14.04.2021, 18:00 • Stadion Miejski, Ostróda • 27. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 3:3.
Rzuty rożne: 2:3.
Spalone: 1:1.
Faule: 12:20.
Sokół Ostróda odniósł zwycięstwo 2:1 ze Skrą Częstochowa i tym samym poprawił sobie samopoczucie po kompletnym niepowodzeniu w Stargardzie. Drużyna z Mazur objęła wcześnie prowadzenie dzięki uderzeniu Karola Żwira. Krótko po przerwie przebudzeni przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu. Sokół otrząsnął się po nieszczęśliwym fragmencie spotkania i pięknym strzałem Tomasza Gajdy rozstrzygnął konfrontację.

90+3

90+1

Dawid Wolny napomniany żółtą kartką za utrudnianie przeciwnikom wznowienia gry.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Gajda, na boisku pojawia się Więcek.

86

Skuteczna interwencja na przedpolu Kacpra Trelowskiego. Nie pozwolił on żadnemu przeciwnikowi na podsumowanie strzałem dośrodkowania.

85

Rajd Dawida Wolnego w szesnastce przeciwnika. Zakończył go niechlujnym podaniem, po którym futbolówka zaliczyła lądowanie pod nogami defensora Skry Częstochowa.

83

Przewinienie na Tomaszu Gajdzie i gospodarze mogą ponownie celebrować wykonanie rzutu wolnego.

82

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Turek, na boisku pojawia się Mazurowski.

80

Ostre przewinienie na Jakubie Czajkowskim i od rzutu wolnego gra zostanie wznowiona przez Sokoła Ostróda.

79

Skra Częstochowa ma jeszcze trochę czasu na doprowadzenie do remisu. Przyjezdni znaleźli się z futbolówką na połowie przeciwnika, ale nie wymienili tam podań w sposób zaskakujący dla Sokoła Ostróda.

77

Wojciech Kalinowski podsumował kontratak beniaminka płaskim uderzeniem nieznacznie obok słupka w bramce Mikołaja Biegańskiego. Zrobiło się dużo miejsca na połowie dopiero co trafionych zawodników Skry Częstochowa!

76

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Gołębiowski, na boisku pojawia się Klisiewicz.

75

Gol dla Sokoła!
Strzelcem bramki TOMASZ GAJDA.

Piękne uderzenie zawodnika Sokoła Ostróda! Takie trafienia można oglądać długimi minutami i nie mogą się one znudzić. Potężnie kopnięta piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Mikołaja Biegańskiego!

75

Pozostał drużynom kwadrans podstawowego czasu na rozstrzygnięcie konfrontacji. Ostatni fragment spotkania ze wskazaniem na grających w czerwonych strojach z białymi elementami podopiecznych Piotra Jacka.

73

Tym razem rzut wolny bliżej bramki Mikołaja Biegańskiego, jednak dośrodkowanie było katastrofalnej jakości i nie nadawało się do podsumowania strzałem przez żadnego zawodnika.

71

Od rzutu wolnego Sokół Ostróda, który przystąpił do ataku pozycyjnego.

70

Piotr Nocoń oddał uderzenie ponad bramką Kacpra Trelowskiego po zebraniu piłki po wybitym dośrodkowaniu.

69

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Mesjasz, na boisku pojawia się Kwencer.

68

Dochodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zostało ono wypiąstkowane z pobliża bramki ostródzian przez Kacpra Trelowskiego.

66

Jakub Czajkowski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

65

Druga po przerwie popisowa interwencja zaprezentowana przez Mikołaja Biegańskiego. Świetny refleks bramkarza przyjezdnych, który nie pozwolił Dawidowi Wolnemu na odzyskanie prowadzenia dla Sokoła Ostróda!

63

Karol Żwir napomniany żółtą kartką za przewinienie w kole środkowym.

62

Bardzo niebezpieczne zderzenie dwóch zawodników w kole środkowym. Natychmiast wezwani na boisko zostali medycy.

60

W ostatnich minutach beniaminek nie pozwala przeciwnikom na kolejne podejścia pod bramkę Kacpra Trelowskiego. Wygląda na to, że Sokół Ostróda obudził się po kompletnym falstarcie w drugiej połowie.

58

Karol Żwir wypracował piłkę na prawym skrzydle dla Sokoła Ostróda. Dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało poskromione przez częstochowian.

56

Tomasz Gajda przeprowadził rajd na połowie przeciwnika i zakończył się on potężnym uderzeniem. Mikołaj Biegański znalazł się w odpowiednim miejscu i miał szczęście, że pomocnik Sokoła Ostróda oddał uderzenie praktycznie w środek bramki. Futbolówka sparowana na korner!

55

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Soszyński, na boisku pojawia się Zalewski.

53

Próba pokonania uderzeniem z dystansu Kacpra Trelowskiego, jednak piłka kopnięta zza pola karnego przez Piotra Noconia przeleciała ponad poprzeczką.

52

Interwencja na przedpolu Mikołaja Biegańskiego, który nie pozwolił na dojście do futbolówki szarżującemu Michałowi Zimmerowi.

50

Skra Częstochowa po trzech zmianach personalnych i podjęła walkę o odwrócenie wyniku. Teraz to gospodarze muszą reanimować własną grę, która po przerwie straciła rumieńce.

47

Gol dla Skry!
Samobójcze trafienie zalicza KAROL ŻWIR.

Skra rozpoczęła mocnym uderzeniem drugą połowę meczu. Nie musiała ona pracować dłużej niż przez dwie akcje na wyrównanie, a ponadto mogła liczyć na pomoc przeciwnika. Karol Żwir w pierwszej połowie trafił do bramki przyjezdnych, a teraz pokonał własnego golkipera.

46

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Holik, na boisku pojawia się Milasius.

46

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Kazimierowicz, na boisku pojawia się Warnecki.

46

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Napora, na boisku pojawia się Niedbała.

46

Zmiana w drużynie Sokół Ostróda: z boiska schodzi Mozler, na boisku pojawia się Kalinowski.

46

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Sokoła Ostróda, który jest na prowadzeniu 1:0 dzięki rzutowi wolnemu i uderzeniu Karola Żwira. Beniaminek kompletnie zdominował przyjezdnych i prawie nie opuszczał ich połowy boiska. Rywalizacja wyrównała się w kwadransie poprzedzającym przerwę, a nawet momentami przebiegała ze wskazaniem na Skrę Częstochowa. Dlatego druga połowa zapowiada się interesująco.

45

42

Skra Częstochowa przejęła inicjatywę i konfrontacja wygląda już zasadniczo inaczej niż na początku. Inna sprawa, że wyżej notowana drużyna nie tworzy dużej liczby sytuacji podbramkowych.

41

Również napomnienie żółtym kartonikiem dla krewkiego szkoleniowca zespołu z Ostródy.

41

Tomasz Gajda napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

39

Karol Turek interweniował z wyczuciem we własnym polu karnym i wyekspediował futbolówkę jak najdalej potrafił.

38

Szansa na podwojenie prowadzenia Sokoła Ostróda przez Dawida Wolnego. W pierwszym tempie nie zdecydował się na uderzenie, a po przełożeniu swojego przeciwnika, został przyblokowany. Dlatego Mikołaj Biegański nie miał trudnego zadania do wykonania.

34

Pierwsza tak wymagająca wysiłku interwencja zaprezentowana przez Kacpra Trelowskiego. Poradził sobie wzorowo z uderzeniem i dodał pewności swoim kompanom z pola.

33

Groźna wrzutka z rzutu wolnego wykonana przez Piotra Noconia. Zabrakło centymetrów zawodnikowi atakującemu Skry Częstochowa, żeby oddać uderzenie z bliska do siatki.

32

Rywalizacja przeniosła się na połowę gospodarzy. Skra Częstochowa ma tam możliwość strzelenia gola po wrzutce z rzutu wolnego.

30

Ostre przewinienie Łukasza Soszyńskiego, ale Patryk Gryckiewicz nie zdecydował się na napomnienie krewkiego zawodnika żółtym kartonikiem.

29

Kompletnie nieudane rozegranie kontrataku przez zawodników Sokoła Ostróda. Całą ławą wychodzili gospodarze, ale nie potrafili wymienić dokładnych podań.

28

Próba zaskoczenia Kacpra Trelowskiego głębokim dośrodkowaniem, jednak piłka poleciała w niepożądanym kierunku.

26

Skra Częstochowa dokonała przechwytu na połowie przeciwnika. Podanie prostopadłe wyglądało obiecująco, jednak futbolówka została odprowadzona przez Karola Żwira poza boisko.

24

Po rozegraniu rzutu rożnego przez zawodników Skry Częstochowa sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

23

Premierowy korner dla Skry Częstochowa. Interweniował po dośrodkowaniu Karol Żwir.

22

Uciekła futbolówka starającym się ją rozegrać blisko linii pola karnego zawodnikom Sokoła Ostróda.

21

Skuteczna interwencja defensora Sokoła Ostróda, który nie pozwolił na przedarcie się prawym skrzydłem. Na razie Skra Częstochowa nie ma nic do zaproponowania.

19

Piłka pozostaje w posiadaniu narzucających swoje warunki zawodników Sokoła Ostróda.

18

Totalna nawałnica Sokoła Ostróda. Tomasz Gajda oddał dwa uderzenia, ale pierwszym nie pokonał Mikołaja Biegańskiego, a drugim nie przymierzył w bramkę.

15

Rajd Dawida Wolnego zakończony po pierwsze niecelnym, a po drugie anemicznym uderzeniem z dystansu.

14

Niezgrabne rozegranie Michała Zimmera rozpędzonego na prawej stronie boiska. Próbował wycofać piłkę przed pole karne, jednak trafił pod nogi przeciwnika.

12

Zakotłowało się blisko pola karnego Skry Częstochowy. Przez moment wydawało się, że przypadkowo odbita rykoszetem futbolówka wpadnie za kołnierz Mikołaja Biegańskiego do siatki.

10

Beniaminek pozostaje stroną przeważającą i spędza więcej czasu na połowie przeciwnika niż Skra Częstochowa.

8

Michał Zimmer interweniował z powodzeniem na lewym skrzydle i nie pozwolił gościom na przedarcie się pod bramkę Kacpra Trelowskiego.

7

W drugim meczu z rzędu piłkarze Sokoła objęli wcześnie prowadzenie i postarają się nim zarządzać lepiej niż w konfrontacji z Błękitnymi Stargard.

6

Strzelcem bramki KAROL ŻWIR.

Po przewinieniu na Karolu Turku gospodarze mieli rzut wolny na wysokości pola karnego Skry Częstochowa. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry zostało niefortunnie przedłużone przez zawodnika broniącego do Karola Żwira. Kapitan Sokoła Ostróda zmieścił futbolówkę przy bliższym słupku!

4

Paweł Brzuzy próbował przebić się w pole karne przeciwnika z wykorzystaniem prawego skrzydła. Rozstawili się w odpowiednich miejscach piłkarze z Częstochowy.

3

Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez Sokoła Ostróda, jednak pozostaje na połowie przeciwnika.

2

Z drobnym opóźnieniem pierwszy gwizdek na stadionie w Ostródzie. Sokół w czerwonych kompletach z białymi elementami, a Skra Częstochowa w błękitno-czarnych strojach.

1

Sokół Ostróda: Trelowski – Brzuzy, Żwir, Gajda, Maj, Zimmer, Soszyński, Turek, Mozler, Wolny, Czajkowski.

Rezerwowi: Niezgoda – Mazurowski, Dobosz, Rugowski, Kalinowski, Zalewski, Więcek.

Skra Częstochowa: Biegański – Mesjasz, Sadowski, Holik, Noiszewski, Kazimierowicz, Nocoń, Napora, Gołębiowski, Brusiło, Wojtyra.

Rezerwowi: Kos – Warnecki, Pietraszkiewicz, Klisiewicz, Rogala, Niebała, Smykowski, Milasius, Kwencer.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).
Zapraszamy na relację na żywo z drugoligowego meczu w Ostródzie. Sokół zmierzy się w nim ze Skrą Częstochowa. Pierwszy gwizdek w środę o godzinie 18.
Sokół nie wspomina dobrze poprzedniego meczu, w którym przegrał 1:3 z Błękitnymi Stargard. Wcześnie objął prowadzenie dzięki uderzeniu Krzysztofa Wickiego, jednak po przerwie pozwolił podopiecznym Adama Topolskiego na odwrócenie wyniku strzałami Dawida Polkowskiego, Michała Cywińskiego i Damiana Niedojada.
Drużyna z Ostródy znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli z 33 puntami zdobytymi w 25 kolejkach. Jej bilans w pierwszym sezonie po awansie na szczebel centralny to 10 wygranych, trzy remisy oraz 12 porażek.
Skra Częstochowa stała się poważnym kandydatem do awansu po pozytywnym rozpoczęciu rundy wiosennej. Znajduje się na czwartym miejscu w tabeli, które na zakończenie sezonu będzie premiowane występem w barażach. W 25 kolejkach zdobyła 45 punktów.
W poprzedniej konfrontacji Skra została zatrzymana po serii pozytywnych wyników. Miała ona szalony przebieg i zakończyła się zwycięstwem 4:3 Stali Rzeszów. Wszystkie strzały do bramki Skry oddał ten sam zawodnik Wojciech Reiman.

2:1

finał (1:0)

Gole: 6. Żwir, 75. Gajda – 47. Żwir (sam.)

Kartki:   41. Gajda (SOK), 63. Żwir (SOK), 66. Czajkowski (SOK), 90+1. Wolny (SOK)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 1:1. Foule: 12:20.

Sokół Ostróda: Trelowski – Brzuzy, Żwir, Gajda (88. Więcek), Maj, Zimmer, Soszyński (55. Zalewski), Turek (82. Mazurowski), Mozler (46. Kalinowski), Wolny, Czajkowski.

Zmiany: Niezgoda – Mazurowski, Dobosz, Rugowski, Kalinowski, Zalewski, Więcek.

Skra Częstochowa: Biegański – Mesjasz (69. Kwiencer), Sadowski, Holik (46. Milasius), Noiszewski, Kazimierowicz (46. Warnecki), Nocoń, Napora (46. Niedbała), Gołębiowski (76. Klisiewicz), Brusiło, Wojtyra.

Zmiany: Kos – Warnecki, Pietraszkiewicz, Klisiewicz, Rogala, Niebała, Smykowski, Milasius, Kwiencer.

Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń)