05.12.2022, 20:00 • Stadium 974 • 1/8 finału • Sebastian

Strzały niecelne: 6:2.
Rzuty rożne: 5:4.
Spalone: 0:5.
Faule: 8:13.
Canarinhos pewnym krokiem weszli do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022. Już w pierwszej połowie wypracowali sobie przewagę potrzebną do odniesienia zwycięstwa 4:1 z Koreą Południową. Azjaci walczyli do końca, ale było ich stać jedynie na zdobycie bramki honorowej po przerwie.

90+4

90+2

Brazylia zaatakowała z wykorzystaniem niezmiennie aktywnego, ale już nieco zmęczonego Richarlisona.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Również Dani Alves miał apetyt na strzelenie gola. Gabriel Martinelli wykonał dogranie spod linii bramkowej, a weteran trafił strzałem nożycami w stojącego w pobliżu bramki reprezentanta Korei Południowej!

87

Przewinienie atakującego zawodnika na połowie podopiecznych Tite.

86

86. Rodrygo (BRA)

86

Rodrygo Goes został zablokowany przez defensora w momencie oddawania strzału, dlatego nie wymierzył kary bramkarzowi przeciwnika za katastrofalne wyprowadzenie piłki.

85

Pozostało pięć minut podstawowego czasu i Canarinhos starają się grać na utrzymanie futbolówki.

83

Nawet rezerwowy bramkarz pokazał się w tym meczu, już absolutne rozluźnienie w reprezentacji Brazylii.

81

Zmiana w drużynie Brazylia:
z boiska schodzi Neymar, na boisku pojawia się Rodrygo.

80

z boiska schodzi Alisson, na boisku pojawia się Weverton.

80

Zmiana w drużynie Korea Południowa:
z boiska schodzi Cho Gue-sung, na boisku pojawia się Hwang Ui-jo.

80

Po pierwsze interweniował Alisson, a po drugie był spalony przed oddaniem uderzenia.

78

Jeszcze w rozegraniu azjatycka drużyna.

78

Brazylia nie zachowała czystego konta w drugim mundialowym meczu z rzędu, co na pewno nie poprawia samopoczucia selekcjonerowi.

76

76. Paik Seung-ho (KOR) - 4:1

4:1

finał (4:0)

Gole: 7. Vinícius Júnior, 13. Neymar (kar.), 29. Richarlison (Thi. Thiago Silva), 36. Paquetá (Vinícius Júnior) – 76. Paik Seung-ho

Kartki:   44. Jeong Woo-yeong (KOR)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 10:6. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:4. Spalone: 0:5. Foule: 8:13.

Brazylia: Alisson (80. Weverton) – Militao (63. Dani Alves), Marquinhos, Thi. Thiago Silva (C), Danilo (72. Bremer) – Casemiro, Paquetá – Raphinha, Neymar (81. Rodrygo), Vinícius Júnior (72. Martinelli) – Richarlison.
Zmiany: Ederson – Fred, Fabinho, Guimarães, Ribeiro, Antony, Pedro.

Trener: Tite

Korea Południowa: Seung-gyu – Kim Moon-hwan, Kim Min-jae, Young-gwon, Jin-su (46. Hong Chul) – Hwang In-beom (65. Paik Seung-ho), Jeong Woo-yeong (46. Son Jun-ho) – Hwang Hee-chan, Lee Jae-sung (74. Lee Kang-in), Heung-Min (C) – Cho Gue-sung (80. Hwang Ui-jo).
Zmiany: Song Bum-keun, Jo Hyeon-woo – Yoon Jong-gyu, Kwon Kyung-won, Kim Tae-hwan, Cho Yu-min, Na Sang-ho, Kwon Čang-hoon, Song Min-kyu.

Trener: Paulo Bento

Sędziowie: Clement Turpin (Francja)