PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Cracovia

1:1

finał (1:0)

10.12.2016, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • 19. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:39:13)
Bramka Krzysztofa Piątka w 72. minucie dała Cracovii remis w derbach miasta. Obie drużyny są rozczarowane podziałem punktów, ale wynik 1:1 jest całkiem sprawiedliwy. Początek był ze wskazaniem na Wisłę Kraków, ale zdobyta przez nią już w 3. minucie bramka jakby ją rozluźniła, jakby niepotrzebnie ściągnęła presję atakowania. Gospodarze chcieli utrzymać skromne prowadzenie do końca i grała na mniejszej intensywności. Cracovia skorzystała więc z błędu przeciwnika i nie oddała panowania w stolicy Małopolski. Ważne pytanie brzmi: czy Krzysztof Piątek nie powinien minutę wcześniej opuścić boiska z czerwoną kartką za uderzenie Sadloka. Na pewno kibice gospodarzy będą je stawiać po derbach.

90+3

Atak Patryka Małeckiego na lewej stronie boiska. Po przyspieszeniu i podaniu skrzydłowego Brlek miał na stopie piłkę meczową. Sytuacja nie była idealna i pomocnik spudłował!

90+2

Budziński sfaulował Urygę. Piłka przyznana gospodarzom, ale pozbyli się jej bardzo szybko.

90

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu.

88

Kilka metrów dalej faulował Bartosz. Cracovia nie przetransportowała piłki dokładnie na głowę któregoś z zawodników atakujących.

87

Cracovia pozwala gospodarzom rozgrywać. Wisła gubi się i ratuje faulem na Deleu.

85

Sadlok mierzył długo z rzutu wolnego. Po oddaniu strzału tylko spojrzał z niedowierzaniem w niebiosa. Fatalne uderzenie defensora wysoko nad poprzeczką!

82

Drużyny szukają swojej tożsamości po zmianie wyniku. Kilka dośrodkowań ze stałych fragmentów, dużo zamieszania, ale tak naprawdę nikt nie był blisko wyjścia na prowadzenie.

81

Ostatnia roszada w Cracovii. Autor gola Krzysztof Piątek zwolnił miejsce na boisku Cetnarskiemu.

80

Zmiana na desancie w obozie gospodarzy. Ondrasek zagra w ostatnich minutach zamiast Pawła Brożka.

78

Korner dla Wiślaków. Walka o wypracowanie sobie jak najlepszej pozycji. Triumfował Sandomierski, który wypiąstkował futbolówkę z własnego pola karnego.

76

Żółta kartka dla Damiana Dąbrowskiego. Reprezentant Polski faulował taktycznie.

74

Podstawowe pytanie, czy Wisłę stać na jeszcze jeden atak. Przez prawie całe spotkanie koncentrowała się przede wszystkim na obronie.

72

Jović ucierpiał i natychmiast po stracie gola obrońca zostaje zamieniony na Bartosza.

72

72. Krzysztof PIĄTEK - 1:1

72

Gol dla Cracovii!
Strzelcem bramki KRZYSZTOF PIĄTEK.

Cracovia doprowadziła do remisu! Krzysztof Piątek uderzył do siatki po złym wybiciu Jovicia. Była energia, była precyzja, jest wielka radość Pasów na terenie lokalnego rywala!

70

Po żółtym kartoniku dla Sadloka i Krzysztofa Piątka. Gra wznowiona.

69

Ale draka. Bijatyka dużych chłopców przy chorągiewce boiska i za moment sędzia będzie upominać zawodników kartkami.

68

Akcja zakończona strzałem Budzińskiego to najpewniej ostatnie ostrzeżenie dla Białej Gwiazdy.

66

66.

66

Zagapili się Wiślacy i ich rywale wyszli z kontratakiem dwóch na jednego. Szarża gości zakończyła się strzałem Budzińskiego, który miał przed oczami tylko bramkarza. Załuska ustawił się idealnie i zatrzymał piłkę!

65

Były dwa rzuty rożne dla Wisły Kraków. W obu przypadkach jakoś poradzili sobie goście i pędzą z kontratakiem...

64

Szarża Małeckiego na lewej stronie boiska. Po rajdzie skrzydłowego Białej Gwiazdy gospodarze mają przynajmniej rzut rożny.

61

Podanie z głębi pola w kierunku Pawła Brożka. Szybko podwoili krycie stoperzy Cracovii i nie pozwolili rywalowi zabrać się z piłką.

60

Szybko druga reakcja z ławki rezerwowych Cracovii. W miejsce Wójcickiego wbiegł Jendrisek.

58

Piątek cofnął się po piłkę, ale zagrał zbyt ryzykownie i sędzia przyznał rzut wolny gospodarzom.

56

Dąbrowski za Stebleckiego. To pierwsza zmiana dokonana przez trenera Jacka Zielińskiego.

54

Brzyski zatrzymał faulem taktycznym przeciwnika i został upomniany żółtą kartką.

52

Covilo również chciał strzelić głową. Był już pół metra od piłki, a jednak jeszcze nie tym razem. Rywale mają go pod czujną obserwacją.

51

Kapitan Wisły Kraków był o włos od gola! Strzał Arkadiusza Głowackiego zatrzymał Sandomierski i uratował Cracovię w ważnym momencie.

49

Wisła Kraków rozpoczęła dobrze pierwszą połowę. Próbuje do tego nawiązać, ale Budziński przerwał szarżę Brożka.

47

Trenerzy nie dokonali zmian w przerwie, więc obraz meczu pozostał również podobny. Piłkarze przywitali się po przerwie faulem.

46

Kwadrans otwierający spotkanie był z wyraźnym wskazaniem na dobrze zorganizowaną w środku pola Białą Gwiazdę. Później gra wyrównała się, a statystycznie lepiej wygląda nawet Cracovia. Przyjezdni byli najbliżej gola po strzałach Piątka oraz Budzińskiego. Pasy potrzebują jednak jeszcze więcej argumentów, by pokonać dobrze dysponowanego Załuskę.
Sędzia nie doliczył nawet minuty. Po 45 minutach piłkarze zeszli do szatni. Bliżej zwycięstwa z lokalnym przeciwnikiem jest Wisła Kraków. Autorem gola na 1:0 był Brlek, który ominął Sandomierskiego kapitalnym strzałem z dystansu.

45

44

Sędzia nie dorzuci dużo czasu do pierwszej połowy, ponieważ gra była płynna. Minuta, maksymalnie dwie.

43

Steblecki przesadził z rozmachem swojego wślizgu i dlatego żółta kartka. Ofiarą ataku pomocnika Cracovii był Uryga.

41

Skuteczny chwyt Załuski po podaniu Wójcickiego. 40 minut absolutnie bez zarzutu w wykonaniu bramkarza Białej Gwiazdy.

39

39. Budziński blisko celu!

39

Centymetrów zabrakło Budzińskiemu! Pomocnik straszy nie pierwszy dziś raz z dystansu i tak blisko celu jeszcze nie był. Załuska mógł odetchnąć z ulgą.

37

Cracovia ma ochotę na gola przed przerwą, natomiast z trudem przedziera się przez obronę przeciwnika. Lekiem na to są strzały z dystansu, ale takie jak Stebleckiego nie mają szans powodzenia.

35

Krótkie oblężenie pola karnego Cracovii. Sędzia asystent mówi stop, sygnalizując spalonego Patryka Małeckiego.

33

Mateusz Szczepaniak doszedł do dośrodkowania Brzyskiego z rzutu wolnego i mógł to zrobić lepiej! Strzał głową byłego piłkarza Miedzi Legnica obok bramki gospodarzy. Wszystko to kontrolował Załuska.

32

Szybko trzeba zapomnieć o rzucie wolnym dla Wisły i przygotować się na stały fragment po przewinieniu Małeckiego na Wójcickim.

30

Faul na Pawle Brożku. Na boisku przysiadł również Popović po ostrym wejściu Budzińskiego.

28

Strzałowi Budzińskiego zabrakło dużo do ideału. Głowacki oczekuje jednak od defensywnych pomocników, że będą wcześniej atakować pomocnika Cracovii.

28

Od rzutu wolnego Cracovia. Jej przeciwnik natychmiast wystartował do pressingu.

26

W pułapkę ofsajdową wpadł Małecki i jak na siebie, nawet nie protestował żywiołowo. Zrewanżował się atakiem na lewym skrzydle Szczepaniak.

24

Uspokojenie, wyciszenie, wyczekiwanie. Od kilku minut bez sytuacji podbramkowej. Rywalizacja w środku pola wyrównała się.

22

Po kwadransie ze wskazaniem na Wisłę Kraków goście nie tyle przejęli inicjatywę, ale pokazali, że mogą być niebezpieczni w derbach.

21

Sadlokowi zabrakło boiska, a swój rajd próbował przeprowadzić blisko Jacka Zielińskiego, który wygląda na mocno poddenerwowanego.

20

Dla odmiany stały fragment gospodarzy. Głowacki polował na wrzutkę z rzutu rożnego i co prawda dopadł do piłki, ale nie spożytkował tej sytuacji.

18

Brzyski dośrodkował zdecydowanie zbyt płasko z rzutu wolnego. To nie mogło skończyć się golem.

16

16. Instynktowna interwencja Załuski!

16

Łukasz Załuska zatrzymał pierwszą, konkretną akcję Cracovii. Bramkarz rzucił się pod nogi Krzysztofa Piątka i utrudnił strzał po płaskim dośrodkowaniu!

15

Kwadrans za kibicami i środek pola wygrywa dotychczas Wisła Kraków. Operuje tam w pierwszej kolejności aktywny i nieustępliwy Brlek.

13

Biała Gwiazda miała jeszcze rzut wolny. Niewiele wynikło z dośrodkowania Denisa Popovicia. Biała Gwiazda na chwilę przepędzona spod bramki Sandomierskiego.

12

W odpowiedzi rajd Małeckiego. We własne pole karne powrócił Covilo i nie pozwolił charakternemu pomocnikowi rozwinąć skrzydeł.

11

Złe podanie Covilo i Steblecki został spokojnie odprowadzony wraz z futbolówką poza boisko. Od bramki Załuska.

9

Brlek znów popisał się przechwytem, a zainicjowana przez autora gola akcja została zakończona dośrodkowaniem w rękawice Sandomierskiego.

7

Cracovia musi znaleźć sposób na przejście przez szyki obronne przeciwnika. Na razie uspokaja skołatane nerwy, wymieniając podania w centrum boiska.

6

Deleu dośrodkował w pole karne. Nie bez problemu poradzili sobie obrońcy Wisły Kraków.

5

Będzie łatwiej gospodarzom. Mogą kontrolować wydarzenia, delikatnie schować się, a przede wszystkim nie muszą atakować za wszelką cenę.

3

3. Petar BRLEK - 1:0

3

Gol dla Wisły!
Strzelcem bramki PETAR BRLEK.

Pierwszy wypad gospodarzy na połowę Cracovii i od razu bramka na 1:0! Brlek wyłuskał piłkę między chaotycznymi rywalami i popisał się kapitalnym uderzeniem zza 16. metra blisko okienka. Sandomierski próbował interweniować, ale nie zdążył!

2

Drużyny w tradycyjnych strojach. Wisła Kraków w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, a przyjezdni w pasiastych trykotach.

1

Drużyny wychodzą na murawę, trybuny wypełnione, a obecni na nich kibice czekają na dobre widowisko.

Trwa rozgrzewka w Krakowie.

Wisła Kraków: Załuska – Jović, Uryga, Głowacki (C), Sadlok – Mączyński, Popovič – Boguski, Brlek, Małecki – Paweł Brożek.

Rezerwowi: Miśkiewicz – Żemło, Ondrášek, Mójta, Bartosz, Cywka, Guzmics.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak (C), Wołąkiewicz, Brzyski – Steblecki, Čovilo – Wójcicki, Budziński, Szczepaniak – Krzysztof Piątek.

Rezerwowi: Stępniowski – D. Dąbrowski, Jendrišek, Bejan, Cetnarski, Wdowiak, Ferraresso.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Wydarzeniem soboty w Lotto Ekstraklasie będą derby Krakowa. Wiosenne, choć rozegrane jesienią starcie Wisły z Cracovią odbędzie się na stadionie im. Henryka Reymana. Pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego o godzinie 20.30.
Wisła Kraków przystąpi do derbów z wyższego miejsca w Lotto Ekstraklasie. Krzywa wznosząca poprowadziła Białą Gwiazdę na 8. miejsce w tabeli. W sobotę może nawet zapewnić sobie zimowanie na miejscu premiowanym grą w grupie mistrzowskiej.
Drużyna trenerów Kmiecika i Sobolewskiego punktuje głównie na własnym stadionie. To jej niewątpliwy atut, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że Cracovia jeszcze nie przywiozła kompletu punktów z żadnego meczu wyjazdowego.
W poprzedniej kolejce Wiślacy pokonali aż 3:0 Lechię Gdańsk, natomiast Cracovia tylko zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna. Był to następny występ Pasów poniżej oczekiwań. Po nim Cracovia ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.
Obecnie w stolicy Małopolski rządzi Cracovia. 5 sierpnia drużyna Jacka Zielińskiego rozprawiła się z lokalnym przeciwnikiem 2:1. Na prowadzenie wyszła dzięki celnym strzałom Budzińskiego i Szczepaniaka, natomiast Wisła odpowiedziała tylko jednym trafieniem Patryka Małeckiego.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

1:1

finał (1:0)

Gole: 3. Brlek – 72. Krzysztof Piątek

Kartki:   70. Sadlok (WIS) – 43. Steblecki (CRA), 54. Brzyski (CRA), 70. Krzysztof Piątek (CRA), 76. D. Dąbrowski (CRA)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 3:1. Foule: 17:22.

Wisła Kraków: Załuska – Jović (72. Bartosz), Uryga, Głowacki (C), Sadlok – Mączyński, Popovič – Boguski, Brlek, Małecki – Paweł Brożek (80. Ondrášek).
Zmiany: Miśkiewicz – Żemło, Ondrášek, Mójta, Bartosz, Cywka, Guzmics.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak (C), Wołąkiewicz, Brzyski – Steblecki (56. D. Dąbrowski), Čovilo – Wójcicki (60. Jendrišek), Budziński, Szczepaniak – Krzysztof Piątek (81. Cetnarski).
Zmiany: Stępniowski – D. Dąbrowski, Jendrišek, Bejan, Cetnarski, Wdowiak, Ferraresso.

Sędziowie: Kwiatkowski – Obukowicz, K. Wójcik – P. Urban