3:2

finał (0:0)

10.12.2016, 20:45 • Santiago Bernabéu, Madryt • Runda 15 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:44:54)
Co to było za widowisko na Santiago Bernabeu. Oba zespoły stworzyły nam dzisiaj kapitalne widowisko piłkarskie, które trzymało w napięciu do ostatniej sekundy. Blisko byli gracze Deportivo sprawienia sensacji w Madrycie i nawet do 84. prowadzili po dwóch trafieniach Joselu i jednym Moraty dla gospodarzy. Później jednak ze świetnej strony pokazał się wprowadzony po przerwie Diaz, który doprowadził do wyrównania. Gdy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów, przypomniał o sobie kapitan miejscowego zespoły. Sergio Ramos kolejny już raz zapewnia punkty swojej drużynie w samej końcówce rywalizacji. Nie możemy zapomnieć o dobrym meczu Przemysława Tytonia, który kilka razy wykazał się fantastycznymi paradami.

90+7

90+7

W ostatniej minucie spotkania goście wykonywać będą jeszcze rzut rożny. Nie widać jednak Przemysława Tytonia w polu karnym.

90+6

Morata mógł zakończyć już definitywnie emocje w tym meczu, ale po dośrodkowaniu na ósmy metr niecelnie przymierzył głową!

90+6

Bardzo wysokim pressingiem zaatakowali teraz graczy Zidane'a goście. Wszystko ostatecznie zakończyło się przewinieniem jednego z przyjezdnych piłkarzy.

90+5

Najgorzej w tej sytuacji z pewnością czują się kibice i zawodnicy Deportivo. Ich ulubieńcy powalczą jednak do samego końca z faworyzowanymi Królewskimi.

90+4

Z pewnością ten mecz potrwa jeszcze kilka minut. Mieliśmy już w doliczonym czasie gry dłuższą przerwę w grze.

90+2

Gol dla Realu!
Strzelcem bramki SERGIO RAMOS!

To właśnie dla takich spotkań kocha się piłkę nożną! Po dośrodkowaniu Kroosa z rzutu rożnego najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Sergio Ramos i uderzeniem głową pokonał kompletnie bezradnego Przemysława Tytonia! Królewscy na prowadzeniu w końcówce meczu!

90+1

Morata uderza bardzo groźnie głową, a Tytoń wyciąga piłkę niemal z poprzeczki! Wpadł jednak później na słupek i wyraźnie ucierpiał nasz rodak!

90+1

Sędzia dolicza do tego meczu aż pięć minut. Jest to sporo czasu dla obu teamów, aby przesądzić wynik na swoją korzyść.

90

To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Real Madryt atakuje siłą niemal wszystkich zawodników bramkę Tytonia.

89

Mamy chwilową przerwę w grze. Jak się okazało ucierpiał w poprzedniej sytuacji Tytoń, którego spokojnie pocieszył Morata. Później jeden z graczy Deportivo zaognił sytuację.

88

Żółtą kartkę otrzymuje Sidnei (Deportivo La Coruña).

88

Żółtą kartkę otrzymuje Sergio Ramos (Real Madryt).

88

Żółtą kartkę otrzymuje Keylor Navas (Real Madryt).

88

Ależ interweniuje teraz w bramce Tytoń! Uprzedził on w ostatniej chwili dwóch wbiegających zawodników Realu Madryt!

86

Niezwykle ambitnie walczą teraz Królewscy o zwycięstwo w tym meczu. Sędzia z pewnością doliczy jeszcze kilka dodatkowych minut.

84

84. Mariano Díaz (REA) - 2:2

84

Strzelcem bramki MARIANO DÍAZ!

Tutaj widać wyraźny nos trenerski ze strony Zidane'a! Wprowadził on na boisko Diaza, który odpłacił mu się najlepiej jak mógł! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła wyskoczył napastnik najwyżej w polu karnym i skierował futbolówkę do siatki Tytonia!

83

Marcelo wypracował sobie dobrą pozycję do dośrodkowani, ale niezwykle pewnym punktem zespołu jest dzisiaj Przemysław Tytoń. Wyłapał on centrę Brazylijczyka.

82

Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Ryan Babel, na boisku pojawia się Fayçal Fajr.

82

Babel jak to ma w zwyczaju musiał sprowokować swojego rywala, ale tym razem upiekło się holenderskiemu skrzydłowemu.

81

Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Danilo, na boisku pojawia się Marcelo.

81

Bardzo bliscy swojej sytuacji strzeleckiej byli gospodarze, ale w polu karnym niepotrzebnie upadł Nacho! Nie był on faulowany przez swojego rywala.

80

To już ostatnie dziesięć minut tego pojedynku. Wszystko wskazuje na to, że będziemy dzisiaj świadkami sensacji na Santiago Bernabeu.

79

Udaje się teraz przyjezdnym zawodnikom przez dłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki na połowie przeciwnego zespołu.

78

Vazquez ładnie złamał akcję do środka, ale nie potrafił wypracować sobie pozycji strzeleckiej tuż przed polem karnym.

77

James znalazł pozycję do dośrodkowania z lewej strony boiska, ale żaden z jego partnerów nie wygrał pojedynku główkowego.

76

Diaz otrzymał świetne dośrodkowanie od Kroosa w polu karnym, ale słusznie sędzia asystent zasygnalizował minimalny ofsajd.

75

Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Florin Andone, na boisku pojawia się Pedro Mosquera.

74

Morata świetnie pokazał się partnerowi w bocznej strefie boiska i centrował w pełnym biegu, jednak Diaz nie zdążył dobiec do piłki przed bramką!

73

Nacho posyła kolejne już w tym meczu niedokładne dośrodkowanie w pole karne Deportivo. Zidane jest coraz bardziej nerwowy przy linii bocznej boiska.

72

Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Isco, na boisku pojawia się Mariano Díaz.

72

Isco bardzo dobrze znalazł partnera po zagraniu piętką, jednak po późniejszym dośrodkowaniu nie było zagrożenia pod bramką rywala.

71

Coraz mniej czasu na odrobienie strat mają Królewscy. Widać coraz więcej zbędnego pośpiechu w ich poczynaniach.

70

Żółtą kartkę otrzymuje Álvaro Morata (Real Madryt).

69

Guilherme nie podnosi się z boiska po starciu z Moratą. Hiszpański napastnik faulował przeciwnika w tej sytuacji.

68

Deportivo walczy teraz o każdy centymetr boiska. W polu karnym upadł Alvaro Morata, ale o jedenastce nie mogło być mowy.

67

Bardzo szybko do wyrównania mogli doprowadzić miejscowi piłkarze. Toni Kroos uderzał w kierunku dalszego rogu bramki z linii pola karnego, ale został zablokowany.

66

Zmiana w drużynie Real Madryt: z boiska schodzi Marco Asensio, na boisku pojawia się Lucas Vázquez.

65

65. Joselu (DEP) - 1:2

65

Gol dla Deportivo!
Strzelcem bramki JOSELU!

Co tu się dzieje na Santiago Bernabeu! Kolejny raz stworzyli sobie sytuację dwóch na dwóch goście i kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony boiska obsłużony został Joselu! Ten bez trudu poradził sobie z Ramosem i pokonał wychodzącego z bramki Navasa!

65

Wydawało się, że gospodarze mają ten mecz pod pełną kontrolą. Jednak przez jeden indywidualny błąd to wszystko może się zmienić.

63

63. Joselu (DEP) - 1:1

63

Ależ błąd popełnił w tej sytuacji Casemiro! Dryblował on tuż przed własnym polem karnym i stracił piłkę! Później została ona dostarczona na dwudziesty metr do świetnie ustawionego Joselu! Ten z kolei huknął potężnie pod poprzeczkę i nie dał szans Navasowi na skuteczną interwencję!

62

Kapitalnie interweniuje w bramce Przemysław Tytoń! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i odbiciu piłki przez Albentosy wyłapuje on strzał tuż przed bramką!

62

Gubią się na własnej połowie miejscowi piłkarze. Starali się to wykorzystać gospodarze, ale zagranie Moraty zostało wybite na korner.

61

Koronkowa akcja miejscowego teamu kończy się stratą. Później faulowany był wyprowadzający piłkę Joselu.

60

Godzina tej rywalizacji już za nami. Królewscy z Madrytu wygrywają 1:0 i nadal mają zdecydowanie lepszą statystykę posiadania piłki (60%-40%).

59

Albentosa otrzymuje żółtą kartkę i może się tylko cieszyć, że nie wyleciał za faul na Nacho.

58

Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Emre Çolak, na boisku pojawia się Joselu.

58

Najpierw piłkę traci w ofensywnej akcji Danilo i Andone ruszył z błyskawiczną kontrą. Zatrzymał go jednak Pepe.

57

Los Blancos wydają się teraz kontrolować boiskowe wydarzenia. Szukają gracze Zidane'a swoich okazji na podwyższenie prowadzenia.

56

Toni Kroos wrzuca piłkę z rzutu wolnego. Została ona jeszcze później zgrana przez Morate na dziesiąty metr, jednak tam dobrze interweniuje Tytoń.

54

Real Madryt cofnął się teraz nieco na własną połowę boiska i oczekuje okazji do wyjścia z szybkimi kontratakami.

53

Colak posyła dzisiaj świetne dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Tym jednak razem nikt nie zdołał zamknąć centry na piątym metrze.

52

Starają się szybko odpowiedzieć goście. Andone mijał już na skrzydle Pepe i Portugalczyk musiał w tej sytuacji ratować się faulem.

50

50. Álvaro Morata (REA) - 1:0

50

Strzelcem bramki ÁLVARO MORATA.

Bardzo dobrze zachowali się w tej sytuacji Królewscy! Najpierw odebrali oni rywalowi piłkę na skrzydle i szybko Isco dostrzegł lepiej ustawionego na dwudziestym metrze Morate! Hiszpan ładnie przymierzył zza szesnastki i pokonał bezradnego Przemysława Tytonia!

50

Dobrze krążyła piłka między kolejnymi zawodnikami Realu Madryt. James i Morata starali się nieco przyspieszyć akcję, ale w porę interweniuje defensor gości.

49

Danilo najpierw ładnie przejął piłkę na połowie rywali, ale później pomagał sobie ręką przy opanowaniu futbolówki.

48

Gospodarze starają się umiejętnie wymieniać kolejne podania w środkowej strefie boiska i dojść do pozycji strzeleckiej.

47

Tym razem grę od środka boiska wznawiają przyjezdni piłkarze. Nie mieliśmy żadnych zmian w przerwie meczu.

46

Za nami pierwsza odsłona tej rywalizacji. Gdyby nie spięcie w ostatniej minucie, kiedy to Babel zaatakował łokciem Pepe, to powiedzielibyśmy, że gra była niezwykle czysta. Oba zespoły stworzyły sobie okazje na zdobycie bramki, ale nada utrzymuje się bezbramkowy remis. Dla gospodarzy najlepszą okazję zmarnował James Rodriguez, który przegrał pojedynek sam na sam z Tytoniem. Po drugiej stronie mieliśmy uderzenie w słupek Borgesa. Liczymy więc na dalsze emocje w drugiej części meczu.

45

45

Żółtą kartkę otrzymuje Ryan Babel (Deportivo La Coruña).

45

James starał się w tej sytuacji ładnie uruchomić wbiegającego w szesnastkę Danilo, ale ten przewrócił się i nie opanował futbolówki.

44

Nie mieliśmy w pierwszej części tego meczu dłuższych przerw w grze, więc sędzia niebawem powinien zaprosić oba teamy do szatni.

43

Wszystko wskazuje na to, że goście zdołają utrzymać bezbramkowy remis do przerwy. Z pewnością jeden punkt będzie dzisiaj dla nich świetną zdobyczą.

42

Danilo tym razem centrował zaskakująco na dwunasty metr i był tam wbiegający James. Kolumbijczyk uderzał z pierwszej piłki, ale wyraźnie się pomylił.

41

Od dłuższej chwili Real Madryt nie schodzi z połowy Deportivo. Udało się jednak obecnie gościom zmusić rywali do wycofania futbolówki do bramkarza.

40

Pięknym piąstkowaniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykazał się Przemysław Tytoń. Po chwili znowu gospodarze wykonywać będą korner.

39

Po dośrodkowaniu w pole karne dobrze piłkę na szóstym metrze opanował Morata. Po obrocie został on jednak skutecznie zablokowany.

38

Co ciekawe oba zespoły oddały na chwilę obecną po dwa celne uderzenia. Jeśli chodzi o liczbę strzałów, to więcej jest na koncie Realu Madryt.

37

Real Madryt gubi się teraz we własnej strefie defensywnej. Wszystko stara się uspokoić Isco, który gra dzisiaj naprawdę dobry mecz.

35

35. Celso Borges trafia tylko w słupek:

35

Jakim cudem tutaj piłka nie wpadła do siatki! Borges uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i piłka trafiła w słupek! Później przeszła ona niemal po linii bramkowej i wyszła za boisko!

35

Asensio najpierw stracił w dość łatwy sposób futbolówkę na własnej połowie boiska, a później musiał ratować się faulem na rywalu.

34

Morata walczył z Juanfranem o piłkę na skraju pola karnego i ostatecznie sędzia uznał, że to napastnik popełnił faul w ofensywie.

33

Ogromną determinacją wykazują się teraz gracze przyjezdnego teamu i nie pozwalają gospodarzom rozegrać ataku pozycyjnego.

32

Kroos posyła zbyt słabe dośrodkowanie z narożnika boiska. Później jednak znowu szybko futbolówkę przejmują Królewscy.

31

Isco znowu próbował stworzyć sobie sytuację do dośrodkowania na skrzydle, ale wszystko kończy się rzutem rożnym.

30

Po ogromnym błędzie gości w defensywie James wyszedł sam na sam z bramkarzem! Finalnie jego strzał w dalszy róg bramki kapitalnie wybronił Tytoń!

29

29. Borges tym razem nie zdołał pokonać Navasa strzałem w krótki róg:

29

Kapitalną okazję miał przyjezdny team! Borges uderzał po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w krótki róg bramki i świetnie spisał się Navas!

28

Rzut rożny dla gości. Po jego wykonaniu Nacho wybija piłkę na kolejny korner. W tej statystyce przeważają przyjezdni (1:2).

27

Ależ ograł teraz na skrzydle Colak doświadczonego Sergio Ramosa. Później jednak zagapił się i stracił futbolówkę.

26

26. Sergio Ramos ładnie przymierzył z rzutu wolnego:

26

Nieźle ze stałego fragmentu gry przymierzył Sergio Ramos! Piłka po strzale obrońcy przeleciała jednak tuż nad bramką Przemysława Tytonia!

25

Żółtą kartkę otrzymuje Celso Borges (Deportivo La Coruña).

24

Bardzo ostrym wślizgiem potraktował teraz rywala Sergio Ramos, ale trafił w piłkę i goście w efekcie wznowią od wrzutu.

23

Zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki są póki co zawodnicy miejscowego teamu, ale niewiele z tego wynika (60%-40%).

22

Poklepali teraz nieco piłką na połowie rywali goście, jednak ostatecznie wszystko zakończyło się niecelną centrą Juanfrana.

21

Andone starał się przedrzeć w szesnastkę miejscowej drużyny, jednak został zatrzymany przez Isco. Od autu wznowią goście.

20

Tym razem to Danilo podłączył się do ofensywnej akcji swojej drużyny. Otrzymał świetne podanie w pole karne, ale uprzedził go w ostatniej chwili Tytoń.

19

Isco nieźle centrował na ósmy metr, jednak zdecydowanie nie radzi sobie Morata i znowu był na wyraźnym ofsajdzie.

18

Sidnei świetnie powalczył o piłkę z Isco w polu karnym i kapitan Deportivo okazał się górą w tym pojedynku.

17

17. Nikt nie zdołał w tej sytuacji zamknąć centry Marco Asensio:

17

Wyborną okazję na objęcie prowadzenia mieli gospodarze! James dograł na prawe skrzydło do Asensio, a ten kapitalnie dośrodkował! Ostatecznie w sporym tłoku zdołał wyłapać futbolówkę Tytoń!

16

Gil złamał akcję do środka i tam był faulowany przez Kroosa. Za moment Deportivo wznowi grę od rzutu wolnego.

15

Pepe znowu był faulowany przez Andone. Widać wyraźnie, że napastnik gości będzie dzisiaj ostro walczył z doświadczonym Portugalczykiem.

14

Nie mieliśmy zagrożenia pod bramką Tytonia po wykonanym rzucie rożnym. Chwilę później indywidualną akcję wyprowadził Isco, ale jego uderzenie zdecydowanie mija bramkę.

13

13. Nacho nie zdołał w tej sytuacji oddać uderzenia na bramkę:

13

Ależ okazję miał w tej sytuacji Nacho! Wykorzystał on nieporadność rywala w polu karnym i później nie zdążył oddać strzału z ósmego metra!

12

Juanfran wznowi za moment grę od wrzutu z autu. Statystyka celności podań jak do tej pory zdecydowanie wskazuje na Królewskich (79%-72%).

11

Wysoko z pressingiem podeszli teraz goście i spore problemy sprawiło to miejscowym piłkarzom. Finalnie błąd popełnia na skrzydle Asensio.

10

Starają się teraz przez dłuższy czas utrzymać w posiadaniu piłki przyjezdni piłkarze. Dobrze weszli z akcją w szesnastkę Realu, ale tam faulowany był Pepe.

9

Goście z La Coruñii starają sobie stworzyć okazję do wyjścia z szybką kontrą, ale póki co dobrze radzą sobie Królewscy z Madrytu.

8

Toni Kroos miał sporo miejsca w środkowej strefie boiska i zdecydował się momentalnie na uderzenie. Trafił jednak w dobrze ustawionego Sydnei'a.

7

Deportivo stara się wyjść wyżej z pressingiem, jednak odpowiednio zachował się Pepe, który wycofał futbolówkę do Navasa.

6

Kroos świetnym krzyżowym podaniem znalazł Asensio. Ten jednak później zbyt długo zwlekał z decyzją o oddaniu uderzenia.

5

Gaizka Garitano od samego początku stoi przy linii bocznej boiska i motywuje swoich podopiecznych do walki z wyżej notowanym rywalem.

4

Isco przeprowadził świetną ofensywną akcję środkiem boiska i ostatecznie dograł na lewe skrzydło do Moraty. Napastnik był jednak na spalonym.

3

Ten mecz będzie z pewnością szansą na pokazanie się dla Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk nie ma w ostatnim czasie zbyt wysokiej formy.

2

Rozpoczynamy emocje na Santiago Bernabeu. Real Madryt szybko chce wyprowadzić swoją akcję ofensywną, ale gracz tego teamu był faulowany.

1

Real Madryt: Navas – Danilo, Ramos, Pepe, Nacho – Kroos, Casemiro, Asensio – Isco, Morata, James.
Rezerwowi: Casilla, Carvajal, Varane, Marcelo, Kovacić, Vazquez, Mariano.

Deportivo La Coruña: Tytoń – Juanfran. Albentosa, Sidnei, Navarro – Guilherme, Borges – Gil, Colak, Babel – Andone.
Rezerwowi: Lux, Mosquera, Joselu, Marlos, Arribas, Luisinho, Fajr..
Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to spotkanie już w najbliższą sobotę o godzinie 20:45 do naszej relacji!
Deportivo La Coruña:

Drużyna ta niezbyt dobrze radzi sobie w tym sezonie jako beniaminek Primera Division. Po czternastu kolejkach zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli i nad strefą spadkową ma tylko jeden punkt przewagi. Bilans bramkowy teamu jest na minusie (18:24). Najskuteczniejszym zawodnikiem Los Turcos jest Florin Andone, który ma na koncie pięć bramek. W ostatniej ligowej kolejce gracze z El Riazor pokonali bardzo pewnie na własnym obiekcie 5:1 Real Sociedad.
Real Madryt:

Królewscy w tym sezonie spisują się bardzo dobrze i w rozgrywkach ligowych pewnie prowadzą w tabeli. Nad drugą FC Barceloną mają obecnie aż sześć punktów przewagi. Do tego należy dodać bardzo solidny bilans bramkowy (37:12). Ostatni swój mecz podopieczni Zidane'a rozegrali w Lidze Mistrzów i zremisowali na własnym obiekcie 2:2 z Borussią Dortmund. Warto dodać, że najskuteczniejszym w rozgrywkach La Liga zawodnikiem Realu jest Cristiano Ronaldo, który ma w dorobku dziesięć goli.
Już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję najprawdopodobniej oglądać występ drużyny Przemysława Tytonia na Santiago Bernabeu. Miejscowy Real Madryt podejmować będzie Deportivo La Coruña. Faworytem tej rywalizacji są rzecz jasna gospodarze, jednak nie możemy zapominać, że Zespół z El Riazor już kilka razy był w stanie sprawiać niespodzianki w tym sezonie. Spodziewamy się w związku z tym bardzo emocjonującego widowiska!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

3:2

finał (0:0)

Gole: 50. Morata, 84. Díaz, 90+2. Ramos – 63. Joselu, 65. Joselu

Kartki:   70. Morata (REA), 88. Navas (REA), 88. Ramos (REA) – 25. C. Borges (DEP), 45. Babel (DEP), 59. Albentosa (DEP), 88. Sidnei (DEP)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 4:1. Foule: 16:17.

Real Madryt: Navas – Danilo (81. Marcelo), Pepe, Ramos (C), Nacho – Casemiro, Kroos – Asensio (66. L. Vázquez), Isco (72. Díaz), James Rodríguez – Morata.
Zmiany: Casilla – Carvajal, Marcelo, Varane, Díaz, Kovačić, L. Vázquez.

Deportivo La Coruña: Tytoń – Juanfran, Albentosa, Sidnei (C), F. Navarro – Guilherme, C. Borges – Gil, Çolak (58. Joselu), Babel (82. Fajr) – Andone (75. Mosquera).
Zmiany: Lux – Moreno, Mosquera, Joselu, Luisinho, A. Arribas, Fajr.

Główny: Santiago Jaime Latre
Asystenci: Jorge Bueno Mateo, Fernando Tresaco Escabosa
Techniczny: Daniel Baiges Dones