2:2

finał (0:1)

19.02.2017, 14:00 • Hala MOSRiR, Szczecin • Runda 16

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:28:50)
Podział punktów w Szczecinie po zaciętym pojedynku. AZS UŚ Katowice doprowadził do kompromisowego 2:2 na 11 sekund przed ostatnią syreną. Pogoń straciła punkty w podobnych okolicznościach w drugim, domowym meczu z rzędu. Po pierwszej połowie Akademicy mieli skromną przewagę 1:0. Portowcy byli skuteczniejsi w drugiej części,a dzięki dwóm trafieniom Jurczaka i Jakubiaka wyszli na prowadzenie 2:1 i byli o włos od zwycięstwa. O wyniku zdecydowało jednak uderzenie ostatniej szansy Salisza. Wielka radość gości, wielka złość Portowców.

40:00

39:49

Gol dla AZS-u UŚ!
Strzelcem bramki KRZYSZTOF SALISZ.

Szalona radość przyjezdnych, ponieważ akcja "lotnego" bramkarza Salisza zakończyła się celnym strzałem na 2:2!

38:45

Nieco ponad minuta nadziei katowiczan. W niedawnym meczu z Red Dragons Pniewy Portowcy stracili gola w końcówce. Nie chcą powtórki.

38:20

Ratunkowa interwencja Jakubiaka pod własną bramką. Autor trzeciego dziś gola był ostatnią instancją Pogoni.

37:45

Piłka ponownie w grze i Pogoń próbuje utrzymają ją jak najdłużej w swoim posiadaniu, by studzić werwę przeciwnika.

37:20

Katowiczanie wycofali bramkarza na mniej niż trzy minuty przed końcem spotkania. Trener Łukasz Żebrowski poprosił o czas.

36:40

Kmiecik nie przebił się przez Dominika Soleckiego, który do końca stał twardo na nogach w bocznym sektorze boiska.

36:11

Rafał Krzyśka zatrzymał uderzenie z przedłużonego rzutu karnego Jurczaka! Dzięki tej interwencji przyjezdni są wciąż blisko swojego przeciwnika!

36:10

Przedłużony rzut karny dla Pogoni. Żółta kartka dla protestującego bardzo żywiołowo rezerwowego Bednarczyka.

35:45

Z rzutu wolnego spróbował zdobyć gola Kubik. Ominął wszystkich obrońców z Katowic, ale trafił prosto w dłonie bramkarza.

35:20

Piąty faul AZS UŚ Katowice, czyli jest bezpośrednie zagrożenie przedłużonym rzutem karnym.

34:59

Gol dla Pogoni!
Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Pięć minut przed końcem spotkania Pogoń jest po raz pierwszy na prowadzeniu! Po krótkim zwodzie przed polem karnym Mateusz Jakubiak zaskoczyć Krzyśkę płaskim strzałem przy krótkim słupku!

33:45

Po pudle Maćkiewicza przyjezdni szybko wznowili grę i po dużym zamieszaniu Dominik Solecki wybił piłkę z okolic linii bramkowej.

33:15

Dominik Solecki wybiegł z piłką poza boisko, więc ta trafiła w posiadanie AZS UŚ Katowice.

32:50

Haase został lekko przyblokowany w momencie oddawania płaskiego strzału, co ułatwiło zatrzymanie piłki bramkarzowi Pogoni.

31:45

Pędziła piłka w pole karne Rafała Krzyśki. Tak szybko, że ominęła całe zebrane tam towarzystwo.

31:05

Przyspieszenie Jasińskiego. Druga podobna akcja w ostatnim czasie. Chciał bezpośrednio uderzyć do bramki, ale chybił.

30:25

10 minut do końca pojedynku i obu drużynom nie pasuje kompromisowy wynik. Seria zmian po obu stronach i nowi gracze ruszają do ataku.

29:35

Wymanewrował Haase Kubika na lewej stronie boiska i wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Zabrakło tam futsalisty w zielonym stroju, by spuentować atak.

29:05

Daleki rajd Krzyśki poza własne pole karne. Na szczęście dla katowiczan doświadczony bramkarz nie popełnił błędu.

28:25

AZS UŚ Katowice wrócił do pomysłu z pierwszej części spotkania, kiedy długo budował swoje ataki na połowie przeciwnika.

27:34

Podanie w pole karne "na ścianę" do Jasińskiego. Próbował gracz z numerem jeden obrócić się z piłką i oddać strzał, ale tylko próbował.

26:45

I teraz ciekawe, która drużyna po wyrównaniu zbierze się do mocniejszego ataku. Próbował Haase, ale został powstrzymany faulem.

26:05

Tylko ARTUR JURCZAK mógł przerwać impas strzelecki zespołu ze Szczecina. Celne uderzenie czołowego zawodnika w klasyfikacji strzelców Futsal Ekstraklasy!

25:50

Brawurowa próba Michała Kubika prosto w nogę przeciwnika. Chyba powinien poszukać bardziej zespołowego rozwiązania.

25:35

W opałach na własne życzenie są futsaliści z Katowic, którzy w drugiej połowie popełnili już cztery faule w nieco ponad pięć minut.

24:25

Po przerwie AZS UŚ Katowice miał piłkę w swoim posiadaniu, ale nie na długo. Ponownie atakowała Pogoń i Jakubiak spudłował z dystansu.

23:55

Trener AZS UŚ Katowice zatrzymał grę po raz pierwszy w tym spotkaniu. Minuta wytchnienia dla jego futsalistów, a także kibiców.

23:40

Wielką moc miało uderzenie na bramkę Rafała Krzyśki, ale golkiper przyjezdnych ani trochę nie przestraszył się ekspresowo szybującej piłki.

22:50

Denerwują się obie drużyny po decyzji sędziego. Trener przyjezdnych nieomal wbiegł na boisku, by zaapelować o opanowanie.

21:48

Bugański zapędził się w okolicę bramki AZS UŚ Katowice. Szybszy od zawodnika Pogoni był Krzyśka i Bugańskiemu pozostało uniknąć groźnego zderzenia.

21:00

Akcja w trójkącie Jurczaka, Jakubiaka oraz Kubika. Zakończył ją potężnym uderzeniem z pierwszej piłki kapitan Pogoni. Pudło!

20:45

Jeszcze jedna, skuteczna interwencja Lasika, ale Akademicy pokazują, że nie zamierzają tracić czasu na kurczowe pilnowanie wyniku.

20:20

Kilkanaście sekund po przerwie i już piłka wrzucona za plecy bramkarza Pogoni. Kamil Lasik zdążył się zorientować i sparował ją na korner.

21

AZS UŚ Katowice jest bliżej zwycięstwa po 20 minutach pojedynku w Szczecinie. Na prowadzenie 1:0 wyprowadził drużynę z Górnego Śląska Kmiecik w sytuacji sam na sam z Lasikiem. Starcie jest wyrównane. Przez kwadrans na boisku rządzili bramkarze i zanosiło się, że pozostaną niepokonani do przerwy, a jednak dobrze zorganizowani katowiczanie zadali cios w 18. minucie.

20

19:35

Krzyśka zatrzymał uderzenie z bardzo ostrego kąta. Dobrze przypilnował krótkiego słupka bramkarz.

18:45

Za nieco ponad minutę przerwa i w posiadaniu piłki Pogoń, która ma niekorzystny wynik.

18:05

Podanie na obrzeża pola karnego do Jonczyka, który nie znalazł miejsca na wejście w pole karne, więc wycofał piłkę.

17:35

Podenerwowani gospodarze mają ochotę szybko odpowiedzieć, ale pośpiech bywa złym doradcą, a Krzyśka twardym przeciwnikiem.

17:03

Strzelcem bramki KAMIL KMIECIK.

Nie strzelił do bramki Kubik, więc strzelił Kmiecik po przeciwnej stronie boiska! Po podaniu na wolne pole z prawej strony boiska zawodnik AZS UŚ Katowice ominął Lasika w sytuacji sam na sam!

16:25

Słupek uratował AZS UŚ Katowice! Żałuje Michał Kubik, że jego solowa akcja nie zakończyła się golem, ponieważ byłby to jeden z ładniejszych w jego karierze.

15:54

Gra wznowiona i do ataku przystępuje drużyna z Pomorza Zachodniego. Jurczak nie przymierzył tak idealnie jak mógł zza pola karnego.

15:17

A może już teraz dobrze udzielić podopiecznym cennych wskazówek. Przerwa na żądanie trenera Łukasza Żebrowskiego.

14:50

Nie będzie w tym meczu łatwo pokonać bramkarzy. Trenerzy mają już zapewne dużo pomysłów, co powiedzieć podopiecznym w przerwie.

14:25

Szarża Jakubiaka w narożniku boiska. Miał obok siebie dwóch przeciwników i nie wywalczył nawet rzutu rożnego. Siła złego na jednego.

12:50

Nerwowo po interwencji Dominika Soleckiego. Przy odrobinie pecha reprezentant Polski mógł zaskoczyć własnego bramkarza.

12:15

Kombinacyjna wymiana podań, po której dwa uderzenia oddał Dominik Solecki. Wreszcie spocił się, nie tylko z powodu temperatury w hali, bramkarz Rafał Krzyśka.

11:25

Jacek Hewlik dostał podanie na lewym skraju pola karnego i choć chybił, to katowiczanie są bardzo zadowoleni ze swojego ostatniego ataku.

10:45

To dość ciekawe, że dłużej budują swoje ataki gracze z Katowic, natomiast gospodarze stawiają na szybkie wyprowadzenie piłki.

09:30

Wciąż bezbramkowo w Szczecinie i nie zmienił tego Cymański po pomysłowym podaniu Jonczyka w przeciwnym kierunku do wzroku.

08:55

Drugi faul zespołu z Górnego Śląska i szansa na uderzenie do bramki z rzutu wolnego. Próba Jurczaka odbita rykoszetem i tylko korner dla Pogoni.

08:05

Dwa pewne chwyty Kamila Lasika, który w poprzednim, domowym spotkaniu Pogoni nie grał z powodu kontuzji. Wrócił i na razie broni pewnie.

07:24

Długo trwało rozegranie zespołu z Katowic. Mobilnie przesuwali się gospodarze i ograniczyli liczbę wariantów rywalom w zielonych strojach.

06:05

Odważnie decydują się na uderzenia z dystansu futsaliści AZS UŚ Katowice. Celowniki do nastawienia, ale jest na to sporo czasu.

05:15

Krótka przerwa, ponieważ Krzyśka został staranowany we własnym polu karnym przez Maćkiewicza. To trzecie przewinienie Pogoni.

04:45

Cymański w swoim stylu zdecydował się na uderzenie z dystansu. Za mało jednak zaskakujące, by piłka ominęła doświadczonego Krzyśkę.

03:50

Jonczyk spóźnił się o sekundę do podania Jakubiaka z prawego skrzydła, co rozczarowało kibiców stłoczonych w hali przy Twardowskiego.

03:00

Przewinienie Bugańskiego zasłużyło zdaniem sędziego na żółtą kartkę.

02:52

Po mocnym wstrzeleniu z rzutu wolnego uderzył z pierwszej piłki Musiał i miał dużo szczęścia w tej sytuacji Kamil Lasik.

02:25

Odpowiedział strzałem zza pola karnego Artur Jurczak. Najlepszy w tym sezonie strzelec szczecinian jeszcze pudłuje.

01:30

Również pierwsze przewinienie zespołu ze stolicy Górnego Śląska. Aktywni są na początku spotkania przyjezdni.

00:45

Pierwsze w tym meczu uderzenia autorstwa przyjezdnych. Dura dwukrotnie chybił, natomiast Salisz uderzył zza pola karnego prosto w idealnie ustawionego bramkarza Pogoni.

1

Hymn Dumy Pomorza i aktorzy widowiska są na boisku. Pogoń w granatowo-bordowych pasiakach, natomiast Akademicy na zielono z białymi akcentami.
Futsaliści z Górnego Śląska zeszli właśnie z rozgrzewki. Gospodarze oddają ostatnie uderzenia i wykonują ostatnie sprinty. Nadchodzi widowisko.

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Szamotij, Jurczak, Jakubiak – O. Solecki, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Cymański.

AZS UŚ Katowice: Bednarczyk (Krzyśka) – Jasiński, Dura, Wojtas, Salisz, Musiał, Kmiecik, Cygnarowski, Haase, Pękala, Hewlik.

Sędziowie: Witkowski, Grzębowski – Żurawski, Zięba.
Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku w ramach 16. kolejki Futsal Ekstraklasy. Pogoń 04 Szczecin podejmie AZS UŚ Katowice. Początek starcia w hali przy Twardowskiego w niedzielę o godzinie 14.
Na początku roku można było odnieść wrażenie, że Pogoń jest rozpędzona. Ostatnio już mniej. Zremisowała z Red Dragons Pniewy, wymęczyła zwycięstwo z Red Devils Chojnice, a w meczu pucharowym biła się o awans aż do dogrywki.
Drużyna Łukasza Żebrowskiego jest na 4. lokacie z dwoma punktami straty do podium i sześcioma "oczkami" przewagi nad dolną połową tabeli. Pogoń ma wciąż możliwość powalczenia o medale. Niebawem zamierza przypieczętować wejście do grupy mistrzowskiej.
AZS UŚ Katowice również chciałby zagrać w grupie mistrzowskiej. Drużyna ze Śląska musi więc gonić. Po 15 z 22 kolejek sezonu zasadniczego jest na 8. lokacie w tabeli. Tyle samo meczów wygrała, zremisowała i przegrała.
W poprzedniej kolejce AZS UŚ Katowice został surowo potraktowany przez Rekord Bielsko-Biała. Lider Futsal Ekstraklasy zwyciężył w stolicy Górnego Śląska 9:1. Przed Akademikami następne trudne spotkanie z wicemistrzem Polski.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.