Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna)

F91 Dudelange – Legia Warszawa

2:2

finał (2:1)

16.08.2018, 20:00 • Stade Jos Nosbaum, Dudelange • 3 runda kwalifikacyjna • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (21:59:51)

Przygoda Legii w pucharach dobiegła końca. Od wyniku 0:2 w tym spotkaniu udało się strzelić dwie bramki, ale to było za mało. Odpadniecie z mistrzem Luksemburga trzeba uznać za kompromitację. Szkoda to komentować.

90+4

90+3

Szybko wznawia grę z wolnego Legia. Nie udało się jednak nic zdziałać na połowie rywala i z kontra wyszedł Turpel, ale skutecznie powstrzymał go Cafu.

90+2

Ponownie gospodarze maja piłkę na połowie Legii, robią co mogą by zyskać cenne sekundy.

90

Dotarła piłka w pole karne do Carlitosa, ten dwukrotnie był blokowany! Cztery minuty doliczone.

90

Zmiana w drużynie F91 Dudelange: z boiska schodzi Stolz, na boisku pojawia się Sinani.

88

Gospodarze starają się oddalić grę od własnej bramki. Zaatakowali, ale wszystko skończyło się nieudanym dośrodkowaniem. Legia szybko przechodzi do ataku.

86

86. Jose KANTE - 2:2

86

Gol dla Legii!

Jest wyrównanie! Nie miał dużo miejsca przed polem karnym JOSE KANTE a mimo to zdołał przymierzyć a piłka trafiła do bramki tuż przy słupku! Jest jeszcze nadzieja.

84

Legia całym zespołem na połowie przeciwnika, nie ma już nic do stracenia.

82

Małe zamieszanie mieliśmy w szesnastce Dudelange, wszystko kończy się jednak bardzo niecelnym uderzeniem Pazdana. Coraz mniej czasu ma Legia.

81

Jordanov upomniany za faul na Carlitosie.

80

Kolejne dobre zagranie Carlitosa w stronę Hamalainena, ten z kilkunastu metrów uderza płasko, ale za lekko by zaskoczyć bramkarza.

79

Zmiana w drużynie F91 Dudelange: z boiska schodzi Kruska, na boisku pojawia się Melisse.

78

Wrzutka z lewego skrzydła Carlitosa, uderzał głową Hamalainen, lecz ponad poprzeczką.

77

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Mączyński, na boisku pojawia się Eduardo.

76

Po mocnej wrzutce Kucharczyka wypadła piłka z rąk Jouberta, na swoje szczęście zdążył naprawić swój błąd.

74

Zmiana w drużynie F91 Dudelange: z boiska schodzi Stumpf, na boisku pojawia się Bisevac.

72

Teraz to gospodarze są w ataku. Oddalili trochę grę od własnej bramki.

71

Groźnie teraz było pod bramką Legii po akcji miejscowych prawą flankę. Na szczęście akcja kończy się nieudanym uderzeniem sprzed pola karnego.

69

Mocne uderzenie z prawej strony Kucharczyka odbite przez Jouberta na róg. Po nim wybijają piłkę miejscowi a po chwili zyskali rzut wolny.

69

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Nagy, na boisku pojawia się Hamalainen.

68

Cały czas w ofensywie znajduje się Legia, lecz nie jest w stanie doprowadzić do remisu a czas ucieka.

66

66. Próba Szymańskiego

66

Dostał piłkę na lewej stronie pola karnego Carlitos, ale został zablokowany. Po chwili na strzał z drugiej strony zdecydował się Szymański, piłka poleciała obok bramki.

65

Długie zagranie Cafu w stronę Kucharczyka, ale finalnie pewnie chwycił ją golkiper gospodarzy.

63

Szymański miał okazję teraz lepiej zakończyć akcję. lecz nieczysto uderzył z szesnastego metra i w efekcie piłka poleciała z dala od bramki.

62

Nate ukarany żółta kartką za protesty. Chwilę wcześniej legioniści domagali się karnego za zagranie ręki.

60

Niedokładne zagranie Szymańskiego na lewe skrzydło. Od wrzutu z autu zaczyna grę Dudelange.

59

Po raz pierwszy w tej połowie wyszli z akcją gospodarze, stracił jednak piłkę na lewej flance Couturier.

57

Warszawiacy utrzymują się z futbolówką na połowie przeciwnika. Ich gra wygląda trochę lepiej niż przed przerwą, lecz wynik nie ulega zmianie.

55

Kolejny rzut rożny i kolejna wrzutka Szymańskiego w stronę Cafu, ten tym razem jest blokowany.

54

54. Blisko wyrównania była Legia

54

Kolejny rzut rożny dla Legii. Szymański centruje na dalszy słupek, gdzie mocno uderza z powietrza Cafu, piłka po rykoszecie mija bramkę!

53

Mocne uderzenie z dystansu Carlitosa, dobrze spisał się golkiper Dudelange!

52

Nieudany stały fragment gry gości. Dośrodkowanie Mączyńskiego pewnie wyłapane przez Jouberta.

51

Zablokowany na lewej stronie pola karnego Nagy. Mamy rzut rożny dla warszawskiej drużyny.

49

Carlitos mimo nacisku ze strony obrońców zdołał dośrodkować z lewej flanki, lecz nie była to piłka zbyt trudna do wyłapania przez golkipera miejscowych.

48

Korner dla legionistów. Po dośrodkowaniu Szymańskiego niecelnie główkował Kante.

47

Po długim wyrzucie z autu uderzył głową Kante, lecz za słabo by zaskoczyć Jouberta.

46

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Phillips, na boisku pojawia się Szymański.

46

Na tą chwilę sytuacja wygląda tak jak przed meczem. Legia nadal potrzebuje dwóch goli do awansu. Tylko, że czasu mniej i ciężko być też optymistą patrząc na grę warszawskiej drużyny. Dudelange jest blisko awansu.

45

44

Był spalony w groźnej akcji Dudelange. Prosi się o bramkę do szatni warszawska Legia.

43

43. Dużo nie brakowało!

43

Rzut wolny dla gospodarzy na lewym skrzydle. Piłka zagrana na dalszy słupek i tam uderzenie głową jednego z zawodników gospodarzy trafia w słupek!

41

Za faul na Cafu w środku pola upomniany Kruska.

39

Ładna akcja miejscowych na lewym skrzydle. Wszystko kończy się uderzeniem sprzed szesnastki Turpela, piłka poleciała wyraźnie nad bramką.

38

Długie zagranie do przodu Pazdana, nikt nie miał szans dojść jednak do tej piłki.

36

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek, uderzył głową Wieteska nienaznaczane obok bramki.

35

Ostro potraktowany na lewym skrzydle Kante. Żółtą kartką upomniany został Malget.

33

33. Jose KANTE - 2:1

33

Kucharczyk doszedł do piłki tuż przed linią końcową i na wślizgu zagrał w środek pola karnego, gdzie JOSE KANTE mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Jouberta!

32

Długie podanie w stronę Kucharczyka, ten zdołał an szesnastym metrze odegrać do Carlitosa, ten jednak został uprzedzony przez obrońcę.

30

Legia utrzymała się jeszcze przy piłce, trochę było zamieszania w okolicy szesnastki, wszystko kończy się nieudanym uderzeniem Hlouska.

29

Legii udało się wywalczyć pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny. Po centrze Mączyńskiego wybija piłkę Stumpf.

27

Mocne uderzenie z dystansu Stolza, dobrze interweniuje Malarz. Dalej piłkę mają miejscowi.

26

Długo utrzymuje się przy piłce Dudleange, na zbyt wiele mistrzowie Polski pozwalają rywalom. Sami praktycznie nie stworzyli sobie dobrej sytuacji bramkowej.

24

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Stumpf, spokojnie chwycił piłkę golkiper Legii.

23

Centra z lewego skrzydła Couturiera, wybijają piłkę legioniści. Dudelande w ataku pozycyjnym.

22

Po dłuższym czasie warszawiacy przechwycili futbolówkę, wolno ją rozgrywają na swojej połowie.

21

Słabo wygląda gra legionistów. Ciężko uwierzyć by była w stanie zdobyć dziś trzy gole.

19

Nie przejął piłki w polu karnym rywali Kante, ale udało się ja szybko odzyskać legionistom. Wszystko kończy się jednak pozycją spaloną Nagy'a.

17

17. STELVIO - 2:0

17

Gol dla F91 Dudelange!

Obrona Legii chyba nie istnieje. Ładna seria podań w okolicy pola karnego gości zakończona mierzonym uderzeniem tuż przy słupku STELVIO. Dogrywki już dziś nie będzie..

16

Kolejna centra z prawego skrzydła w akcji Legii, tym razem spokojnie chwycił piłkę Joubert.

15

Nieźle teraz rozegrali futbolówkę przyjezdni. Po podaniu z prawej flanki uderzył z pierwszej piłki sprzed szesnastki Cafu, ta poleciała obok bramki.

14

Gospodarze rozgrywają piłkę na swojej połowie, niezbyt mocny pressing gości.

13

Znów mogło być groźnie pod bramką warszawian. Turpel jednak za długo holował piłkę na lewym skrzydle i na koniec niedokładnie odegrał do kolegi w polu karnym.

11

Kante przejął piłkę przed szesnastką rywali, obrócił się i uderzył, ale wysoko ponad bramką.

9

Legia przeszła od razu do ofensywy, teraz musi strzelić dwa gole by doprowadzić do dogrywki a aż trzy by awansować po 90 minutach. Ciężka sytuacja.

8

8. STUMPF - 1:0

8

Długie zagranie na lewą stronę do Turpela, który wypatrzył przed polem karnym STUMPFA, ten korzystając z tego, że ma sporo wolnego miejsca mierzonym strzałem pokonał Malarza.

7

Kolejna akcja prawą stroną warszawian. Centra Kucharczyka w stronę Jose Kante, ten jest uprzedzony przez rywala.

6

Akcja prawym skrzydłem Legii zakończona nieudanym dośrodkowaniem. Chwyta piłkę golkiper Dudelange.

4

Zagranie na lewej flance w pole karne do Jose Kante, ten jednak został uprzedzony przez Prempeha a potem wybił piłkę do przodu Joubert.

3

W końcu goście przechwycili futbolówkę. Spokojnie rozgrywają ją na razie na swojej połowie.

2

Przy piłce póki co utrzymują się gospodarze. Starają się wychodzić z pressingiem legioniści.

1

F91 Dudelange: Joubert – Jordanov, Malget, Da Cruz, Prempeh, El Hriti – Stumpf, Kruska, Couturier, Stolz – Turpel

Rezerwowi: Frising, Bisevac, Pokar, Sinani, Melisse, Perez, Kenia

Legia Warszawa: Malarz – Wieteska, Philipps, Pazdan, Hlousek – Kucharczyk, Cafu, Mączyński, Nagy – Kante, Carlitos

Rezerwowi: Cierzniak, Antolić, Eduardo, Hamalainen, Żyro, Radović, Szymański
Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 20:00. Bądźcie z nami na portalu lajfy com!
Ekipa z Luksemburga w swoim ostatnim spotkaniu ligowym przegrała na swoim obiekcie 0:2 z Differdange. Taki wynik legioniści wzięli by dziś w ciemno. Warto przy tym dodać, że w podstawowym składzie zagrało tylko czterech piłkarzy, którzy grali w meczu w Warszawie. Dudelange po dwóch spotkaniach ligowych zajmuje szóste miejsce w tabeli.
W lidze mistrzowie Polski nie zaczęli najlepiej, bo wygrali tylko jedno spotkanie z pierwszych trzech. Ostatnio mierzyli się na wyjeździe z liderem tabeli Piastem Gliwice, który był niepokonany. Można powiedzieć nawet, że nie byli faworytami. Nie grali najlepiej, ale mimo to zdołali zwyciężyć 3:1 po trafieniach wracającego do składu Artura Jędrzejczyka (do LE nie jest zgłoszony) oraz Jose Kante i Dominika Nagy'a.
O pierwszym spotkaniu między tymi zespołami ekipa z Warszawy powinna jak najszybciej zapomnieć. Porażka na swoim obiekcie z mistrzem Luksemburga w słabym stylu po prostu nie przystoi. Bramki dla Dudelange zdobywali Clement Couturier i po rzucie karnym David Turpel. Dla legionistów jedyne trafienie zanotował Carlitos. Legia do awansu potrzebuje zwycięstwa dwoma trafieniami lub wygrać jednym, ale zdobyć więcej bramek niż w Warszawie rywale (np. 2:3).
Serdecznie zapraszam na relację z eliminacji do Ligi Europy. F91 Dudelange – Legia Warszawa. To rewanż w ramach 3 rundy.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

2:2

finał (2:1)

Gole: 8. Stumpf, 17. Stelvio – 33. Kante, 86. Kante

Kartki:   35. Malget (DUD), 41. Kruska (DUD), 81. Jordanov (DUD) – 37. Wieteska (LEG), 62. Kante (LEG)

Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 3:11. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 2:1. Foule: 10:13.

F91 Dudelange: Joubert – Jordanov, Malget, Da Cruz, Prempeh, El Hriti – Stumpf (74. Bisevac), Kruska (79.Melisse), Couturier, Stolz – Turpel.
Zmiany: Frising, Bisevac, Pokar, Sinani, Melisse, Perez, Kenia

Legia Warszawa: Malarz – Wieteska, Philipps (46. Szymański), Pazdan, Hlousek – Kucharczyk, Cafu, Mączyński (77. Eduardo), Nagy (69. Hamalainen) – Kante, Carlitos
Zmiany: Cierzniak, Antolić, Eduardo, Hamalainen, Żyro, Radović, Szymański

1. mecz: Legia - Dudelange 1:2

Kajrat – Ołomuniec 16:00 1:2

Progres – Ufa 17:00 2:2

Larnaka – Sturm 17:30 5:0