0:0

finał (0:0)

28.10.2016, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Runda 9 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:24:42)
Za nami bardzo słabe spotkanie na Borussia Park w M'Gladbach. Miejscowe Źrebaki zremisowały bezbramkowo z Eintrachtem Frankfurt i niezbyt poprawiły swoją sytuację w ligowej tabeli. Podopieczni Schuberta obecnie z dwunastoma punktami plasują się na ósmym miejscu w ligowej tabeli. Orły z kolei nadal mają trzy oczka więcej i zajmują szóstą lokatę. W tej rywalizacji oba teamy stworzyły sobie po jednej świetnej okazji na zdobycie bramki. W pierwszej odsłonie Hrgota uderzył z bliska tylko w boczną siatkę, natomiast po przerwie bombę Wendta sparował na poprzeczkę Hradecky. Remis jest tutaj w pełni sprawiedliwym wynikiem.

90+2

90+2

Hahn faulował w tej sytuacji wyskakującego do piłki Hradecky'ego i w efekcie od rzutu wolnego swoją grę wznowią za moment goście.

90+1

Sędzia doliczył do tego spotkania równe dwie minuty. Ciężko spodziewać się, że będziemy świadkami jeszcze jakieś bramki w tym meczu.

90

W końcowych fragmentach mamy całą masę przewinień z obu stron. Tym razem Kramer zagrał nakładką i faulował w ofensywie.

89

Za moment dowiemy się ile minut zdecyduje się doliczyć arbiter do tej rywalizacji. Powinno skończyć się na dodatkowych dwóch minutach.

88

Borussia M'Gladbach wyprowadza jeden ze swoich ostatnich ataków w tym spotkaniu. Goście z Frankfurtu stosują wysokie podejście pressingiem.

87

Kiepsko wygląda od kilku minut gra obu teamów na boisku. Większość akcji jest rwanych i niezbyt dobrze przemyślanych.

86

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Fabian Johnson, na boisku pojawia się Nico Schulz.

85

Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis, ale liczymy jeszcze na ofensywne akcje z obu stron.

84

Żółtą kartkę otrzymuje Shani Tarashaj (Eintracht Frankfurt).

83

Dopiero teraz starają się grać agresywniej miejscowi piłkarze. Może to być zbyt mało, aby wyszarpać zwycięstwo w tej rywalizacji.

82

Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Mijat Gaćinović, na boisku pojawia się Shani Tarashaj.

81

Elvedi dobrze spisał się w grze defensywnej i wygrał pojedynek biegowy z rozpędzonym Seferoviciem.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Szabolcs Huszti (Eintracht Frankfurt).

79

Obaj szkoleniowcy na stojąco oglądają poczynania swoich podopiecznych. Hahn nie zdołał w swojej ofensywnej akcji wywalczyć nawet rzutu rożnego.

78

Seferović ładnie otrzymał się w posiadaniu piłki mimo ataków Korba. Zdołał on wycofać futbolówkę do swoich defensorów.

77

Eintracht teraz zdecydowanie postawił na defensywę. Nie widzimy już tak wysokiego podejścia pressingiem z ich strony.

76

Nieco ponad kwadrans do zakończenia tego spotkania. Grę za moment od rzutu wolnego wznowią przyjezdni piłkarze.

75

Zmiana w drużynie Eintracht Frankfurt: z boiska schodzi Branimir Hrgota, na boisku pojawia się Haris Seferovic.

74

Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Mahmoud Dahoud, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

74

Może teraz ożywi nam się nieco to spotkanie. Gospodarze poczuli nieco wiatru w żaglach i decydują się na kolejne ataki.

72

72. Oscar Wendt (MNC)

72

To powinna być bramka dla gospodarzy! Przeprowadzili oni cudowną kontrę i wszystko kończy potężnym strzałem z dziesiątego metra Wendt! Piłka przeszła po rękach Hradecky'ego i trafia w poprzeczkę!

71

Eintracht po dłuższym okresie gry w defensywie zdecydował się na ofensywną akcję. Wszystko finalizuje niecelnym dośrodkowaniem Chandler.

70

Do końca tej rywalizacji pozostaje już tylko dwadzieścia minut. Obaj szkoleniowcy nadal mogą dokonać jeszcze trzy zmiany.

69

69. Omar Mascarell prawie zaliczył trafienie samobójcze:

69

Niezwykle blisko było gola dla M'Gladbach! Po centrze z prawego skrzydła gracz gości na wślizgu interweniował w szesnastce i wybił piłkę tuż obok własnej bramki!

68

Mijają kolejne minuty po przerwie, a my nadal nie mieliśmy jeszcze praktycznie żadnej dobrej akcji w ofensywie. Tym razem po centrze Hahna odpowiednio interweniuje Hradecky.

67

Dziwną decyzję podjęli teraz sędziowie. Zdecydowanie piłkę za boisko wybijał Hrgota, ale podyktowali oni wrzut dla gości.

66

Świetnym opanowaniem wykazuje się na przedpolu własnej szesnastki Sommer. Ze spokojem opanował on futbolówkę i później zagrał bezpiecznie do swojego partnera z drużyny.

65

Może być zaskoczeniem, że przy takiej grze obu drużyn, nie mieliśmy jeszcze żadnej zmiany w tym spotkaniu.

64

Jantschke otrzymuje ostatnie upomnienie od arbitra tego spotkania. Tym razem defensor nie poradził sobie z Gaćinoviciem.

63

Wydawało się, że Johnson był w tej sytuacji faulowany przez rywala. Ostatecznie chwilę później mamy przewinienie w innym sektorze boiska.

62

Kramer ładnie powalczył w środkowej strefie boiska o futbolówkę i w efekcie powstrzymał szybki atak Orłów.

61

Żadna z ekip nie decyduje się na przyspieszenie swojej gry. Tym razem Eintracht szuka swojej okazji w konstruowaniu akcji ofensywnej.

60

Godzina gry już za nami. Oba zespoły walczą zaciekle o każdy centymetr boiska, ale niewiele z tego wynika.

59

Borussia ma wyraźny problem z wyprowadzeniem ofensywnej akcji. Kompletnie nie układa się dzisiaj Źrebakom gra w ataku pozycyjnym.

58

Oczipka bez zastanowienia huknął zza pola karnego i piłka zdecydowanie zmierzała w światło bramki. Finalnie po rykoszecie wyszła ona na korner.

57

Na murawie przez pewien czas leżał Chandler, ale dość szybko zdołał on się pozbierać i kontynuować udział w grze.

56

Jest to zdecydowanie mecz solidnie prezentujących się defensorów. Po obu stronach nie widzimy błędów w grze obrońców.

55

Po chwili golkiper miejscowego teamu podaniem ręką stara się uruchomić kontrę swojej drużyny, ale Wendt decyduje się na spokojne rozegranie akcji.

54

54. Omar Mascarell nieźle przymierzył zza szesnastki:

54

Mascarell ładnie przymierzył w tej sytuacji z dwudziestego metra! ostatecznie z mocnym strzałem po ziemi zdołał sobie poradzić Sommer!

54

Wendt niestety spalił w tej sytuacji. Otrzymał on dobre podanie od Dahouda, ale był wychylony przed linią obrony rywali.

53

Oscar Wendt wreszcie nieźle centrował z lewego skrzydła, ale ostatecznie nie trafił w futbolówkę na piętnastym metrze Korb.

52

Schubert stara się cały czas mobilizować swoich podopiecznych. Abraham dobrze poradził sobie teraz ze stosującym pressing Stindlem.

51

Andre Hahn szukał świetnym dośrodkowaniem wbiegającego z drugiej linii Johnsona, ale minimalnie spóźnił się skrzydłowy Źrebaków.

50

Kompletnie nie zrozumieli się w tej sytuacji Korb i Johnson. Ostatecznie poradziły sobie z akcją ofensywną rywali Orły.

49

Źrebaki mają okazję na wyprowadzenie szybkiej kontry. Finalnie Hahn nie zdołał wykorzystać dobrego podania od Johnsona.

48

Póki co obraz gry się nie zmienił. Nadal gospodarze starają się wyprowadzać akcję z własnej połowy boiska krótkimi podaniami, a pressing stosują ich rywale.

47

Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy przyjezdnej drużyny. Nic nie wskazuje z kolei na to, żeby trenerzy zdecydowali się na zmianę w przerwie.

46

Ciekawą sytuację mamy teraz na boisku, gdyż zawodnicy wskazują sędziemu, że powinni jeszcze grać przez ponad dziesięć sekund. Ten jednak zakończył pierwszą połowę nieco wcześniej. Do przerwy mamy bezbramkowy remis i niewiele emocji na boisku. Lepiej prezentują się Orły, które stworzyły sobie jedną dobrą szansę na zdobycie bramki. Hrgota nie trafił jednak w światło bramki z dziesięciu metrów. Źrebaki z kolei nie mają kompletnie pomysłu na rozgrywanie akcji i niemal nie zagrozili Hradecky'emu. Liczymy na zdecydowanie lepszą grę już za kilkanaście minut!

45

44

Żółtą kartkę otrzymuje Fabian Johnson (Borussia Mönchengladbach).

44

To była na dobrą sprawę pierwsza dobra akcja gospodarzy w tym meczu! Piłkę po dośrodkowaniu Hahna i zgraniu późniejszym otrzymał Stindl, ale źle przymierzył z linii pola karnego.

43

43. Lars Stindl fatalnie uderzył z szesnastu metrów:

43

Kompletnie niepotrzebnie miejscowi piłkarze szukają okazji do zagrywania dalszych piłek za linię obrony Eintrachtu. Wszystkie te próby kończą się stratą.

42

Orły prezentują się cały czas solidniej na boisku. Źrebaki z kolei wyraźnie potrzebują przerwy i mobilizacji ze strony swojego szkoleniowca.

41

Nie mają żadnego pomysłu na grę gospodarze. Ich próby wyprowadzenia ataku są bardzo szybko niweczone przez stosujących pressing rywali.

40

Gaćinović przewraca się w polu karnym gospodarzy, ale w tej sytuacji o rzucie karnym nie mogło być mowy.

39

Eintracht w końcówce pierwszej połowy spotkania przejął inicjatywę na boisku i szuka swoich okazji na zdobycie bramki.

38

Orły z Frankfurtu będą miały za moment okazję zagrozić bramce Sommera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

37

Widać wyraźnie brak w drużynie Źrebaków Raffaela oraz Hazarda. Tych dwóch zawodników dobrze spisywało się w ofensywie Borussii.

36

Niezłym przerzutem popisał się w tej sytuacji Kramer, jednak Hahn nie zdecydował się na indywidualny rajd lewym skrzydłem.

35

Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej części tej rywalizacji. Sommer poszukuje partnerów do wyprowadzenia akcji z własnej połowy boiska.

33

Niezbyt wiele roboty mają w tym spotkaniu obaj bramkarze. Muszą oni się wykazywać jedynie przy nielicznych dośrodkowaniach.

32

Na spalonym znalazł się tym razem napastnik miejscowego zespołu. W efekcie od rzutu wolnego pośredniego grę wznowi Abraham.

31

Sommer pewnie wyłapuje słabej jakości uderzenie zawodnika gości, jednak żaden z partnerów nie pokazuje mu się do wyprowadzenia kontry.

30

Pół godziny tej rywalizacji już za nami. Mecz jest strasznie wyrównany, ale zdecydowanie brakuje w nim sytuacji strzeleckich.

29

Golkiper przyjezdnego zespołu wznawia grę swojej drużyny dalekim wybiciem piłki na połowę przeciwników.

28

Ogromne problemu sprawia w tym meczu Gaćinović swoim rywalom. Jego rajd tym razem został jednak zatrzymany przez Jantschke.

27

Solidnie wygląda dzisiaj gra w defensywie przyjezdnego zespołu. Nie pozwalają oni na zbyt wiele rozgrywającym M'Gladbach.

26

Bardzo często w tym meczu gospodarze decydują się na grę dwójką cofniętych defensorów, a Jantschke podłącza się do ofensywnych akcji.

25

25. Branimir Hrgota trafia tylko w boczną siatkę:

25

Hrgota mógł trafić do bramki swojej byłej drużyny! Ograł on swojego rywala w polu karnym, a później z dość ostrego kąta trafił w boczną siatkę!

25

Próbuje dzisiaj grać bardzo niekonwencjonalnie Stindl. Zastępuje on przy okazji na pozycji cofniętego napastnika Raffaela.

23

Minimalnie zbyt szybko na wolnym polu pokazał się teraz Andre Hahn. Jego partner z zespołu i przy okazji kapitan zagrywał do niego, a ten spalił akcję.

22

Hrgota stara się dzisiaj pokazać z jak najlepszej strony. Zawodnik ten jeszcze nie tak dawno występował w ataku Borussii M'Gladbach.

21

Huszti powalczył tym razem o górną piłkę z Jantschke i ograny już w Bundeslidze defensor Źrebaków przekroczył przepisy.

20

Dobrze kombinowali teraz w środkowej strefie boiska gospodarze, ale podanie Stindla do partnera było zdecydowanie zbyt mocne.

19

Nieźle wyglądała akcja przyjezdnego teamu. Ostatecznie jednak Chandler nie zdołał wypracować sobie pozycji strzeleckiej.

18

Abraham bez większego problemu wygrał pojedynek biegowy na skrzydle z Hahnem. Kapitan przyjezdnych jest ostatnio w dobrej formie.

17

Oscar Wendt powalczył z Fabianem na lewej stronie boiska i wszystko zakończyło się przewinieniem zawodnika gości. Wszystko wskazuje na to, że skrzydłowy jest w stanie kontynuować grę.

16

Fabian doznał urazu w środkowej strefie boiska. Doszło do niego w efekcie starcia z Jantschke. Za moment dowiemy się czy będzie on w stanie kontynuować grę.

15

Andre Hahn nieźle zainicjował atak Źrebaków na skrzydle. Później jednak wysiłek partnerów z drużyny zniweczył Korb.

14

Gaćinović ładnie przedzierał się lewą stroną boiska. Finalnie jednak cała akcja Eintrachtu zakończyła się spalonym.

13

Początkowo stratą w strefie obronnej popisał się młody Dahoud, ale później w odpowiednim momencie naprawił swój błąd.

12

Zdaniem doświadczonego arbitra Vestergaard faulował w tej sytuacji Fabiana na wysokości środka boiska. Chwilę później korner wywalczył Oczipka.

11

Goście również stworzyli sobie niezłą okazję strzelecką. Piłka została wycofana spod linii końcowej boiska na dziesiąty metr do Fabiana, ale ten fatalnie chybił celu.

10

Zdecydowanie dłużej przy piłce utrzymują się póki co gospodarze, ale nie ma się czemu dziwić. Gracze z Frankfurtu są nastawieni typowo na kontry.

9

Mamy pierwsze uderzenie w tej rywalizacji. Dahoud spróbował przymierzyć z nieprzygotowanej pozycji i piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

8

Po ostrej centrze z rzutu rożnego szczęścia szukał Kramer, jednak piłka odbiła się od rywala i wyszła na korner.

7

Podopieczni Schuberta starają się wyjść z akcją krótkimi podaniami. Korb finalnie wymienił dobre podanie z partnerem i gospodarze wywalczyli korner.

6

Vestergaard odpowiednio blokował futbolówkę przed rozpędzonym rywalem. W efekcie od własnej bramki grę wznowi Sommer.

5

Trójka środkowych defensorów Źrebaków wymienia podania w obronie. Później posyłają oni niedokładne podanie do rozpędzonego Hahna.

4

Gospodarze są dzisiaj wspierani głośnym dopingiem swoich fanów. Na własnym obiekcie Źrebaki spisują się bardzo przyzwoicie.

3

Zespół z Frankfurtu spokojnie przejął futbolówkę w strefie obronnej. Później odpowiednio interweniuje Jantschke.

2

Rozpoczynamy spotkanie w M'Gladbach. Miejscowy zespół próbuje dość szybko przeprowadzić ofensywną akcję, ale bez skutku.

1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Vestergaard, Elvedi, Jantschke – Korb, Dahoud, Kramer, Stindl, Johnson, Wendt – Hahn.
Rezerwowi: Sippel, Strobl, Herrmann, Schulz, Sow, Hofmann, Rütten.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, Abraham, Vallejo, Oczipka – Mascarell, Hasebe – Gacinovic, Huszti, Fabian – Hrgota.
Rezerwowi: Regäsel, Seferović, Lindner, Hector, Barkok, Tarashaj, Tawatha.

Główny: F. Zwayer
Asystenci: T. Schiffner, M. Achmüller
Techniczny: L. Koslowski.
Na tą rywalizację zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższy piątek o godzinie 20:30 do naszej relacji!
Eintracht Frankfurt:

Zespół ten nieźle spisuje się w tym sezonie. Po ośmiu meczach Eintracht ma na koncie czternaście punktów i zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli. Do lidera z Monachium traci aktualnie sześć oczek. Bilans bramkowy jest bardzo przyzwoity (13:8). W ostatniej ligowej kolejce gracze z Frankfurtu wygrali 3:0 z HSV, który jest obecnie w bardzo dużym kryzysie. Najskuteczniejszymi zawodnikami Orłów są Alexander Meier oraz Marco Fabian, którzy mają na koncie po trzy bramki.
Borussia Mönchengladbach:

Drużyna Schuberta plasuje się obecnie dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli niemieckiej Bundesligi. Jest to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań kibiców, którzy liczą, że Źrebaki zakwalifikują się do europejskich pucharów. Na koncie mają jedenaście oczek, a bilans bramkowy jest minimalnie ujemny (10:12). W ostatniej kolejce zespół ten uległ na wyjeździe zdecydowanie wyżej notowanemu Bayernowi Monachium 0:2.
Już w najbliższy piątek będziemy świadkami interesującego pojedynku w ramach dziewiątej kolejki niemieckiej Bundesligi. Borussia M'Gladbach zmierzy się na własnym obiekcie z Eintrachtem Frankfurt. Faworytem wydają się być miejscowy piłkarze, którzy na własnym obiekcie spisują się przyzwoicie. Znajdują się jednak niżej od swoich najbliższych rywali i goście mają również spore szanse na korzystny wynik. Zapowiada się więc emocjonujące widowisko!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   44. Johnson (MNC) – 80. Huszti (FRN), 84. Tarashaj (FRN)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 2:1. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 4:2. Foule: 18:14.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Jantschke, Vestergaard, Elvedi – Korb, Kramer, Stindl (C), Dahoud (74. Herrmann), Wendt – Johnson (86. N. Schulz), Hahn.
Zmiany: Sippel – Strobl, Herrmann, N. Schulz, Sow, J. Hofmann, Rütten.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Abraham (C), Hasebe, Vallejo – Chandler, Mascarell, Huszti, Oczipka – Fabián, Hrgota (75. Seferovic), Gaćinović (82. Tarashaj).
Zmiany: Lindner – Regäsel, Seferovic, M. Hector, Barkok, Tarashaj, Tawatha.

Techniczny: L. Koslowski