PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Cracovia

1:1

finał (1:0)

10.12.2016, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • 19. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:39:13)
Bramka Krzysztofa Piątka w 72. minucie dała Cracovii remis w derbach miasta. Obie drużyny są rozczarowane podziałem punktów, ale wynik 1:1 jest całkiem sprawiedliwy. Początek był ze wskazaniem na Wisłę Kraków, ale zdobyta przez nią już w 3. minucie bramka jakby ją rozluźniła, jakby niepotrzebnie ściągnęła presję atakowania. Gospodarze chcieli utrzymać skromne prowadzenie do końca i grała na mniejszej intensywności. Cracovia skorzystała więc z błędu przeciwnika i nie oddała panowania w stolicy Małopolski. Ważne pytanie brzmi: czy Krzysztof Piątek nie powinien minutę wcześniej opuścić boiska z czerwoną kartką za uderzenie Sadloka. Na pewno kibice gospodarzy będą je stawiać po derbach.

90+3

Atak Patryka Małeckiego na lewej stronie boiska. Po przyspieszeniu i podaniu skrzydłowego Brlek miał na stopie piłkę meczową. Sytuacja nie była idealna i pomocnik spudłował!

90+2

Budziński sfaulował Urygę. Piłka przyznana gospodarzom, ale pozbyli się jej bardzo szybko.

90

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu.

88

Kilka metrów dalej faulował Bartosz. Cracovia nie przetransportowała piłki dokładnie na głowę któregoś z zawodników atakujących.

87

Cracovia pozwala gospodarzom rozgrywać. Wisła gubi się i ratuje faulem na Deleu.

85

Sadlok mierzył długo z rzutu wolnego. Po oddaniu strzału tylko spojrzał z niedowierzaniem w niebiosa. Fatalne uderzenie defensora wysoko nad poprzeczką!

82

Drużyny szukają swojej tożsamości po zmianie wyniku. Kilka dośrodkowań ze stałych fragmentów, dużo zamieszania, ale tak naprawdę nikt nie był blisko wyjścia na prowadzenie.

81

Ostatnia roszada w Cracovii. Autor gola Krzysztof Piątek zwolnił miejsce na boisku Cetnarskiemu.

80

Zmiana na desancie w obozie gospodarzy. Ondrasek zagra w ostatnich minutach zamiast Pawła Brożka.

78

Korner dla Wiślaków. Walka o wypracowanie sobie jak najlepszej pozycji. Triumfował Sandomierski, który wypiąstkował futbolówkę z własnego pola karnego.

76

Żółta kartka dla Damiana Dąbrowskiego. Reprezentant Polski faulował taktycznie.

74

Podstawowe pytanie, czy Wisłę stać na jeszcze jeden atak. Przez prawie całe spotkanie koncentrowała się przede wszystkim na obronie.

1:1

finał (1:0)

Gole: 3. Brlek – 72. Krzysztof Piątek

Kartki:   70. Sadlok (WIS) – 43. Steblecki (CRA), 54. Brzyski (CRA), 70. Krzysztof Piątek (CRA), 76. D. Dąbrowski (CRA)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 3:1. Foule: 17:22.

Wisła Kraków: Załuska – Jović (72. Bartosz), Uryga, Głowacki (C), Sadlok – Mączyński, Popovič – Boguski, Brlek, Małecki – Paweł Brożek (80. Ondrášek).
Zmiany: Miśkiewicz – Żemło, Ondrášek, Mójta, Bartosz, Cywka, Guzmics.

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak (C), Wołąkiewicz, Brzyski – Steblecki (56. D. Dąbrowski), Čovilo – Wójcicki (60. Jendrišek), Budziński, Szczepaniak – Krzysztof Piątek (81. Cetnarski).
Zmiany: Stępniowski – D. Dąbrowski, Jendrišek, Bejan, Cetnarski, Wdowiak, Ferraresso.

Sędziowie: Kwiatkowski – Obukowicz, K. Wójcik – P. Urban