Spotkania towarzyskie

Olimpia Elbląg – GKS Przodkowo

1:0

finał (0:0)

21.01.2017, 14:00 • Stadion Miejski, Elbląg • Mecz towarzyski • Michał Libuda (@libudamichal)

Koniec spotkania. Olimpia Elbląg wygrała na własnym terenie w towarzyskim spotkaniu z GKS Przodkowo. Bramkę dla Elblążan zdobył w 66 minucie Anton Kołosow. W pierwszej połowie to rywal miejscowych stworzył kilka bramkowych okazji, których nie wykorzystał, dlatego że w bramce gospodarzy stał Wojciech Daniel, dobrze w tym spotkaniu dysponowany. Rozgrywający elbląskiego zespołu trafił natomiast w słupek. W drugiej części Olimpia osiągnęła przewagę, którą udokumentowała golem. (16:49:30)

90

89

Szuprytowski strzelał z dystansu a piłka poszybowała nad poprzeczką.

84

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości. Główkował na bramkę Wenger tyle, że nie było gola.

82

Przodkowo przed szansą na bramkę ale goście nie potrafili wykorzystać stworzonej szansy.

79

Szuprytowski skorzystał z okazji na strzał jednak nie zdobył gola. Trochę więcej ciekawych sytuacji stwarzają teraz rywalizujące zespoły

76

Jóźwiak w bramce Olimpii obronił strzał z rzutu wolnego.

73

Olimpia atakuje a goście kontrują. Potrafią czasem stworzyć ciekawą akcję. Obrońcy miejscowych są jednak dobrze ustawieni.

69

Jóźwiak w bramce Olimpii mógł się trochę rozgrzać. GKS nadal z problemami w ataku. Można dostrzec różnicę klasy na korzyść miejscowych.

66

Gol dla Olimpii!
Goool! Szymanowski zagrał do Piceluk, którego strzał dobił z ostrego kąta Kołosow zdobywając bramkę.

63

Spotkanie nie jest zbyt emocjonujące. Zespoły stwarzają małą liczbę sytuacji. Trochę rozczarowuje w tym momencie rywalizacja.

62

Za testowanego Soszyńskiego wchodzi Szymanowski.

54

Rzut wolny dla Olimpii. Piłka zagrana w pole karne Przodkowa jednak nie było zagrożenia. Goście nie potrafią zagrozić bramce.

51

Spotkanie toczy się głównie na połowie gości. Olimpia rozgrywa piłkę. Częściej poczyna sobie w okolicach bramki rywala.

48

Olimpia w lepszej dyspozycji w drugiej części spotkania. Na boisku kilku nowych zawodników. Przodkowo musi się napracować aby stworzyć sytuację.

Olimpia Elbląg: I połowa: Daniel – Bukacki, Niburski, Kubowicz, Pietroń, Sokołowski, Bojas, Lisiecki, Stępień, Bartkowski, Soszyński
II połowa: Jóźwiak – Maciążek, Iwanowski, Wenger, Balewski, Szuprytowski, Soszyński, Kołosow, Reszel, Rozumowski, Piceluk

46

45

40

W polu karnym piłkę przejął Bartkowski jednak jego strzał wybronił bramkarz. Olimpia w tym fragmencie jest lepsza. Gospodarze są jednak nieskuteczni.

39

Rzut rożny dla Olimpii. Stępień podał do Pietroń, który z pierwszej piłki strzelił obok słupka.

37

Powszuk nieprzepisowo powstrzymał kontrę.

34

Olimpia zaatakowała bramkę. Lisiecki podał do Stępnia w pole karne który trafił w słupek. Efektowna akcja miejscowych.

30

Spotkanie jest bardzo ciekawe. Obydwa zespoły są bardzo zaangażowane. Goście nie przestraszyli się gospodarzy.

25

Następna szansa dla gości. Powszuk zdecydował się na strzał zza pola karnego jednak Daniel znów lepszy.

22

Fantastyczna szansa dla Przodkowa. Najpierw bramkarz Daniel obronił strzał z bliska a potem dobitkę z bramki wybił zawodnik gospodarzy.

19

Olimpia nie stworzyła jeszcze bramkowej sytuacji. Wydaje się jednak, że jest częściej przy futbolówce.

16

Prostopadłe podanie do Lisieckiego przejął bramkarz. W odpowiedzi goście zagrali groźną akcję z dośrodkowaniem w pole karne.

13

GKS korzysta z wysokiego napastnika. Rzut wolny dla gości. Piłka w pole karne jednak w dobrej sytuacji nie było gola.

10

Olimpia zaczyna dominować. Częściej jest przy piłce. GKS potrafi jednak groźnie kontrować.

8

Bardzo dobra szansa dla Przodkowo. W sytuacji sam na sam z Danielem, napastnik gości nie trafił. Brawa dla bramkarza.

5

Przodkowo pokazało, że przyjechało tutaj powalczyć. Spotkanie jest zaskakująco wyrównane.

3

Spotkanie zaczęło się od ataków Olimpii. Pierwszy strzał na bramkę gości obronił goalkeeper rywala. Mecz toczy się w niezłym tempie.

Olimpia Elbląg: Daniel – Bukacki, Niburski, Kubowicz, Pietroń, Sokołowski, Bojas, Lisiecki, Stępień, Bartkowski, Soszyński

1

Przodkowo to klub rozgrywający spotkania w trzeciej lidze. W grupie znajduje się na 7 pozycji. Goście zdobyli tylko kilka punktów mniej od liderującego zespołu więc liczą się w rywalizacjo o awans. Dysponują ciekawym składem. Olimpia zmierzy się z wymagającym przeciwnikiem, który potrafi dobrze grać w piłkę.
Olimpia po niezłej jesieni na tym szczeblu chciałaby pokazać przyzwoitą formę w następnej części ligowej rywalizacji. Elblążanie będą trenować na własnych obiektach. W składzie trudno doszukiwać się znacznych roszad. Trzon drużyny tworzą nadal ci, którzy awansowali. Jednak w zajęciach gospodarzy bierze udział grupa młodzieżowców.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie sparingowe pomiędzy Olimpią Elbląg a GKS Przodkowo. Na sztucznym boisku kompleksu sportowego przy ul. Skrzydlatej miejscowi występujący w drugiej lidze zmierzą się z jednym z najlepszych zespołów w niższej klasie rozgrywkowej. Dla elbląskiego klubu będzie to pierwsze starcie przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Trenerzy będą mogli sprawdzić formę swoich zawodników. Wydaje się zatem, że starcie będzie emocjonujące mimo zimowej aury.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

1:0

finał (0:0)

Gole: 66. Kołosow

Kartki:   37. Powszuk (GPR)

Olimpia Elbląg: I połowa: Daniel – Bukacki, Niburski, Kubowicz, Pietroń, Sokołowski, Bojas, Lisiecki, Stępień, Bartkowski, Soszyński II połowa: Jóźwiak – Maciążek, Iwanowski, Wenger, Balewski, Szuprytowski, Soszyński, Kołosow, Ressel, Rozumowski, Piceluk