18.10.2017, 18:30 • Orlen Arena, Płock • 8. kolejka • Mariusz Nyka

Jeszcze M. Gębala, ale to już na nic się zda. (30:31)

Rozstrzyga Świętą Wojnę Jurecki rzutem z siódmego metra! (29:31)

60

Timeout dla gości. (29:30)

59

Stoi w kole Żabić i mamy piłkę dla Wisły! To była kluczowa akcja gospodarzy. (29:30)

59

Miał mnóstwo miejsca Strlek i trafia schodząc do środka! (29:30)

58

Szczęśliwie teraz nie stracił Obradović. Zagranie do Żabicia, a ten perfekcyjne trafia z koła. (29:29)

58

Timeout dla gospodarzy. (28:29)

58

Sam idzie do końca Dujszebajew i rzuca spod łokcia obok Wicharego! (28:29)

57

Rzut karny dla Wisły po akcji Ivicia! (28:28)

56

Doskonale wie, jak wykonywać rzuty karne Bielecki. Szóste trafienie zawodnika Vive! (28:28)

56

Obrona w kole Ghionei – mamy rzut karny dla Mistrzów Polski! (28:27)

55

Łatwo traci Wisła, ale nie wykorzystuje stuprocentowej sytuacji Aguinagalde! (28:27)

54

Rewelacyjna indywidualna akcja Dujszebajewa zakończona efektownym trafieniem! (28:27)

54

Pewnie trafia w sytuacji jeden na jeden Żabić! (28:26)

53

Znów broni Wichary i mają kontrę zawodnicy gospodarzy! (27:26)

53

Bomba Obradovicia z siódmego metra pomiędzy nogami golkipera! (27:26)

52

Zatrzymuje Strleka ze skrzydła Wichary! Ależ ważna interwencja "Wichury". (26:26)

51

Bielecki również ze 100% skutecznością rzutów karnych. (26:26)

50

Wchodzi między dwóch graczy Dujszebajew i wywalczył "siódemkę". (26:25)

50

Błyskawiczna kontra "Nafciarzy" i nie myli się Obradović. (26:25)

50

Zaskoczył wszystkich Zorman zejściem do środka i rzutem z dystansu. (25:25)

49

Ośmieszony Szmal przez rzut w trzecie tempo Ghionei. (25:24)

49

Po przerwie wywalczył rzut karny Obradović. (24:24)

49

Timeout dla gospodarzy. (24:24)

48

W odpowiedzi ze skrzydła Janc. (24:24)

48

Przejęte podanie Vive i w sytuacji "jeden na jeden" trafia Ghionea! (24:23)

47

Niewiarygodna skuteczność Ghionei – znów nie ma nic do powiedzenia Szmal. (23:23)

47

Sam do końca Obradović i mamy obronę w kole – będzie "siódemka". (22:23)

46

Zagranie do skrzydła w kierunku Strleka, a ten technicznie zmieścił piłkę przy prawym słupku. (22:23)

46

Do końca przytrzymywał Jureckiego M. Gębala – to musiało się skończyć dwoma minutami kary. (22:22)

45

Sygnalizacja gry pasywnej po stronie gospodarzy. Obradović do Ghionei i jest gol! (22:22)

45

Miał teraz autostradę do bramki Lijewski. Wyprowadzona w pole defensywa "Nafciarzy" z trafia z szóstego metra rozgrywający gości. (21:22)

43

Poprzeczka de Toledo po bombie z ósmego metra! Wciąż przy piłce Wisła. (21:21)

43

Podpiera rzut ze skrzydła Djukić! Rzadki błąd Serba. (21:21)

42

Trzecia kara dwuminutowa dla Mamicia i to jest czerwona kartka dla zawodnika Vive! (21:21)

41

Wreszcie dwójkowa akcja Zormana z Aguinagalde i to musiało skończyć się bramką. (21:21)

41

Potężny rzut Tomasza Gębali z dziewiątego metra i jest 21 gol dla Orlen Wisły! (21:20)

40

Wciąż bezbłędny z siódmego metra Ghionea. (20:20)

39

Wykluczenie dla Lijewskiego. (19:20)

38

Celowo przytrzymuje piłkę nogą Krajewski, co kończy się dwoma minutami kary. (19:20)

37

Zbiega do koła rozpędzony Lijewski i znów nie ma szans golkiper Wisły. (19:20)

35

W odpowiedzi ze skrzydła rzuca Maciej Gębala. (19:19)

35

Popisał się przepięknym technicznym rzutem ze skrzydła Jachlewski niemal z miejsca. (18:19)

34

Doprowadza do remisu Ghionea z wolnego kontrataku z nietypowej dla siebie pozycji. (18:18)

33

Ależ napędzony był Duarte. Prawdziwa petarda Portugalczyka i siatka niemal rozerwana! (17:18)

33

Nie chciał rzucać Jachlewski ze skrzydła, podanie do koła, ale przejmuje Duarte! (16:18)

32

W trudnej dla Wisły sytuacji trafia z koła Obradović. (16:18)

32

Niemal bez bloku rzucał Bielecki. W takich sytuacjach bez szans jest golkiper rywali. (15:18)

30

Rewelacyjnie wykonuje swoją robotę Bielecki. (15:17)

30

Wykluczony na dwie minuty Ivić, pociągając rywala za koszulkę. Będzie jeszcze rzut karny! (15:16)

30

Stuprocentowa skuteczność Ghionei przy karnych. Trzecia trafiona "siódemka" Rumuna! (15:16)

29

Kapitalne podanie od Obradovicia do Żabicia, który spokojnie pokonuje Szmala. (14:16)

29

Niewiarygodnie szybkie wznowienie gości i spokojnie zamienia rzut na bramkę Dujszebajew. (13:16)

28

Obraca się o 360 stopni Ivić ogrywając Strleka, a rzut jest już formalnością! (13:15)

28

Szczęśliwie teraz przyjezdni. Rzuca zza bramki Jurecki, piłka po rękach Morawskiego, ale wpada do siatki. (12:15)

27

Timeout dla gości. (12:14)

27

Wyraźnie myli się przy rzucie na pustą bramkę golkiper Wisły! (12:14)

26

Schodzi ze skrzydła Janc i mamy rzut na dalszy słupek! Rewelacyjnie broni Morawski. (12:14)

26

Minimalny wyskok Ivicia , ale to wystarczyło, by zdobyć dwunastą dla swojej drużyny, bramkę. (12:14)

25

Już drugi raz wędruje dziś na ławkę Mamić. (11:14)

25

Fatalny rzut Obradovicia prosto w blok defensywny. (11:14)

24

Znów techniczna próba Dujszebajewa, co kończy się bramką. (11:14)

24

Schodzi ze skrzydła Krajewski i tym razem nie ma czego zbierać. (11:13)

23

Znów zaskakuje Dujszebajew. Rzut spod łokcia i kapituluje Morawski. (10:13)

23

Sporo nieporozumienia w szeregach Vive. Błyskawicznie wykorzystuje to Ghionea! (10:12)

22

Problemu z wykorzystaniem kontry nie ma za to Djukić. (9:12)

21

Poszedł na obrońcę Ivić i rzutem z nad głowy pokonuje Szmala! (9:11)

20

Timeout dla gospodarzy. (8:11)

19

Bezbłędny z linii siedmiu metrów Bielecki. (8:11)

19

Sporo szczęścia mieli zawodnicy Przybeckiego. Najpierw rzut Dujszebajewa broni Morawski, a później w poprzeczkę trafia Jurecki! (8:10)

17

W pierwszej swojej akcji pokonuje Morawskiego Dujszebajew. (8:10)

17

Bierze na siebie odpowiedzialność w ostatnich minutach T. Gębala i trafia do siatki. (8:9)

16

Zaliczona zostaje też bramka Jureckiego. (7:9)

16

Pomylili się sędziowie, przyznając karę de Toledo nie bardzo wiadomo z jakiego powodu. (7:8)

15

Tym razem z pierwszego tempa Ghionea i znów skutecznie Rumun. (7:8)

15

Myli się T. Gębala, lecz ma szczęście, że Mamić fauluje i zostaje wykluczony na dwie minuty. (6:8)

14

Nie do zatrzymania jest Lijewski. Rzut po ukosie i znów bramka! (6:8)

14

W drugie tempo rzuca z siedmiu metrów Ghionea. Piłka obok barku Szmala i jest trafienie dla "Nafciarzy". (6:7)

13

Żółta kartka dla PGE Vive Kielce (Darko Djukić). (5:7)

13

Krzyżówka Lijewskiego z Jureckim i nie miał szans obronić rzutu kapitana Vive Morawski. (5:7)

12

Dziura w defensywie gospodarzy. Zagranie Duarte do T. Gębali, a ten w takich sytuacjach nie zwykł się mylić. (5:6)

11

Bomba w wykonaniu Lijewskiego z siódmego metra. Piłka wpada w samo okienko! (4:6)

10

Na dwa tempa rzuca T. Gębala, lecz znów efektownie na linii Szmal. (4:5)

10

Prosta strata Gębali. Przejmuje Djukić i pewnie wykorzystuje tzw. "setkę"! (4:5)

9

Żółta kartka dla PGE Vive Kielce (Marko Mamić). (4:4)

8

W pełnym biegu z dystansu Bielecki! Bez szans był Morawski. (4:4)

8

Dwie minuty kary dla Obradovicia. (4:3)

7

Błyskwiczna kontra Vive i sam na sam trafia Aguinagalde. (4:3)

6

Ależ interwencja Szmala po rzucie Duarte! Od bramki rozpoczną goście. (4:2)

6

Nie jest w stanie na razie zatrzymać gospodarzy Szmal. Świetny rzut Obradovicia w róg bramki! (4:2)

5

Pewnie rzuca obok golkipera Bielecki! (3:2)

5

Żółta kartka dla PGE Vive Kielce (Mateusz Jachlewski). (3:1)

4

Niewiarygodny początek de Toledo. Znów skuteczny rzut! (3:1)

4

Lijewski do Aguinagalde, a ten bez zastanowienia zdobywa pierwszą bramkę dla Kielc. (2:1)