26.09.2021, 15:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • 10. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 3:7.
Rzuty rożne: 4:8.
Spalone: 0:2.
Faule: 11:13.
Efektowne zwycięstwo coraz lepiej dysponowanego Stomilu Olsztyn. Drużyna z Warmii rozpoczęła sezon poważnym falstartem, ale zapunktowała w trzech z poprzednich czterech spotkań. Pierwszego gola w zakończonym wynikiem 3:0 meczu strzelił Jonatan Straus, a kolejne ciosy zadali przyjezdnym Łukasz Moneta oraz Patryk Mikita.

90+5

90+5

Maciej Spychała napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w doliczonym czasie.

90+3

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Mikita, na boisku pojawia się Brdak.

90+3

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Fundambu, na boisku pojawia się Spychała.

90+3

Wojciech Reiman napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+1

Bruno Garcia napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90

Doliczony czas.

88

Przegrywająca drużyna stara się odpowiadać atakami. Dośrodkowanie zostało wybite przez czujnych obrońców przeciwnika.

87

Miedź Legnica od rzutu rożnego, ale jej dośrodkowanie zostało wyekspediowane z pola karnego coraz bliższego zachowania czystego konta Krzysztofa Bąkowskiego.

85

Zaledwie pięć minut podstawowego czasu do ostatniego gwizdka sędziego Sebastiana Jarzębaka.

82

Wymiana podań z udziałem najbardziej wysuniętego zawodnika. Napastnik już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza przeciwnika, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

80

Pozostało 10 minut do końca podstawowego czasu. Miedź Legnica już pozbawiona realnych szans na zapunktowanie. Po meczu z Fortuna Pucharze Polski trudno było spodziewać się takiego lania.

78

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Lehaire, na boisku pojawia się Garcia.

78

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Makuch, na boisku pojawia się Zapolnik.

78

Gol dla Stomilu!
Strzelcem bramki PATRYK MIKITA.

Przydał się również napastnik na desancie. Wielka radość na stadionie, ponieważ po strzale Patryka Mikita gospodarze mają bezpieczną przewagę i niebawem powinni wzbogacić się o komplet punktów.

77

Coraz mniej wiary jest w chaotycznych działaniach zawodników Miedzi Legnica.

76

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Moneta, na boisku pojawia się Czajka.

74

Przewinienie jednego z rozdrażnionych podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego.

70

Strzelcem bramki ŁUKASZ MONETA.

Stomil coraz bliżej zdobycia kompletu punktów. Dwubramkowa zaliczka podopiecznych Adriana Stawskiego na 20 minut przed końcem podstawowego czasu. Łukasz Moneta oddał uderzenie do bramki Pawła Lenarcika zza linii pola karnego.

69

Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych na swoich pozycjach zawodników grających na własnym stadionie.

68

Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

64

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Stróżyński, na boisku pojawia się Bahaid.

64

Stomil Olsztyn wrzutem z autu na własnej połowie boiska, a legniczanie starają się zaatakować wysokim pressingiem.

62

Ospała wymiana podań prezentowana przez podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego w centrum pola.

60

Godzina gry za zawodnikami i niezmiennie bliżej zdobycia kompletu punktów jest jedenastka z Olsztyna.

58

Przewaga Miedzi Legnica pod względem posiadania piłki, ale bardzo mało wynika z tego konkretów.

57

Po jednej roszadzie personalnej zaproponowanej przez obu szkoleniowców.

55

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Szabaciuk, na boisku pojawia się Zych.

55

Stomil Olsztyn niezmiennie nie pozwala sobie na fałszywe ruchy w działaniach obronnych.

52

Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

51

Wielka szansa na doprowadzenie do remisu! Odetchnęli gospodarze, ponieważ po uderzeniu Mehdiego Lehaire piłka zatrzymała się na słupku w bramce Krzysztofa Bąkowskiego.

50

Interwencja zawodnika z województwa dolnośląskiego, ale futbolówka została wyekspediowana na aut dla Stomilu Olsztyn.

48

Przewinienie atakującego zawodnika Miedzi Legnica na połowie przeciwnika i protesty nie przekonają sędziego Sebastiana Jarzębaka do odwołania rzutu wolnego.

47

Mocne otwarcie drugiej połowy spotkania. Piłka znalazła się w bramce Stomilu Olsztyn, ale goście nie mogą cieszyć się z doprowadzenia do remisu. Patryk Makuch był na spalonym w momencie dośrodkowania Filipa Balcewicza.

46

Pozostało oczekiwać na wznowienie rywalizacji po przerwie.
Stomil Olsztyn potrafił dotąd zarządzać wynikiem i do przerwy prowadzi z wyżej notowanym przeciwnikiem 1:0. Jonatan Straus wypracował gospodarzom zaliczkę już w 6. minucie uderzeniem po dobrym rozegraniu rzutu wolnego. Miedzianka z jednym strzałem celnym do przerwy i na pewno nie jest to liczba przerażająca dla Krzysztofa Bąkowskiego ustawionego między słupkami w bramce Stomilu.

45+2

45+1

W doliczonym czasie jeszcze akcja Stomilu Olsztyn zakończona uderzeniem, ale zabrakło dokładności i Paweł Lenarcik nie musiał prezentować żadnej ekwilibrystyki w bramce.

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Matuszek, na boisku pojawia się Balcewicz.

43

Jeszcze przed przerwą będzie pierwsza korekta personalna w zespole Miedzi Legnica.

41

Miedź Legnica nie pozwoliła gospodarzom na kontynuowanie ataku po podaniu crossowym na prawe skrzydło.

40

Zaledwie pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie.

39

Rozegranie w centrum boiska i nie spieszy się specjalnie gospodarzom. Raczej uważają oni na ruchy przeciwników.

37

Przerwa w grze jest spowodowana urazem zawodnika Miedzi Legnica.

35

Olsztynianie starali się przebić ze swoim atakiem z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale defensor Miedzi Legnica ustawił się w odpowiednim miejscu.

32

Jak dotąd prowadzący spotkanie sędzia Sebastian Jarzębak nie wycenił żadnego z przewinień na żółtą kartkę.

30

Po dwóch kwadransach spotkania niezmiennie bliżej odniesienia zwycięstwa jest Stomil Olsztyn. Wcześnie zdobyte prowadzenie zawdzięcza rozegraniu rzutu wolnego i strzałowi Jonatana Strausa.

28

Wymiana podań zawodników Stomilu Olsztyn w pobliżu własnego pola karnego.

27

Niebezpieczne przyspieszenie zawodników Miedzi Legnica, jednak ponownie ich łupem nie jest choćby korner. Od bramki Krzysztof Bąkowski.

26

Stomil Olsztyn oddał inicjatywę i w ostatnich minutach rzucił wyzwanie legniczanom. Ci mają za zadanie pokazać coś więcej niż dotychczas w ataku pozycyjnym.

24

Sytuacja stykowa na linii bocznej boiska. Sędzia asystent znajdował się blisko i uznał, że piłka opuściła całym obwodem plac.

22

Miedź Legnica od wrzutu z autu na wysokości koła środkowego. Gospodarze przynajmniej zyskali czas na dokładne rozstawienie się w obronie.

21

Piłkarze z Warmii od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

19

Poszukiwanie miejsca na połowie przeciwnika w wydaniu podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego.

17

Szybka wymiana podań. Wyglądało to wszystko obiecująco i zostało wykonane w dobrym tempie. Wmieszali się jednak gospodarze w odpowiednim momencie i zneutralizowali ten atak.

15

Za drużynami kwadrans rywalizacji o ligowe punkty.

14

Wznowienie od bramki Stomilu Olsztyn. Wcześniej Karol Żwir starał się podwoić prowadzenie gospodarzy, jednak nie pokonał swoim strzałem dobrze ustawionego Pawła Lenarcika.

12

Miedzianka rozdrażniona, jednak dotychczas bez pomysłu na przedostanie się do bramki Krzysztofa Bąkowskiego.

8

Odwet legniczan powstrzymany i będzie wprowadzenie piłki wrzutem z autu przez gospodarzy.

6

Strzelcem bramki JONATAN STRAUS.

Bardzo mocne otwarcie starcia w wykonaniu Stomilu Olsztyn. Po zaledwie kilku minutach ma czego bronić. Piłka w bramce Miedzianki i prowadzenie gospodarzy po strzale Jonatana Strausa. Wykorzystał on wrzutkę z rzutu wolnego.

5

Stomil Olsztyn od rzutu wolnego na wysokości pola karnego przeciwnika.

4

Piłka w okolicach koła środkowego i tym razem podopieczni Adriana Stawskiego szukają sposobu na przedostanie się pod bramkę Pawła Lenarcika.

3

Pierwsza akcja Miedzi Legnica nieskuteczna i wznowienie od bramki zostało przyznane Krzysztofowi Bąkowskiemu.

2

Po pierwszym gwizdku Sebastiana Jarzębaka futbolówka w posiadaniu zespołu z województwa dolnośląskiego.

1

Stomil Olsztyn: Bąkowski – Remisz, Reiman, Straus, Żwir, Moneta, Szabaciuk, Dampc, Tecław, Fundambu, Mikita.

Rezerwowi: Smug – Czajka, Spychała, Shibata, Zych, Simba, Ciechanowski, Galach, Brdak.

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Matuszek, Mijusković, Aurtenetxe, Dominguez, Tront, Lehaire, Garuch, Stróżyński, Makuch.

Rezerwowi: Abramowicz – Bednarski, Zapolnik, Pojasek, Garcia, Balcewicz, Śliwa, Azikiewicz, Bahaid.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Olsztynie. Stomil zmierzy się w nim z Miedzią Legnica. Pierwszy gwizdek Sebastiana Jarzębaka w niedzielę o godzinie 15.
Stomil potrafił we wrześniu przerwać pasmo niepowodzeń i zdobyć cztery punkty w dwóch kolejnych spotkaniach. Poprzedni mecz jednak ponownie nie wyszedł podopiecznym Adriana Stawskiego, którzy zostali pokonani 0:2 przez Odrę Opole.
Olsztynianie znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie czterema punktami wywalczonymi w dziewięciu kolejkach. Jak dotąd drużyna z Warmii strzeliła siedem goli, a straciła 16. Poniosła aż siedem porażek.
Miedzianka rozegrała w tym tygodniu mecz w Fortuna Pucharze Polski i odniosła wysokie zwycięstwo. Jej konfrontacja z Odrą Opole zakończyła się przekonującym rezultatem 4:0. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego pewnym krokiem weszli do następnego etapu.
W lidze drużyna z województwa dolnośląskiego nie zwyciężyła od trzech kolejek. Miedź w tym okresie zremisowała z GKS 1962 Jastrzębie oraz Koroną Kielce, a także poniosła porażkę 0:2 z ŁKS Łódź. W Olsztynie zamierza powalczyć o zachowanie kontaktu z najlepszymi w tabeli.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

3:0

finał (1:0)

Gole: 6. Straus, 70. Moneta, 78. Mikita

Kartki:   90+3. Reiman (OLS), 90+5. Spychała (OLS) – 90+1. Garcia (MLE)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 0:2. Foule: 11:13.

Stomil Olsztyn: Bąkowski – Remisz, Reiman, Straus, Żwir, Moneta (76. Czajka), Szabaciuk (55. Zych), Dampc, Tecław, Fundambu (90. Spychała), Mikita (90. Brdak).

Zmiany: Smug – Czajka, Spychała, Shibata, Zych, Simba, Ciechanowski, Galach, Brdak.

Miedź Legnica: Lenarcik – Martinez, Matuszek (44. Balcewicz), Mijusković, Aurtenetxe, Dominguez, Tront, Lehaire (78. Garcia), Garuch, Stróżyński (64. Bahaid), Makuch (78. Zapolnik).

Zmiany: Abramowicz – Bednarski, Zapolnik, Pojasek, Garcia, Balcewicz, Śliwa, Azikiewicz, Bahaid.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)