3 liga, grupa II

Pogoń II Szczecin – Wda Świecie

4:2

finał (2:0)

03.09.2016, 11:00 • Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin • Runda 5 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (12:56:56)
Pogoń II Szczecin wygrała po raz pierwszy w sezonie. W ostatnich minutach regulaminowego czasu zrobiło się nerwowo z jej perspektywy, ale bramka Kowalczyka w doliczonym czasie przechyliła szalę zwycięstwa na jej stronę. Sześć goli, dużo sytuacji podbramkowych, więc nie można było narzekać na deficyt emocji.

90+4

90+4

GOL dla Pogoni!
Strzelcem bramki SEBASTIAN KOWALCZYK.

Juniorska strata Prybińskiego przed własną bramką, a ten prawdziwy junior – Kowalczyk wymanewrował jak profesor bramkarza i uderzył na 4:2!

90+4

Henger wyjaśnił sytuację przed własną bramką. Odważne, ale pewne wyjście golkipera zakończone chwytem.

90+3

Rzut wolny ostatniej szansy dla jedenastki ze Świecia. Będzie dośrodkowanie.

90+1

Zapała wyszedł w powietrze i zatrzymał atomowe uderzenie Zwolińskiego. Bramkarz przedłuża nadzieję gości na remis!

90

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

88

Gol dla Wdy!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa BARTOSZ CZERWIŃSKI.

Bramka kontaktowa Czerwińskiego tuż przed końcem regulaminowego czasu! To nie było pewne uderzenie z 11. metra, ale piłka wturlała się ostatecznie za linię bramkową po rękach Hengera.

87

Rzut karny dla Wdy Świecie. Sędzia był przekonany o swoim po zagraniu ręką w obrębie szesnastki!

85

Zwoliński cofnął się głęboko po futbolówkę i pomaga partnerom w rozegraniu. Bardziej wysunięty był w tym momencie Jaroch.

83

Ostatnie szanse świecian, by golem kontaktowym postawić gospodarzy pod ścianą. Pogoń Szczecin wygrała walkę w powietrzu.

81

Prybiński na ostatnie 10 minut zamiast Wietrzykowskiego.

77

Maćkowski szarżował na prawej stronie boiska. W ostatnim momencie wmieszał się we wszystko obrońca w czerwonym stroju.

75

Kwadrans do końca i Wda Świecie poczuła krew. Wciąż potrzebuje jednak aż dwóch goli, by zapunktować w Szczecinie.

73

Paweł Sikora wprowadził na boisko Zakrzewskiego za Zielińskiego. Za moment trzecia roszada u gości.

73

Przerwa na uzupełnienie płynów. Tuż przed nią Rożnowski mógł zdobyć swojego drugiego gola i kontaktowego w pojedynku z Pogonią Szczecin. Interweniował Henger!

71

Strzelcem bramki MACIEJ ROŻNOWSKI.

Pełny spokój Rożnowskiego w sytuacji sam na sam z Hengerem. Piłkarz Wdy Świecie dziobnął piłkę lekko obok Hengera do siatki, a wcześniej jego partnerzy rozmontowali defensywę Pogoni Szczecin!

69

Druga roszada u gości. Na boisku jest Kwasigroch, a poza nim Siekirka.

68

Brzydki faul Lipińskiego w centrum boiska i Wda Świecie wyszła na prowadzenie, tyle że w kartkach.

67

Będą roszady personalne w zespole ze Świecia. Na początek Perliński za Retlewskiego.

65

Świetna interwencja Maliszewskiego, a Zwoliński był centymetry od skierowania do bramki strzału Jarocha odbitego rykoszetem!

64

Zwoliński przedzierał się w polu karnym Wdy Świecie. Była chwila, w której aż prosiło się o celne uderzenie i zarazem hat-tricka.

62

Wymuszona zmiana za kontuzjowanego Stańczyka. Piłkarz opuścił boisko z pomocą partnerów. W jego miejsce Kuzko.

60

Bezpańskie dośrodkowanie prosto do koszyczka Hengera zamknęło pierwszy kwadrans po przerwie. Krótka przerwa spowodowana urazem.

59

Młody Kujawa pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. Sędzia wychwycił to i użył gwizdka.

57

Portowcy przesuwają się konsekwentnie i utrzymują grę w bezpiecznej odległości od bramki Hengera.

55

Rożnowski sfaulował przeciwnika bardzo ostro w centrum boiska i sędzia musiał wyjąć kartkę z kieszonki.

54

Wda Świecie nie gra tak źle jak pokazuje wynik, ale dziś szczecinianie odbijają sobie niepowodzenia z poprzednich kolejek.

52

Strzelcem bramki GRACJAN JAROCH.

Zawody rozstrzygnięte? Pogoń II Szczecin prowadzi już 3:0. Świetne wejście Jarocha z lewego skrzydła między dwóch obrońców gości, wygrana przebitka i płaskie uderzenie tuż przy słupku!

50

Do ataku pozycyjnego przystąpiła drużyna ze Świecia. Pogoń czeka obecnie na ruch przeciwnika.

48

Tyle że na boisku aktualnie mało ciekawego. Henger wyszedł dobrze na przedpole i skasował akcję Wdy Świecie.

47

Matynia jednak na boisku, tyle że przesunięty na pozycję lewego defensora. Lewandowski odpoczywa. Zamieszanie wyjaśnione, więc można wrócić do zdarzeń bieżących.

46

Lewandowski i Kort opuścili już boisko, natomiast w drugiej połowie zagrają Maćkowski oraz Jaroch. U gości bez zmian personalnych.

46

Pogoń II Szczecin prowadzi po 45 minutach i jest blisko pierwszego zwycięstwa w zreformowanej III lidze. Dotychczas katem Wdy Świecie jest Łukasz Zwoliński, który dzięki dwóm trafieniom wskoczył na górę klasyfikacji strzelców. Zwoliński karze gości za błędy w ustawieniu, a jego uderzenia są wysokiej jakości. Po wyrównanym kwadransie Portowcy przejęli kontrolę nad meczem. Generalnie stoi on na poprawnym poziomie mimo palącego słońca. Są sytuacje podbramkowe, gole i interwencje bramkarzy. Oby tak samo po przerwie.

45

45

Zwoliński stracił piłkę w centrum boiska, a na podanie czekał już dobrze ustawiony Kowalczyk.

44

Dotychczas na wysoką notę zasługuje bramkarz Pogoni Szczecin Henger. Jego drużyna próbuje dziś zachować czyste konto po raz pierwszy w sezonie.

42

Kartka jest, ale dla jednego z gospodarzy. Zieliński musi uważać.

40

Sędzia przestrzegł zawodnika Wdy Świecie, że to ostatnie ostrzeżenie i następny faul poskutkuje żółtym kartonikiem.

38

Dwie następne sytuacje podbramkowe i doskonale bronią golkiperzy! Zapała zatrzymał w sytuacji sam na sam Zwolińskiego, natomiast Henger zatrzymał intuicyjnie strzał Siekirki!

37

Słupek po strzale Dawida Retlewskiego! Świetnie zachował się napastnik ze Świecia, który wymanewrował dwóch przeciwników na linii pola karnego i strzelił ciut niecelnie!

36

Coraz większa zaliczka szczecinian, która pozwala już bardzo poważnie myśleć o zwycięstwie. Przypomnijmy, pierwszym w sezonie.

34

Strzelcem bramki ŁUKASZ ZWOLIŃSKI.

Świetne zachowanie Zwolińskiego w podbramkowym zamieszaniu. Snajper Pogoni Szczecin przyjął sobie piłkę, obrócił się z nią przytomnie i huknął na 2:0 podobnie jak przy pierwszym trafieniu!

34

Zapała był odrobinę sprytniejszy w pojedynku z Obstem. W ten sposób Portowiec nie oddał strzału, choć okazja była niezła.

33

Od autu Lipiński po przerwie na uzupełnienie płynów. Wda Świecie próbuje zebrać się do takich ataków jak na początku spotkania.

31

Przerwa na uzupełnienie płynów i schłodzenie się. Przyda się obu drużynom odrobina wytchnienia.

29

Pierwszy kwadrans był wyrównany, natomiast drugi ze wskazaniem na Pogoń II Szczecin. Generalnie jednak tempo spadło.

27

Zaskakująca szarża Stańczyka i mógł stoczyć pojedynek oko w oko z Zapałą, gdyby nie sygnalizacja sędziego asystenta. Spalony!

26

Kowalczyk wparował w pole karne przyjezdnych po świetnym podaniu Zielińskiego! Przed oczami tylko bramkarz, a utalentowany Portowiec huknął prosto w niego. To była wyborna szansa!

24

Kort próbował wyłuskać futbolówkę na połowie świecian, ale skończyło się gwizdkiem sędziego. Faul na Gackowskim.

23

Nic nowego, Zwoliński na spalonym. Pomysłowe podanie w kierunku napastnika Pogoni Szczecin wymyślił Robert Obst.

22

Delikatnie siadło tempo w Szczecinie. Palące słońce nie pomaga piłkarzom w dynamicznym przemieszczaniu się po boisku.

20

Zwoliński jak Inzaghi, urodzony na spalonym. Trzeci raz napastnik Pogoni Szczecin wpadł w pułapkę gości.

19

Partnerzy proszą Czerwińskiego, by lepiej przygotował swoje uderzenia z dystansu. Takie próby jak przed momentem to murowana strata.

17

Matynia złożył się do strzału z półwoleja. Chciał powtórzyć sztuczkę Zwolińskiego, ale nadbiegł obrońca i tylko korner dla granatowo-bordowych.

16

Piłka w bramce Wdy Świecie, ale Zwoliński był na spalonym, więc nie ma gola.

15

Rożnowski miał dużo miejsca i czasu przed polem karnym i poczęstował Hengera płaskim oraz atomowym strzałem.

14

Wyrównane spotkanie na początku. Wda Świecie popełniła niewybaczalny błąd w obronie, co ma odzwierciedlenie w wyniku.

12

Kort strzelił tuż obok słupka po wrzutce z lewego skrzydła. I tak nie byłoby gola, ponieważ pomocnik Pogoni Szczecin był na spalonym.

11

Po zmianie wyniku niezłą szansę na wyrównanie miał Retlewski. Strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sytuację musiał ratować na linii Henger!

9

Fatalne ustawienie gości w obronie i pierwsza składna akcja Pogoni II Szczecin zakończyła się golem na 1:0! Kowalczyk zgrał klatką piersiową na wolne pole do Zwolińskiego, a ten huknął z półwoleja w narożnik bramki świecian!

7

Adamczuk wykopał piłkę na uwolnienie, ponieważ bał się straty na własnej połowie.

6

Urbański miał szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego. Bezpośrednie i dobre uderzenie stopera tuż obok słupka bramki Pogoni II Szczecin!

4

Błąd bramkarza Wdy Świecie, który kopnął piłkę prosto pod nogi Kowalczyka. Młody pomocnik Pogoni Szczecin nie potrafił ukarać Zapały.

3

Upomnienie słowne dla Retlewskiego za prowokowanie szczecinian. Napastnik Wdy Świecie jest dobrze znany na Pomorzu Zachodnim.

2

Pierwszy rzut wolny dla drużyny ze Świecia. Zbyt płaskie dośrodkowanie trafiło prosto pod nogi defensora.

1

Piłkarze zameldowali się na boisku. Portowcy w granatowo-bordowych koszulkach, natomiast Wda Świecie na czerwono.
Pogoń II Szczecin z mocnym wsparciem z zespołu Kazimierza Moskala, natomiast Wda Świecie w identycznym, zwycięskim składzie z meczu z Vinetą Wolin.

Pogoń II Szczecin: Henger – Lewandowski, Adamczuk, Stańczyk, Kujawa – Matynia, Kowalczyk, Zieliński, Kort, Obst – Zwoliński.

Wda Świecie: Zapała – Maliszewski, Urbański, Gackowski, Lipiński – Czerwiński, Wietrzykowski, Wenerski, Rożnowski, Siekirka – Retlewski.

Rezerwowi: Semrau – Kocieniewski, Kwasigroch, Perliński, Prybiński.
Zapraszamy na relację na żywo ze Szczecina. Rezerwy miejscowej Pogoni spróbują wygrać po raz pierwszy w sezonie, a jej przeciwnikiem będzie Wda Świecie. Początek meczu o godzinie 11.
Pogoń II Szczecin to czerwona latarnia zreformowanej III ligi. Musi budzić się z letargu, jeżeli nie chce błyskawicznie spaść na piąty szczebel rozgrywek. Dotychczas zdobyła ledwie punkt za remis z Jarotą Jarocin.
Poza remisem z Jarotą Jarocin szczecinianie przegrali mecze z Lechem II Poznań, KS Chwaszczyno oraz Gwardią Koszalin. Ten ostatni 0:1 po trafieniu Mateusza Kołodziejskiego w 27. minucie. W żadnym meczu Pogoń nie zachowała czystego konta.
Trener Paweł Sikora ma dostać na zbliżające się spotkanie posiłki z pierwszego zespołu. Pogoń Szczecin ma obecnie przerwę reprezentacyjną, więc część zespołu może wystąpić w III lidze. Poprzednio taki manewr pozwolił Portowcom zremisować.
Wda Świecie jest podbudowana zwycięstwem 1:0 z Vinetą Wolin w poprzedniej kolejce. Komplet punktów pozwolił jej przesunąć się na 7. miejsce w tabeli. Jej napastnikiem jest Dawid Retlewski, który kiedyś był w kadrze Floty Świnoujście.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

4:2

finał (2:0)

Gole: 9. Zwoliński, 34. Zwoliński, 52. Jaroch, 90+4. Kowalczyk – 71. Rożnowski, 88. Czerwiński (kar.)

Kartki:   42. Zieliński (PO2) – 55. Rożnowski (WDA), 68. Lipiński (WDA)

Pogoń II Szczecin: Henger – Kujawa, Adamczuk, Stańczyk (62. Kuzko), Lewandowski (46. Maćkowski) – Matynia, Kowalczyk, Zieliński (73. Zakrzewski), Kort (46. Jaroch), Obst – Zwoliński.

Wda Świecie: Zapała – Maliszewski, Urbański, Gackowski, Lipiński – Czerwiński, Wietrzykowski (81. Prybiński), Wenerski, Rożnowski, Siekirka (69. Kwasigroch) – Retlewski (68. Perliński).

Zmiany: Semrau – Kocieniewski, Kwasigroch, Perliński, Prybiński.