2:5

finał (2:2)

23.01.2017, 18:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Głogów • Runda 14

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:58:15)
Piast Gliwice awansował na 3. miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 5:2 z Euromasterem Chrobrym Głogów. Wygraną zapewnił sobie w drugiej połowie, w której zdobył gole trzy, a nie stracił ani jednego. Piast wrócił po przerwie dobrze zorganizowany, odzyskał prowadzenie, a następnie dobił przeciwnika dwoma golami, gry ten wycofał bramkarza.

40:00

38:59

Gol dla Piasta!
Strzelcem bramki MAKSYM PAUTIAK.

Strzał Widucha odbił się od słupka. Był jeszcze w pobliżu Pautiak i mocnym uderzeniem najpewniej ustawił wynik pojedynku w Głogowie na 5:2!

38:25

Pautiak wybił piłkę daleko poza linię boczną boiska. Piastowi Gliwice nie zależy już na konstruowaniu akcji w przodzie.

37:24

Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW DEWUCKI.

Dewucki zabrał piłkę mało ostrożnemu Nowakowi i pognał na pustą bramkę Euromastera Chrobrego. Doświadczony futsalista nie dał się dogonić i strzelił płasko na 4:2!

37:15

Powoli rozgrywają głogowianie i nie mogą przedrzeć się pod bramkę Piasta Gliwice.

35:30

Euromaster Chrobry Głogów zdecydował się po raz pierwszy w tym spotkaniu wycofać bramkarza.

35:15

Pięć minut do końca meczu. Widuch złapał bez problemu futbolówkę po miękkim, chaotycznym podaniu Nowakowskiego.

34:40

Kaczmar wrócił na własną połowę i zahamował szarżującego nie pierwszy dziś raz Dewuckiego.

33:55

Nowakowski miał na plecach dwóch futsalistów Piasta. Nie potrafił w takim towarzystwie obrócić się i oddać strzału.

33:13

Akcja indywidualna Pietruszki zdecydowanie lepsza niż poprzednie zagranie. Zawodnik Euromastera Chrobrego nie przymierzył jednak dokładnie między słupki!

32:09

Zagranie ręką Pietruszki to zarazem piąte przewinienie Euromastera Chrobrego. Każde kolejne będzie oznaczać przedłużony rzut karny.

30:58

Dewucki kontra Długosz. Kolejny pojedynek tych dwóch futsalistów i ponownie bramkarz Euromastera Chrobrego interweniował po strzale gliwiczanina.

30:30

10 minut do końca spotkania. Euromaster Chrobry musi znowu gonić wynik. Już raz odrobił stratę do Piasta.

29:50

Mocne uderzenie przyjął na ciało Sebastian Szala. Potrzebuje spędzić trochę czasu na ławce rezerwowych, by dojść do siebie.

28:45

Piskorz ma w tym spotkaniu dużo szczęścia. Dwa gole zdobyte z bliska, gdy bramkarz był już na łopatkach po akcjach Szczurka.

28:05

Błyskawiczna szansa na wyrównanie, ale Widuch zdążył przesunąć się na nogach i zatrzymać futbolówkę na linii bramkowej.

27:29

Strzelcem bramki KRZYSZTOF PISKORZ.

Piast odzyskał prowadzenie! Przepiękna akcja indywidualna Szczurka. Jednemu rywalowi puścił piłkę między nogami, po czym huknął na bramkę Euromastera Chrobrego. Bronił Długosz, ale z bliska dobił Piskorz!

26:40

Kaczmar nie ominął Siadula i tylko wznowienie z autu dla Euromastera Chrobrego.

26:05

Kapitalna interwencja Długosza! Po płaskim podaniu spod linii bramkowej Siadul miał przed sobą tylko bramkarza Euromastera Chrobrego, którego nie zdołał ominąć.

25:15

Partner z Euromastera Chrobrego Głogów musiał ratować sytuację po błędzie Niedźwiedzkiego w okolicach narożnika boiska.

24:45

Dewucki poprawił swoje poprzednie zagranie i tym razem Długosz musiał się zdecydowanie bardziej wysilić, by zatrzymać uderzenie weterana.

23:55

Dwa kroki do przodu zrobił Długosz i spokojnie przejął miękką wrzutkę Dewuckiego zza pola karnego.

23:41

Czwarte przewinienie. Tym razem Nowakowski zatrzymał nieprzepisowo Dewuckiego. Nierozsądnie grają gospodarze.

23:10

Dewucki nie pozwolił rozwinąć skrzydeł Nowakowi. Ten drugi ma dużą ochotę do atakowania, by nadrobić swojego gola samobójczego.

22:05

Kaczmar popełnił faul w bocznym sektorze boiska. To już trzecie przewinienie Euromastera Chrobrego po przerwie. Robi się niebezpiecznie.

21:05

Koryciński strzelił pochopnie. Widuch nie mógł przepuścić tego uderzenia. Na dodatek futbolówka minęła bramkę.

20:45

Ruszają do przodu futsaliści z Głogowa. Nie mieli ochoty na taki początek jak w pierwszej połowie spotkania.

21

Waleczny Euromaster Chrobry Głogów zanosi do szatni kompromisowe 2:2, choć mecz rozpoczął się od stracenia dwóch goli. Przełomowa okazała się 16. minuta, w której Szala i Nowak doprowadzili do remisu. Ciekawe, jak ułoży się spotkanie po przerwie. Piast Gliwice kontrolował długo wydarzenia, ale w końcu potknął się i nie potrafił już wrócić do tego co dobre na początku. Euromaster Chrobry dostał natomiast wiatru w żagle. Zostańcie z nami.

20:00

19:43

Strzał Mizgajskiego, a może podanie na drugi słupek do Pautiaka. Dobrze ustawili się przed rzutem wolnym gospodarze i nie pozwolili na zmianę wyniku.

19:42

Żółta kartka. Za faul taktyczny po stracie piłki został upomniany Szala.

19:05

Piękne podanie crossowe Dewuckiego przed bramkę Euromastera Chrobrego. Był tam Barański i powinien lepiej trafić w piłkę, jeżeli marzy o pokonaniu Długosza.

18:35

Piast Gliwice rozgrywa, ale daleko od bramki Długosza. Spróbuje przenieść grę na połowę przeciwnika po faulu na Pautiaku.

17:30

Podniosła się wrzawa na trybunie. Kibice odzyskali wiarę w to, że Euromastera Chrobrego stać na sprawienie niespodzianki.

17:05

Pautiak zgrał piłkę głową do własnego bramkarza. Nie pomylili się obrońca w komitywie z Widuchem.

16:35

Interesujący zwrot akcji. Niewiele wskazywało, że Piast Gliwice straci dwie bramki przed przerwą, a jednak stało się.

15:47

Gol dla Euromastera!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa GRZEGORZ NOWAK.

Mocne uderzenie z rzutu karnego Nowaka przełamało ręce Widucha i wpadło w sam narożnik bramki Piasta Gliwice. Po golu samobójczym Nowak zrehabilitował się i doprowadził do remisu 2:2!

15:46

Faul Tarasowicza na Nowaku w polu karnym i będzie znakomita szansa na wyrównanie dla głogowian!

15:29

Strzelcem bramki SEBASTIAN SZALA.

Bramka kontaktowa doda rumieńców widowisku. Na prawym skrzydle został pozostawiony bez opieki Sebastian Szala i w sytuacji sam na sam z Widuchem sprytnie przerzucił piłkę nad ramieniem Widucha do siatki!

14:50

Długosz utrzymuje Euromastera Chrobrego przy życiu. Dwie wysokich lotów interwencje golkipera po płaskich i mocnych strzałach Tarasowicza.

14:15

Piłka na połowie Euromastera Chrobrego. Dośrodkowanie Piskorza z rzutu rożnego w kierunku Dewuckiego zostało spokojnie zablokowane.

13:10

Nie ma wielu fauli, ani przerw, dlatego szybko zbliża się koniec pierwszej części spotkania. Piast Gliwice ma dwa gole przewagi.

12:25

Potężne uderzenie Grzegorza Nowaka z rzutu wolnego. Na wysokości zadania stanął Widuch i sparował szybującą piłkę na korner!

12:17

Euromaster Chrobry wznawiał grę z autu. Akcję gospodarzy przerwał faulem Pautiak. To pierwsze przewinienie Piasta.

11:25

Piast Gliwice ma korzystny wynik i nie pozwala na duże zagrożenie pod własną bramką. Wyżej notowana drużyna udowadnia, że potrafi kontrolować mecz.

10:46

Długosz przypilnował krótkiego słupka i odbił kolanem na rzut rożny strzał z ostrego kąta. Pewna interwencja bramkarza.

10:25

Tarasowicz nie trafił do bramki po podaniu Piskorza, a do końca pierwszej części meczu pozostało już mniej niż 10 minut.

09:44

Ofiarna interwencja Widucha. Bramkarz Piasta Gliwice nie pozwolił głogowianom na oddanie strzału.

09:10

Od razu po stracie gola trener Euromastera Chrobrego zażądał przerwy, by porozmawiać ze swoimi zawodnikami.

08:40

Samobójcze trafienie zalicza GRZEGORZ NOWAK.

Pechowa interwencja Nowaka i Piast Gliwice prowadzi 2:0! Doświadczony futsalista skierował do własnej bramki płaskie dośrodkowanie Dewuckiego.

08:10

Euromaster Chrobry poukładał grę w obronie, o czym już wspomnieliśmy, ale atakuje bardzo jałowo.

07:27

Po przewinieniu na Dewuckim z rzutu wolnego uderzył Mizgajski. Prosto w jedynego stojącego w murze zawodnika Euromastera Chrobrego.

07:08

Szczurek świetnie odwrócił się z piłką i wymanewrował jednym zwodem dwóch przeciwników. Po jego podaniu źle strzelił Piskorz.

06:28

Szarżował na skrzydle Konopacki i pechowo dla siebie dał się nastrzelić piłką przed defensora Piasta Gliwice. Od bramki Widuch.

05:33

Podanie Tarasowicza zostało zablokowane. Poukładali klocki w obronie gospodarze i od kilku minut grają konsekwentnie.

04:50

Próba płaskiego dośrodkowania w pole karne głogowian. Podwoili na czas krycie futsaliści w pomarańczowych koszulkach.

04:15

Barański nie spodziewał się, że wyłuska piłkę przed polem karnym Euromastera Chrobrego. Zanim złożył się do uderzenia, przybiegł obrońca.

03:25

Tym razem spokojnie Długosz, w którego kierunku poturlała się powoli futbolówka.

02:45

Riposta. Pautiak nawinął sobie przeciwnika i strzelił w kierunku okienka bramki Euromastera Chrobrego. Wyciągnął się Długosz i sparował piłkę.

02:13

Podanie na prawą flankę, gdzie był Nowak i mimo ostrego kąta, zdecydował się na uderzenie. Pudło obok bramki Piasta Gliwice.

01:30

Rozgrywają gliwiczanie i próbują narzucić swoje warunki przeciwnikom jak przystało na wyżej notowaną drużynę.

01:05

Szala ruszył po przeciwnej stronie boiska. Trochę za długo składał się do uderzenia i Piast Gliwice zdążył wrócić i zablokować rywala.

00:20

Piast Gliwice nie pozwolił rywalom z pola dotknąć piłki, a już prowadzi 1:0. Piskorz przyczaił się blisko bramki Długosza i dobił głową uderzenie Szczurka!

00:20

Euromaster Chrobry w pomarańczowo-czarnych strojach, natomiast przyjezdni z Gliwic na biało.

1

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz (Tyźlik) – Nowakowski, Niedźwiedzki, Konopacki, Pietruszko, Koryciński, Bartnicki, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski.

Piast Gliwice: Widuch (Groszak) – Mirga, Mizgajski, Szczurek, Grzywa, Groszak, Dewucki, Barański, Siadul, Pautiak, Tarasowicz, Piskorz.

Sędziowie: Krupa, Koloczek – Chowaniec, Orliński.
Zapraszamy na relację na żywo z Głogowa. Euromaster Chrobry podejmie Piasta Gliwice na koniec 14. kolejki Futsal Ekstraklasy. Początek pojedynku w poniedziałek o godzinie 18.30.
Euromaster Chrobry Głogów jest dopiero 11. w tabeli Futsal Ekstraklasy. Spośród 13 spotkań wygrał dwa i jedno zremisował. W pozostałych uznał wyższość przeciwnika. Szanse, by dostać się do grupy mistrzowskiej, ma minimalne.
Głogowianie przegrali poprzednie spotkanie 3:5 z AZS UŚ Katowice. W identycznym wymiarze zostali pokonani futsaliści Piasta Gliwice przez Gattę Active Zduńska Wola. Obie drużyny chcą się odkuć.
Piast Gliwice to nowa siła w Futsal Ekstraklasie. Po pojawieniu się w lidze nie próżnuje i w poniedziałek zagra o powrót na 3. miejsce w tabeli kosztem Pogoni '04 Szczecin.
W rundzie jesiennej Piast Gliwice zwyciężył 5:2 z Euromasterem Chrobrym Głogów. Trener gości zaznacza, że nie wyobraża sobie innego wyniku niż druga wygrana swojego zespołu. Gospodarze nie mogą sobie pozwolić na poniesienie większych strat w tabeli niż obecne.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

2:5

finał (2:2)

Gole: 16. Szala, 16. Nowak (kar.) – 1. Piskorz, 9. Nowak (sam.), 28. Piskorz, 38. Dewucki, 39. Pautiak

Kartki:   20. Szala (GŁO)

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz (Tyźlik) – Niedźwiedzki, Konopacki, Nowak, Szala – Nowakowski, Pietruszko, Koryciński, Bartnicki, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski.

Piast Gliwice: Widuch (Groszak) – Mirga, Szczurek, Tarasowicz, Piskorz – Mizgajski, Grzywa, Groszak, Dewucki, Barański, Siadul, Pautiak.

Sędziowie: Krupa, Koloczek – Chowaniec, Orliński