28.04.2021, 17:40 • Stadion MOSiR, Łódź • 27. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 2:7.
Rzuty rożne: 6:13.
Spalone: 1:1.
Faule: 16:17.
Remis kandydatów do awansu w Łodzi. ŁKS zanotował wynik 1:1 w rywalizacji z Radomiakiem, a oba uderzenia do bramki zostały oddane jeszcze w pierwszej połowie. Michał Kaput dał prowadzenie zespołowi z województwa mazowieckiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wyrównał Ricardinho, który znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby dobić uderzenie Mikkela Rygaarda z rzutu wolnego. Mógł w tej sytuacji zrobić więcej Mateusz Kochalski.

90+4

90+2

Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

90

Doliczone cztery minuty.

89

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Kozak, na boisku pojawia się Sokół.

89

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Bogusz.

88

Ostatnie szanse na wyszarpnięcie przeciwnikom dwóch dodatkowych punktów.

87

Żółtą kartkę otrzymał Filipe Nascimento za ostre przewinienie.

87

Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

85

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Wolski, na boisku pojawia się Klimczak.

85

Nieudane strącenie głową Pirulo po dośrodkowaniu Adama Marciniaka. Jeszcze znalazł się Maciej Wolski, ale również nie zatrudnił bramkarza Radomiaka.

84

Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

82

Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

80

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Angielski, na boisku pojawia się Radecki.

77

Żółtą kartkę otrzymał Carlos Moros Gracia za ostre przewinienie.

77

Dariusz Banasik napomniany żółtą kartką za krewkie zachowanie na ławce rezerwowych Radomiaka.

75

Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

73

Nieudana próba pokonania Arkadiusza Malarza strzałem z rzutu wolnego przez Filipe Nascimento.

72

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Wolski za przewinienie w niebezpiecznym dla łodzian miejscu.

71

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Janczukowicz, na boisku pojawia się Sajdak.

67

Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Nascimento.

67

Piotr Janczukowicz nie popisał się swoim przyjęciem futbolówki po bardzo starannym podaniu. W ten sposób zmarnował szansę na zdobycie prowadzenia dla gospodarzy. Pozycja była naprawdę dogodna!

65

Adam Marciniak poradził sobie z kolejnym dośrodkowaniem, które nastąpiło po nieodpowiedzialnym zachowaniu Pirulo.

64

Od rzutu wolnego Radomiak, jednak to wszystko daleko od bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza.

63

Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

62

Adam Marciniak dostał podanie od Ricardinho. Zagranie Piotra Janczukowicza w pole karne nie zostało wykorzystane przez podopiecznych Ireneusza Mamrota.

61

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Damiana Gąski.

60

Godzina rywalizacji za drużynami, a kwadrans po przerwie nie przyniósł żadnego przełomu w pojedynku kandydatów do awansu.

58

Piotr Janczukowicz dostał podanie od Antonio Domingueza, jednak nie udało mu się z powodzeniem kontynuować ataku.

56

Kompletne nieporozumienie wykonującego podanie prostopadłe Meika Karwota z domagającym się dokładniejszego uruchomienia Damianem Gąską.

54

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Wolski.

54

Kompletnie nieudane uderzenie oddane z dystansu przez Maksymiliana Rozwandowicza.

53

Nieudane zagranie Michała Trąbki otworzyło przed przyjezdnymi możliwość przeprowadzenia kontrataku.

52

Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego ŁKS Łódź została wyekspediowana bezpośrednio w pobliże koła środkowego.

51

Mnóstwo rzutów rożnych, więc piłkarze obu drużyn mogą sprawdzić liczne warianty rozegrania takiego stałego fragmentu gry.

49

Goście wymienili podania i wymanewrowali zagubionych przeciwników. Otworzyła się możliwość pokonania bramkarza strzałem z czystej pozycji, ale nie została ona wykorzystana. Zabrakło pewności siebie strzelcowi.

48

Kłótnia Pirulo oraz Raphaela Rossiego po przewinieniu. Mieli sobie dużo do powiedzenia pomocnik z Łodzi oraz defensor z Radomia.

47

Adam Marciniak poradził sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego wykonanym przez Damiana Gąskę.

47

Po wznowieniu konfrontacji rozegranie Radomiaka, ale skasowane wcześnie w centrum boiska przez ŁKS Łódź.

46

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Rygaard, na boisku pojawia się Trąbka.

46

Pierwsza połowa zakończona kompromisowym wynikiem 1:1. Radomiak wcześnie wyszedł na prowadzenie dzięki uderzeniu Michała Kaputa i wydawało się, że ma wydarzenia boiskowe pod kontrolą. ŁKS Łódź potrafił jednak wrzucić wyższy bieg w kwadransie poprzedzającym przerwę. Poskutkowało to wyrównaniem Ricardinho, który znalazł się w odpowiednim miejscu, żeby wykonać dobitkę strzału Mikkela Rygaarda.

45+2

45+2

Żółtą kartkę otrzymał Maksymilian Rozwandowicz za ostre przewinienie.

45

Doliczona minuta.

44

Gwizdek sędziego, ponieważ było przewinienie na Arkadiuszu Malarzu. Weteran nie po raz pierwszy musiał interweniować w zwarciu z przeciwnikiem.

42

Mocne uderzenie aktywnego Piotra Janczukowicza. Dostał on podanie prostopadłe i przeegzaminował Mateusza Kochalskiego próbą po ziemi. Po chwili jeszcze szansa po rzucie rożnym i nie wykorzystał jej Maciej Dąbrowski!

40

Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie, a zbudowani swoim trafieniem są aktualnie podopieczni Ireneusza Mamrota.

38

Gol dla ŁKS-u!
Strzelcem bramki RICARDINHO.

ŁKS dopadł przeciwnika już w pierwszej połowie. Ponownie trafienie po stałym fragmencie gry. Uderzenie Mikkela Rygaarda było powstrzymywane nieporadnie przez Mateusza Kochalskiego, co ułatwiło dobitkę Ricardinho.

37

Leandro mocno protestował po tym, jak sędzia Sebastian Jarzębak odgwizdał przewinienie na Antonio Dominguezie kilka metrów od pola karnego Radomiaka.

35

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez podopiecznych Ireneusza Mamrota.

34

Zablokowane uderzenie Piotra Janczukowicza na zakończenie indywidualnego ataku. Po tym rajdzie Sebastian Jarzębak przyznał łodzianom korner.

33

Piłka strącona po dośrodkowaniu przez Arkadiusza Malarza. W ten sposób została przyznana radomianom po opuszczeniu boiska.

32

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Radomiaka. Tym razem nie poprawili wyniku dzięki takiemu stałemu fragmentowi gry.

30

Dwa kwadranse rywalizacji za zawodnikami. Bliżej odniesienia zwycięstwa jest drużyna z województwa mazowieckiego.

28

Atak Radomiaka zakończony totalnie nieudanym strzałem oddanym przez Miłosza Kozaka.

26

Ponownie Radomiak, ale akcja przyjezdnych zakończona niedokładnym strzałem. Arkadiusz Malarz nie musiał zrobić nic poza odprowadzeniem piłki wzrokiem poza boisko.

24

Tomasz Nawotka napomniany żółtą kartką za odłożone w czasie przewinienie.

23

Arkadiusz Malarz naprawił błędy swoich obrońców i nie dał się pokonać uderzeniem z dystansu.

21

ŁKS Łódź ma problem z opanowaniem sytuacji w środku pola.

20

Michał Kaput ponownie szarżował po połowie przeciwnika i miał ochotę na skompletowanie dubletu. Tym razem jego uderzenie było nieprzygotowane i nie sprawiło problemu Arkadiuszowi Malarzowi.

19

Damian Jakubik napomniany żółtą kartką za przerwanie zagraniem ręką ataku łodzian.

17

Sytuacyjne uderzenie oddane na bramkę łodzian nie było problematyczne dla skoncentrowanego między słupkami Arkadiusza Malarza.

15

Najgroźniejsze dotąd uderzenie oddane w kierunku bramki Mateusza Kochalskiego. Zabrakło dokładności Ricardinho, przez co na skromnym prowadzeniu pozostaje drużyna z województwa mazowieckiego.

12

Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

10

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

8

Gol dla Radomiaka!
Strzelcem bramki MICHAŁ KAPUT.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Kaput oddał uderzenie z bliska do bramki. Radomiak jest na prowadzeniu po zaledwie kilku minutach spędzonych na boisku.

4

Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na sobotnie popołudnie.

2

Pierwszy gwizdek wybrzmiał na stadionie. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

ŁKS Łódź: Malarz – Nawotka, Moros, Dąbrowski, Marciniak, Rozwandowicz, Pirulo, Dominguez, Rygaard, Janczukowicz, Ricardinho.

Rezerwowi: Arndt – Sobociński, Klimczak, Wolski, Gryszkiewicz, Trąbka, Sekulski, Sajdak, Srnić.

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz, Kaput, Karwot, Leandro, Gąska, Kozak, Angielski.

Rezerwowi: Szpaderski – Bogusz, Świdzikowski, Banasiak, Radecki, Nascimento, Sirk, Mikita, Sokół.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Łodzi. ŁKS zmierzy się w nim z Radomiakiem. Sebastian Jarzębak da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w środę o godzinie 17:40.
ŁKS wygrał poprzednie spotkanie 2:1 z Koroną Kielce, kiedy jego sytuacja na górze tabeli stawała się już mocno niekomfortowa. Dobrze zaprezentował się w tym pojedynku bramkarz Arkadiusz Malarz, a w ofensywie zrobił różnicę boczny defensor Tomasz Nawotka.
Łodzianie znajdują się na trzecim miejscu w tabeli Fortuna I ligi. Dotychczas zdobyli 46 punktów w 26 spotkaniach. Przed nimi, ale również przed przeciwnikiem z Radomia otwiera się możliwość wyprzedzenia wicelidera. Górnik Łęczna we wtorek przegrał 0:1 z Miedzią Legnica.
Radomiak jest przed konfrontacją w Łodzi na czwartym miejscu w tabeli z identycznym dorobkiem 46 punktów jak ŁKS Łódź. W rundzie wiosennej spisuje się pozytywnie i przybliża się do miejsc premiowanych awansem do PKO Ekstraklasy.
W poprzednim meczu drużyna z województwa mazowieckiego odniosła zwycięstwo 1:0 z Odrą Opole. Długo miała problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych, a kluczowym posunięciem trenera Dariusza Banasika było wprowadzenie z ławki rezerwowych Filipe Nascimento. Właśnie ten zawodnik po zaledwie dwóch minutach strzelił gola.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

1:1

finał (1:1)

Gole: 38. Ricardinho – 8. Kaput

Kartki:   24. Nawotka (LKS), 45+2. Rozwandowicz (LKS), 72. Wolski (LKS), 77. Moros (LKS) – 19. Jakubik (RAM), 87. Nascimento (RAM)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 6:13. Spalone: 1:1. Foule: 16:17.

ŁKS Łódź: Malarz – Nawotka (54. Wolski, 85. Klimczak), Moros, Dąbrowski, Marciniak, Rozwandowicz, Pirulo, Dominguez, Rygaard (46. Trąbka), Janczukowicz (71. Sajdak), Ricardinho.

Zmiany: Arndt – Sobociński, Klimczak, Wolski, Gryszkiewicz, Trąbka, Sekulski, Sajdak, Srnić.

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, R. Rossi, Cichocki, Abramowicz, Kaput, Karwot, Leandro (67. Nascimento), Gąska (89. Bogusz), Kozak (89. Sokół), Angielski (80. Radecki).

Zmiany: Szpaderski – Bogusz, Świdzikowski, Banasiak, Radecki, Nascimento, Sirk, Mikita, Sokół.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom)