05.12.2022, 16:00 • Al Janoub Stadium • 1/8 finału • Sebastian

Strzały niecelne: 4:6.
Rzuty rożne: 8:5.
Spalone: 3:0.
Faule: 13:16.
Reprezentacja Chorwacji jest kolejnym ćwierćfinalistą mistrzostw świata 2022. Vatreni zapewnili sobie awans w konkursie rzutów karnych, które wykonali zdecydowanie lepiej niż piłkarze z Japonii.

4. serie 1:3

Mario Pasalić strzelił z rzutu karnego na miarę awansu!

4. serie 1:2

Maya Yoshida nie potrafił pokonać świetnie dysponowanego bramkarza reprezentacji Chorwacji!

3. serie 1:2

Marko Livaja strzelił w słupek.

Takuma Asano pierwszym skutecznym egzekutorem w reprezentacji Japonii.

2. serie 0:2

Marcelo Brozović powiększył prowadzenie Vatrenich.

2. serie 0:1

Kaoru Mitoma również nie pokonał Dominika Livakovicia.

1. serie 0:1

Nikola Vlasić dał prowadzenie Chorwacji.

1. serie 0:0

Takumi Minamino nie pokonał Dominika Livakovicia strzałem w prawą stronę.

Rozpoczynają się rzuty karne.
Przygotowania do konkursu rzutów karnych.
I o awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022 zdecyduje pierwszy w katarskim turnieju konkurs rzutów karnych.

120+1

Druga połowa dogrywki skończona.

120

Doliczona minuta.

119

Ao Tanaka oberwał piłką w głowę po dośrodkowaniu Borny Barisicia.

119

Niedokładność w zagraniu w poprzek boiska Takehiro Tomiyasu.

118

Dopiero drugie indywidualne napomnienie od amerykańskiego sędziego, który generalnie poradził sobie z trudami tego spotkania.

116

Żółtą kartkę otrzymał Borna Barisić za ostre przewinienie.

114

Jeszcze podnosi się doping na trybunach stadionu.

110

Radzą sobie piłkarze broniący z kolejnymi dośrodkowaniami.

109

Josko Gvardiol poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem w pole karne reprezentacji Japonii.

108

Seria zmian personalnych przeprowadzonych przez selekcjonerów obu reprezentacji.

106

Zmiana w drużynie Chorwacja:
z boiska schodzi Ivan Perišić, na boisku pojawia się Mislav Oršić.

106

z boiska schodzi Ante Budimir, na boisku pojawia się Marko Livaja.

106

Zmiana w drużynie Japonia:
z boiska schodzi Hidemasa Morita, na boisku pojawia się Ao Tanaka.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105+2

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105+2

Poradzili sobie reprezentanci Japonii z dośrodkowaniem i nie pozwolili na oddanie strzału po dośrodkowaniu Ivanowi Perisiciowi.

105

Doliczone dwie minuty.

105

105. Kaoru Mitoma strzelił w bramkarza!

105

Kaoru Mitoma miał szansę na pokonanie Dominika Livakovicia, ale trafił prosto w chorwackiego bramkarza!

103

Ostra konfrontacja w centrum boiska i piłka została wyłuskana przez Vatrenich.

102

Sędzia niepotrzebnie wyrasta w ostatnich minutach na pierwszoplanowego aktora tego widowiska.

101

Blokowane w ostatnim momencie było uderzenie Ivana Perisicia. Tak samo skończyła się poprawka Borny Barisicia.

99

z boiska schodzi Mateo Kovačić, na boisku pojawia się Nikola Vlašić.

99

z boiska schodzi Luka Modrić, na boisku pojawia się Lovro Majer.

96

Przerwa w grze po zderzeniu się dwóch zawodników w powietrzu.

95

Reprezentanci Chorwacji mają dużo do powiedzenia prowadzącemu spotkanie amerykaninowi.

92

Shogo Taniguchi główkował nieznacznie obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nieco zbyt płaska piłka i utrudniło to pokonanie Dominika Livakovicia.

92

Po rozpoczęciu dogrywki wymiana podań prowadzona przez reprezentantów Japonii.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
Przygotowania do dogrywki zawodników obu reprezentacji.
Pierwsza w mistrzostwach świata 2022 dogrywka.

90+5

Druga połowa skończona.

90+2

Bez przekonania, bez determinacji i bez sensu.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić za przewinienie taktyczne.

88

Chorwacja nabija statystykę posiadania piłki.

87

z boiska schodzi Ricu Doan, na boisku pojawia się Takumi Minamino.

86

Przed momentem Mario Pasalić główkował niecelnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

85

Pozostało pięć minut podstawowego czasu i to już ostatnie szanse na rozstrzygnięcie meczu bez konieczności rozgrywania dogrywki.

83

Wymiana podań prowadzona przez podopiecznych Zlatko Dalicia na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

83

Shuichi Gonda nie spieszył się z ponownym wprowadzeniem piłki do przodu.

81

Takehiro Tomiyasu próbował wykorzystać moment nieporozumienia w szeregach obronnych europejskiego przeciwnika.

80

Niebezpieczne płaskie dośrodkowanie i w ostatnim momencie połapali się w tym reprezentanci Chorwacji.

77

77. Ivan Perisić strzelił niecelnie!

77

Ivan Perisić oddał potężne uderzenie zza linii pola karnego, a piłka przeleciała po nim nieznacznie obok bramki Japonii!

76

Przerwa w grze spowodowana urazem Borny Barisicia.

75

z boiska schodzi Daichi Kamada, na boisku pojawia się Hiroki Sakai.

73

Reprezentacja Chorwacji wypracowała dla siebie wznowienie od rzutu rożnego.

71

Ostre przewinienie na Josipie Juranoviciu, ale ponownie nie zostało ono wycenione przez sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem.

69

Akcja reprezentantów Japonii została przerwana z powodu spalonego przez sędziego asystenta.

68

z boiska schodzi Andrej Kramarić, na boisku pojawia się Mario Pasalić.

66

66. Ante Budimir główkował niecelnie!

66

Ante Budimir nie strzelił drugiego gola dla Chorwacji po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

66

Poradzili sobie Japończycy z dośrodkowaniem z prawego skrzydła Josipa Juranovicia.

64

z boiska schodzi Yuto Nagatomo, na boisku pojawia się Kaoru Mitoma.

64

z boiska schodzi Dajzen Maeda, na boisku pojawia się Takuma Asano.

63

63. Luka Modrić huknął z dystansu!

63

Luka Modrić oddał potężne uderzenie zza pola karnego, ale nie udało mu się pokonać bramkarza reprezentacji Japonii!

62

z boiska schodzi Bruno Petković, na boisku pojawia się Ante Budimir.

61

Chorwacja powróciła do prowadzenia ataku pozycyjnego.

60

Godzina rywalizacji za drużynami i na razie obie zadały przeciwnikom po jednym mocnym ciosie.

57

57. Wataru Endo nie odzyskał prowadzenia!

57

Interwencja Dominika Livakovicia po niebezpiecznym uderzeniu i korner dla Japonii. Próbował go pokonać Wataru Endo!

55

55. Ivan Perišić (CRO) - 1:1

55

Gol dla Chorwacji!
Strzelcem bramki IVAN PERIŠIĆ.

Ivan Perisić strzelił głową z kilkunastu metrów na 1:1. Doświadczony piłkarz ukrył się między obrońcami z Japonii i przymierzył w narożnik bramki po wrzutce Dejana Lovrena z głębi pola. Rywalizacja rozpoczyna się praktycznie od początku!

52

Przez moment reprezentanci Chorwacji domagali się przyznania im rzutu karnego po kolizji w polu karnym Japonii z udziałem Bruna Petkovicia.

51

Dominik Livaković interweniował z powodzeniem na przedpolu.

50

Płaskie wstrzelenie w pole karne reprezentacji Chorwacji zostało poskromione przez jednego z obrońców.

49

Mateo Kovacić oddał brawurowe uderzenie zza pola karnego, a piłka przeleciała po nim nad poprzeczką.

47

Mocne otwarcie drugiej połowy w wykonaniu reprezentacji Japonii i możliwość podwojenia prowadzenia miał Daichi Kamada.

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie spotkania po przerwie.
Japonia bliżej awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022. Pierwsza połowa meczu z Chorwacją zakończyła się wynikiem 1:0 dla azjatyckiego zespołu.

45+3

43

43. Dajzen MAEDA - 1:0

43

Gol dla Japonii!
Strzelcem bramki DAJZEN MAEDA.

Zakotłowało się po rzucie rożnym oraz dośrodkowaniu wewnątrz pola karnego Chorwacji aż Dajzen Maeda oddał uderzenie z bliska do bramki Dominika Livakovicia! Japonia wywalczyła prowadzenie 1:0 w ostatnich minutach w pierwszej połowie meczu.

42

Nieporozumienie Dominika Livakovicia z Josipem Juranoviciem bez poważnych konsekwencji.

41

41. Daichi Kamada strzelił niecelnie!

41

Daichi Kamada dostał piłkę wewnątrz szesnastki, ale oddał miękkie uderzenie ponad poprzeczką w bramce Dominika Livakovicia. Zmarnowana świetna szansa na zdobycie prowadzenia dla reprezentacji Japonii!

40

Kolejna szansa na zaskoczenie Japończyków dograniem Luki Modricia z rzutu wolnego.

39

Przerwa w grze spowodowana urazem Mayi Yoshidy.

38

Pozostało jeszcze trochę czasu obu zespołom na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

36

Podanie prostopadła w kierunku Andreja Kramaricia zostało powstrzymane przez zawodników z Azji.

34

Japonia zaprezentowała również swoje możliwości w ataku pozycyjnym.

32

Wymiana podań w centrum boiska w wykonaniu podopiecznych Zlatko Dalicia.

30

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu przebitka poskromiona przez ustawionego w odpowiednim miejscu defensora reprezentacji Japonii.

28

28. Andrej Kramarić nie wpakował piłki do bramki!

28

Dwa przeciągnięte dośrodkowania w wykonaniu Ivana Perisicia oraz Josipa Juranovicia. Ostatecznie Andrej Kramarić starał się wykorzystać bardziej precyzyjną wrzutkę, ale zabrakło mu zdecydowania w pobliżu bramki.

27

Coraz większa przewaga reprezentacji Japonii pod względem posiadania piłki.

26

Podanie prostopadłe z głębi pola do Bruna Petkovicia, ale temu nie udało się nawet zakończyć ataku groźnym uderzeniem.

24

Luka Modrić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego na połowie reprezentacji Japonii.

22

Spokojna wymiana podań Japonii i chyba za spokojna, ponieważ wmieszał się w to wszystko Josko Gvardiol.

21

Bruno Petković zgasił piłkę po dalekim podaniu, ale nie miał wsparcia do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki Japonii.

20

Daizen Maeda nie miał szans na oddanie uderzenia zanim dośrodkowanie zostało poskromione przez Dominika Livakovicia.

19

Krótkie rozegranie rzutu wolnego i wrzutka, która została poskromiona przez Dejana Lovrena.

17

Przewinienie na zastawiającym dostęp do futbolówki Ricu Doanie.

15

Bezbramkowy kwadrans spotkania.

14

Agresywnie pressingiem reprezentanci obu drużyn i nie pozwalają oni na swobodne rozgrywanie piłki.

11

Skutecznie w obronie grający w granatowych strojach z białymi elementami reprezentanci Japonii.

10

Luka Modrić nie wywalczył dla reprezentacji Chorwacji nawet wznowienia wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

8

8. Ivan Perisić nie pokonał bramkarza!

8

Rewelacyjna szansa na gola, ale Ivan Perisić nie pokonał bramkarza reprezentacji Japonii po odebraniu piłki Tomiharu Tomiyashiemu!

7

Piłka uciekła reprezentantom Japonii i wznowienie od bramki zostało przyznane Dominikowi Livakoviciowi.

6

Borna Barisić nie pozwolił się przedrzeć reprezentantowi Japonii przez centrum boiska.

5

Chorwacja przeszła do ataku pozycyjnego na połowie przeciwnika, a kierował nim tradycyjnie Luka Modrić.

2

2. Shogo Taniguchi główkował niecelnie!

2

Pierwsza szansa na zaskoczenie przeciwnika rozegraniem rzutu rożnego. Shogo Taniguchi starał się wpakować piłkę do bramki po dośrodkowaniu i zagrożony był Dominik Livaković.

1

Pora na ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu o awans do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022. Japonia zmierzy się w nim z Chorwacją. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 16.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

1:1

Gole: 43. Maeda (Yoshida) – 55. Perišić (Lovren)

Kartki:   90. Kovačić (CRO), 116. Barišić (CRO)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 3:0. Foule: 13:16.

Japonia: Gonda – Tomijasu, Yoshida (C), Taniguchi – J. Ito, Endo, Morita (106. Tanaka), Nagatomo (64. Mitoma) – Doan (87. Minamino), Maeda (64. Asano), Kamada (75. Sakai).
Zmiany: Kawashima, Schmidt – Itakura, H. Ito, Jamane, Soma, Shibasaki, Kubo, Machino, Ueda.

Trener: Hajime Moriyasu

Chorwacja: Livaković – Juranović, Lovren, Gvardiol, Barišić – Brozović – Kovačić (99. Vlašić), Modrić (C) (99. Majer) – Kramarić (68. Pasalić), Petković (62. Budimir, 106. Livaja), Perišić (106. Oršić).
Zmiany: Ivušić, Grbić – Sučić, Jakić, Vida, Šutalo, Stanišić, B. Sosa, Erlić.

Trener: Zlatko Dalić

Sędziowie: Ismail Elfath (USA)