezerwowych na boisko.

46

z boiska schodzi Sebastian Musiolik, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

46

Niebawem wznowienie meczu po zmianie stron.
Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.
Tym samym pierwsza połowa meczu zakończona remisem 1:1. Dynamiczny początek, następnie ulewa jakby delikatnie ostudziła temperamenty zawodników.

45+2

45+1

Raz jeszcze Kryspin Szcześniak popisał się bardzo dobrą interwencją w konfrontacji jeden na jednego z Ilją Szukurinem. Akcja odwetowa Górnika Zabrze zakończyła się zbyt delikatnym uderzeniem Sebastiana Musiolika.

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44

Akcja Krzysztofa Wołkowicza pozwoliła zawodnikom Stali Mielec jeszcze wywalczyć dla siebie korner w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania.

43

Musieli powracać gospodarze i radzić sobie z szarżą Sebastiana Musiolika po przechwyceniu futbolówki.

43

Straciła tempo akcja budowana na lewej stronie boiska przez zawodników z Podkarpacia.

42

Ponownie Krzysztof Wołkowicz, ale nie wykonał ani dobrego uderzenia, ani podania do Ilji Szkurina.

40

Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39

Krzysztof Wołkowicz mógł przypomnieć o sobie w województwie śląskim efektownym trafieniem, jednak piłka została poskromiona przez Daniela Bielicę!

35

35. Świetna interwencja Kryspina Szcześniaka!

35

Ilja Szkurin miał dużo czasu na przymierzenie do bramki Daniela Bielicy, ale za długo zwlekał i dał się zatrzymać rewelacyjnym wślizgiem przez Kryspina Szcześniaka.

34

Dobre zachowanie Daniela Bielicy po wstrzeleniu Krystiana Getingera w kierunku bramki zespołu z województwa śląskiego.

33

W ostatnich minutach zespołom nie przychodzi z łatwością tworzenie kolejnych sytuacji podbramkowych.

31

Rozpoczął się już kwadrans spotkania poprzedzający przerwę.

29

Gra została wznowiona dalekim wykopem przez bramkarza Daniela Bielicę.

28

Przerwa w grze była spowodowana urazem Szymona Czyża.

26

Szymon Czyż ponownie zgarnął piłkę, jednak tym razem nie znalazł sposobu na interesujące kontynuowanie natarcia.

25

Daisuke Yokota przesadził w konfrontacji z przeciwnikiem i nie opanował futbolówki po ciekawym podaniu Daniego Pacheco.

22

Seria akcji odwetowych Górnika Zabrze i Mateusz Kochalski musiał uważać między innymi na uderzenie Adriana Kapralika.

21

W ostatnim momencie Leandro poradził sobie z zablokowaniem strzału Sebastiana Musiolika z kilkunastu metrów.

19

Rozpętała się poważna ulewa ponad stadionem Stali Mielec.

18

18. Mateusz Matras strzelił niecelnie!

18

Mateusz Matras miał kolejną szansę na wbicie piłki do bramki Górnika Zabrze. Kompletnie nieobstawiony ten zawodnik, ale pokazał, że do snajpera wyborowego mu jeszcze daleko.

16

Ponownie nieco pogubili się w obronie podopieczni Jana Urbana.

15

15. Mateusz MATRAS - 1:1

15

Strzelcem bramki MATEUSZ MATRAS.

Gospodarze doprowadzili do remisu 1:1. Dynamicznie rozpoczęło się to widowisko. Mateusz Matras zaskoczył Daniela Bielicę strzałem przy słupku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Górnik Zabrze musi zapomnieć o swoim prowadzeniu!

12

Spokojnie Górnik Zabrze i wymienił podania nawet z wykorzystaniem Daniela Bielicy.

10

Mielczanie muszą zbierać się do odrabiania strat do przeciwnika.

9

9. Szymon CZYŻ - 0:1

9

Gol dla Górnika Zabrze!
Strzelcem bramki SZYMON CZYŻ.

Górnik Zabrze na prowadzeniu na stadionie Stali Mielec. Prosta akcja bramkowa, w której prawie wszystko zdziałał Szymon Czyż. Piłkę dostał po zgraniu Sebastiana Musiolika, po czym ruszył w kierunku bramki Mateusza Kochalskiego. Bierność obrońców gospodarzy, do tego nic nie zdziałał golkiper, dlatego były pomocnik Lazio wpakował piłkę do siatki strzałem po ziemi.

8

Gra została przerwana przez sędziego Jarosława Przybyła po konfrontacji z udziałem Krystiana Getingera.

6

Maciej Domański dostał podanie przed polem karnym przeciwnika i to on jako pierwszy poczęstował uderzeniem celnym Daniela Bielicę.

4

4. Adrian Kapralik strzelił niecelnie!

4

Po stracie piłki przez Mateusza Matrasa była ogromna szansa na zakończenie szybkiego ataku Górnika Zabrze uderzeniem do bramki. Nie przymierzył do siatki Adrian Kapralik po wyśmienitym dorzuceniu Daisuke Yokoty.

3

Gra wznowiona i jest seria konfrontacji zawodników w centrum boiska.

2

Od razu na początku spotkania jest przerwa spowodowana urazem. No, ładny początek.

1

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Messias dos Santos – Gerstenstein, Trąbka, Guillaumier, Getinger (C) – Domański, Wołkowicz – Szkurin.
Rezerwowi: Jałocha – Ehmann, Hinokio, Maj, Ferreira Santos, Wolsztyński, Jaunzems, M. Stępień, Meriluoto.
Trener: Kamil Kiereś

Górnik Zabrze: Bielica – Barczak, Szcześniak, Janicki (C), Siplak – Pacheco, Rasak – Yokota, Czyż, Kapralik – Musiolik.
Rezerwowi: Szromnik – Sekulić, Kostas, Olkowski, Lukoszek, Krawczyk, Nascimento, Janża, Dadok.
Trener: Jan Urban

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Przed rozpoczęciem meczu hymn Polski.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Mielcu. Stal zmierzy się w nim z Górnikiem Zabrze. Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 12:30.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

2:1

finał (1:1)

Gole: 15. Matras, 51. Szkurin – 9. Czyż

Kartki:   55. Esselink (SMI)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
Strzały celne: 6:8. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 1:1. Foule: 6:18.

Stal Mielec: Kochalski – Esselink, Matras, Messias dos Santos – Gerstenstein, Trąbka, Guillaumier, Getinger (C) – Domański, Wołkowicz (58. Jaunzems) – Szkurin.
Zmiany: Jałocha – Ehmann, Hinokio, Maj, Ferreira Santos, Wolsztyński, M. Stępień, Meriluoto.

Górnik Zabrze: Bielica – Barczak (82. Sekulić), Szcześniak, Janicki (C), Siplak (82. Janża) – Pacheco (67. Olkowski), Rasak – Yokota, Czyż (67. Nascimento), Kapralik – Musiolik (46. Krawczyk).
Zmiany: Szromnik – Kostas, Lukoszek, Dadok.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)